Lietuvės internetu jau perka sukneles iš lenkių, o Nyderlanduose pirkiniai – kur kas stambesni

Lietuvės internetu jau perka sukneles iš lenkių, o Nyderlanduose pirkiniai – kur kas stambesni
Photo by Petrebels / Unsplash

Elektroninė prekyba toliau auga ir sėkmingai plečiasi. Lietuvoje sėkmingai gyvuojančios platformos savo vartotojams atveria vis naujų galimybių atrasti užsienio bendruomenes. Neseniai „Vinted” pakvietė Lietuvos vartotojus mainytis ir prekiauti drabužiais su Lenkija, o startuolis „Caramba.lt“ Lietuvos gyventojams atveria Nyderlandų automobilių rinką.

„Automobilis iš Nyderlandų netelpa į paštomatą, bet į Lietuvą atkeliauja sklandžiai ir greitai, vidutiniškai dvi–tris savaites. Prieš sandorį kiekvienas iš jų yra patikrinamas, tad gali puikiai riedėti Lietuvos keliais. Nė vienas klientas gauto automobilio negrąžino, nors tokią galimybę suteikiame – pirkti automobilį užsienyje dabar galima patogiai ir lengvai, tarsi suknelę ar batus“, – sako Gediminas Dijokas, startuolio „Caramba.lt“ vadovas.

Prieš pusę metų veiklą pradėjusi platforma šiuo metu lietuviams siūlo per 25 tūkst. automobilių tiesiai iš Nyderlandų. Pasak G. Dijoko, susidomėjimas pastaruoju metu išaugęs, nes padėtis Europos automobilių rinkoje labai dinamiška, pasiūla gerokai atsilieka nuo paklausos. „Dėl pasaulyje kilusios lustų krizės ir tiekimo problemų gamintojai vėluoja atlikti užsakymus, todėl rasti naują ar mažai naudotą automobilį už gerą kainą dabar yra rimtas iššūkis. Todėl pasitelkiame skaitmeninius sprendimus, kurie pagal pirkėjo pageidavimą padeda atrinkti labiausiai poreikius atitinkančius automobilius. Vienam pirkėjui – tai automobilis šeimai, kitam – sportinis kabrioletas vasarai“, – dalijasi G. Dijokas.