“Mercedes” siekia iki 2030 m. perpus sumažinti anglies dioksido pėdsaką

“Mercedes” siekia iki 2030 m. perpus sumažinti anglies dioksido pėdsaką
Photo by Marcel Strauß / Unsplash

90 proc. automobilių gamintojo pirkimų apimties sudarantys tiekėjai tieks CO2 neutralias dalis.
Automobilių gamintojai siekia sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį savo transporto priemonių parkuose, gamyklose ir tiekėjų tinkluose.
Pirmadienį "Mercedes-Benz" pranešė, kad iki kito dešimtmečio, palyginti su 2020 m. lygiu, daugiau nei perpus sumažins vienam lengvajam automobiliui tenkantį anglies dioksido pėdsaką.
Iki 2030 m. prabangi markė 70 proc. gamybai reikalingos energijos gaus iš atsinaujinančių energijos šaltinių, įgyvendindama saulės ir vėjo energijos projektus savo gamyklose ir sudarydama elektros energijos pirkimo sutartis.

Internetiniame pristatyme "Mercedes-Benz" generalinis direktorius Ola Källenius klimato kaitą apibūdino kaip "svarbiausią mūsų kartos užduotį". "Mercedes" dėmesys aplinkosaugai turės didelę įtaką automobilių gamintojo tiekėjams visame pasaulyje.

Källenius sakė, kad tvarumas bus "apdovanojimo kriterijus". "Jei norite su mumis bendradarbiauti ateityje, turite turėti tvaraus verslo strategiją", - sakė jis.Vyriausiasis "Mercedes-Benz" technologijų vadovas Markusas Šėferis (Markus Schäfer) sakė, kad tiekėjai, sudarantys 90 proc. automobilių gamintojo pirkimų apimties, tieks CO2 neutralias dalis.

"Tvarumo reikalavimus integravome į visą savo pirkimo veiklą ir sutarčių sudarymo procesus", - sakė M. Schäferis. Mercedes-Benz gamybos ir tiekimo grandinės vadovas Jörgas Burzeris teigė, kad automobilių gamintojas šiemet sieks, kad automobilių gamyba būtų neutrali CO2 atžvilgiu, o Europoje - CO2 atžvilgiu.

"Siekiame, kad visos "Mercedes-Benz" gamyklos taptų atsinaujinančiosios energijos gamybos vietomis", - pristatymo metu sakė J. Burzeris. "Ateityje vis daugiau naudosime švarią energiją, taip pat ją gaminsime vietoje." JAV "Mercedes" savo surinkimo gamyklą Vanso mieste, Alados valstijoje, maitins 80 megavatų galios "Alabama Power" saulės energijos jėgaine. Pagal 15 metų trukmės elektros energijos pirkimo sutartį "Mercedes-Benz" gaus visą projekto elektros energiją po to, kai jis pradės veikti 2024 m. kovo mėn. "Mes ne tik norime gaminti geidžiamiausius automobilius pasaulyje, bet ir norime juos gaminti tvariai", - sakė Burzeris.

Burzeris sakė, kad "Mercedes" gamyklose "jau dabar elektros energijos poreikiams nėra CO2".

Mercedes elektrifikuoja savo automobilių parką - prekės ženklas tikisi, kad iki 2025 m. elektra varomos transporto priemonės sudarys pusę pasaulinių pardavimų. Iki 2030 m., jei leis rinkos sąlygos, ji bus visiškai elektrinė. Šiuo metu portfelyje yra šešios baterijomis varomos elektrinės transporto priemonės.

"Individualaus mobilumo poreikis vis didėja", - pareiškime teigė Källenius. "Mūsų misija - patenkinti šį poreikį tvariu būdu."

JAV "Mercedes" ruošiasi pradėti elektromobilių gamybą 6 mln. kvadratinių pėdų ploto surinkimo gamykloje, esančioje už 40 mylių į pietvakarius nuo Birmingemo, Ala.

Elektrinio visureigio EQS gamyba turėtų prasidėti birželio mėnesį, o krosoverio EQE surinkimas prasidės kitų metų spalio mėnesį, teigia "AutoForecast Solutions". Kai gamyba įsibėgės, gamykloje bus pagaminama 6 000 elektromobilių per mėnesį.

Praėjusį mėnesį "Mercedes" Alabamos gamykloje atidarė akumuliatorių paketų gamyklą ir pranešė, kad iki dešimtmečio vidurio pradės tiekti akumuliatorių elementus iš JAV. Akumuliatorių tiekėja "Envision AESC", kurios pagrindinė būstinė yra Japonijoje, statys gamyklą JAV, kad galėtų tiekti naujos kartos akumuliatorių komponentus "Mercedes".

"Mercedes" taikosi į dar vieną išmetamųjų teršalų šaltinį - akumuliatorių, kuriuo varomi elektromobiliai.

Akumuliatorių gamyba sudaro daugiau nei pusę transporto priemonės gyvavimo ciklo metu išmetamo CO2 kiekio. Pereinant prie CO2 neutralios elementų gamybos, akumuliatorių paketų gamybos metu išmetamų teršalų kiekį galima sumažinti 20 proc.

"Mercedes" dirba su daug energijos naudojančiomis cheminėmis medžiagomis, skirtomis ilgo nuotolio modeliams. Automobilių gamintojas taip pat tiria pigesnius, bet ne tokius galingus ličio geležies fosfato (LFP) akumuliatorius, skirtus pradinio lygio modeliams.

"LFP išgyvena renesansą", - anksčiau sakė Källenius.

Šaltinis:https://www.autonews.com/manufacturing/mercedes-aims-cut-carbon-footprint-half-2030