Ką daryti, jei variklis perkaito

Ką daryti, jei variklis perkaito
Photo by Tomeo Sonner / Unsplash

Dėl daugelio priežasčių prietaisų skydelyje gali užsidegti baimę kelianti įspėjamoji lemputė apie perkaitimą, o kai ji užsidega, turite žinoti, ką daryti, ir turite tai daryti greitai, nes kitaip kils didelių problemų.

Juk jei variklis perkaista, su kiekviena sekunde vis labiau tikėtina, kad bus padaryta itin didelė ir galbūt negrįžtama žala.

Kai temperatūra variklyje pakyla iki nesaugaus lygio, alyvai, guoliams, cilindrams ir kt. atsitinka daugybė labai blogų dalykų. Dauguma jų gali greitai sukelti visišką variklio gedimą, jei nesiėmėte reikiamų priemonių.

Todėl pasiruošimas ir žinojimas, kaip elgtis perkaitus varikliui, gali būti skirtumas tarp nedidelio nepatogumo ir tūkstančius siekiančios remonto sąskaitos.

Štai ką turite žinoti ir ką daryti, kai variklis perkaista.

Rūpinkitės, kad jūsų aušinimo sistema būtų tvarkinga

Geriausias būdas išvengti didelių variklio pažeidimų dėl perkaitimo – neleisti jam atsirasti. Nors variklis gali perkaisti dėl daugelio veiksnių, kai kurių iš jų neįmanoma numatyti, reguliari profesionali aušinimo sistemos patikra gali padėti išvengti nelaimės.

Aušinimo skysčio nuotėkį, gendančio vandens siurblio požymius, žemą aušinimo skysčio lygį ir daugybę kitų požymių profesionalūs meistrai lengvai aptinka atlikdami įprastą aušinimo sistemos patikrą. Tai galimybė išspręsti nedideles problemas, kol jos netapo didelėmis, galinčiomis pražudyti automobilio variklį.

Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą tikrinote ar tvarkėte aušinimo sistemą, arba jei kurį laiką nekreipėte dėmesio į aušinimo skysčio nuotėkį, lašantį ant važiuojamosios kelio dalies ar stovėjimo aikštelės, kyla didesnė rizika.

Paprasčiausiai tinkama aušinimo sistemos priežiūra yra puikus būdas išvengti pavojingo perkaitimo. Išsamios informacijos apie konkretaus automobilio aušinimo sistemos priežiūrą ieškokite savininko vadove arba pas mėgstamą autoserviso meistrą.

Konkrečiam modeliui skirtos instrukcijos

Išsitraukite savininko vadovą ir ieškokite skyriaus apie perkaitimą. Šiame skyriuje, be kita ko, pateikiami tikslūs nurodymai, kaip elgtis perkaitus varikliui.

Yra keletas bendrųjų geriausios praktikos pavyzdžių, kaip elgtis su perkaitusiu varikliu, ir apie juos kalbėsime toliau.

Vis dėlto dar svarbiau yra patikrinti savininko vadovą, kad sužinotumėte, ką reikia daryti, atsižvelgiant į konkrečią jūsų vairuojamą transporto priemonę.

Kaip nustatyti, ar variklis perkaista

Kol ankstesniame žingsnyje vartote savininko instrukciją, atkreipkite dėmesį į tai, kaip ir kada jūsų transporto priemonė jums praneš, jei variklis perkaista. Kadangi tai yra rimta būklė, visuose automobiliuose yra įmontuotas tam tikras metodas, kaip nedelsiant atkreipti jūsų dėmesį, kai temperatūra tampa per aukšta.

Kai kuriais atvejais tai yra įspėjamasis indikatorius prietaisų skydelyje, galbūt kartu su garso signalu arba pypsėjimu, kad atkreiptumėte dėmesį į aušinimo skysčio temperatūros matuoklį (jei įrengtas). Kai variklis perkaista, šis matuoklis paprastai būna nukreiptas aukštyn į raudoną pavojaus zoną viršuje arba netoli jos.

Įsidėmėkite konkrečius savo markės ir modelio variklio indikatorius, garsinius signalus ir įspėjamųjų lempučių piktogramas.

Tai skubu

Skirtingai nei variklio patikros ar ABS sistemos įspėjamoji lemputė, kuri gali reikšti galimą ar nedidelę problemą, įspėjimas apie variklio perkaitimą yra kur kas skubesnis. Pasirodžius šiai įspėjamajai lemputei, vairuotojas turi imtis skubių ir tinkamų veiksmų DABAR.

Variklio perkaitimo įspėjamoji lemputė nėra pasiūlymas kitą savaitę susitikti su mechaniku – tai reikalavimas nedelsiant imtis kokių nors veiksmų arba patirti pasekmes.

Kodėl varikliai perkaista?

Mažas aušinimo skysčio lygis, aušinimo skysčio nuotėkis, pažeistas aušinimo sistemos vandentiekis, elektronikos problemos ir sugedę arba neveikiantys vandens siurblio mazgai yra pagrindinės variklio perkaitimo priežastys, tačiau galimi ir kiti veiksniai.

Kita dažna variklio perkaitimo priežastis, daugelio technikų teigimu, yra ta, kad transporto priemonės savininkas tinkamai neprižiūri aušinimo sistemos.

Kartais perkaitimo priežastis yra paprasta, pavyzdžiui, blogas jutiklis arba jungiklis. Kitais atvejais tai būna kažkas sudėtingesnio, tačiau paprastai niekada nebūna sunku nustatyti priežastį. Tačiau didesnė problema yra tai, kaip dauguma žmonių elgiasi su savo šiuolaikiniais automobiliais. Atrodo, kad dauguma žmonių mano, jog tam, kad viskas būtų sveika, užtenka tik laiku pakeisti alyvą, tačiau yra kur kas daugiau dalykų. Aušinimo sistemos nepriežiūra – puikus būdas susidurti su problemomis.

Ką daryti, jei variklis perkaista

Jei jūsų variklis perkaista, turite atlikti du pagrindinius veiksmus.

Pirmasis – atvėsinti variklio aušinimo skystį.

Antrasis – saugiai sustabdyti transporto priemonę ir kuo greičiau išjungti variklį.

Rekomenduojama imtis toliau nurodytų bendrų veiksmų, tačiau atkreipkite dėmesį, kad konkrečiam modeliui skirtos instrukcijos, pateiktos savininko vadove, yra viršesnės už toliau pateiktą informaciją.

Iškart po to, kai pasirodo įspėjimas, įjunkite avarinį ir apžiūrėkite aplinką, kad rastumėte saugiausią būdą nuvažiuoti nuo kelio ir pasitraukti iš eismo.

Paskui sureguliuokite klimato kontrolės sistemą, kad įjungtumėte didžiausią šilumą ir didžiausią ventiliatoriaus greitį. Tada išjunkite oro kondicionierių. Priklausomai nuo perkaitimo priežasties, tai gali padėti sumažinti variklio aušinamojo skysčio temperatūrą arba sulėtinti jo kaitimo greitį.

Tada apsvarstykite galimybę įjungti neutraliąją padėtį ir nuvažiuoti iki kelkraščio, jei tai saugu. Taip sumažinsite variklio greitį, o tai gali padėti jį atvėsinti.

Saugiai sustoję palikite įjungtus avarinius žibintus, pastatykite transporto priemonę ir išjunkite variklį.

Prireiks šiek tiek laiko (gal 20 minučių ar daugiau), kol viskas atvės, ir tik tada bus galima saugiai atidaryti variklio dangtį ar aušintuvo dangtelį. Per šį atvėsimo laiką pasiruoškite artimiausios pagalbos kelyje tarnybos telefono numerį, nes gali prireikti vilkiko.

Toliau ieškokite instrukcijų, ką daryti toliau, savininko vadove. Vėliau gali būti įmanoma vėl užvesti variklį ir važiuoti toliau, galbūt į jo aušintuvą įpylus vandens arba aušinimo skysčio.

Taip pat gali būti neįmanoma toliau važiuoti.

Neatidarykite aušintuvo dangtelio, kol variklis dar karštas, nes galite smarkiai nudegti.

Jei jums nepatogu lįsti po variklio dangčiu arba nežinote, kaip patikrinti variklio aušinimo skysčio lygį, apsvarstykite galimybę išsikviesti vilkiką ir automobilį pristatyti į artimiausią autoservisą profesionaliam įvertinimui, nepamiršdami, kad toliau naudotis perkaitusia transporto priemone griežtai nerekomenduojama.

Trumpai. Ką daryti ir ko nedaryti, kai automobilis perkaista

Nedelsiant išjunkite oro kondicionierių. Taip sumažinsite variklio ir aušinimo sistemos apkrovą.

Įjunkite šildymą. Ką? Įjungti šildymą? Taip! Tai padės nukreipti šilumą nuo variklio. 

Suraskite saugią vietą sustoti ir išjunkite variklį.

Leiskite varikliui atvėsti bent 20 minučių. Stebėkite matuoklį (jei įrengtas) ir laukite, kol jis vėl pereis į įprastą diapazoną.

Ištraukite telefoną. Jums reikia nuvežti automobilį į servisą, todėl paskambinkite draugui arba vilkikui.

Įpilkite aušintuvo skysčio (jei turite). Greitas skysčio papildymas gali padėti apsaugoti variklį nuo dar daugiau žalos.

Atsargiai vėl užveskite variklį (jei automobilis nėra velkamas). Važiuokite į artimiausią servisą, visą laiką stebėdami matuoklį / lemputę. Jei jis vėl pradeda kilti ir (arba) šviesti, sustokite ir leiskite jam atvėsti.

Svarbu žinoti, ką daryti, kai automobilis perkaista. Taip pat svarbu žinoti, ko nedaryti:

NEGALIMA tiesiog važiuoti toliau į kelionės tikslą. Jūsų perkaitęs variklis gali vis dar veikti, bet tai nėra gerai. Jei važiuosite toliau, rizikuojate brangiai sugadinti variklį.

NEPANIKUOKITE. Jūsų variklis gali būti atvėsęs, tačiau dabar pats laikas išsaugoti savo variklį! Važiuokite atsargiai, kol rasite saugią vietą sustoti.

Iš karto neatidarykite variklio dangčio. Ten karšta, ir jei imsitės veiksmų per anksti, rizikuojate nudegti. Prieš atidarydami variklio dangtį palaukite, kol matuoklis grįš į normalią padėtį arba užges lemputė.

Šaltinis: autotrader.ca