Kuo skiriasi Nissan Qashqai ir Juke?

Kuo skiriasi Nissan Qashqai ir Juke?
Photo by Jameel Ismail / Unsplash

Nissan Juke ir Qashqai pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu ir geromis standartinėmis savybėmis, tačiau kuo jie skiriasi? Palyginome šias dvi transporto priemones.

Nissan Juke ir Qashqai modeliai pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, išsamia standartine įranga ir penkių žvaigždučių ANCAP saugos įvertinimu, tačiau kuo šie du visureigiai skiriasi? Palyginome šias poras.

Nissan siūlo penkis įvairių formų, dydžių ir galios agregatų visureigius. Juke yra mažiausias iš šios gamos, konkuruojantis lengvųjų visureigių segmente, o didžiausias siūlomas modelis yra Patrol, priskiriamas aukštesnei didelių visureigių klasei.

Kuo skiriasi Nissan Juke ir Qashqai?

Trumpai tariant, Nissan Qashqai yra didesnis, turi didesnę bagažinę, yra brangesnis ir galingesnis už Nissan Juke. 

Nissan Juke yra lengvas visureigis, konkuruojantis su Mazda CX-3 ir Hyundai Venue. Japonijos gamintojas 2023 m. pardavė 1256 Jukes, aplenkdamas tik Volkswagen T-Cross, Renault Captur ir Suzuki Ignis

Perpildytame segmente sėkmingiau sekėsi Qashqai, kurio 2023 m. parduota 6614 vienetų. Šis mažas visureigis konkuruoja su MG ZS, Hyundai Kona ir Kia Seltos modeliais. 

Kuris didesnis – Nissan Juke ar Nissan Qashqai?

Nissan Qashqai yra didesnis už Juke. Jis ilgesnis, platesnis, aukštesnis ir turi didesnę ratų bazę. 

Nissan Juke yra 4210 mm ilgio, 1800 mm pločio, 1595 mm aukščio, jo ratų bazė – 2636 mm, o Nissan Qashqai yra 4425 mm ilgio, 1835 mm pločio, 1625 mm aukščio,  jo ratų bazė – 2665 mm.

Kuris automobilis turi didesnę bagažinę – Nissan Juke ar Nissan Qashqai?

Nissan Qashqai bagažinė yra didesnė, tačiau tik nedideliu skirtumu – ji yra septyniais papildomais litrais didesnė (429 l), o Juke – 422 l.

Atlenkus galines sėdynes, didžiausia Qashqai krovinių erdvė yra didesnė – 1524 l, o Juke – 1305 l. 

Kuris automobilis efektyvesnis – Nissan Juke ar Qashqai?

Efektyviausias iš jų yra hibridinis Nissan Qashqai Ti e-Power, kurio deklaruojamos bendrosios degalų sąnaudos yra 5,2 l/100 km. 

Juke modeliai nuo jo nedaug atsilieka, nes visų benzininių variantų bendras rodiklis yra 5,8 l/100 km.

Kuris automobilis saugesnis – Nissan Juke ar Qashqai? 

Abu automobiliai gali pasigirti penkių žvaigždučių ANCAP saugos įvertinimu, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad Qashqai yra naujesnis modelis, jis buvo išbandytas 2021 m., o Juke – 2019 m. Verta paminėti, kad nuo 2019 m. ANCAP kriterijai tapo griežtesni ir įvertinimai nustoja galioti po šešerių metų, o tai reiškia, kad 2025 m. pabaigoje Juke reikės iš naujo išbandyti. 

Kai buvo bandomas Qashqai, jis buvo labai gerai įvertintas už saugumo pagalbą – 97 proc., o Juke gavo 71 balą. Abiejų automobilių saugos rodikliai buvo geri: Qashqai – 91 proc., Juke – 94 proc.

Qashqai gavo įspūdingą 93 proc. įvertinimą už vaikų keleivių apsaugą, o Juke – 87 proc. 

Abiejuose automobiliuose jau nuo bazinės klasės siūloma daug standartinių saugos funkcijų, įskaitant pažangųjį avarinį stabdymą su pėsčiųjų ir dviratininkų aptikimo funkcija (tačiau Qashqai turi sankryžos funkciją), pažangųjį įspėjimą apie priekinį susidūrimą, atbulinės eigos kamerą su galiniais parkavimo jutikliais, įspėjimą apie akląsias zonas ir įspėjimą apie galinį skersinį eismą.

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad Qashqai saugos funkcijos yra šiek tiek pažangesnės arba aktyvesnės nei Juke – pavyzdžiui, Qashqai jau bazinėje klasėje siūlomas išmanusis aklosios zonos stebėjimo mechanizmas, o Juke turi tik standartinį aklosios zonos įspėjimą. 

Kuris galingesnis – Nissan Juke ar Qashqai? 

Nissan Qashqai yra galingesnis. Benzininiuose modeliuose montuojamas 1,3 l keturių cilindrų variklis su turbokompresoriumi, galintis išvystyti 110 kW/250 Nm, su bepakope automatine pavarų dėže (CVT) arba vienpakope automatine pavarų dėže e-Power modifikacijose. 

e-Power yra galingiausias Qashqai variantas, kuriame 1,5 l trijų cilindrų benzininis variklis su turbokompresoriumi, kurio galia 116 kW, naudojamas kaip generatorius, papildantis akumuliatorių bloką, maitinantį priekinėje ašyje esantį elektros variklį (140 kW/330 Nm).

Nissan Juke turi 1,0 l trijų cilindrų benzininį variklį su turbokompresoriumi, išvystantį 84 kW ir 180 Nm.

Ar galima įsigyti hibridinį Nissan Juke?

JK ir Europos rinkose Juke galima įsigyti su hibridine pavara, o Australijoje ši galimybė vis dar svarstoma. 

Be to, pranešama, kad 2025 m. tiek Nissan Qashqai, tiek Juke visureigius ketinama pradėti komplektuoti su visiškai elektriniu varikliu.

Šaltinis: drive.com.au