Kaip prailginti automobilio padangų tarnavimo laiką

Kaip prailginti automobilio padangų tarnavimo laiką
Photo by Chinmay Jade / Unsplash

Variklis yra automobilio širdis, tačiau padangos reikalingos tam, kad automobilis važiuotų. Tai vienintelė dalis, kuri liečia kelio paviršių, kai automobilis važiuoja arba stovi. Jai tenka didelė apkrova. Padangos atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant sklandų važiavimą, tačiau savininkai dažnai jas apleidžia, kol ateina laikas keisti.

Kad nereikėtų dažnai remontuoti ir keisti automobilio padangų, pateikiame keletą būdų, kurie prailgins padangų tarnavimo laiką.

Patikrinkite oro slėgį: Oro slėgį reikia tikrinti reguliariai. Gamintojai rekomenduoja padangų slėgį kiekvienam jų parduodamam modeliui, priklausomai nuo padangų dydžio ir automobilio matmenų. Jei oro slėgis padangose mažesnis, be to, kad sunaudosite daugiau degalų, bus pažeistos padangos ir ratai. Per daug pripūstos padangos kelia pavojų transporto priemonės saugumui.

Padangų sukimas: Kad padangos ilgiau tarnautų, jas reikia sukti kas 6000 km. Rekomenduojama padangas sukti įstrižai iš priekio į galą. Tai galima atlikti atliekant įprastą techninę priežiūrą arba keičiant alyvą.

Ratų suvedimas ir balansavimas: Jei važinėjate nelygiais keliais ar atšiauriomis vietovėmis, ratų suvedimą ir balansavimą reikėtų atlikti kas 5000 km. Važiuojant per duobes ir iškilimus ratai gali būti neteisingai sureguliuoti, dėl to padangos patiria pernelyg didelį spaudimą. Dėl to padangos smarkiai dėvisi.

Vožtuvai ir dangteliai: Keičiant senas padangas, reikia pakeisti ir vožtuvus bei dangtelius. Taip bus užtikrintas tinkamas oro sulaikymas ir geresnės padangų eksploatacinės savybės.

Venkite šiurkštaus vairavimo: Dažnas stabdymas ir staigus stabdymas pernelyg spaudžia padangas. Važiuokite atsargiai, optimaliu greičiu. Venkite smarkaus stabdymo ir greitėjimo. Agresyvus važiavimas posūkiuose taip pat pagreitina padangų nusidėvėjimą.

Venkite perkrovos: Perkrauti automobiliai per daug spaudžia ratus ir padangas, tai gerokai sutrumpina jų tarnavimo laiką. Laikykitės rekomenduojamo svorio ir užtikrinkite, kad automobilis nebūtų perkrautas keleiviais ir bagažu.

Pradurta padanga: Jei padanga pradurta arba joje yra labai mažai oro, naudokite domkratą ir pakeiskite ją atsargine padanga arba kreipkitės pagalbos į netoliese esantį autoservisą, kad padanga būtų suremontuota. Važiuojant automobiliu su nepakankamai pripūstomis padangomis gali būti pažeista padanga ir ratai. Taip pat padidėja degalų sąnaudos

Vizuali apžiūra: Retkarčiais apžiūrėkite, ar padangos protektorius ir paviršius nėra netolygiai nusidėvėję. Pašalinkite į griovelį įstrigusius akmenis ar metalo daleles. Jei protektoriaus gylis greitai mažėja, gali būti, kad atėjo laikas pasukti padangas arba sureguliuoti ratus. Problemos su pertraukikliu ir pakaba taip pat gali turėti įtakos padangos eksploatavimo trukmei.

Nors kelių būklės neįmanoma nuspėti, venkite viršyti greitį betoniniuose keliuose arba keliuose su duobėmis ar nelygumais. Švelniai valdykite tokias kliūtis, kad galėtumėte nevaržomai judėti. Cementiniai paviršiai sukuria didesnę trintį į padangas, todėl jos gali būti pažeistos. Tai sutrumpina padangos tarnavimo laiką.

Šaltinis: carcility