Naudoto Abarth 500 2009-iki šiol apžvalga

Naudoto Abarth 500 2009-iki šiol apžvalga
Photo by Lukasz Czeladzinski / Unsplash

Koks yra naudotas Abarth 500 hečbekas?

Iš tolo jis gali būti panašus į savo mielą Fiat 500 pusbrolį – Abarth naudoja šį automobilį kaip pagrindą – tačiau vos kelios minutės su juo parodys, kad tai visai kitoks gyvūnas. Daugelis įvertins jo beprotiškumą, net jei iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskirs

Jis konkuruoja su tokiais varžovais kaip Mini Cooper, Vauxhall Corsa VXR ir Ford Fiesta ST. 500 yra nepalankesnėje padėtyje dėl dydžio, tačiau jis pasižymi konkurencingomis eksploatacinėmis savybėmis, kurių nepamatysite iš panašaus svorio automobilių, tokių kaip Volkswagen Up GTI.

Kalbant apie galią, 500 turi tik vieno dydžio variklį – 1,4 l benzininį su turbokompresoriumi. Tačiau jį galima įsigyti įvairios komplektacijos. Kai 500 modelis buvo pradėtas gaminti, jis turėjo 133 AG arba 158 AG Esseese versiją. Vėlesnės versijos buvo pervadintos į 595 ir buvo tiekiamos su trimis skirtingais įrangos lygiais ir trimis galingumais – nuo 143 iki 178 AG. Tuomet buvo itin brangi 695 Biposto, kurios galia siekė 187 AG.

Standartiniame automobilyje yra visos būtiniausios įrangos: oro kondicionierius, Bluetooth, sėdynių aukščio reguliavimas ir elektra reguliuojami durelių veidrodėliai. Nuo 2016 m. gaminamame 178 AG 595 Competizione pridedama klimato kontrolė, ksenoniniai žibintai, automatiškai pasukamas galinio vaizdo veidrodėlis, parkavimo jutikliai, patobulinta pakaba ir didesni stabdžiai.

Dėl galingų variklių 500 važiuoja gana greitai mieste. Tačiau atviresnėse vietovėse jis nėra toks patogus. Kadangi automobilis yra gana aukštas ir siauras, norint suvaldyti kėbulo pasvirimą, reikia sumontuoti standesnę pakabą ir storus antiroloninius strypus. Tai turi įtakos važiavimui, kuris yra labai kietas, o kai kuriose specialiose versijose, kuriose montuojamos dar kietesnės spyruoklės, jis dar labiau pablogėja. 500 taip pat ne itin gerai važiuoja posūkiuose, nes yra linkęs greičiau nei konkurentai nesuvaldyti automobilio.

Be to, jame labai trūksta vietos, o kai kurie ergonominiai sprendimai kelia susierzinimą. Pavyzdžiui, sėdynės aukščio reguliatorius, kurio neįmanoma naudoti, jei neatidarysite durelių. Kad tai būtų kompensuota, 500 turi daug patobulintų interjero detalių, kurios tikrai padeda suteikti sportiškumo įspūdį. Išorėje yra unikalūs buferiai, lengvojo lydinio ratlankiai ir spoileriai, dėl kurių automobilis atrodo puikiai. Iš tiesų, automobilis pasižymi ypatingu pojūčiu, kuris sugeba sužavėti.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Abarth 500 hečbeke?

Abarth 500 yra sportinis automobilis, todėl patikrinkite, ar jis nėra apgadintas eismo įvykio metu. Prastas kėbulo remontas gali paslėpti įvairias problemas, kurios gali kilti vėliau.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Abarth 500 hečbeko problemos?

Ankstyvasis 500 su Bluetooth gali turėti problemų dėl veikimo su kai kuriais Apple produktais, tačiau vėlesniuose automobiliuose ši problema buvo išspręsta. Kalbant apie likusį interjerą, galima tikėtis kelių girgždesių ir traškesių.

Buvo ir kitų problemų, susijusių su atsilaisvinusiomis durų rankenėlėmis ir priekinio stiklo plovimo purkštukų gedimais, tačiau tikrai didelių problemų nebuvo nustatyta.

Kadangi automobilis yra mažas ir turi palyginti nedidelį variklį, degalų sąnaudos turėtų būti priimtinos, palyginti su didesniais 500 modelio varžovais. Net ir galingiausias 187 AG 695 Biposto turėtų važiuoti 19.5 kml. Daugumos modelių kombinuotasis vidurkis yra 20 kml.

Aptarnavimas ir draudimas

Techninės priežiūros išlaidos turėtų būti palyginti nebrangios. Draudimas gali būti šiek tiek brangesnis nei konkurentų, todėl prieš įsigydami automobilį būtinai pasidomėkite.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Abarth 500 hečbeką turėčiau pirkti?

Abarth 500 jau kurį laiką gyvuoja, o per visą jo gyvavimo laikotarpį buvo atlikta daug patobulinimų. Dėl šios priežasties siūlytume rinktis naujesnį Competitzione su 178 AG varikliu. Jis toks pat ekonomiškas kaip ir mažesnio 1,4 l darbinio tūrio variklis.

Be to, Competizione modifikacijoje įdiegta keletas važiuoklės ir stabdžių patobulinimų, kurie pagerina 500 važiavimo savybes. Be to, gaunate kur kas daugiau įrangos, o tai visada yra malonus privalumas.

Alternatyvos

Kokias alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Mini Cooper yra labai gerai išbaigtas automobilis, turintis sklandų variklį ir puikų valdymą. Tačiau jis nėra itin greitas, nebent renkatės brangesnį Cooper S, ir paprasčiausiai neturi 500 charakterio.

Jei norite praktiško ir greito automobilio, Ford Fiesta ST yra puikus pasirinkimas. Turbokompresorinis 1,6 l variklis yra labai smarkus, valdymas džiugina ir yra pakankamai praktiškas nedidelei šeimai. Jį eksploatuoti taip pat nebrangu, o draudimo ir degalų sąnaudos yra priimtinos.

Vauxhall Corsa yra tarsi monstras, turintis pakankamai galios, kad išstumtų varžovus į šalikelę. Su Nurburgring Edition versija jis netgi gana gerai valdomas. Tačiau jis nėra toks patrauklus vairuoti kaip Fiesta ST ar Abarth 500.

Šaltinis: whatcar.com