Kaip pasirinkti hibridinį ar elektrinį automobilį?

Kaip pasirinkti hibridinį ar elektrinį automobilį?

Šiandien vis dažniau pastebima, kad vis daugiau dėmesio skiriama ekologiškiems automobiliams. Įprastiniai automobiliai nebėra geriausias pasirinkimas vairuotojams šiais laikais, kai jie naudojasi aukščiausios klasės technologijomis. Prieš kelis dešimtmečius galbūt net neįsivaizdavome, kad klimato kaita gali turėti įtakos mūsų keliavimo į darbą ir atgal būdui.
Tačiau tradicijos paseno, o evoliucija yra kasdienybė. Ypač šiais laikais, kai aplinkosauga kelia didžiulį susirūpinimą, o korporacijos yra priverstos ir toliau vystyti ekologiškas gamybos ir automobilių technologijas, galutinis vartotojas turi rinktis protingai. Ir jis turi rinktis tarp hibridinių automobilių ir elektromobilių.
Tačiau, kaip pasirinkti tarp hibridinės ir elektrinės transporto priemonės. Na, sužinokite čia:
Elektromobilis vs hibridinis automobilis!
Hibridinis automobilis: Kas yra hibridinis automobilis? Kuo jis skiriasi nuo elektromobilio?
Pirmiausia supraskime pagrindinę hibridinių automobilių savybę. Visiškai hibridiniai automobiliai - tai automobiliai, kurie gali nuvažiuoti nemažą atstumą naudodami tiek elektrinį, tiek benzininį variklį.
Dažniausiai hibridinis automobilis gali įkrauti savo akumuliatorių naudodamas benzininį variklį. Jis taip suprojektuotas!
Tačiau svarbu žinoti, kad daugeliu atvejų hibridinio automobilio benzininis variklis yra skirtas tik automobilio akumuliatoriui įkrauti, taigi ir varikliui maitinti.
Vis dėlto yra ir kitokių hibridinių transporto priemonių formų, tačiau viena iš jų šiek tiek skiriasi nuo kitų. Kai kuriuose hibridiniuose automobiliuose ratus tiesiogiai suka benzininis variklis, kuriam nėra patikėta užduotis maitinti elektros variklį. Tokiais atvejais elektrinę pavarą papildo papildomas akumuliatoriaus variklio derinys.
Tačiau lieka klausimas: kaip hibridinė transporto priemonė įgauna elektros įkrovą? Hibridinės transporto priemonės įgyja akumuliatoriaus įkrovą pradiniame stabdymo etape. Arba, galima sakyti, deakceleracijos proceso metu.
Elektromobilis: Kas yra elektromobilis? Kuo jis skiriasi nuo hibridinio automobilio?
Renkantis tarp hibridinio ir elektrinio automobilio, reikia suprasti tam tikrus privalumus, kurie būdingi arba kuriais pasižymi tik elektriniai automobiliai.
Taigi kokie jie yra? Na, pradžiai, pasirinkimas vairuoti elektromobilį yra gryniausia prisidėjimo prie ekologijos arba, paprasčiau tariant, prie aplinkos priežiūros (reikėtų sakyti, sąžinės!) forma.
Pagrindinis privalumas, kurį turi elektromobilis, palyginti su hibridine transporto priemone, yra tas, kad jame tiesiog nėra degalų variklio, taigi nėra taršos.
Jei apie šią perspektyvą galvotume iš esmės ekonominiu požiūriu, tuomet nesunku suprasti, kad pasirinkus elektromobilį, o ne hibridinę transporto priemonę, galutinis vartotojas sutaupo visas išlaidas, kurias tektų skirti degalams.
Tai toks didelis pliusas, be to, kad sumažėja anglies dvideginio pėdsakas, tiesa?
Elektromobiliai priklauso tik nuo akumuliatoriuje sukauptos elektros energijos įkrovos. Gerokai naudingesnė EV, palyginti su įkraunamuoju EV (PHEV), kuris iš esmės yra hibridinis automobilis, jį galima prijungti prie elektros tinklo, atsiranda ilgesnio elektrinio nuotolio galimybė.
Tai galima suprasti iš to, kad vairuotojams, norintiems įveikti didelį atstumą be priklausomybės nuo degalų, geriau rinktis elektromobilį, o ne įkraunamą hibridinį automobilį.
Vis dėlto vienas iš pagrindinių automobilių leidinių pabrėžia svarbią savybę, padedančią pasirinkti hibridinę ir elektrinę transporto priemonę:
Be abejo, elektromobiliai turi tam tikrų trūkumų, iš kurių didžiausias - nuvažiuojamas atstumas. Kadangi šios transporto priemonės priklauso tik nuo jų akumuliatoriuose sukauptos energijos, vairuotojai turi nuolat stebėti jų nuvažiuotą atstumą.
Paprastai šiandien išleidžiamų transporto priemonių rida yra apie 200-300 km; kai kurių senesnių elektromobilių rida yra apie 100 km.
Vairuotojams, kuriems tenka ilgai važinėti į darbą ir atgal arba tiems, kurie be sustojimų nakčiai nuolat nuvažiuoja daugiau kaip 150-200 km, vertėtų apsvarstyti galimybę rinktis ne elektromobilį, o iš tinklo įkraunamą hibridinį automobilį.

Caramba gimė iš noro, kad naudotos transporto priemonės pardavimas ir pirkimas taptų malonesnis, saugesnis ir pigesnis. Naudotos transporto priemonės pardavimas ar pirkimas dažnai yra ilgas, sunkus ir brangus procesas, mes siekiame visa tai pakeisti. Automobilio pirkimas ar pardavimas turi vėl tapti įdomus!
Šaltinis: CARS24