Koks yra geriausias automobilis šeimai?

Koks yra geriausias automobilis šeimai?
Photo by Joseph Chan / Unsplash

  • Sužinokite, koks šeimos automobilis jums tinka?
  • Kokios funkcijos yra svarbiausios?
  • Kaip įsitikinti, kad perkamas automobilis yra saugus?

Įsigyti automobilį, tinkantį visai šeimai, yra sudėtinga. O dėl gausybės variantų išsirinkti gali būti dar sunkiau. Tačiau galite palengvinti sau gyvenimą, jei išsiaiškinsite, kokios savybės jums svarbiausios. Jums tai atlikus, sudarėme nuostabių šeimos automobilių sąrašą, iš kurio galite rinktis.

Automobilio tipas

Tai priklauso nuo jūsų šeimos, nuo to, kokio amžiaus yra jūsų vaikai, ir nuo to, kam jums reikia automobilio. Jei turite tris vaikus, septynių vietų automobilis gali praversti vaidinant taksistą pas draugus arba vežant senelius išvykti visai dienai.

Tradiciškai tam tinka vienatūris automobilis arba automobilis, skirtas žmonėms vežti. Jų praktiškumą padidindavo itin lankstus interjeras su daugybe stumdomų ir sulankstomų sėdynių. Tačiau dabar vis daugiau automobilių gamintojų naudojasi visureigių populiarumu ir siūlo didesnius 4x4 tipo krosoverius su pritaikomomis septyniomis sėdynėmis.

O gal turite mažą, jauną šeimą ir didžiąją dalį savo gyvenimo automobiliu praleisite vežiodami porą vaikų po miestą. Tokiu atveju tiks kompaktiškas hečbekas. Juk visada galite išplėsti jo bagažo talpą naudodami stogo bagažinę.

Saugumas

Norėsite, kad jūsų artimiausi žmonės būtų kuo saugesni. Kiek saugus automobilis, lengva sužinoti apsilankius Euro NCAP svetainėje. Europos naujų automobilių vertinimo programa - tai nepriklausoma organizacija, kuri teismo ekspertizės būdu tikrina daugumos naujų automobilių saugos savybes. Po to juos įvertina penkiomis žvaigždutėmis, kurios skiriamos geriausiems automobiliams.

Durys

Šiais laikais dauguma automobilių turi penkias duris. Tačiau, priklausomai nuo to, kodėl perkate automobilį, galbūt norėsite žinoti, kokio pločio yra galinės durys. Jei turite mažų vaikų, tikriausiai nenorite automobilio, kuriame norint sumontuoti automobilines kėdutes reikia būti lankstiems kaip olimpiniam gimnastui. Rinkitės žmonių vežimui skirtą universalą, kai kurie jų turi slankiojančias galines duris, kad itin lengvai pasiektumėte galines sėdynes.

Vieta daiktų laikymui

Norėsite ne tik kur nors susidėti visus tėvystės reikmenis, bet ir apskritai laikyti daiktus - tai labai svarbi šeimos automobilio dalis. Daugumoje automobilių yra daug puodelių laikiklių ir dėžučių, tačiau nustebsite, kiek daug jų neturi protingos vietos mobiliesiems telefonams sudėti.

Taip pat verta patikrinti, ar galinėse sėdynėse yra puodelių laikikliai. Praverstų iš priekinės sėdynės atlošo išlankstomas staliukas. O jei turite brangios įrangos, norėsite ją kur nors paslėpti nuo pašalinių akių, kai išlipate iš automobilio.

Bagažinės paprastai matuojamos litrais. Daugumai mūsų tai neturi jokios reikšmės - nebent žinote tikslią kiekvieno turimo krepšio, lagamino ir daiktadėžės talpą. Tačiau tai leidžia palyginti skirtingų automobilių bagažinių dydį.

Tikriausiai svarbiau už dydį yra tai, kad bagažinė būtų tinkamos formos. Tai reiškia, kad bagažinės šonai yra tiesūs, o ratų arkos neužima per daug vietos. Verta išsiaiškinti, kaip paprasta nulenkti galines sėdynes; kai kuriuose automobiliuose dabar bagažinėje įrengti fiksatoriai, kad būtų dar paprasčiau jas nulenkti. Atkreipkite dėmesį, kad nulenkus sėdynes grindys būtų lygios. Be to, žema bagažinės briauna padės įkelti ir iškelti daiktus ir mažiau varginti nugarą.

Specifikacijos

Ieškodami šeimos automobilio, pagalvokite apie jame įrengtą komplektaciją, t. y. specifikaciją.

Šiuo metu vis dažniau pasirenkami tamsinti stiklai ir net žaliuzės nuo saulės. Tai gali atrodyti kaip prabanga, tačiau tai yra patogus būdas apsaugoti vaikus nuo karščio.

O kaip dėl automobilyje esančių įkrovimo taškų? Dauguma vaikų šiais laikais privalo turėti nešiojamuosius prietaisus. Kiek USB jungčių ir 12 voltų elektros lizdų yra automobilio kabinoje? O kalbant apie elektroniką, parkavimo pagalbinės priemonės, pavyzdžiui, jutikliai ir atbulinės eigos kamera, yra patogus būdas, kad šeimos kelionės keltų mažiau streso.

Geriausi šeimos automobiliai

Šiuos automobilius suskirstėme į penkias skirtingas kategorijas, atsižvelgdami į tai, kokio dydžio šeimą turite ir kokio automobilio galbūt ieškote.

Geriausias mažas šeimyninis hečbekas - Skoda Octavia

Škoda Octavia / caramba.lt

Jis gali būti priskiriamas mažų šeimyninių hečbekų kategorijai, tačiau Škoda Octavia nėra nieko mažo. Ji turi didžiulę bagažinę ir daug vietos gale, taip pat padorų variklių asortimentą ir lengvai valdomą informacinių ir pramoginių technologijų sistemą.

Geriausias didelis šeimyninis hečbekas - Opel Insignia

Opel Insignia / caramba.lt

Opel Insignia yra vienas iš labiausiai neįvertintų šeimyninių automobilių. Jis patogus, erdvus ir turi didžiulę bagažinę. Kadangi jis yra žemesnis ir lengvesnis už visureigį, jis taip pat yra ekonomiškas. Taip pat galima rinktis iš daugybės naudotų modelių.

Praktiškiausias šeimos automobilis - SEAT Alhambra

Seat Alhambra / caramba.lt

Seat Alhambra yra senosios mokyklos žmonių vežėjas. Jame yra septynios sėdimos vietos ir slankiojančios galinės durys, kuriomis paprasta patekti į galą. Be to, jis turi daug įrangos ir padorų ekonomiškų variklių pasirinkimą.

Hibridinis šeimos automobilis - Hyundai Ioniq

Hyundai Ioniq / caramba.lt

Ioniq gali skambėti kaip sveikuoliškas gėrimas, tačiau tai hibridinis Hyundai šeimos automobilis. Jis gerai sukonstruotas ir erdvus žmonėms, norintiems pasinaudoti benzininio-elektrinio variklio privalumais. Ioniq yra konkurencingos kainos ir gerai įrengtas, be to, jį gera vairuoti.

Geriausi šeimyniniai visureigiai - Skoda Kodiaq/SEAT Tarraco

Skoda Kodiaq / carmaba.lt

Čia yra iš ko rinktis. Skoda Kodiaq ir Seat Tarraco iš esmės yra tas pats automobilis, tik su skirtingais Volkswagen Group ženkliukais. Abu jie yra stilingi septynių vietų visureigiai, kurių interjeras yra gerai sukonstruotas, erdvus ir pakankamai lankstus, kad patenkintų reikliausių šeimos automobilių pirkėjų poreikius.

Šaltinis: heycar.co.uk