Kiek kilometrų yra normalu naudotam automobiliui?

Kiek kilometrų yra normalu naudotam automobiliui?
Photo by Todd Trapani / Unsplash

Ypač svarbus klausimas: kiek kilometrų yra per daug perkant naudotą automobilį? Norėdami tai sužinoti, vadovaukitės šia paprasta formule.

Odometro rodmenys yra vienas paprasčiausių būdų nustatyti automobilio vertę naudotų automobilių rinkoje.

Nors dažnai yra geresnių rodiklių, rodančių, kaip gerai automobilis buvo prižiūrimas, rida gali padėti nustatyti bendrą nusidėvėjimą.

Papildomai mokėdami už mažesnės ridos automobilį, ilgainiui galite sutaupyti pinigų dalims keisti ateityje. Tačiau kiek kilometrų yra per daug? Ir ar galite nusipirkti automobilį su per mažu kilometrų skaičiumi? 

Parengėme šį patogų vadovą, kuris padės jums sudaryti fantastišką naudoto automobilio sandorį. 

Kiek kilometrų yra normalu naudotam automobiliui?

Įprastinė taisyklė, leidžianti sudaryti gerą naudoto automobilio sandorį, yra 15 000 km per metus. Tai reiškia, kad jei ieškote 10 metų senumo automobilio, turėtumėte siekti, kad būtų nuvažiuota apie 150 000 km.

Jei sieksite 15 000 km per metus ribos, tikėtina, kad gausite gerai prižiūrimą automobilį, kuriam bent kartą per metus buvo atlikta techninė apžiūra, o ant prietaisų skydelio nebus pernelyg daug kilometrų. 

Kiek kilometrų yra per daug naudotam automobiliui?

Didesnio kilometražo automobiliai dažnai gali pasiūlyti puikų kainos ir kokybės santykį. Tačiau, kai gaunamas palankus pasiūlymas, atsiranda papildoma rizika dėl didesnio dalių nusidėvėjimo.

Paprastai dauguma pirkėjų abejoja dėl automobilių, kurių rida artėja prie 200 000 km. 

Nors tai gali būti naudinga bendroji taisyklė, tačiau nereikia atmesti automobilio su dideliu kilometrų skaičiumi, jei automobilio markė ir modelis yra žinomi dėl savo patikimumo. Yra modelių, kurie, nuvažiavę 100 000 km, keliauja į sąvartyną, o kai kurie patikimi automobiliai gali nuvažiuoti ir 400 000 km.

Taip pat verta atlikti norimo modelio analizę. Jei parduodama daug gerai prižiūrėtų, daug kilometrų nuvažiavusių modelių, paprastai tai geras ženklas, kad automobilis yra patikimas ir su amžiumi.

Jei renkatės didelį kilometražą turintį automobilį, ieškokite tokio, kuris turi puikią techninės priežiūros istoriją, ir papildomai sumokėkite už patikimo mechaniko atliekamą patikrą prieš pirkimą. 

Dauguma automobilio dalių ne šiaip sugenda, jos susidėvi ir tai galima pastebėti anksčiau, nei jas reikės keisti ar remontuoti.

Ar gali automobilis nuvažiuoti per mažai kilometrų?

Žinoma! Ne tiek automobiliai, kurių kilometražo skaitiklyje yra per mažai kilometrų, kiek tie, kurie buvo palikti stovėti ir nevažiuoti. 

Daugelis judančių automobilio dalių ir tarpinių yra pagamintos iš gumos, o kai guma paliekama be jokio judėjimo, ji tampa trapi. 

Esame matę, kad automobilių sandarikliai ir tarpikliai sugenda vien dėl to, kad jie nejuda. Ne tik tai, bet ir susikaupęs vanduo ir kondensatas, kuris paprastai nuplaunamas dažnai važiuojant, gali susikaupti ir sukelti rūdis. 

Įsigijus senesnį automobilį, kuris porą metų stovėjo pašiūrėje, greičiausiai reikės atlikti tiek pat mechaninių darbų, kiek ir 300 000 km nuvažiavusiam automobiliui. Tiesa, automobilis bus vertas daugiau nei daug kilometrų nuvažiavęs automobilis, tačiau jam reikės darbo. 

Verta patikrinti kelis paskutinius odometro rodmenis ir išsiaiškinti, ar automobiliu buvo važinėta, ar jis tiesiog buvo paliktas stovėti.

Šaltinis: drive.com.au