Kaip prailginti automobilio tarnavimo laiką

Kaip prailginti automobilio tarnavimo laiką
Photo by Tim Trad / Unsplash

Nesvarbu, ar perkate naują, ar naudotą automobilį, išleidžiate mažiausiai keturženklę sumą. Tokią investiciją norėsite apsaugoti. Laimei, yra paprastų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų automobilis tarnautų ilgiau.

1. Dažnai plaukite automobilį

Geras plovimas gali padėti jūsų automobiliui tarnauti ilgiau. Susikaupę nešvarumai kenkia jūsų automobilio dažams. Prastėjantys dažai lemia lėtą po jais esančio kėbulo irimą. Leisti kėbului rūdyti - tai tas pats, kas paleisti termitus į namą, nes žala gali pamažu išplisti į svarbiausius elementus. Kaip dažnai plaunate automobilį, priklauso nuo įvairių veiksnių.

Ar automobilį statote lauke? Koks oras jūsų gyvenamojoje vietoje? Ar ilgai važinėjate į darbą, kurio metu ant automobilio patenka žiedadulkių, vabzdžių ir kt. Išsiaiškinkite, ar jūsų automobiliui gresia didesnis pavojus, ir imkitės tolesnių veiksmų.

2. Keiskite alyvą ir oro filtrą

Dauguma žmonių patenka į vieną iš dviejų kategorijų, susijusių su alyvos keitimu. Arba keičia tam tikru metu kaip laikrodžio rodyklė, arba atidėlioja, kol ateina vienas iš tų „o ne” momentų. Norėdami rasti geriausią reguliaraus alyvos keitimo grafiką, patikrinkite savininko instrukciją. Jei per daug užtruksite, jūsų alyva taps nešvari, o tai gali reikšti katastrofą svarbiausiems variklio komponentams.

Automobilio oro filtras filtruoja nešvarumus ir šiukšles, kurios gali smarkiai pakenkti jūsų varikliui ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką. Nuolatinis oro filtro keitimas yra pigus ir paprastas būdas užtikrinti, kad jūsų variklis veiktų sklandžiai.

3. Venkite blogų vairavimo įpročių

Posūkiai dideliu greičiu, per greitas greitėjimas ir intensyvus stabdymas gali pakenkti jūsų padangoms, o tai reiškia, kad jos praras protektorių ir jas reikės greičiau keisti. Stipriai stabdant blogėja stabdžių trinkelių būklė. Blogi vairavimo įpročiai taip pat veikia kai kuriuos automobilio komponentus, todėl sutrumpėja jų tarnavimo laikas. Stiprus greitėjimas nėra pats blogiausias dalykas, tačiau jei tai darote nuolat (ir kai variklis šaltas), kenkiate variklio dalims.

4. Atkreipkite dėmesį į savo padangas

Padangos yra kojos, ant kurių stovi jūsų automobilis, o kai jos netinkamos, pažeidžiamas automobilio konstrukcijos vientisumas. Prižiūrėdami, kad padangos būtų pripūstos iki rekomenduojamo slėgio, išvengsite jų sprogimo ir netolygaus nusidėvėjimo.

Padangos natūraliai dėvisi netolygiai, o jei jų nekeičiate, sutrumpinate bendrą tų padangų tarnavimo laiką. Kiekvieną kartą važiuodami galite net kelti didesnį pavojų savo ratams ir likusiai automobilio daliai.

5. Atkreipkite dėmesį į techninės priežiūros lemputes

Vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų automobilis tarnautų ilgiau, yra problemų šalinimas iš anksto. Ta variklio patikrinimo lemputė tikriausiai nėra nieko rimto, bet patikrinkite ją. Visi tie nauji garsai ir nepažįstami traškesiai yra įspėjamieji ženklai. Jei atkreipsite į juos dėmesį, automobilis jums atsidėkos ilgesniu tarnavimo laiku. Šiandien girdimas trakštelėjimas rytoj gali būti nutrūkęs dirželis.

Nors galbūt negalėsite užtikrinti, kad jūsų automobilis važiuotų amžinai, laikydamiesi reguliarios automobilių techninės priežiūros patarimų galite ilgai išlaikyti savo transporto priemonę kelyje.

Šaltinis: progressive.com