Kodėl Polestar 2 yra geresnis elektromobilis nei Tesla Model Y

Kodėl Polestar 2 yra geresnis elektromobilis nei Tesla Model Y
Photo by David Moffatt / Unsplash

Polestar 2 yra galingas elektrinis automobilis, galintis įveikti šį rinkos segmentą valdantį Tesla Model Y.
Bendrovė „Polestar“ buvo įkurta 1996 m. ir iš pradžių vadinosi „Flash Engineering“. Įmonė buvo žinoma dėl „Volvo“ automobilių tiuningo ir pagalbos jiems kelioninių automobilių čempionate. Nuo to laiko ji nuėjo ilgą kelią ir šiandien gamina vienus brangiausių ir našiausių automobilių. Naujausias iš jų – „Polestar 2“, puikus masinei rinkai skirtas elektrinis automobilis. Kita vertus, „Tesla“ nepaliaujamai siekia elektrifikuoti visus automobilius. Bendrovė turi gerai išvystytą transporto priemonių parką, o „Model Y“ yra viena iš jos karūnos puošmenų.

Nors „Tesla“ užkariavo elektromobilių segmentą, „Polestar 2“ yra naujausias automobilių gamintojo atstovas šioje konkurencingoje elektromobilių erdvėje. Konkurencija tarp šių dviejų gamintojų yra atkakli dizaino, praktiškumo ir patikimumo požiūriu. Tačiau mes manome, kad „Polestar 2“ yra geresnis už įsitvirtinusį „Tesla Model Y“, ir štai kodėl.

„Polestar 2“ ir „Tesla Model Y“: dizainas

Tesla model Y / Carprof

Polestar 2 dizainas labai panašus į tradicinį sedaną ir yra kampuotos išvaizdos. Jo „Volvo“ šaknys iš karto matyti iš priekyje esančių Thoro plaktuko formos LED DRL žibintų, o viršutinę priekinių žibintų pusę sudaro LED žibintai, o apatinę - projektoriaus sąranka. Polestar panaudojo sudėtingas dizaino detales priekinėms grotelėms, kuriose įrengta 360 laipsnių parkavimo kamera ir radaro jutikliai. Mašininio pjaustymo lengvojo lydinio ratlankiai yra 51 centimetro ir itin gerai užpildo ratų arkas. Automobilio ilgis - 461 centimetro, o ratų bazė - 274 centimetro, todėl jo proporcijos yra pakankamai didelės ir išlaisvina daug vietos keleiviams bei kroviniams. Galinė automobilio dalis yra gražiai stilizuota su per visą plotį einančia LED šviesos diodų juosta, jungiančia du galinius žibintus. Jei „Polestar 2“ neprivertė jūsų patikėti, kad jie teisingai kuria dizainą, esame tikri, kad koncepcinis sportinis automobilis „Polestar O2“ tikrai pakeis jūsų nuomonę.

Tesla modelio Y dizainą stipriai įkvėpė jo jaunesnysis brolis ir sesuo, modelis 3. Lyginant su 3 modeliu, Y yra tiesiog didesnis, platesnis ir aukštesnis, todėl jo stovėsena yra labai įspūdinga. Tesla siūlo 48 centimetrų dydžio ratus bazinėje komplektacijoje, o Performance komplektacijoje - 51 centimetro. Automobilis taip pat turi nuožulnią stogo liniją, kuri gali pažeisti galinių keleivių galvų erdvę, tačiau 289 centimetro ratų bazės turėtų tikrai užtekti. Automobilis turi keletą būdingų „Tesla“ dizaino elementų, pavyzdžiui, į vieną plokštumą išdėstytas durų rankenas ir ikonišką priekinę dalį.

„Polestar 2“ ir „Tesla Model Y“: akumuliatorius ir našumas

Polestar 2 

Polestar bus siūlomos dvejų tipų transmisijos: viena su vienu varikliu, kita - su dviem varikliais. Vienas variklis bus sumontuotas ant priekinių ašių ir išvystys 231 AG galią. Tikimasi, kad su šia konfigūracija automobilis sprintą nuo 0 iki 97 kilometrų per valandą įveiks per pagirtinas 6,8 sekundės. Galingame dviejų variklių modelyje ant kiekvienos ašies sumontuotas po variklį, kurio galia siekia 476 AG. Ši konfigūracija yra galingesnė ir leidžia automobiliui nuo 0 iki 97 kilometrų per valandą sprintą įveikti vos per 4,1 sekundės. Abi šios jėgos agregatai energiją semia iš 75,0 kWh ličio jonų akumuliatoriaus. „Polestar“ teigia, kad transporto priemonės nuotolis su vienu varikliu yra 435 kilometrų, o su dviem varikliais - apie 401 kilometras, įkraunant vienu įkrovimu.

Tesla Model Y siūlomas dviejų modifikacijų: Long Range ir Performance. Net standartinė „Long Range“ versija nuo 0 iki 97 kilometrų per valandą sprintą įveikia vos per 4,4 sekundės. Su „Performance“ modifikacija šis rodiklis dar geresnis - vos 3,6 sekundės. Šį stulbinantį našumą užtikrina didesnis 80,5 kWh ličio jonų akumuliatorių paketas, kuris taip pat užtikrina didesnį Y modelio nuvažiuojamą atstumą. Long Range versija siūlo 531 kilometrų nuvažiuojamą atstumą, o Performance versija - 488 kilometrus vienu įkrovimu.

„Polestar 2“ ir „Tesla Model Y“: technika ir sauga

Polestar 2

Polestar 2 įrengtas 31 centimetro skaitmeninis vairuotojo ekranas ir 28 centimetrų vertikaliai sumontuotas centrinis jutiklinis informacijos ir pramogų sistemos ekranas. Itin elegantiškoje informacijos ir pramogų sistemoje veikia naujausios kartos „Google“ operacinė sistema. Modelyje „Polestar 2“ įdiegta daug saugos ir pagalbos vairuotojui funkcijų, tokių kaip autonominis avarinis stabdymas ir pėsčiųjų aptikimo sistema. Adaptyvioji kruizo kontrolė ir aklosios zonos stebėjimo sistema taip pat yra paketo dalis.
Kita vertus, „Tesla Model Y“ turi milžinišką 38 centimetrų centrinį ekraną, kuriame yra visi valdymo elementai. Ekrane yra visų aspektų, pavyzdžiui, veidrodėlių atlenkimo, klimato kontrolės ir kt. valdikliai. Jo naudotojo sąsaja palaiko tokias programėles kaip „Netflix“ ir „YouTube“ pagal numatytuosius nustatymus ir gauna nuolatinius atnaujinimus. Tesla gerai žinoma dėl savo autonominio vairavimo funkcijų. Daugelis iš jų yra standartinėje „Model Y“ įrangoje. Be to, įspėjimas apie nukrypimą nuo kelio juostos, pagalbinė sistema, adaptyvioji greičio palaikymo sistema, ir autonominis vairavimas - tai tik kelios standartinės „Model Y“ saugos funkcijos.

„Polestar 2“ ir „Tesla Model Y“ konkuruoja panašioje elektromobilių srityje. Abi šios transporto priemonės gali pasigirti savo pranašumais ir pasižymi technologijomis, funkcijomis ir dizainu. Vis dėlto, nors daugeliu atžvilgių jie yra lygiaverčiai, Tesla gali būti patraukli, tačiau „Polestar 2“ sugeba išsiskirti iš minios. Esame tvirtai įsitikinę, kad „Polestar 2“ yra geresnis pasirinkimas kasdieniam vairavimui.

Šaltinis: Hotcars