Kas yra hibridinis automobilis? Lengvieji hibridai, visiški hibridai ir iš tinklo įkraunami hibridai

Kas yra hibridinis automobilis? Lengvieji hibridai, visiški hibridai ir iš tinklo įkraunami hibridai

Hibridiniai automobiliai yra visur, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad yra lengvų hibridinių, visiškai hibridinių ir iš tinklo įkraunamų hibridinių automobilių, suprasti šią technologiją gali būti sunku.

Šiuo metu rinkoje yra vis daugiau hibridinių automobilių - nuo hečbekų iki visureigių - ir vis daugiau pirkėjų įprastus benzininius ir dyzelinius automobilius keičia į vienokius ar kitokius hibridinius automobilius.

Hibridiniai automobiliai, kurie yra tarsi pusiaukelė tarp tradicinių automobilių su vidaus degimo varikliais ir visiškai elektrinių modelių, yra ekonomiškesni, mokesčių lengvatos ir mažesnė tarša nei jų analogai su vidaus degimo varikliais, nes jų benzininiai (arba kartais dyzeliniai) varikliai yra varomi elektra.

Nuo tada, kai 2000 m. Jungtinėje Karalystėje pasirodė pirmasis hibridinis automobilis "Toyota Prius", pirkėjams siūlomų ekonomiškų ir ekologiškų variantų įvairovė labai išaugo, tačiau kas tiksliai yra hibridas ir kaip veikia hibridinė technologija? Šiame patogiame vadove rasite informaciją apie kiekvieną hibridinio automobilio rūšį - visiškai hibridinį, lengvą hibridinį, iš tinklo įkraunamą hibridinį (PHEV) ir padidinto pravažumo (REX) - ir jų privalumus.

Kas yra hibridas?

Paprastai tariant, hibridinis automobilis - tai automobilis, kuris naudoja du skirtingus energijos šaltinius, kad būtų maksimaliai efektyvus. Paprastai tai reiškia, kad elektros energija, saugoma akumuliatoriuose, derinama su benzino ar dyzelino degimo energija.

Kai kuriose sistemose vidaus degimo variklis naudojamas tik kaip generatorius. Tokie automobiliai vadinami ridą ilginančiais arba serijiniais hibridais ir yra varomi tik elektros varikliais, o vidaus degimo variklis neturi tiesioginės pavaros.

Kiti hibridiniai automobiliai turi elektros variklius, kurie gali veikti vienu metu su vidaus degimo varikliu, arba agregatus, kurie gali veikti pakaitomis. Daugelis automobilių gamintojų įsipareigojo perkelti savo modelių gamą į elektrifikuotus modelius, todėl tikėtina, kad po kelerių metų dauguma parduodamų automobilių bus vien tik elektriniai arba hibridiniai.

Visiškai hibridiniai automobiliai

Visiškas hibridas arba lygiagretusis hibridas naudoja vidaus degimo variklį ir elektros variklius automobiliui vairuoti vienu metu arba atskirai.

Tai labiausiai paplitęs hibridinių transporto priemonių tipas, visiški hibridai paprastai gali laikyti nedidelį kiekį elektros energijos. Ji gali būti naudojama papildomai galiai, kuri naudojama kartu su vidaus degimo varikliu, taip pagerinant degalų sąnaudas.

Kadangi elektros varikliai įmontuoti į transmisiją, visiškai hibridinė transporto priemonė taip pat gali persijungti ir važiuoti tik elektriniu režimu, nors paprastai tik nedideliu greičiu, kai reikia važiuoti mieste ir labai ribotą atstumą, nes akumuliatoriai yra palyginti maži. Tačiau dėl mažo akumuliatorių dydžio juos galima greitai įkrauti iki pilnos talpos naudojant variklį, todėl niekada nekyla klausimų dėl ridos ribojimo.

Net jei akumuliatoriai visiškai išsikrauna, visada galite važiuoti naudodami tik benziną arba dyzeliną. Lygiagrečioji hibridinė sistema kartu su švelniaisiais hibridais paprastai laikoma geriausiu hibridiniu variantu vairuotojams, kurie nuvažiuoja daug kilometrų.

Be to, svarbu prisiminti, kad EV režimas gali sumažinti taršą mieste, tačiau elektra, kurią naudojate, daugiausia pagaminama deginant degalus variklyje. Tai reiškia, kad važiavimas tik elektriniu režimu iš tikrųjų yra mažiau efektyvus nei leidimas hibridinei sistemai atlikti savo darbą, parenkant geriausią važiavimo sąlygoms pritaikytą vidaus degalų ir elektros energijos derinį.

"Toyota" ir toliau pirmauja visiškai hibridinių automobilių srityje, siūlydama įvairius automobilius, įskaitant "Prius", "Corolla", "Yaris" ir RAV4. Siekdama atskirti savo hibridinius modelius nuo konkuruojančių gamintojų siūlomų iš tinklo įkraunamų hibridų, Toyota juos vadina savaime įkraunamais hibridais. "Toyota" seserinis prekės ženklas "Lexus" taip pat siūlo prabangesnius hibridinius automobilius, o kiekvienas jo modelis gali būti su hibridiniu varikliu.

Lengvi hibridai (MHEV)

Kaip ir visiški hibridai, lengvieji hibridai naudoja elektros variklį kartu su vidaus degimo varikliu, tačiau abu energijos šaltiniai negali būti naudojami nepriklausomai vienas nuo kito. Vietoj to, nedidelis elektros variklis naudojamas tik varikliui padėti. Paprastai tai yra pigiausias būdas įsigyti hibridinį variklį, nes lengvieji hibridai turi paprastesnę transmisiją, o jų galia ir efektyvumas yra nedideli.

Lengvosios hibridinės sistemos, kuriose naudojamas diržinis generatoriaus starteris, leidžia atgauti energiją stabdant ir tiekti ją į akumuliatorius. Šią energiją galima naudoti važiuojant atbuline eiga ir norint sušvelninti stabdymo ir įsibėgėjimo greitį.

Tokios švelnios hibridinės sistemos siūlomos įvairiuose automobiliuose, pradedant "Suzuki Ignis" miesto automobiliu ir "Swift supermini", baigiant įvairiais "Mercedes" ir "Audi" modeliais.

Gamintojai vis dažniau siūlo ir sistemas, kurios nepadeda varikliui vairuoti automobilio. Jos padeda taupyti degalus, išgaudamos kinetinę energiją, kuri naudojama pagalbinėms automobilio elektros sistemoms maitinti, tačiau automobiliai su šia technologija kartais dar vadinami lengvaisiais hibridais.

Įkraunami hibridai (PHEV)

Įkraunamas hibridinis elektromobilis (arba PHEV) - tai hibridinis automobilis, kurį, kaip rodo pavadinimas, galima prijungti prie elektros tinklo ir įkrauti jo elektrines baterijas.

Tai iš esmės priartina visiškai hibridinės transporto priemonės koncepciją prie visiškai elektrinės transporto priemonės koncepcijos, pridedant didesnes įmontuotas baterijas, kurias galima įkrauti iš išorinio maitinimo šaltinio, ir taip užtikrinant daug didesnį tik elektra varomos transporto priemonės veikimo nuotolį, nei būtų galima pasiekti naudojant visiškai hibridinę transporto priemonę.

Įkraudami automobilio akumuliatorius per naktį, galite pradėti važiuoti į darbą visiškai įkrautais akumuliatoriais ir naudotis visais tylaus, degalus taupančio elektrinio važiavimo režimo privalumais. Savininkai, kurie per įprastą dieną retai viršija automobilio nuvažiuojamą atstumą (paprastai apie 30 mylių) arba kurie prieš grįždami namo gali jį įkrauti kelionės tikslo vietoje, teoriškai gali eksploatuoti įkraunamą hibridinį automobilį nenaudodami benzininio variklio.

Tai įmanoma, nes PHEV paprastai turi didesnės talpos akumuliatorius nei visiškai hibridiniai automobiliai, todėl galima važiuoti be teršalų, tačiau padidėja jų svoris. Pasibaigus įkrovai, galima važiuoti įprastu vidaus degimo varikliu, kaip ir visiškai hibridiniame automobilyje.

Neseniai atlikta apklausa parodė, kad daugelis iš tinklo įkraunamų hibridinių automobilių vairuotojų neišnaudoja visų technologijos privalumų ir naudoja juos kaip įprastus automobilius, niekada jų neįkraudami. Taip elgdamiesi dėl papildomo hibridinės sistemos svorio pasiekia prastesnes degalų sąnaudas nei važiuodami įprastu benzininiu ar dyzeliniu automobiliu.

Išleidžiant vis daugiau PHEV automobilių, aprėpiami visi rinkos kampeliai. Toyota Prius PHV ir Hyundai Ioniq PHEV yra įperkami šeimyniniai hečbekai, o visureigių pirkėjai taip pat gali mėgautis iš tinklo įkraunamais automobiliais Mitsubishi Outlander PHEV ir MINI Countryman S E PHEV.

Pirkėjams, norintiems įsigyti aukštesnės klasės automobilių, BMW, "Mercedes" ir "Volvo" siūlo iš tinklo įkraunamus modelius. PHEV maisto grandinės viršūnėje - greitas 680 AG "Porsche Panamera Turbo S E E-Hybrid", kuris siūlo itin dideles salono charakteristikas ir mažiausias eksploatacines išlaidas.

Šaltinis: Autoexpress