Kaip pašalinti dūmų kvapą iš automobilio

Kaip pašalinti dūmų kvapą iš automobilio
Photo by Антон Воробьев / Unsplash

Nesvarbu, iš kur automobilio salone sklinda dūmų kvapas, jo šalinimas vyksta panašiai. Gilus salono paviršių valymas ir salono oro filtro keitimas yra pirmieji žingsniai, padedantys pašalinti iš automobilio salono sklindantį dūmų kvapą. Būtina nuodugniai išvalyti visus paviršius – nuo kilimėlių iki lubų, kad salonas atjaunėtų ir būtų pašalinti kvapą paliekantys dūmų likučiai.

Pašalinti dūmų kvapą gali būti sudėtingiau, jei automobilyje būnant dūmams įjungtas šildymo ar oro kondicionavimo sistemos recirkuliacijos režimas. Recirkuliacijos režimas dūmus įsiurbia giliai į ventiliacijos ir šildymo sistemos ortakius, kurie nepasiekiami kitais valymo būdais. Oro ventiliacijos kanalų valymo priemonės gali prasiskverbti giliai į ortakius ir pašalinti daugelį nemalonaus kvapo kvapų. Vėdinimo angų valymas yra šiek tiek įkyrus, todėl jį geriausia atlikti tik kaip paskutinę priemonę automobilio salono gaivinimui.

Dūmų kvapo šalinimo žingsniai

Pašalinti dūmų kvapą iš automobilio salono nėra greitas sprendimas ir gali prireikti daug pastangų. Reikia išvalyti kiekvieną kvadratinį salono centimetrą, o baigus valymo darbus, kelias valandas per automobilį reikėtų pūsti šviežią orą, kad jis išdžiūtų ir pagyvėtų. Priklausomai nuo to, koks stiprus yra dūmų kvapas, gali prireikti profesionalaus salono  valymo.

Patarimas: Automobilio priekinės apdailos elementai yra itin delikatūs ir gali būti negrįžtamai sugadinti, jei valant juos per daug sušlapinsite arba per stipriai nušveisite. Garinis valytuvas yra vienas saugiausių ir veiksmingiausių būdų valyti subtilius salono paviršius.

 • Išsiurbkite vidų, kad pašalintumėte nešvarumus ir šiukšles.
 • Universaliu valikliu nuvalykite nešvarius paviršius.
 • Valiklio likučius pašalinkite drėgnu rankšluosčiu.
 • Plastikinius ir odinius paviršius užtepkite apsauginiu sluoksniu.
 • Nuvalykite salono stiklą, kad pašalintumėte dūmų ir apsauginio sluoksnio likučius.
 • Sėdynes valykite tinkamu audinio arba odos valikliu.
 • Išssiurbliuokite kilimėlius, medžiaginius grindų kilimėlius ir medžiaginius apmušalus.
 • Atidarykite dureles ir kuo ilgiau vėdinkite automobilį.
 • Pakeiskite salono oro filtrą.

Papildomi dūmų šalinimo veiksmai

 • Užpurkškite kvapų šalinimo priemonės į saloną ir palikite automobilį uždarytą kelioms valandoms.
 • Atidarykite dureles ir naudokite didelio galingumo ventiliatorių arba oro valytuvą, kad kuo geriau išvėdintumėte automobilį.

Jei dūmų kvapas vis dar jaučiamas, gali prireikti ventiliacijos angų valymo priemonių arba ozono generatoriaus. Abu šie valymo būdai yra šiek tiek invazyvesni ir turi didesnę tikimybę pakenkti automobiliui.

Šaltinis: autotrader.com