Ką reikia žinoti apie automobilio techninę priežiūrą

Ką reikia žinoti apie automobilio techninę priežiūrą
Photo by Alex Suprun / Unsplash

Jei ruoštumėtės sėsti į lėktuvą ir skristi į užsienį, norėtumėte būti tikri, kad lėktuvas buvo tikrinamas pagal tvarkaraštį, ar ne?

O jei ruoštumėtės šokti į kalnelius, tikėtumėtės, kad kažkas neseniai patikrino, ar nėra atsilaisvinusių varžtų, elektros vientisumo ir susidėvėjusių bėgių gabalėlių, tiesa?

Kai kalbama apie jūsų transporto priemonę, prevencija yra tūkstantį kartų geriau nei gydymas. Prižiūrėdami ir reguliariai atlikdami techninę priežiūrą, savo automobilį galėsite naudoti patikimiau, saugiau ir rečiau reikalaus brangaus remonto.

Automobilio techninės priežiūros ir aptarnavimo pagrindai, padėsiantys prailginti jūsų transporto priemonės ilgaamžiškumą

Dėl kažkokių priežasčių daugybė žmonių nekreipia dėmesio į pagrindinę automobilio techninę priežiūrą. Jų filosofija yra tokia: „Ei, automobilis važiuoja, tai kokia problema?“ Pasiteisinimai niekada nesibaigia: „Aš tiesiog neturiu laiko.“ „Aš nieko neišmanau apie automobilius“.

Yra įvairių būdų, kaip pražudyti puikiai veikiančią transporto priemonę, o vienas iš dažniausių - aplaidžiai atlikti pagrindinę techninę priežiūrą. Per ilgai važinėjant su tomis pačiomis uždegimo žvakėmis, pamirštant pakeisti alyvą ir nekreipiant dėmesio į girgždančius stabdžius ar paslaptingus bildesius, jūsų transporto priemonė gali anksti atsidurti sąvartyne.

Už automobilio nepriežiūrą taip pat galite būti nubausti pinigine bauda. Atsitiktinės techninės apžiūros metu policija gali jus nubausti už plikas padangas, sugedusius stabdžių žibintus, nutrūkusį saugos diržą, įtrūkusį priekinį stiklą ir daugybę kitų problemų.

Jei automobilis bus geriausios būklės, kelyje būsite saugesni ir ilgainiui sutaupysite daug pinigų.

Perskaitykite naudotojo vadovą

Automobilio techninės priežiūros vadovas gal ir nėra toks įdomus kaip naujausias bestseleris, tačiau jame gausu naudingos informacijos ir patarimų: kokius skysčius papildyti (ir kaip dažnai), kaip patikrinti padangų slėgį, ką daryti, kai variklis perkaista, ir kaip pakeisti mirksinčių žibintų lemputes. Joje rasite informacijos, kaip teisingai atlikti pagrindinius techninės priežiūros darbus.

Nepraleiskite suplanuotos techninės priežiūros

Jūsų savininko vadove bus nurodyta, kada atliekamos planuojamos techninės priežiūros paslaugos. Paprastai jų metu kruopščiai patikrinama transporto priemonė ir nedelsiant atkreipiamas dėmesys į viską, ką reikia pakeisti: uždegimo žvakes, paskirstymo diržus ir pan.

Planinės techninės priežiūros atlikimas per prekybos atstovą turi du pagrindinius privalumus:

Jūs žinote, kad gaunate originalias dalis ir ekspertizę.

Yra raštiškas automobilio techninės priežiūros istorijos įrašas, kuris tampa svarbus pirkėjams, kai ateityje norėsite parduoti automobilį.

Automobilių techninės priežiūros sąrašas

Transporto priemonių technologijos nuolat tobulėja, o šių dienų automobilių varikliai yra daug pažangesni nei tie, su kuriais užaugo jūsų tėvai. Šiuolaikinės kompiuteriu valdomos variklio valdymo sistemos jau seniai nebeturi prasmės, kai reikėdavo užsukti variklio dangtį, griebti veržliaraktį ir patirti akimirką, kai „viskas bus gerai“.

Nors šiuolaikinių automobilių varikliai dabar šiek tiek sudėtingesni, paprastų dalykų, kuriuos galite atlikti, kad automobilis gerai veiktų, sąrašas iš esmės nesikeičia, kaip ir prieš pusę amžiaus.

Pagrindinis automobilio saugos sąrašas

Saugos diržai - patikrinkite jų įtempimą ir diržo sagties veikimą

Išoriniai žibintai - jei reikia, pakeiskite lemputes

Rankinis stabdis - įsitikinkite, kad jis gali sulaikyti transporto priemonę nuokalnėje

Priekiniai stiklai ir veidrodėliai - patikrinkite, ar nėra įtrūkimų

Priekinio stiklo valytuvai - patikrinkite, ar nusidėvėjusios valytuvų šluotelės, jei reikia, pakeiskite jas

Garsinis signalas - įsitikinkite, kad jis veikia

Skysčiai - patikrinkite variklio alyvos ir variklio aušinimo skysčio lygį

Padangos - įsitikinkite, kad padangose yra tinkamas slėgis, patikrinkite protektoriaus nusidėvėjimą

Atsarginė padanga ir domkratas - įsitikinkite, kad jie veikia, patikrinkite įrankių rinkinį

Skysčių patikros sąrašas

Variklio alyva

Radiatoriaus aušinimo skystis

Stabdžių skystis

Vairo stiprintuvo skystis

Priekinio stiklo plovimo skystis

Sankabos skystis (automobiliams su mechanine pavarų dėže)

Pavarų dėžės alyva

Diferencialo skystis

Padangų patikros sąrašas

Padangų slėgis

Protektoriaus nusidėvėjimas ir protektoriaus gylis

Atsarginė padanga

Žibintų patikros sąrašas

Priekiniai žibintai

Indikatoriai ir (arba) pavojaus žibintai

Stabdžių žibintai

Atbulinės eigos žibintai

Parkavimo ir rūko žibintai

Kiti bendri tikrintini dalykai

Patikrinkite, ar nėra radiatoriaus žarnų nuotėkio ir įtrūkimų.

Variklio oro filtras - patikrinkite, ar jis švarus

Akumuliatorius - ieškokite korozijos aplink gnybtus

Ventiliatoriaus diržai - įsitikinkite, kad nėra atsilaisvinę ir negirgžda užvedus variklį

Neįprasti variklio garsai - sunkiai užvedamas variklis, tiksi, šnypščia arba trinksi

Įsitikinkite, kad teisingai pritvirtintos vaikų kėdutės - ar jūsų automobilyje yra ISOFIX vaikų kėdučių tvirtinimo įtaisai?

Automobilio techninės priežiūros punktas Nr. 1: skysčiai

Reguliariai tikrinkite skysčius, o prireikus juos pakeiskite.

Skysčiai yra jūsų transporto priemonės gyvybinė jėga. Jei mechanikas jūsų klausia, kada paskutinį kartą keitėte vairo stiprintuvo skystį, o jūs atsakote: „Nesu tikras“ arba „Kas yra vairo stiprintuvo skystis?“, tikriausiai jums reikia atnaujinti žinias apie jūsų automobilyje naudojamus skysčius.

Daugumoje automobilių naudojami šie skysčiai: variklio alyva, radiatoriaus aušinimo skystis, automatinės pavarų dėžės skystis, priekinio stiklo plovimo skystis, stabdžių skystis, sankabos skystis, vairo stiprintuvo skystis, akumuliatoriaus elektrolitų skystis (distiliuotas vanduo) ir galbūt daugiau skysčių, priklausomai nuo automobilio tipo. Reguliariai tikrinkite skysčius ir prireikus juos pakeiskite.

Automobilio techninės priežiūros elementas Nr. 2: padangos

Jei padangos pripūstos tinkamu slėgiu, pailgėja jų tarnavimo laikas ir sumažėja degalų sąnaudos.

Padangų manometrai yra pigūs ir lengvai naudojami. Jei važiuodami jaučiate, kad automobilis traukia į vieną pusę, gali būti, kad vėluojate atlikti ratų suvedimą ir balansavimą.

O geras būdas prailginti visų padangų tarnavimo laiką - reguliariai jas sukti, kad sumažėtų netolygus nusidėvėjimas.

Automobilio techninės priežiūros elementas Nr. 3: variklio oro filtras

Oro filtrą laikykite savo automobilio plaučiais. Jei jis užsikimšęs dulkėmis, į variklį patenka nešvarus oras, o tai mažina jo našumą.

Kai kuriuos oro filtrus lengva pasiekti ir pakeisti patiems, o kiti yra sunkiau pasiekiami, tokiu atveju galite kreiptis į vietinę automobilių parduotuvę, kad tai padarytų už jus. Savininko vadove bus nurodyta, kaip dažnai jį reikia keisti.

Paprastai, kuo dažniau dulkėtais keliais važinėjate, tuo dažniau jį reikės keisti.

Išvada

Jei reguliariai žiūrėsite po variklio dangčiu, klausysitės, ar nesigirdi neįprastų automobilio garsų, kartkartėmis tikrinsite, ar po automobiliu nėra naujų ir paslaptingų nuotėkių, laikysitės savininko vadove pateikto techninės priežiūros grafiko ir spręsite nedideles problemas, kol jos netapo didelėmis, būsite ramus, kad jūsų automobilis veiktų sklandžiai.

Šaltinis: budgetdirect