Mechaninės ir automatinės automobilių pavarų dėžės: Privalumai ir trūkumai

Mechaninės ir automatinės automobilių pavarų dėžės: Privalumai ir trūkumai
Photo by Valdemars Magone / Unsplash

Kad automobilis galėtų nuvažiuoti iš taško A į tašką B, jam reikalinga veikianti pavarų dėžė. Transmisija leidžia automobiliui perjungti pavaras ir taip kuo efektyviau perduoti variklio galią varančiajai ašiai. Tai daroma keičiant pavarų perdavimo skaičių. Naudojant žemesnes pavaras, padidėja turima galia, tačiau sumažėja greitis. Aukštesnės pavaros, kita vertus, mažina galią ir didina greitį. Taip automobiliai gali efektyviau paskirstyti galią ir greitį bet kurioje situacijoje.

Nors visi sutinka, kad transmisija yra labai svarbi bet kurio automobilio vidaus darbui, tačiau nėra bendro sutarimo dėl to, kokia transmisija yra geresnė - automatinė ar mechaninė. Į šį klausimą nėra lengva atsakyti. Juk abi transmisijos turi savų unikalių privalumų ir trūkumų, ir jei viena transmisija gali būti tobula vienoje situacijoje, tai kitoje ji gali būti visiška rakštis.

Taigi, prieš priimdami sprendimus dėl to, kokią poziciją užimate diskusijoje dėl transmisijos, skirkite keletą akimirkų ir susipažinkite su dviejų skirtingų tipų transmisijų privalumais ir trūkumais.

Automatinės pavarų dėžės

Photo by Nischal Kanishk / Unsplash


Automatinės pavarų dėžės per pastaruosius kelerius metus nustelbė senesnes mechanines pavarų dėžes.

Tačiau, nepaisant akivaizdaus populiarumo, automatinės transmisijos nebūtinai yra geresnis pasirinkimas daugeliui vairuotojų.

Tačiau jos turi pranašumų prieš mechanines transmisijas keliose pagrindinėse srityse.

Privalumai:

 • Lengviau valdyti - nors iš esmės nėra nieko sudėtingo perjungti pavaras ir valdyti sankabą, vis dėlto reikia šiek tiek praktikos, kad dauguma vairuotojų išmoktų savarankiškai naudotis kiekviena automobilio rankena, kad galėtų valdyti automobilį su mechanine pavarų dėže. Palyginimui, automatinės pavarų dėžės yra daug paprastesnės ir vairuotojams prireikia gerokai mažiau laiko joms išmokti.
 • Mažiau rankinio valdymo apribojimų - dauguma naujų vairuotojų mokomi, kad saugiausia vairuoti - visą laiką tvirtai laikyti abi rankas ant vairo. Tai įmanoma vairuojant transporto priemonę su automatine pavarų dėže, bet neįmanoma vairuojant su mechanine pavarų dėže.
 • Geriau tinka kalvotoms vietovėms - Jei esate mažiau patyręs vairuotojas, gali pasirodyti, kad su mechanine pavarų dėže sunku įveikti stačias įkalnes, ypač jei bandote tai padaryti iš vietos. Automatinė pavarų dėžė išsprendžia šią problemą, todėl jūsų automobilis gali efektyviai važiuoti, kad ir kokia stati būtų įkalnė.
 • Mažesnė rizika užstrigti - nedaug kas yra gėdingiau ir nepatogiau, nei netyčia užstrigti automobiliui užsidegus šviesoforo signalui. Tai nėra dažna problema važiuojantiems su automatine pavarų dėže, kur užstrigimas pasireiškia tik tuo atveju, jei automobilyje kyla mechaninių problemų.
 • Lengviau naudoti intensyviame eisme - Apskritai, užvedant, greitinant, lėtėjant ir stabdant mechanines pavarų dėžes tenka įdėti daugiau darbo. Paprastai tai nėra problema, tačiau esant intensyviam eismui, kai automobilis nespėja įsibėgėti, vairuotojai gali pastebėti, kad nuolatinis paleidimas ir stabdymas tampa sunkiai įveikiamu darbu. Automatinės pavarų dėžės leidžia vairuotojui judėti intensyviame eisme nedarant nieko daugiau, tik spaudžiant vieną pedalą.

Trūkumai:

 • Brangiai kainuojanti priežiūra - automatinės transmisijos yra sudėtingesnės nei mechaninės. Dėl daugybės veikiančių dalių jų remontas mechanikams dažnai užtrunka ilgiau, todėl galiausiai laikui bėgant jos vairuotojui kainuoja brangiau.
 • Neturite kvalifikacijos vairuoti automobilį su mechanine pavarų dėže - Kai kuriose Australijos valstijose, prieš teisėtai įgyjant teisę vairuoti automobilį su mechanine pavarų dėže, reikia išlaikyti vairuotojo kvalifikacinį egzaminą.

Mechaninės pavarų dėžės

Photo by Hidde van Esch / Unsplash

Tiems vairuotojams, kurie nori labiau dalyvauti automobilio veikloje, mechaninė pavarų dėžė perduoda variklio pavarų perjungimą pilotui.

Rankinės transmisijos atsirado anksčiau nei naujesni automatiniai modeliai, tačiau daugelis vairuotojų jas vis dar renkasi dėl to, kad jos yra...

Pigesnis pirkinys - jei automobilį perkate turėdami nedidelį biudžetą, tuomet tarp mechaninės ir automatinės pavarų dėžės tikrai nėra jokių varžybų.

Vidutiniškai mechaninė pavarų dėžė jums kainuos maždaug tūkstančiu mažiau nei to paties modelio automatinė.

Privalumai:

 • Pigesnė priežiūra - dėl visų papildomų automatinės pavarų dėžės mechanizmų gali tekti sumokėti nemažai pinigų, kad ji tinkamai veiktų. Automobiliams su mechanine pavarų dėže reikia labai nedaug priežiūros, o techninė priežiūra ir remontas paprastai kainuoja gerokai pigiau. Tačiau būkite atsargūs, nes vienas dalykas, dėl kurio nereikia rūpintis automatinėms transmisijoms, yra sankaba, o jei ji sugenda, galite turėti bėdų.
 • Efektyvesnis degalų panaudojimas - Apskritai mechaninės pavarų dėžės varikliai yra ne tokie sudėtingi, sveria mažiau ir turi daugiau pavarų nei automatinės. Galutinis rezultatas - iš įpilamo benzino nuvažiuosite daugiau kilometrų nei su automatine pavarų dėže. Yra žinoma, kad su mechanine pavarų dėže vairuotojai sutaupo nuo 5 % iki 15 % degalų sąnaudų.
 • Mažesnė vagystės tikimybė - Keliuose vis dažniau pasirodant automatinėms pavarų dėžėms, atsiranda ištisa karta, kuri taip ir neišmoko rankinės pavarų dėžės valdymo subtilybių. Tai reiškia, kad jei automobilių vagys nuspręstų atidžiau apžiūrėti jūsų automobilį, ruošdamiesi jį pavogti, yra gana didelė tikimybė, kad nusikaltėlį atbaidys vien mechaninė pavarų dėžė.
 • Geresnė kontrolė - automatinės pavarų dėžės yra sukurtos taip, kad bet kokioje situacijoje parinktų geriausią pavarą, tačiau jos linkusios klysti, perjungdamos per aukštą pavarą ir eikvodamos variklio galią. Kartu jos sukurtos taip, kad reaguotų į susidariusias sąlygas, todėl vairuotojai negali numatyti artėjančių sąlygų arba sąmoningai pasirinkti žemesnę pavarą, kad padidintų galią. Rankinės pavarų dėžės suteikia vairuotojams daugiau galimybių valdyti transporto priemonę.

Trūkumai:

 • Sunkiau išmokti - mokymasis valdyti mechaninę pavarų dėžę dažnai gali užtrukti ilgiau, nes pavaras reikia perjungti patiems.
 • Važiavimas intensyvaus eismo sąlygomis - Važiuoti intensyvaus eismo sąlygomis gali būti sudėtinga dėl nuolatinio stabdymo / paleidimo ir rankinio pavarų perjungimo.

Iš esmės automatinėmis pavarų dėžėmis lengviau naudotis ir jos yra patogesnės vairuotojui, o transporto priemonės su mechanine pavarų dėže yra pigesnės ir reikalauja daugiau pastangų. Žinoma, kiekvienai taisyklei yra išimčių, todėl vienintelis būdas įsitikinti, kuri iš jų jums tinka, yra išbandyti automobilį. Galų gale jums gali reikėti nuvykti iš taško A į tašką B, tačiau tik nuo jūsų priklauso, kaip šią kelionę įveiksite!