Kaip saugiai vairuoti rūke? 10 saugaus eismo per rūką patarimų

Kaip saugiai vairuoti rūke? 10 saugaus eismo per rūką patarimų
Photo by KAL VISUALS / Unsplash

Migla gali būti paslaptingas ir kerintis reiškinys, paverčiantis pažįstamus kraštovaizdžius nežemišku minkštų kontūrų ir išsklaidytos šviesos pasauliu. Tačiau vairuotojams tai ne pasaka. Važiavimas rūke gali būti klastingas, nes sumažėja matomumas ir tvyro netikrumas.

Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausias strategijas ir būdus, kurie padės saugiai sėsti prie vairo, kai tvyro rūkas. Suprasite, kaip svarbu sumažinti greitį ir naudoti tinkamą apšvietimą, įvaldysite gynybinio vairavimo metodus – padėsime jums atlikti kiekvieną žingsnį, kad kelionė rūko sąlygomis būtų kuo saugesnė.

Kaip saugiai vairuoti rūke

Saugus vairavimas rūke reikalauja ypatingo atsargumo ir atidumo dėl sumažėjusio matomumo ir galimų staigių važiavimo sąlygų pokyčių. Štai keletas patarimų, kurie padės saugiai vairuoti esant rūkui:

1. Būkite atidūs vietinėms oro sąlygoms

Užklupus blogoms oro sąlygoms, svarbu nepamiršti vietinių sąlygų. Pavyzdžiui, rūkas gali būti ypač pavojingas, nes dėl sumažėjusio matomumo gali susidaryti pavojingos vairavimo sąlygos. Norėdami išlikti saugūs, vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į prognozę ir vengti kelių, kai yra rūkas.

Taip pat svarbu žinoti apie vietoves, kuriose gali susidaryti rūkas, pavyzdžiui, pakrančių regionus, slėnius ir kalnuotas vietoves, kur susilieja šaltas oras ir šiltas vanduo. Prieš išvykdami automobiliu, žinodami vietos orų ypatumus, galėsite užtikrinti, kad kelionė bus saugi ir sėkminga net ir esant prastoms oro sąlygoms.

2. Didesnis atstumas tarp transporto priemonių

Važiuojant rūke labai svarbu imtis tinkamų atsargumo priemonių, kad užtikrintumėte savo ir aplinkinių saugumą. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, yra padidinti atstumą, kuriuo važiuojate paskui automobilį. Bendroji taisyklė – laikytis bent dviejų sekundžių atstumo nuo priešais važiuojančios transporto priemonės. Tačiau esant rūkui rekomenduojama šį atstumą padidinti bent iki penkių sekundžių.

Šis papildomas atstumas suteiks jums daugiau laiko reaguoti, jei priekyje važiuojanti transporto priemonė staiga sulėtintų greitį arba sustotų. Taip pat turėsite daugiau laiko saugiai pakeisti eismo juostą ar pasukti, nes esant rūkui matomumas gali labai sumažėti.

Svarbu prisiminti, kad nereikia skubėti ar viršyti greičio, norint išvažiuoti iš rūko. Tai gali būti labai pavojinga ir sukelti avarijas. Vietoj to neskubėkite ir važiuokite saugiu greičiu, laikydamiesi saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių.

3. Visada būkite atsargūs

Vairuojant rūke būtina visada išlikti budriems ir atsargiems. Ore esanti drėgmė gali nuolat kauptis ant priekinio stiklo ir apsunkinti matomumą. Kad pagerintumėte matomumą, prireikus reguliuokite defrosterio ir priekinio stiklo valytuvų greitį.

Taip pat labai svarbu nepamiršti savo greičio ir aplinkos. Dėl rūko gali būti sunku įžiūrėti kitas transporto priemones, pėsčiuosius ar kliūtis kelyje. Todėl svarbu važiuoti lėtai ir išlaikyti saugų atstumą nuo kitų transporto priemonių. Atkreipkite dėmesį į kelio ženklus, šviesoforo signalus ir kitų vairuotojų elgesį.

Be to, atkreipkite dėmesį į savo transporto priemonės skleidžiamą garsą. Esant rūkui, dažnai būna sudėtinga pamatyti kitas transporto priemones, tačiau galite jas išgirsti anksčiau, nei pamatyti. Įsiklausykite į kitų transporto priemonių variklių, padangų ir garso signalų garsus ir būkite pasirengę atitinkamai reaguoti.

4. Naudokite rūko žibintus arba artimųjų šviesų žibintus (jei įrengti)

Daugelyje transporto priemonių yra gamykloje įrengti rūko arba tolimieji žibintai. Šie žibintai paprastai montuojami žemai, priekiniame buferyje arba po juo. Jie nukreipti į žemę kuo toliau priešais transporto priemonę. Rūko žibintai nuo tolimųjų žibintų daugiausia skiriasi tuo, kaip jie skleidžia šviesą.

Rūko žibintai dažnai turi skaidrius arba geltonus lęšius, o tolimųjų šviesų žibintai paprastai turi skaidrius lęšius. Miglinių žibintų skleidžiamas šviesos pluoštas paprastai yra platus ir plokščias; plokščias, kad liktų arti kelio paviršiaus ir kuo mažiau atsispindėtų nuo rūko, ir platus, kad geriau apšviestų važiuojamosios dalies kraštus (apsauginius atitvarus, bortelius, ant važiuojamosios dalies nubrėžtas linijas ir t. t.).

Tolimosios šviesos paprastai yra ryškūs prožektoriai, skirti prasiskverbti į nakties tamsą toliau nei įprasti priekiniai žibintai. Nors rūko žibintai geriausiai tinka esant rūkui, bet kurio tipo žibintai greičiausiai veiks geriau nei priekiniai žibintai dėl žemai esančio jų montavimo taško ant transporto priemonės.

Eksperimentuokite naudodami visus (jei įmanoma) įjungtų rūko / artimųjų šviesų ir įjungtų arba išjungtų artimųjų šviesų žibintų derinius, kad nustatytumėte, kuris nustatymas užtikrina geriausią vairuotojo matomumą į priekį. Neišjunkite artimųjų arba stovėjimo žibintų, nes jie padeda pagerinti transporto priemonės matomumą kitiems vairuotojams, važiuojantiems šalia ir už jūsų transporto priemonės.

5. Neišsiblaškykite

Esant rūkui, natūralu, kad galite pasijusti sutrikę ir prarasti orientaciją. Tačiau labai svarbu išlaikyti savo eismo juostą ir nenukrypti į priešpriešinio eismo ar kitas eismo juostas.

Norėdami išlikti savo eismo juostoje, sutelkite akis į kelią priekyje ir vadovaukitės nubraižytomis linijomis. Venkite žiūrėti į kitų transporto priemonių žibintus ar galinius žibintus, nes jie gali jus suklaidinti ir paskatinti pasukti į šalikelę. Jei sunku išsilaikyti savo eismo juostoje, sulėtinkite greitį ir apsvarstykite galimybę sustoti kelkraštyje, kol pagerės matomumas. Geriau pavėluoti, nei rizikuoti patirti avariją.

Atminkite, kad išlikimas savo eismo juostoje yra labai svarbus jūsų ir kitų kelyje esančių vairuotojų saugumui. Dėmesį sutelkite į priekyje esantį kelią, vadovaukitės nubraižytomis linijomis ir sulėtinkite greitį arba sustokite, kol pagerės matomumas.

6. Saugokitės gyvūnų

Važiuojant rūke svarbu žinoti, kad kelyje padidėja rizika susidurti su laukiniais gyvūnais, ypač elniais. Laukiniai gyvūnai gali jaustis drąsesni esant rūko uždangai ir daug sunkiau pastebimi.

Norėdami sumažinti susidūrimo su laukiniais gyvūnais riziką, sumažinkite greitį ir būkite atidūs bet kokiam judėjimui kelio pakraštyje. Pamatę kelyje gyvūną, sulėtinkite greitį, paspauskite garsinį signalą ir mirktelėkite šviesomis, kad jį išgąsdintumėte. Tačiau jei neįmanoma išvengti susidūrimo su gyvūnu, stenkitės švelniai stabdyti ir likti savo eismo juostoje. Sukdami, kad išvengtumėte gyvūno, galite prarasti automobilio kontrolę arba susidurti su kitais kelyje esančiais objektais.

Atminkite, kad susidūrimas su laukiniais gyvūnais kelyje gali būti pavojingas, ypač esant rūkui. Sumažinkite greitį, išlikite budrūs ir imkitės atsargumo priemonių, kad išvengtumėte susidūrimo su gyvūnais.

7. Saugokitės užšąlančio rūko

Kai kuriose klimato zonose, kai temperatūra yra artima nuliui, gali susidaryti rūkas. Tokiu atveju rūkas gali užšalti susidūręs su šaltais paviršiais, įskaitant kelius, ir susidaryti plonas ledo sluoksnis, paprastai vadinamas juoduoju ledu. Juodas ledas gali būti labai pavojingas vairuotojams, nes jo beveik neįmanoma pamatyti, kol nėra per vėlu.

Norint sumažinti riziką paslysti ant juodojo ledo, svarbu atitinkamai pritaikyti savo vairavimo stilių. Sumažinkite greitį ir padidinkite važiavimo atstumą, kad turėtumėte daugiau laiko reaguoti į netikėtas kelio sąlygas. Nespauskite stabdžių ir staigiai nejudinkite vairo, jei susidūrėte su juodu ledu. Vietoj to švelniai sumažinkite greitį ir vairuokite link slidaus kelio, kol atgausite automobilio kontrolę.

Kad ant automobilio nesusidarytų juodojo ledo, prieš pradėdami kelionę nuvalykite visus langus ir veidrodėlius nuo šerkšno ar ledo. Įsitikinkite, kad priekinio stiklo valytuvai yra geros būklės, ir naudokite žieminį priekinio stiklo plovimo skystį, kuris neužšąla esant žemai temperatūrai.

Atminkite, kad dėl užšalusio rūko gali susidaryti juodasis ledas, kuris gali būti labai pavojingas vairuotojams. Atitinkamai pakoreguokite savo vairavimo stilių, išvalykite visus langus ir veidrodėlius nuo šerkšno ar ledo ir imkitės būtinų atsargumo priemonių, kad ant jūsų automobilio nesusidarytų juodasis ledas.

8. Sustokite kelkraštyje, jei nėra matomumo

Kartais rūkas gali būti pernelyg tirštas arba tankus, todėl beveik neįmanoma matyti kelio priekyje. Tokiais atvejais labai svarbu sustoti ir palaukti, kol matomumas pagerės.

Suraskite saugią vietą sustoti, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelę, poilsio aikštelę arba kelio pakraštį. Įjunkite avarines šviesas, kad įspėtumėte kitus vairuotojus apie savo buvimą. Jei įmanoma, pastatykite automobilį atokiau nuo važiuojamosios dalies, kad išvengtumėte galimų susidūrimų.

Laukdami, kol rūkas išsisklaidys, neišlipkite iš automobilio, nebent tai būtina. Jei turite išlipti iš automobilio, dėvėkite šviesą atspindinčius drabužius ir naudokite žibintuvėlį, kad būtumėte matomi kitiems vairuotojams.

Atminkite, kad jūsų saugumas visada turi būti pirmoje vietoje. Jei matomumas tampa per prastas, kad galėtumėte saugiai važiuoti, sustokite ir palaukite, kol pagerės. Įjunkite avarines šviesas, kad įspėtumėte kitus vairuotojus, ir imkitės būtinų atsargumo priemonių, kad laukdami išliktumėte saugūs.

9. Vadovaukitės dešiniuoju kelio pakraščiu

Esant rūkui gali būti sunku įžvelgti kelią priekyje arba kitas priešinga kryptimi atvažiuojančias transporto priemones. Norėdami išlikti saugūs, vadovaukitės dešiniuoju kelio kraštu. Tai gali padėti išlikti eismo juostoje ir išvengti susidūrimo su priešpriešiais važiuojančiomis transporto priemonėmis.

Važiuodami laikykite dešinįjį ratą kuo arčiau kelio krašto, nenukrypdami nuo kelio. Taip išvengsite išvažiavimo į priešpriešinį eismą arba nebūsite apakinti priešpriešiais atvažiuojančių automobilių žibintų. Tačiau nepamirškite kliūčių ar pavojų, kurie gali būti kelio pakraštyje, pavyzdžiui, grioviai ar minkšti kelkraščiai.

Nepamirškite, kad kelio kraštas gali padėti išlikti savo eismo juostoje ir neatsitrenkti į priešpriešiais atvažiuojančias transporto priemones. Tačiau nepamirškite, kad kelio pakraštyje yra bet kokių pavojų, ir atitinkamai koreguokite savo vairavimą.

10. Prašykite pagalbos

Vairavimas esant rūkui gali kelti stresą ir būti sudėtingas. Jei vairuojate su keleiviais, nebijokite paprašyti jų pagalbos. Keleiviai gali padėti stebėti atvažiuojančias transporto priemones ir kliūtis kelyje, o tai padės jums išlikti saugiems ir išvengti nelaimingų atsitikimų.

Paprašykite keleivių padėti jums stebint kelią ir pranešant, jei jie pastebi kokių nors pavojų ar atvažiuojančių transporto priemonių. Taip pat galite paprašyti, kad jie padėtų jums orientuotis, ypač jei nepažįstate vietovės, kurioje važiuojate.

Atminkite, kad keleiviai gali būti vertingas šaltinis vairuojant rūke. Nebijokite prašyti jų pagalbos ir dirbkite kartu, kad išliktumėte saugūs kelyje.

Išvada

Saugus vairavimas esant rūkui yra labai svarbus siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ir užtikrinti visų eismo dalyvių gerovę. Nors rūkas gali būti nenuspėjamas, pasiruošimas ir atsargūs vairavimo įpročiai gali daug ką pakeisti. Jei rūkas tampa pernelyg tirštas ir jaučiatės nesaugiai, nedvejodami sustokite saugioje vietoje ir palaukite, kol matomumas pagerės. Visada teikite pirmenybę saugumui, o ne patogumui, ir atminkite, kad geriau atvykti vėlai, nei visai neatvykti.

Šaltinis: hseblog.com