Kiek kainuoja naudotas „Tesla Cybertruck“?

Kiek kainuoja naudotas „Tesla Cybertruck“?
Photo by Somalia Veteran / Unsplash

Į naudotų automobilių rinką JAV ką tik įžengė „Tesla Cybertruck“. Kol šimtai tūkstančių pirkėjų visame pasaulyje dalyvauja rezervacijų programose, laukdami galimybės įsigyti naują elektromobilį. 

Dėl to perparduotas naudotas „Cybertruck“ gali kainuoti kur kas daugiau negu naujas, kurį pirkėjui ką tik pristatė „Tesla“. Pastebėjusi didžiulę naujo superautomobilio paklausą pati kompanija neseniai suko galvą, kaip sutramdyti perpardavinėtojus.

Praktiškai nauji „Cybertruck“ greitai perparduodami naudotų automobilių rinkoje, kai kurie jų nuvažiavę vos kelis šimtus kilometrų. Modelio gamyba prasidėjo lapkričio mėnesį, o keli šimtai žmonių, pateikę išankstinius užsakymus, per pastaruosius kelis mėnesius jau gavo šiuos elektromobilius.

Europos šalių „Tesla Cybertruck“ kol kas nepasiekia, nes neatitinka dalies Europoje taikomų standartų. Kad atitiktų dabar Europoje keliamus reikalavimus, apie 3 tonas sveriantis „Cybertruck“ turėtų būti modifikuotas, tačiau gamintojai dėl to nesuka galvos, nes paklausos pakanka ir JAV – užsakymų ir registracijų pateikta keleriems metams į priekį, o gamybos pajėgumai kol kas yra labai menki. Nors „Tesla“ yra skelbusi, jog 2025 metų viduryje jau turės pajėgumų gaminti 250 tūkst. vienetų per metus. 

Kol kas neskubama tiekti naujų pikapų į Europą, kur „Cybertruck“ vairuoti galima tik turint sunkvežimio vairuotojo kategoriją. Dėl to neaišku, kada Lietuvos gatvėse galėsime išvysti milžiniško dėmesio visame pasaulyje sulaukusį automobilį.  

Atsižvelgiant į neseniai pradėtą gamybą, visi skelbimuose JAV siūlomi elektra varomi sunkiasvoriai įvardyti kaip 2024 m. laidos. Perparduodamų „Cybertruck“ kainos, kaip nurodyta prekybos platformoje „CarGurus“, prasideda nuo maždaug 149 000 JAV dolerių(140 000 eurų) ir svyruoja iki maždaug 240 000 JAV dolerių (225 000 eurų). Panašios kainos pateikiamos ir „Kelley Blue Book“ platformoje.

Kaip šios kainos dera su naujųjų „Tesla“ užsakytų „Cybertruck“ kainomis? Galiniais ratais varomos versijos kaina yra 60 990 JAV dolerių (57 300 eurų), o „Cyberbeast“ – 99 990 JAV dolerių (93 940 eurų). Iš esmės šis didžiulis skirtumas yra kaina, kurią turite sumokėti už greitą pasitenkinimą ir (arba) pristatymą.

Kaip rašo žurnalas „Forbes“, dalis pirmųjų „Cybertruck“ pirkėjų neturėjo tikslo naują automobilį pirkti sau. JAV žurnalistai patikrino kelis pardavėjus ir sužinojo, kad šie nieko nėra girdėję apie „Tesla“ taikomą draudimą perparduoti „Cybertruck“. Perpardavėjai JAV nepatyrė jokių sankcijų ir negirdėjo apie problemas, kurios būtų užgriuvę pirmuosius automobilių savininkus, kurie iš sandorių uždirbo apvalias sumas. 

Iš pradžių „Tesla“ susidūrė su priešiška žmonių reakcija po to, kai pasklido žinia apie 50 000 JAV dolerių baudą už „Cybertruck“ perpardavimą. Tačiau vėliau bendrovė pakeitė savo poziciją ir pašalino nuostatą dėl baudos iš savo dokumentų. 

Atnaujintoje sutartyje nebeliko nuostatos, ribojančios perpardavimą per pirmuosius nuosavybės metus, todėl atsirado galimybė perparduoti transporto priemonę. 

Šis pakeitimas naudingas ir potencialiems perpardavinėtojams, ir nusivylusiems klientams, kurie dabar gali laisvai parduoti savo „Cybertruck“ be žvėriškų baudų. 

Nors kai kurie „Cybertruck“ entuziastai palankiai vertino pradinę nuostatą dėl draudimo perparduoti, dauguma, atrodo, džiaugiasi panaikintais perpardavimo apribojimais.

Šaltinis: forbes.com ir carscoops.com