Kaip saugiai vairuoti esant intensyviam eismui? 13 intensyvaus eismo taisyklių

Kaip saugiai vairuoti esant intensyviam eismui? 13 intensyvaus eismo taisyklių
Photo by Denys Nevozhai / Unsplash

Intensyvus eismas gali būti bauginanti ir varginanti patirtis net labiausiai patyrusiems vairuotojams. Nesibaigianti lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir motociklų jūra kartu su nenuspėjamais manevrais gali padidinti eismo įvykių riziką, todėl orientuotis chaose gali būti gana sudėtinga.

Šiame straipsnyje mes pasidalysime svarbiausiais patarimais ir strategijomis, padėsiančiomis jums išlikti saugiems ir ramiems tokiose įtemptose intensyvaus eismo situacijose. Nuo tinkamo atstumo išlaikymo iki gynybinio vairavimo meno įvaldymo – mūsų vadovas padės jums užtikrintai įveikti eismo šurmulį. Taigi prisisekite diržus, atsipalaiduokite ir pasinerkite į saugaus vairavimo intensyviame eisme pasaulį!

1. Pašalinkite visus trikdžius

Esant intensyviam eismui, kelias bus perpildytas automobilių, eismo srautas bus netolygus, o žmonės pradės nekantrauti, todėl bandys įsiterpti ten, kur greičiausiai neturėtų. Paskutinis dalykas, kurio jums reikia, yra išsiblaškymas, trukdantis atkreipti dėmesį į šiuos dalykus. Ribokite dėmesį blaškančius veiksnius:

 • Išjunkite mobilųjį telefoną arba įjunkite tylųjį režimą.
 • Išjunkite arba pritildykite muziką.
 • Pasakykite keleiviams, kad jie nurimtų, kol atsilaisvinsite nuo intensyvaus eismo.

2. Gynybinis važiavimas

Gynybinis vairavimas apima daugybę įgūdžių, kuriuos turėtumėte taikyti, kad išvengtumėte pavojingų situacijų kelyje, kol jos dar neįvyko. Turėtumėte suplanuoti, kaip reaguoti avarinėje situacijoje, pavyzdžiui, jei kita transporto priemonė bandytų į jus įsirėžti. Be to, taip pat turėtumėte:

 • nuolat stebėti eismo ir kelio sąlygas.
 • Atpažinti nesaugias transporto priemones, pavyzdžiui, netaisyklingai įsiliejančias į kitą eismo juostą, pavojingai viršijančias greitį arba išvažiuojančias į priešingą eismo juostą.
 • Sekti eismo srautą.
 • Signalizuoti prieš sukdami arba jungdamiesi į kitą eismo juostą.
 • Palikite daug erdvės tarp savęs ir kitų transporto priemonių ir (arba) statinių.
 • Niekada nevairuokite pavargę ar emociškai įsitempę.

3. Planuokite vairavimo laiką, kad išvengtumėte intensyvaus eismo

Norint išvengti didelių transporto spūsčių, pravartu kruopščiai planuoti vairavimo laiką. Eismo srautus savo maršrute galite gerokai sumažinti išvažiuodami penkiolika minučių prieš piko valandos pradžią arba pasibaigus piko valandai. Piko valandos laikas įvairiuose miestuose gali skirtis, tačiau apskritai intensyvus eismas paprastai būna nuo 8 iki 9 val. ryto ir nuo 17 iki 18 val. vakaro. Taigi, norint išvengti ilgesnio įstrigimo spūstyse, rekomenduojama atitinkamai planuoti vairavimo laiką. Taip elgdamiesi galite optimizuoti kelionės laiką ir išvengti nereikalingo vėlavimo dėl eismo spūsčių.


4. Atkreipkite dėmesį į intensyvų eismą tolumoje

Artėdami prie intensyvaus eismo ruožo, turėtumėte nuleisti koją nuo akceleratoriaus pedalo ir važiuoti į priekį, kad trintis sulėtintų transporto priemonę. Taip sumažinsite greitį ir kartu sutaupysite degalų. Priklausomai nuo atstumo, artėjant prie intensyvaus eismo gali tekti naudoti ir stabdžius, kad sulėtintumėte greitį iki priimtino. Sumažinus greitį, yra tikimybė, kad intensyvus eismas nutrūks, kol jo nepasiekėte. Dėl tokio nuolatinio mažesnio greičio sutaupysite degalų ir sumažės avarijų tikimybė.

5. Naudokite žemesnes pavaras, kad pagerintumėte variklio efektyvumą

Net ir automatiniuose automobiliuose, kuriuose paprastai nereikia perjungti pavarų dėžės, išskyrus tuos atvejus, kai norite pastatyti automobilį arba važiuoti atbuline eiga, kartais yra žemesnės pavaros. Jie paprastai ant pavarų perjungimo svirties pažymėti raide D, po kurios eina skaičius, pavyzdžiui, D2 arba D3. D3 arba 3 pavara paprastai naudojama važiuojant sustojus ir važiuojant. D2, arba 2 užrakina automobilį antroje pavaroje, kuri gali būti naudinga, jei važiuojate į statų kalną ar nuo jo. Žemesnės pavaros taip pat greičiau stabdo dėl natūraliai atsirandančio variklio stabdymo.

6. Palikite trijų sekundžių atstumą tarp savęs ir priekyje važiuojančios transporto priemonės

Turėtumėte įvertinti, kiek sekundžių atstumas yra tarp jūsų ir kito priekyje važiuojančio automobilio. Tai galite padaryti pasirinkę kokį nors objektą, pvz., kelio ženklą, ir lėtai skaičiuodami, kol priekyje važiuojantis automobilis pravažiuoja pro ženklą.

Kai jūsų automobilis bus lygus ženklui, nustokite skaičiuoti. Skaičius, kurį nustojote skaičiuoti, rodo, kiek sekundžių atstumas yra tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio.

Atitinkamai sureguliuokite greitį. Daugiau laiko tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio reiškia daugiau laiko reakcijai staigaus stabdymo ar kito avarinio įvykio atveju.

7. Važiuokite 5 kilometrais per valandą mažesniu nei leistina greičiu, net ir greitkelyje

Svarbu, kad vairuodami jaustumėtės saugūs, o tai gali reikšti, kad jums reikia važiuoti šiek tiek lėčiau nei eismo srautas. Tačiau važiuodami per lėtai galite sukelti kitų aplinkinių vairuotojų nekantrumą, todėl gali kilti pavojingų situacijų.

Stabdomo eismo greitis bus gerokai mažesnis, o tai reiškia, kad jei jūs ar kitas automobilis iš tiesų susidursite, žala greičiausiai bus minimali ir nesukels fiziškai rimtų padarinių.

8. Pasiruoškite avariniams manevrams

Nekantrūs vairuotojai gali priimti neteisingus sprendimus, dėl kurių gali tekti imtis veiksmų, kad išvengtumėte eismo įvykio. Kartais gali tekti iš savo eismo juostos išvažiuoti į kelkraštį.

Stebėkite eismą, kelio pakraštį ir galimas vietas, į kurias galėtumėte nukreipti automobilį, jei tektų atlikti avarinį manevrą.

9. Išvažiuokite iš greitkelio, jei jaučiatės blogai

Jūsų emocinė būsena daro įtaką jūsų gebėjimui vairuoti, o itin didelis nerimas gali neigiamai paveikti jūsų gebėjimą vairuoti esant intensyviam eismui. Jei kada nors vairavimo situacijoje pasijusite pernelyg prislėgti, turėtumėte:

 • Išvažiuoti iš greitkelio ir padaryti pertrauką poilsio stotelėje, kol nusiraminsite arba kol eismas sumažės.
 • Įjungti avarinius žibintus ir pasitraukti gerokai į šalikelę. Pailsėkite ir klausykitės muzikos, kol geriau pasijausite.

Vairavimas su mechaniniu pavarų perjungimo mechanizmu esant intensyviam eismui

Automobilio su mechanine pavarų dėže vairavimas intensyvaus eismo sąlygomis gali būti sudėtinga ir varginanti patirtis, ypač nepatyrusiems vairuotojams. Vis dėlto, šiek tiek pasipraktikavę ir pasirinkę tinkamus būdus, galėsite sklandžiau judėti eisme ir geriau valdyti automobilį. Štai keletas patarimų, kaip vairuoti automobilį su mechanine pavarų dėže intensyviame eisme:

1. Pasirūpinkite, kad tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio liktų daugiau vietos

Norėsite palikti šiek tiek daugiau vietos nei įprastai, kai vairuojate automatinę transporto priemonę. Taip turėsite laiko pavažiuoti į priekį žemesne pavara, kol eismas vėl pradės judėti į priekį.

 • Taip nereikės gaišti laiko, pastangų ir dėvėti sankabos perjungimui, o laukiant, kol eismas atsinaujins, nereikės važiuoti sankaba.
 • Tikėtina, kad sustojusiame ir judančiame eisme geriausia važiuoti pirma arba antra pavara, priklausomai nuo jūsų variklio ir to, kaip šios pavaros veikia jūsų automobilyje su mechanine pavarų dėže.
 • Saugokitės nekantrių vairuotojų, kurie jus lenkia ir bando įsieti prieš jus.

2. Lėtinkite transporto priemonės greitį stabdydami varikliu

Transporto priemonės su mechanine pavarų dėže, atleidus akceleratoriaus pedalą ir saugiai perjungus žemesnę pavarą, gali veikti stabdymo jėga, vadinama stabdymu varikliu arba stabdymu perjungus pavarą. Kad galėtumėte perjungti žemesnę pavarą, turėsite palaukti, kol automobilio sūkių dažnis pasieks priimtiną lygį, tačiau kai tai padarysite, jūsų automobilis pajus švelnų stabdymo poveikį.

 • Atleidus akceleratoriaus pedalą, variklio droselinė sklendė užsidaro ir susidaro dalinis vakuumas, kuris sukuria variklio pasipriešinimą ir sulėtina automobilio greitį.
 • Paprastai žemesnės pavaros veikia didesnę jūsų automobilio stabdymo jėgą.

3. Išlikite ramūs, kai automobiliai atsitrenkia į šoną

Priklausomai nuo jūsų regiono ar šalies, vairavimo įstatymai gali šiek tiek skirtis. Vis dėlto paprastai tikimasi, kad vairuotojai turi laikytis saugaus atstumo tarp savo automobilio ir priekyje važiuojančių automobilių. Tai apsaugo mechaninių pavarų dėžių vairuotojus, nes perjungiant pirmą pavarą, ratai su mechanine pavarų dėže dažnai šiek tiek pasislenka atgal.

Perjungdami pirmą pavarą, kai už jūsų yra mažai vietos, arba jei važiuojate įkalnėje, daugiau gazuokite automobilį ir lėtai atleiskite sankabą.

4. Išlaikykite pastovų greitį, kuris yra šiek tiek mažesnis už eismo intensyvumą

Nekantrūs vairuotojai, važiuojantys esant sustojusiam eismui, dažnai greitėja greičiau nei reikia, kad įveiktų atstumą tarp jų ir priekyje sustojusio automobilio. Tai yra labai neefektyvu, nes be reikalo padidintas greitis kainuoja daugiau degalų ir nepadeda greičiau pasiekti kelionės tikslo.

Važiuojantiems su mechanine pavarų dėže tai dar blogiau, nes norint sumažinti pavarą arba sustoti teks naudoti sankabą. Geresnė strategija yra:

 • Greitinkite pastoviu greičiu, šiek tiek mažesniu už eismo srautą. Taip galėsite važiuoti pirmyn pasirinkta pavara ir nereikės mažinti bėgių ar stabdyti.
 • Šis lėtas, bet tolygus metodas taip pat sukurs tvirtą atstumą tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio. Tačiau turėtumėte būti pasirengę sumažinti pavarą, jei nekantrūs vairuotojai įsiterptų į šią saugią erdvę.

Išvada

Vairavimas intensyvaus eismo sąlygomis gali kelti stresą ir būti nelengva patirtis, tačiau tinkamai nusiteikę ir pasitelkę tinkamus būdus, galite išlikti saugūs ir į kelionės tikslą atvykti be jokių incidentų. Norėdami saugiai vairuoti intensyvaus eismo sąlygomis, visada būkite susikaupę, laikykitės saugaus atstumo, numatykite kitų vairuotojų veiksmus ir būkite kantrūs. Nepamirškite naudoti signalus, vengti išsiblaškymo ir išlikti ramūs, net ir susidūrę su agresyviais ar neatsargiais vairuotojais. Nuosekliai taikydami šiuos patarimus galite lengviau įveikti intensyvaus eismo sąlygas ir sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką. Būkite budrūs, saugūs ir visada teikite pirmenybę savo ir kitų kelyje esančių žmonių gerovei.

Šaltinis:hseblog.com