Mercedes-Benz GLC apžvalga

Mercedes-Benz GLC apžvalga


Greita apžvalga
Privalumai:
· Erdviame interjere lengvai telpa keturi suaugusieji
· Bagažinės erdvė konkuruoja su pagrindiniais vokiškais konkurentais
· Pajėgesnis už daugumą visureigių, kai tenka įveikti kelio sunkumus

Trūkumai:
· Norint pasiekti geriausią važiavimo kokybę, reikia pneumatinės pakabos
· Iš pažiūros begalinis apdailos lygių sąrašas gali būti painus
· Didelio našumo AMG modelių eksploatacinės išlaidos yra labai didelės

Stilingas, itin aukštos klasės visureigis, erdvumu ir standartine įranga prilygstantis Audi Q5 ir BMW X3. Tik šiurkštus važiavimas menkina prabangų komforto pojūtį.

Nesunku suprasti, kodėl GLC yra toks patrauklus, nes dėl dailaus išorės stiliaus jis atrodo įtikinamai brangus. Tačiau jis taip pat sugeba atrodyti draugiškas šeimai, nors nėra toks šokantis į akis, kaip kai kurie konkurentai. Na, jei tik vengsite bauginančių AMG modelių.

GLC modelių gamos įvairovė yra vienas iš pagrindinių šio praktiško vidutinio dydžio visureigio privalumų. Pasirinkus tam tikras parinktis, jis gali išvažiuoti į dykumą bekele toliau nei daugelis konkurentų, o tai įrodo, kad po jo oda slypi gilus inžinerinis įdirbis. Tačiau kitoje tos pačios gamos dalyje esantis V8 varikliu varomas AMG GLC 63 gali pagerinti visureigių rato įveikimo rekordus lenktynių trasose visame pasaulyje.

Tarp viso to - naudingas šeimos visureigis, pasižymintis aukščiausios klasės įvaizdžiu ir šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintu interjeru. Tokios funkcijos kaip klimato kontrolė, elektra reguliuojamos sėdynės ir palydovinė navigacija yra standartinės beveik visuose modeliuose, todėl GLC repertuaras tampa dar vertingesnis.

Norint suprasti, kas yra kiekvieno modelio standartinė įranga, gali prireikti laiko. Per visą GLC gyvavimo laikotarpį Mercedes-Benz keitė apdailos lygius, todėl kai kurie pasirenkamieji priedai išnyko arba buvo pakeisti.

GLC siūlomų variklių sąrašas taip pat ilgas, tačiau tai reiškia, kad turėtų būti modelis, atitinkantis daugumos poreikius. Pradinio lygio keturių cilindrų dyzeliniai varikliai yra ekonomiški ir pakankamai greiti, o benzininiai AMG modeliai praktiškam visureigiui suteikia sportinio automobilio savybes.

Tik pasistenkite pernelyg nesimėgauti AMG versijų galimybėmis, kai automobilyje yra visa šeima...

Visose versijose naudojama puiki devynių laipsnių automatinė pavarų dėžė, o kiekviename GLC įrengta „4Matic“ keturių ratų pavara. Platus variklių asortimentas taip pat reiškia, kad GLC eksploatavimo išlaidas galite pritaikyti prie savo biudžeto. Pirkdami dyzelinį variklį, ilgesnėse kelionėse sutaupysite daugiau degalų, o benzininis gali būti tinkamesnis tiems, kurie keliauja arčiau namų.

Į Mercedes-Benz modelių gamą įtrauktas ir iš tinklo įkraunamas hibridinis GLC 300e. Šis automobilis gali nuvažiuoti beveik 48 kilometrų vien akumuliatoriumi, o įprastas benzininis variklis išsklaido nuogąstavimus dėl ridos nerimo. Tik reikia žinoti, kad akumuliatorius užima daug vietos bagažinėje, todėl šis modelis yra šiek tiek mažiau praktiškas nei kiti GLC modeliai.

Nehibridinėse GLC versijose, kai galinės sėdynės pakeltos, telpa 550 litrų bagažo. Įdomu tai, kad būtent tiek pat telpa ir konkuruojančiuose Audi Q5 bei BMW X3. Sutapimas?

GLC siūlo visapusišką paketą, kuris turėtų patikti įvairiems visureigių pirkėjams. Esant tokiam dideliam pasirinkimui, didžiausias iššūkis gali būti apsispręsti, kuris GLC geriausiai tinka jums.

Ar Mercedes-Benz GLC jums tinka?

Visureigių rinkoje yra daugybė pasirinkimų, tačiau Mercedes-Benz visada labai patrauklus. Trikampė žvaigždė sukelia prabangios kokybės įvaizdžius, išskiriančius jį iš daugumos kitų gamintojų.

GLC išpildo šį pažadą ir atrodo kaip aukščiausios klasės gaminys, kuris padarys įspūdį už mokyklos vartų ar biuro automobilių stovėjimo aikštelėje. Jis taip pat praktiškas, nes jame patogiai gali sėdėti keturi žmonės, o prireikus - dar vienas galinis keleivis.

Jis lengvai gali tapti pagrindine šeimos transporto priemone, o jo bagažinė yra pakankamai didelė, kad sutalpintų visus šiuolaikinio gyvenimo daiktus. Be to, šis automobilis (su tinkama įranga) įveiks didesnį bekelės atstumą, nei galite įsivaizduoti, ir atvers daugybę nuotykių galimybių.

Taigi, jei norite aukščiausios klasės visureigio, GLC pasižymi prabangiu ženkliuku ir visokeriopa nauda, kad nesijaustumėte priversti ieškoti kompromisų.

Kokį geriausią Mercedes-Benz GLC modelį / variklį pasirinkti?

Prisisekite diržus, nes Mercedes-Benz GLC modelių linijų ir apdailos derinių įvairovė gali priminti amerikietiškus kalnelius. Nuo pat išleidimo į rinką pradžios įvyko daugybė posūkių, o labiausiai paplitusia versija tapo AMG Line.

AMG Line pasižymi savybėmis, kurios turėtų patikti daugumai pirkėjų, pavyzdžiui, 19 colių ratlankiais, įmantriu kėbulo stiliumi ir padoraus lygio standartine interjero įranga. GLC su pasirenkama pneumatine pakaba patinka labiausiai, nes ji užtikrina patogesnį važiavimą bet kokiomis sąlygomis.

Išsirinkti variklį yra sunkiau, tačiau po 2019 m. atnaujinimo pasirodę dyzeliniai varikliai yra labai patrauklūs. Tikslinga rinktis galingiausią versiją, kokią tik galite sau leisti, nes degalų sąnaudos dėl didesnio galingumo variklių yra minimalios.

Norint patirti didžiulį įspūdį, sunku ignoruoti benzininį V8 variklį turintį AMG GLC 63, tačiau jo eksploatavimo išlaidos yra didelės.

Kokie kiti automobiliai yra panašūs į Mercedes-Benz GLC?

Vidutinio dydžio premium klasės visureigių rinka yra labai konkurencinga, todėl GLC turi daug konkurentų.

Tiek BMW X3, tiek Audi Q5 pasižymi panašiais matmenimis ir identiška bagažinės erdve. BMW labiau patinka vairuoti kasdien, o Audi pasižymi geresniu interjeru.

Kitos galimybės - Alfa Romeo Stelvio, Lexus NX ir Volvo XC60, todėl pirkėjai turi iš ko rinktis. Land Rover Discovery Sport viduje yra daugiau vietos, be to, jį galima įsigyti su septyniomis sėdynėmis.

Komfortas ir dizainas


Mercedes GLC išpildys šias svajones, jei mintis apie aukščiausios klasės visureigio įsigijimą kelia vaizdus, kad patogiai sėdėsite prabangiame, aukštai sėdinčiame soste.

Interjero išplanavimas yra bendras su Mercedes-Benz C klasės sedanu, kurio salonas yra vienas geriausių. Jis atrodo drąsus ir modernus, tačiau nėra painus naudoti.

Išdėstymas palyginti minimalistinis, pagrindiniame prietaisų skydelyje yra tik keletas standartinės klimato kontrolės mygtukų. Dauguma kitų funkcijų valdomos toliau centrinėje konsolėje esančiu sukamuoju ratuku, kuris vėlesniuose modeliuose veikia ir kaip jutiklinis kilimėlis. Susipažinus bus paprasčiau naršyti, tačiau niekam neturėtų kilti sunkumų valdant GLC iš pirmo karto.

Išskyrus Urban Edition, visose GLC versijose yra bent iš dalies elektra reguliuojamos sėdynės. Atlošo kampą, aukštį, juosmens atramą ir sėdynės pagalvės kampą galima keisti elektra, o sėdynės pagalvės gylį - rankiniu būdu. Visa tai reiškia, kad kiekvienas vairuotojas už reguliuojamo vairo turėtų jaustis kaip namie.

Po visų šių reguliavimų jums taip pat bus malonu žinoti, kad priekinės sėdynės yra patogios ir atraminės ilgose kelionėse. Reguliuojama juosmens atrama yra ypatingas privalumas, o šildomas priekines sėdynes galima rasti visuose modeliuose, išskyrus pradinio lygio SE modelį. Gale sėdintys keleiviai taip pat turėtų jaustis atsipalaidavę, nors jiems šildomų sėdynių nėra.

Kokybė ir apdaila


Išskyrus trumpą laikotarpį 2000-ųjų pradžioje, Mercedes-Benz turi reputaciją, kad gamina automobilius su gerai pagamintu interjeru. GLC padeda palaikyti šį požiūrį, nes jo salonas pateisina aukščiausią kainą.

Vienintelis neigiamas aspektas - galimi girgždesiai ir trakštelėjimai, ypač pastebimas centrinės konsolės trūkumas. Tai niekada neturėtų būti didelė problema, tačiau tai prieštarauja interjerui, kuriame naudojamos minkštos liesti skirtos medžiagos ir skiriamas didelis dėmesys detalėms.

Dauguma modelių turi tam tikros rūšies „Artico“ dirbtinės odos apmušalus, kurie gerai imituoja tikrą gaminį. Tikra oda gali būti pasirenkama kaip papildoma įranga, o AMG GLC 63 modelyje ji yra standartinė.

Interjero apdaila šiek tiek skiriasi priklausomai nuo pasirinkto modelio, tačiau daugumoje jų naudojama blizgi juoda arba juoda uosio medienos apdaila. Jos puikiai dera prie šiuolaikiško GLC salono, kontrastuodamos su metalinėmis detalėmis. Yra pasirenkamas medžio dekoro paketas, tačiau jo geriau vengti.

AMG versijos turi juodos medienos ir aliuminio apdailos derinį, atitinkantį jų sportiškumą. AMG GLC 63 S galima užsisakyti anglies pluošto apdailą ir sportines sėdynes, aptrauktas „Nappa“ oda.


Informacijos ir pramogų sistema

Mercedes GLC siūloma informacijos ir pramogų sistema skiriasi priklausomai nuo to, ar automobilis pagamintas prieš 2019 m. atnaujinimą, ar po jo.

Ankstesniuose egzemplioriuose buvo mažiausiai septynių colių spalvotas ekranas centrinės konsolės viršuje, sujungtas su „Audio 20“ garso sistema. Valdoma sukamuoju jutikliniu pulteliu, joje yra DAB radijas, „Bluetooth“ mobiliojo telefono ryšys ir USB jungtys centrinėje konsolėje. Visuose modeliuose, išskyrus pradinio lygio SE, standartiškai montuojama „Garmin“ palydovinė navigacija.

GLC, kuriuose sumontuotas „Premium Plus“ paketas, galima naudotis pažangesne „Comand Online“ sistema. Ji apima prabangesnį 8,4 colio ekraną, navigaciją kietajame diske ir internetines paslaugas, įskaitant tiesioginę eismo informaciją. Tai yra skirtumas, tačiau už ją neverta mokėti didelės priemokos naudotų automobilių rinkoje.

Po 2019 m. atnaujinimo visi GLC dabar turi atnaujintą MBUX multimedijos sistemą. Ją sudaro 10,25 colių ekranas su nauju jutikliniu kilimėliu, palaikančiu kelių gestų įvestis. Patikslintos balso komandos taip pat leidžia vairuotojui užduoti klausimus ar duoti nurodymus tiesiog ištariant „Hey Mercedes“. Tai veikia panašiai kaip asmeniniai asistentai, esantys išmaniuosiuose telefonuose.

MBUX automobiliuose navigacija yra standartinė įranga, įskaitant papildytosios realybės instrukcijas „AMG Line Premium“ ir aukštesnės klasės automobiliuose. Šiose versijose taip pat vienintelėse yra „Apple CarPlay“ ir „Android Auto“ jungtys.

Erdvė ir praktiškumas

Be patrauklaus aukščiausios klasės įvaizdžio, erdvė ir praktiškumas sudaro didelę tokių visureigių kaip Mercedes-Benz GLC patrauklumo dalį.

Priekyje neturėtų kilti problemų dėl siūlomos erdvės. Kojų erdvę palengvina elektra reguliuojamos sėdynės, o erdvė viršugalviams neturėtų kelti problemų net ir aukščiausiems vairuotojams. Tik turėkite omenyje, kad pasirenkamas panoraminis stoglangis šiek tiek mažina erdvę.

Priekyje sėdintiems keleiviams siūlomi daiktadėžės, didelės durelių dėtuvės ir didelė talpykla po viduriniu porankiu.

Peršokus į galą paaiškėja, kad GLC siūlo pakankamai vietos keleiviams. Ant galinio suolo yra trys sėdynės, iš kurių centrinė yra patogesnė nei daugumoje konkurentų. Tik gaila, kad dėl stambaus transmisijos tunelio trečiojo keleivio kojoms nelieka vietos.

Ant dviejų kraštinių sėdynių sėdintys keleiviai turėtų būti visiškai patenkinti, nes vietos kojoms užteks ir suaugusiems žmonėms be nusiskundimų. Kaip ir priekinių sėdynių atveju, pasirenkamas panoraminis stoglangis atima erdvę galvai, todėl turėkite omenyje, jei dažnai keliaujate su aukštais galinių sėdynių keleiviais. Audi Q5 bus šiek tiek didesnis gale, tačiau tai nedideli skirtumai.

GLC puikiai prilygsta Audi Q5, kai kalbama apie bagažinės erdvę. Mercedes siūlo 550 litrų talpos bagažinę, t. y. tiek pat, kiek ir Audi bei BMW X3. Jaguar F-Pace, kaip ir Land Rover Discovery Sport, siūlo daugiau vietos.

Prie GLC naudingumo prisideda standartinės sulankstomos galinės sėdynės. Jos dalijamos santykiu 40:20:40, todėl iš bagažinės lengviau išstumti ilgesnius daiktus. Sėdynės nukrenta nuo jungiklio, esančio prie pat galinių durelių, todėl jas lengviau nuleisti, kai tenka grumtis su dideliu bagažu. Nuleidus visas tris sėdynes, bendras bagažinės tūris padidėja iki 1 600 litrų.

Įkraunamame hibridiniame GLC 300e bagažinės erdvė sumažėja 155 litrais, nes akumuliatoriai užima vietą po grindimis. Nors 395 litrų bagažinės talpa nėra labai didelė, tačiau tai yra nemažas kompromisas.

GLC nėra atsarginio rato, nes Mercedes pirmenybę teikia „run-flat“ padangoms arba pradurtų ratų taisymo rinkiniams.

Valdymas ir važiavimo kokybė

Mercedes GLC vairavimo įspūdžiai labai priklauso nuo to, kokią versiją pasirinksite. Nuo į komfortą orientuotų SE ir Sport modelių iki griežtų AMG versijų - asortimentas tikrai įvairus.

SE ir vėlesniuose Sport modeliuose montuojama įprastinė plieninių spyruoklių pakaba, pritaikyta komfortui. Dažniausiai tai pavyksta, tačiau didesni nelygumai ir išdaužos atsimuša į saloną.

AMG linijos automobiliuose sumontuota sportinė pakaba, dėl kurios važiavimas yra griežtesnis. Didesni aukštesnės klasės modelių ratai pabrėžia šį šiurkštumą, ypač važiuojant nedideliu greičiu.

Aukščiausios klasės „AMG Line Ultimate“ modelių standartinėje įrangoje yra pneumatinė pakaba. Tai labai skiriasi, o komforto režimas „Comfort“ pašalina visą GLC automobilio įtemptumą. Dėl to modelis važiuoja geriausiai ir buvo siūlomas kaip papildoma įranga automobiliuose iki atnaujinimo. Tačiau 2019 m. atnaujinimas nuvylė tuo, kad ji buvo išbraukta iš pasirenkamų detalių sąrašo.

Kalbant apie valdymą, GLC užtikrina pakankamą grįžtamąjį ryšį ir tikslumą. BMW X3 vairavimas bus aštresnis, o prie greičiui jautraus GLC vairo reikia priprasti. Perjungus „Dynamic Select“ jungiklį į „Sport“ padėtį, padidėja svoris, tačiau tai neturi jokios įtakos pojūčiams.

AMG modeliai yra visiškai kitokios mašinos, kurios paverčia GLC automobiliu, galinčiu iš tiesų greitai įveikti ratą lenktynių trasoje. GLC AMG 63 modelyje sumontuota oro pakaba, pritaikyta našumui, ir elektroninis galinio diferencialo blokavimas, padedantis sukibti su kelio danga.

Iki 2019 m. atnaujinimo Mercedes-Benz siūlė papildomą visureigių paketą. Į jį įėjo 20 mm paaukštinta pakaba, papildoma kėbulo apsauga ir papildomi važiavimo bekele režimai.

Jis pavertė GLC stebėtinai pajėgiu purvo pravažumo automobiliu, galinčiu nuvažiuoti daug toliau, nei dauguma pirkėjų kada nors pagalvotų. Tai, kad šio paketo buvo atsisakyta kaip pasirenkamosios įrangos, rodo, kad GLC pirkėjai buvo laimingesni likdami ant asfalto.

Varikliai ir pavarų dėžės

GLC modelių gamos pradžia buvo nedidelė - tik trys variklių variantai, tačiau vėliau jų sparčiai daugėjo. Visi modeliai turi devynių laipsnių automatinę pavarų dėžę ir 4Matic keturių varančiųjų ratų pavarą.

Pirmieji pirkėjai galėjo rinktis 2,1 l keturių cilindrų dyzelinį variklį, kurio yra du variantai. GLC 220d modelis turėjo 170 AG, o 250d - 204 AG. Našumas skiriasi nežymiai, o degalų sąnaudos yra lygiai tokios pat, vadinasi, galite įsigyti galingesnę versiją.

2019 m. atlikus atnaujinimą pasirodė nauji GLC 220d ir 300d keturių cilindrų dyzeliniai varikliai, kurių pagrindas - 2,0 l variklis. Jie yra daug sklandesni: 220d siūlo 194 AG, o 300d - 245 AG. 300d gali įsibėgėti nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą per 6,6 sekundės ir pasižymi įspūdingu greičiu.

Trumpai buvo siūlomas ir GLC 350d V6 dyzelinis variklis, išvystantis 258 AG. 2017 m. balandį jis iš asortimento išnyko.

Neilgai gyvavo ir 2,0 l keturių cilindrų benzininis GLC 250 su 211 AG varikliu, kurį 2019 m. pakeitė GLC 300. Su 258 AG 300 modelis pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis, palyginti su senesniu varikliu.

Mercedes taip pat siūlo GLC 300e iš tinklo įkraunamą hibridinį modelį. Jame 2,0 l benzininis variklis, išvystantis 211 AG, derinamas su 122 AG elektros varikliu. Nuo 0 iki 100 km/val. greitį jis pasiekia per 5,7 sekundės, todėl yra greitesnis už įprastą GLC 300.

AMG modeliai prasideda nuo GLC 43, kuriame naudojamas 3,0 l benzininis V6 su turbokompresoriumi. Iš pradžių siūlęs 367 AG, po 2019 m. atnaujinimo jis buvo patobulintas iki 390 AG, tačiau 0-100 kilometrų per valandą laikas išliko 4,9 sekundės.

AMG GLC 63, varomas 4,0 litro V8 su dviem turbinomis, yra laukinis. Su 476 AG jis gali įsibėgėti nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą per 4,0 sekundės ir pasiekti 249 kilometrų per valandą greitį. GLC 63 S yra dar beprotiškesnis - jo galia siekia 510 AG. Sprintas nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą sutrumpėja iki 3,9 sekundės, o maksimalus greitis siekia 280 kilometrų per valandą. Šeimos visureigyje!

Išbaigtumas ir triukšmo lygis

Kiekvienas, perkantis tokį vidutinio dydžio premium klasės visureigį kaip Mercedes GLC, tikisi, kad už jo vairo bus užtikrintas tam tikras rafinuotumas. Nors pagal tylumą gal ir nesame Rolls-Royce teritorijoje, tačiau nusiskundimų neturėtų būti.

Prie bendro rafinuotumo prisideda puiki devynių laipsnių automatinė pavarų dėžė, kuri važiuojant greitkeliu išlaiko nedideles apsukas. Prie to prisideda ir tai, kad dauguma variklių yra gana rafinuoti, o bet koks šiurkštumas pašalinamas dar nepasiekęs salono.

Tai yra, išskyrus prieš atnaujinimą pagamintus 2,1 l keturių cilindrų dyzelinius variklius. Šie varikliai, naudojami GLC 220d ir 250d, gali skambėti šiek tiek šiurkščiai. Šiuolaikiniai 2,0 litro pakaitiniai varikliai yra daug geresni ir, jei įmanoma, juos verta keisti.

Pasirinkus AMG GLC 43, gali būti daug (pageidaujamo) triukšmo iš chromuotų išmetimo vamzdžių. Įjungus sportinį režimą, turbokompresorinis V6, perjungiant pavarą, maloniai zvimbia ir spragsi.

AMG GLC 63 ir 63 S su V8 varikliais pereina į visiškai kitą lygį. Vėlesniuose modeliuose dėl išmetamųjų teršalų normų buvo šiek tiek sumažintas triukšmas, tačiau jie vis tiek skleidžia sportinio automobilio garsą visureigio kėbule.

Saugos įranga

Atlikus „Euro NCAP“ avarijų testus, Mercedes-Benz GLC gavo maksimalų penkių žvaigždučių įvertinimą. Tai automobilis, kuris užtikrins keleivių saugumą, jei nutiktų blogiausia.

Šį puikų rezultatą padeda pasiekti standartinė septynių oro pagalvių įranga. Tarp jų yra vairuotojo kelio oro pagalvė, taip pat šoninių langų oro pagalvės keleiviams priekyje ir gale. Susidūrimo prevencijos sistema taip pat įspėja vairuotoją apie gresiantį susidūrimą ir gali pradėti savarankiškai stabdyti, kad sumažintų smūgio stiprumą.

Standartinėje įrangoje yra ir pagalbinė sistema „Attention Assist“, kuri stebi, ar vairuotojas nerodo mieguistumo požymių, ir įspėja jį padaryti pertrauką. Aktyvioji pagalbinė variklio dangčio sistema pakelia variklio dangtį, kad sušvelnintų smūgį susidūrus su pėsčiuoju.

Visuose GLC įrengta atbulinės eigos kamera, o aukštesnės nei bazinės SE klasės modeliuose - priekiniai ir galiniai parkavimo jutikliai. Vėlesniuose automobiliuose šie jutikliai patobulinti iki aktyviosios parkavimo pagalbos sistemos, kuri gali automatiškai nukreipti GLC į erdvę.

Atsižvelgiant į gana stambų GLC šoninį profilį, elektroninė stabilumo kontrolė turi naudingą posūkio prieš vėją pagalbinę sistemą. Jei staigus šoninis vėjas išmuštų automobilį iš kurso, tikslingas stabdymas turėtų grąžinti automobilį į reikiamą padėtį.

Padangų slėgio kontrolė įrengta visuose modeliuose ir gali praversti, nes nėra atsarginio rato. Vietoj jo Mercedes-Benz tiekia padangų sandarinimo priemonių komplektą.

Ant abiejų išorinių galinių sėdynių įrengti ISOFIX vaikų sėdynių tvirtinimo įtaisai, taip pat jutikliai, kurie automatiškai aptinka vaikų kėdutes, jei jos įrengtos.

Šaltinis: heycar.co.uk