Mazda MX-30 apžvalga

Mazda MX-30 apžvalga
Mazda MX-30 / caramba.lt

MX-30 yra stilingas ir netradicinis pasirinkimas mažų elektromobilių rinkoje. Jį smagu vairuoti ir jis yra gana kokybiškas, tačiau ribotas nuvažiuojamas atstumas kai kuriuos atbaidys.

Mazda MX-30 yra pirmasis Japonijos gamintojo pirštas į elektromobilių rinkos vandenį, tačiau net ir šiame sektoriuje, kuriame vis daugiau konkurentų, šis mažas visureigis nesunkiai išsiskiria iš kitų.

Aštrus, stilingas dizainas, neįprastos galinės durys, malonus pojūtis vairuojant ir aukščiausios klasės saugumo įvertinimas - tai pagrindiniai pardavimo privalumai, tačiau daugelį atbaidys ribotas nuvažiuojamasis atstumas ir prasta galinių keleivių talpa. Įsivaizduokite MX-30 kaip smagų, madingą miesto automobilį arba antrąjį automobilį, ir viskas taps aišku. Kaip mažą visureigį šeimoms jį parduoti daug sunkiau.

Apie Mazda MX-30

Ištikima savo formai, „Mazda“ tvirtai vengia daryti viską pagal taisykles, kai gaminamas pirmasis grynai elektrinis automobilis. MX-30 naudoja firmos „e-Skyactiv“ elektrinės pavaros sistemą ir kuklią 35,5 kWh ličio jonų bateriją, kuri leidžia nuvažiuoti vos 200 km.

Dėl galinių durų, kurios primena pačios „Mazda RX-8" kupė, sukuriamas salonas be statramsčių, kuris yra naujovė šiuolaikinių mažų automobilių segmente, o automobilio viduje ekologiškumą pabrėžia neįprastos aplinkai nekenksmingos medžiagos. MX-30 vizija, kaip paprastai būna su „Mazda“ produktais, atrodo vientisa, bet ar jai pritars pakankamai klientų?
MX-30 yra „Mazda“ gamoje kaip elektrinė alternatyva CX-30 giminingam automobiliui. Abu maži visureigiai yra iš esmės tokio paties dydžio, tačiau MX-30 keičia tradicinį penkerių durų išdėstymą į netradicinį saloną be statramsčių ir į kupė panašią stogo liniją, kuri žemėja į galą. Ši pora „Mazda“ gamoje yra žemiau CX-5 vidutinio dydžio visureigio.

Kalbant apie konkurentus, MX-30 teoriškai varžosi su kitais mažais elektriniais visureigiais, tokiais kaip „Kia Soul EV“, „Opel Mokka-e“ ir „Hyundai Kona“. Tačiau šiuose automobiliuose naudojami didesni akumuliatoriai, kurie padeda jiems gerokai pralenkti MX-30 pagal ridą ir pakelti jų kainą.

MX-30 galima įsigyti už maždaug 23 000 Eurų, kai bus pasinaudota elektromobilių subsidiją, taigi tai maždaug 4 000 eurų mažiau nei CX-30 su benzininiu varikliu, bet gana pigiau nei daugelis akivaizdžių elektrinių visureigių alternatyvų.

Dėl savo ryškaus stiliaus, atitinkančio Mazda „Kodo“ dizaino filosofiją, naujoviškų medžiagų pasirinkimo ir neįprasto išplanavimo, tai automobilis, kuris lengvai gali būti laikomas alternatyva madingiems elektriniams miesto automobiliams, tokiems kaip Honda E, MINI Electric ar naujasis Fiat 500. Pagal kainą ir ridą šie automobiliai yra artimesni „Mazda“ nei rinkoje esantys visureigiai. Be to, „Mazda“ savo elektrinius automobilius sukūrė vadovaudamasi „Jinba Ittai“ etosu, kad jie greitai reaguotų į vairuotojo veiksmus, o MX-30 tikrai važiuoja veržliau nei vidutinis elektrinis visureigis.

2022 m. viduryje buvo pristatyta nauja komplektacija, pakeitusi ankstesnes SE-L Lux, Sport Lux ir GT Sport Tech specifikacijas. Dabar MX-30 gamą sudaro „Prime-Line“, „Exclusive-Line“ ir „Makoto“ įrangos klasės.

Visi modeliai turi LED priekinius žibintus, šildomus elektra valdomus sulankstomus veidrodėlius, parkavimo jutiklius abiejuose galuose, atbulinės eigos kamerą ir lietaus jutiklinius valytuvus. Informacijos ir pramogų sistema turi 8,8 colių ekraną, standartines „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ integracijas, kurios valdomos centriniu sukamuoju valdikliu ir mygtukų skydeliu.

Visuose automobiliuose įdiegta „Mazda“ sistema „G-Vectoring Control Plus“, kuri paskirsto elektros variklio sukimo momentą, kad būtų optimizuotas sukibimas ir stabilumas. Be to, yra „Mazda Connected Services“ su „MyMazda“ programėle, leidžiančia nuotoliniu būdu valdyti automobilio funkcijas ir perduoti įkrovimo informaciją į telefoną.

Šaltinis: Autoexpress