Kokio tipo automobilis geriausiai tinka nugaros skausmus kenčiančiam žmogui?

Kokio tipo automobilis geriausiai tinka nugaros skausmus kenčiančiam žmogui?
Photo by Geoffrey Meyer / Unsplash

Vadovaukitės mūsų pirkimo patarimais, kad automobilis netaptų nugaros skausmu. Atskleidžiame, kokie modeliai yra geriausi, atsižvelgiant į tai, kaip lengva įvažiuoti ir sėdėti…

Kai kuriems žmonėms vairavimo malonumą gali atimti diskomfortas, kurį sukelia įlipimas į automobilį ir išlipimas iš jo arba sėdėjimas vairuotojo vietoje. Yra keletas priežasčių, dėl kurių automobiliai ir vairavimas gali sukelti nugaros skausmus. Čia aptariame pagrindines priežastis ir rekomenduojame, kaip išvengti nugaros skausmo automobilyje.

Viena iš dažnų problemų, su kuria susiduria riboto judrumo žmonės, yra ta, kad norėdami įlipti į automobilį ir iš jo išlipti jie turi pasilenkti ir pritūpti. Sportiniai automobiliai yra vieni iš sunkiausiai įveikiamų, ir net hečbekai gali kelti problemų mažiau lankstiems žmonėms, nes jų sėdynės paprastai būna gana arti žemės. Todėl verta ieškoti automobilio su aukštomis, plačiai atsidarančiomis durimis ir aukšta vairuotojo padėtimi, pavyzdžiui, MPV arba visureigio.

MPV paprastai yra geriausiai įvažiuojantys modeliai. Mūsų mėgstamiausias - Volkswagen Touran - sukurtas ant tos pačios platformos kaip ir Golf hečbekas, tačiau yra 17 cm aukštesnis, o vairuotojo sėdynė yra 10 cm aukščiau, todėl į jį daug lengviau įlipti. Touran taip pat yra erdvus, praktiškas automobilis, tvarkingai valdomas ir važiuoja minkštai, bet ne šiurkščiai.

Daugelyje visureigių siūlomos panašios aukštos vairavimo vietos, nors ne visuose mažesniuose visureigiuose sėdynės yra aukščiau nei hečbekuose, todėl verta patikrinti mūsų internetinės apžvalgos skyrių, kuriame pateikiama informacija apie sėdynes ir vairavimo vietą, bet kuriame jus dominančiame modelyje. Ford Puma yra mūsų geriausiai įvertintas mažas visureigis, ir nors jame vairuotojas nėra taip aukštai, kaip Volkswagen T-Roc, jis sėdi aukščiau nei Fiesta, kurios pagrindu jis sukurtas, o jo sėdėjimo vieta yra aukštesnė nei kitų konkurentų, įskaitant Škoda Kamiq.

Jei norite šeimyninio visureigio, mūsų geriausias pasirinkimas - Volvo XC40. Jo sėdimoji vieta yra aukštesnė nei konkurentų, pavyzdžiui, BMW X1 ir Mazda CX-30. Be to, standartinėje gamos komplektacijoje yra keturių krypčių elektrinis juosmens reguliavimas. Tai svarbu, nes padeda užtikrinti patogią sėdėjimo padėtį, kuri gerai atstoja visą nugarą, o tai turėtų sumažinti diskomfortą ilgesnių kelionių metu.

Tačiau ne į visus didelius ir prabangius visureigius lengva įlipti, nes jie paprastai turi aukštus šoninius slenksčius, todėl reikia žengti didelį žingsnį į viršų. Kad tai nekeltų problemų, rekomenduotume apsvarstyti modelį su pneumatine pakaba. Ši funkcija dažnai suteikia įvažiavimo režimą, kuriuo automobilis nuleidžiamas žemyn, kad būtų lengviau įvažiuoti. BMW X5, X6 ir X7 modeliuose su pneumatine pakaba centrinėje konsolėje yra mygtukas, kuriuo sumažinamas kėbulo aukštis nuo žemės. Panašią funkciją turi ir daugelis Range Rover modelių.

MPV ir visureigiai taip pat paprastai yra patogesni žmonėms, kurių klubų judesiai yra riboti, nes jų sėdynės turi geresnį klubų arba H tašką nei hečbekai ar sportiniai automobiliai. H taškas - tai žmogaus kūno ir kojų apsisukimo taškas, kai jis sėdi automobilyje. Tai matmuo, naudojamas projektuojant automobilius, kad jie būtų patogūs daugumai žmonių.

Kiti aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra tai, kaip gerai sėdynė atremia nugarą ir kojas. Norėdami sumažinti nugaros skausmus, rekomenduojame rinktis sėdynę su reguliuojama juosmens atrama, kad galėtumėte tiksliai sureguliuoti sėdynės atlošo formą, kad ji gerai jus palaikytų. Jei jūsų kojos ilgos, rinkitės modelį su reguliuojamais sėdynės pagrindais, kad galėtumėte ištiesti sėdynę ir paremti šlaunis.

Paskutinis dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra tas, kad kai kurių gamintojų automobiliuose pedalai yra pasislinkę, o tai vairuotojams gali sukelti nepatogumų. Kai kurių vokiškų markių Audi, BMW ir Mercedes modelių pedalai yra šiek tiek pasislinkę į dešinę nuo kojų erdvės, todėl vairuotojams tenka sėdėti šiek tiek pasvirusiu kampu.

Ši problema ne tokia opi automobiliuose su automatine pavarų dėže, nes vairuotojas naudoja tik dešinę koją, tačiau kai kurie žmonės gali jausti didelį skausmą automobiliuose su mechanine pavarų dėže.  Todėl patariame ilgai važiuoti bandomuoju važiavimu bet kokiu automobiliu su pasvirusiais pedalais, kad įsitikintumėte, jog jis jums bus patogus.

Šaltinis: whatcar.com