„Lexus UX 300E“ iš hibridinio tampa grynuoju elektriniu automobiliu

„Lexus UX 300E“ iš hibridinio tampa grynuoju elektriniu automobiliu

Skirtingai nuo daugelio dabartinių elektromobilių, Lexus UX 300e pasižymi sveikintinu lengvumo pojūčiu

Lexus prireikė daug laiko, kad visiškai nutrauktų ryšius su vidaus degimo varikliu. Prabangus "Toyota" padalinys buvo pirmoji aukštos klasės hibridinių automobilių markė, perėmusi savo patronuojančios bendrovės išrastą ir iki tobulumo ištobulintą technologiją iš tokių modelių kaip "Prius", kuris debiutavo dar 1997 m. Iki šiol bendrovė pardavė daugiau kaip 15 mln. hibridinių modelių, o Lexus nuo 2005 m. pradėjo gaminti mišrios galios modelius. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje negalima nusipirkti kitokio nei elektra varomo "Lexus", o kovo mėnesį parodytas LF-Z konceptas pranašauja baterijomis varomų elektrinių automobilių ateitį.

Kompanijai, kuri visada daug dėmesio skyrė dizainui, elektra bus ypač naudinga. UX 300e nors ir pirmasis, tačiau yra kompromisas - automobilis su vizualiai identišku hibridiniu broliu ir seserimi. Dažnai pastebime, kad automobilių dizainas yra tarsi pakibęs ant plauko, o geriausi ir drąsiausi dizainai atsiranda iš gamintojų, kurie pradėjo nuo nulio ir neturi taikytis prie vidaus degimo variklio palikimo. Tai ne inžinerinė bėda - visos šios problemos buvo kruopščiai apgalvotos prieš daugelį metų, visos išskyrus vizualines. Pažvelgus į "Lexus LF-Z" matyti, kad tai iki šiol geriausiai atrodantis bendrovės modelis, nors tai dar tik koncepcija.

Todėl mažasis UX 300e startuoja su sunkumais. Papildomų sunkumų kelia jo mastas, nes šiuo metu maži automobiliai vis dar pasižymi palyginti nedideliu nuvažiuojamu atstumu, nes trūksta vietos akumuliatoriaus pakuotei. Tai nebūtinai yra problema, jei gerai planuojate iš anksto ir nelaikote automobilio tik spontanišku gyvenimo būdo aksesuaru. Greitas įkrovimas per CHAdeMO kištuką, kai nuo 0 iki 80 proc. įkrovimas trunka mažiau nei valandą. CHAdeMO skiriasi nuo CCS kištukų, naudojamų daugelyje vokiškų automobilių, nors abi sistemos paprastai būna kartu tame pačiame įkroviklyje. Pagrindinė problema - rasti laisvą įkrovimo vietą, o tai, tikėkimės, netrukus prilygs skundams dėl interneto spartos.  

Puošnus "Terrane Khaki" spalvos kėbulas ir odinis rudos spalvos interjeras suteikia UX 300e malonų klasės akcentą. Lexus puikiai išmano apie patikimumą ir surinkimo kokybę, todėl galite tikėtis, kad šis mažas elektrinis automobilis be jokių rūpesčių veiks daugelį metų. Kai kurie vartotojo sąsajos sprendimai vis dar kelia abejonių - kompanijos jutiklinio kilimėlio sistema, skirta medijos valdymui, po tiek metų tebėra skoninga, o išorėje "verpstės" grotelės ir keistai kvadratinės grubaus plastiko ratų arkos yra mažos "Lexus" keistenybės, kurios gali ir nedžiuginti. Kita keista klaida - nėra palydovinės navigacijos, kurią, kaip manoma, galima įsidiegti per "Apple" arba "Google".

Numatomas 196 mylių nuvažiuojamas atstumas atrodo gana optimistiškas, o jei naudositės tokiais priedais kaip oro kondicionierius arba šiek tiek per daug išnaudosite staigų pagreitį, jums pasiseks nuvažiuoti 75 proc. šio atstumo. Tačiau, kitaip nei daugelis dabartinių elektromobilių, UX 300e pasižymi labai sveikintinu lengvumo pojūčiu, kurio nepavyksta perteikti daugeliui elektromobilių. Lengvumo jausmas, kad ir kaip dirbtinai sukurtas, suteikia polinkį neskubėti, sumažinti ridą ir mėgautis komfortu bei patogumais, kuriais garsėja "Lexus". Kompaktiškų prabangių elektromobilių vis dar nedaug, todėl kol kas Lexus turi savo lauką. Tai stipri pradžia iš kompanijos, turinčios įgūdžių gaminti geriausius elektromobilius.


Šaltinis: https://www.wallpaper.com/transport/lexus-ux-300e-review