Kaip išlaikyti automobilį vėsų be oro kondicionieriaus

Kaip išlaikyti automobilį vėsų be oro kondicionieriaus
Photo by Christian Wiediger / Unsplash

Jei jūsų senesniame automobilyje nėra oro kondicionieriaus arba jei jūsų klimato kontrolės sistema nesugeba susidoroti su vasaros karščiu, štai kaip išlaikyti vėsą.

Vėsinti automobilį vasarą labai svarbu, kad vairuodami jaustumėtės patogiai, taip pat kad būtų išsaugotas automobilio salonas. 

Gera žinia ta, kad yra keletas pigių ir veiksmingų metodų, kurie gerai veikia, kad sumažintų saulės spindulių poveikį ir pagerintų oro srautą.

Prieš pradėdami trumpai aptarsime UV spinduliuotės rūšis, kurios pasiekia Žemės paviršių:

UVA spinduliuotė sudaro apie 95 proc. žemę pasiekiančios spinduliuotės, kuri iš karto sukelia įdegį ir nudegimą saulėje, o ilgainiui ir ankstyvą odos senėjimą. Priekinis stiklas dažnai yra vienintelis automobilio stiklas, kuris sulaiko UVA spinduliuotę.

UVB spinduliuotė sudaro maždaug 5 proc. žemę pasiekiančios spinduliuotės, taip pat sukelia nudegimus ir pūslių susidarymą, odos vėžį ir ankstyvą odos senėjimą. Laimei, visi automobilio stiklai blokuoja UVB spinduliuotę.

Štai keletas greitų ir paprastų būdų, kaip sumažinti saulės poveikį...

1. Įsigykite priedus nuo saulės priekiniam stiklui ir langams

Saulės skydeliai – tai iš vidaus prie priekinio stiklo ir šoninių langų tvirtinamos apsauginės užtvaros, kurios atspindi saulės šviesą ir neleidžia jai patekti į automobilio saloną. Dėl to salonas mažiau įkaista, o vairas ir sėdynės netampa per karštos, kad jas būtų galima liesti. 

Dauguma mūsų turi juodos spalvos interjerą, kuris sugeria daugiau šilumos nei kitos spalvos, todėl ši priemonė yra ypač svarbi. 

Priekiniam stiklui geriausiai tinka atspindinčios folijos skėčiai nuo saulės, kurių blizgioji pusė nukreipta į išorę, kad atspindėtų infraraudonuosius spindulius. Langams, jei dar neturite langų tamsinimo priemonių, praverčia apsauginiai langeliai nuo saulės. Skėčių nuo saulės galima įsigyti bet kurioje automobilių reikmenų parduotuvėje arba kai kuriose degalinėse, jei jų reikia keliaujant. 

2. Gaukite keraminį langų tamsinimą

Langų tamsinimas blokuoja UVA spindulius, todėl turėtumėte jį turėti, tačiau jis ne visada sustabdys jūsų interjero įkaitimą, o tai yra dažnas klaidingas įsitikinimas. Langų tamsinimo plėvelės taip pat nebūtinai turi būti tamsintos, todėl galite rinktis bet ką – nuo skaidrios iki aklinai užtamsinančios.

Įprastos tamsinančios plėvelės (dažytos plėvelės) pirmiausia naudojamos UVA spindulių blokavimui ir privatumui užtikrinti, tačiau gali tarnauti tik dvejus-penkerius metus. Dažyta plėvelė taip pat gali labiau nei įprastai įkaitinti interjerą, priklausomai nuo to, kokia tamsi yra plėvelė. Dažyta plėvelė taip pat linkusi išblukti, tapti violetine ir burbuliuoti, kai ji nusidėvi.

Keraminės tamsinimo plėvelės yra geriausias sprendimas, blokuojantis infraraudonuosius spindulius, kurie pirmiausia įkaitina jūsų automobilį, taip pat UVA spindulius. Jos yra brangesnės nei dažytos plėvelės, tačiau tarnaus 10-20 metų ir yra to vertos. 

Taip pat galima rinktis anglies tamsinimo plėveles, kurios pagal patvarumą ir infraraudonųjų spindulių blokavimo galimybes yra tarp dažytų ir keraminių plėvelių.

3. Galinių žaliuzių montavimas 

Jei mėgstate retro sprendimus, langų žaliuzės – tai stilingos lentjuostės, dedamos ant galinio ar šoninių langų, kad automobilio salonas būtų vėsus, nes sumažina saulės spindulius, kurie kitu atveju patektų vertikaliai pro įprastą langą.

Tai panaši idėja kaip dėvėti kepurę saulėtą dieną, o šiuolaikinių automobilių savininkai jas dažniausiai montuoja ant Ford Mustang. Nors matomumas gali šiek tiek nukentėti, tačiau grotelės paprastai būna gana plonos, todėl mažai tikėtina, kad jūsų gebėjimas matyti, kas vyksta aplinkui, smarkiai nukentės.

4. Nuleiskite langus

Gali atrodyti akivaizdu, bet tai geriausias būdas atvėsinti automobilį, kai pirmą kartą į jį įlipate, nes salone dažnai būna karščiau nei lauke, todėl karšto oro išleidimas ir vėsesnio oro įleidimas į vidų bus labai svarbus. Be to, padės ir malonus vėjelis, pučiantis į veidą. 

Svarbu pažymėti, kad oro kondicionierių, jei jis įrengtas jūsų automobilyje, turėtumėte perjungti netrukus po to, kai pradedate važiuoti, nes nuleisti langai sukelia didesnį oro pasipriešinimą. Papildomas pasipriešinimas reiškia, kad automobilis turi naudoti daugiau degalų, kad išlaikytų greitį, todėl sunaudojama daugiau degalų nei tuo atveju, jei naudojatės tik oro kondicionieriumi.

5. Atverkite automobilio dureles

Jei skubate išvėdinti karštą orą arba jei neužtenka atidaryti langų, teks pasitelkti išradingumą. 

Norėdami pagreitinti vidaus aušinimą, pradėkite nuo lango nuleidimo arba vienos automobilio pusės durelių atidarymo. Tada praverkite priešingos pusės dureles, kurių langas pakeltas, kad išstumtumėte karštą orą ir įleistumėte vėsesnį. 

6. Įsigykite prietaisų skydelio ventiliatorių 

Šis ventiliatorius gali būti maitinamas saulės energija, 12 voltų lizdu arba USB jungtimi ir lengvai tvirtinamas prie priekinio stiklo arba prietaisų skydelio. 

Kompaktiškas ventiliatorius išjudins orą ir gali būti montuojamas bet kuria kryptimi. 

7. Įsigykite vėsinančius automobilio sėdynių užvalkalus arba pagalvėles

Nesvarbu, kiek gaivaus ir vėsaus oro pučia į veidą, svarbu atsižvelgti į nugaros ir kojų komfortą, kurį galima padidinti naudojant orui pralaidžius arba vėsinančius automobilio sėdynės užvalkalus.

Yra daug įvairių vėsinančių sėdynių užvalkalų ar pagalvėlių rūšių. Vieni turi vėsinimo funkciją, kuri maitinama iš automobilio 12 voltų lizdo, kiti turi gelio, kuris, kaip teigiama, sugeria šilumą nuo jūsų kūno, o kai kurie tiesiog sakoma, kad yra labiau kvėpuojantys nei standartinė sėdynių medžiaga.

Šaltinis: drive.com.au