Naudoto Alfa Romeo Stelvio 2017-iki šiol apžvalga

Naudoto Alfa Romeo Stelvio 2017-iki šiol apžvalga
Photo by Tyler Casey / Unsplash

Koks yra naudotas Alfa Romeo Stelvio?

Sukurti sportišką visureigį, kurį būtų gera vairuoti, nėra tokia kvaila idėja, kaip atrodo iš pradžių. Nors visureigiai paprastai labiau orientuoti į stilių ir praktiškumą, o komfortas yra svarbesnis už našumą ir valdymo savybes, 2003-2010 m. Porsche Cayenne pavyzdys rodo, kad visiškai įmanoma pagaminti tokį automobilį, kuris būtų ir sportiškas. 

Alfa Romeo turi vieną romantiškiausių automobilių ženklų ir, nepaisant ilgos (ir sudėtingos) charakteringų šeimos ir sportinių automobilių istorijos, 2017 m. pristatytas Stelvio yra pirmasis modernus visureigis, ir tai yra į vairuotoją orientuota mašina.

Jis sukurtas ant to paties pagrindo kaip ir Alfa Romeo Giulia, įspūdingas Executive klasės sedanas, konkuruojantis su tokiais automobiliais kaip 3 serijos BMW. Stelvio yra šiek tiek aukštesnis už savo pagrindinį konkurentą Porsche Macan ir šiek tiek žemesnis už BMW X3. Jo kėbule ir pakaboje daug aliuminio, todėl jis yra lengvas, o po juo – daug technologijų, be to, 2.2 dyzelinis variklis su mažesnės galios varikliu gali būti varomas galiniais ratais, o ne keturiais ratais, kaip visi kiti šios serijos modeliai.

Kalbant apie variklius, galima rinktis 197 AG arba 276 AG 2,0 l benzininį variklį arba 178 AG (vėliau padidintas iki 187 AG) arba 207 AG 2,2 l dyzelinį variklį. Taip pat yra itin karšta Stelvio Quadrifoglio versija. Karštasis Alfa visureigis sukurtas Giulia Quadrifoglio pagrindu, jam pritaikyta ta pati važiuoklė, tas pats 503 AG 2,9 l benzininis V6 su dviem turbokompresoriais ir keturių varančiųjų ratų sistema, pasiskolinta iš giminingos Maserati kompanijos.

Pradinio lygio Stelvio modelis turi daug įrangos, įskaitant lengvojo lydinio ratlankius, odinį vairą, informacinę ir pramogų sistemą, automatinį avarinį stabdymą su pėsčiųjų aptikimo funkcija, kruizo kontrolę, priekinius ir galinius parkavimo jutiklius, elektra valdomas galines duris ir automatinius žibintus bei valytuvus. Super modeliai turi iš dalies odines sėdynes, daugybę interjero spalvų ir galimybę rinktis Luxury arba Sport paketus. Business modeliuose įdiegta palydovinė navigacija ir ksenoniniai žibintai, o aukščiausios klasės Speciale – 48 centimetrų, 10 stipinų lengvojo lydinio ratlankiai su raudonais stabdžių suporteliais, ksenoniniai priekiniai žibintai, elektra valdomi atlenkiami durelių veidrodėliai ir šildomos odinės sėdynės priekyje. Nuo 2020 m. Stelvio gavo daugybę nedidelių patobulinimų, o apdailos elementų asortimentas buvo supaprastintas iki Estrema, Sprint ir Veloce, o itin sportiškam Quadrifoglio automobiliui buvo suteikta atskira specialiai pritaikyta apdaila. Asortimentas vėl atnaujintas 2022 m.

Iš bet kurio Alfa Romeo automobilio galima tikėtis, kad jis bus kompetentingas kelyje, o Stelvio toks ir yra. Tiesą sakant, kaip ir Giulia, jis yra dar geresnis: jis tikrai labai geras. Bet kurio variklio charakteristikos yra įspūdingos, o galingesni benzininiai ir dyzeliniai varikliai pasižymi nuostabia reakcija ir veržlumu. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad vienas ar du jo konkurentai yra šiek tiek greitesni, įskaitant Porsche Macan ir lygiavertį Audi Q5. Tuo tarpu Quadrifoglio versija yra įspūdinga: Alfa teigia, kad 0-100 km/h greitį pasiekia per 3,8 s, maksimalus greitis siekia 283 km/h.

Tikroji Stelvio stiprybė yra jo valdymas. Jis valdomas nepaprastai greitai – iš tiesų, vairuotojams gali prireikti šiek tiek laiko, kad jį perprastų, nes jis toks smarkus ir valdomas taip sklandžiai, kaip retai pasitaiko SUV klasėje.

Jis važiuoja tvirčiau nei jo konkurentai, o tai padeda kontroliuoti kėbulą greitesniuose ar siauresniuose posūkiuose; Stelvio visada jaučiasi stabilus ir saugus, tačiau kartu yra stebėtinai smagus. Kai kam važiavimo kokybė atrodys per kieta – tikrai pajusite didelius nelygumus ir duobes, tačiau kėbulo posvyris ir riedėjimas taip gerai kontroliuojamas, kad šis aukštas automobilis mažiau trikdomas staigaus krypties pasikeitimo.

Be to, jis gana rafinuotas, bet vėlgi, vienas ar du jo konkurentai yra dar tylesni. Vis dėlto yra žmonių, kuriems papildomas triukšmas gali pasirodyti sveikintinas, nes jis suteikia sportiškumo, kuriuo visada garsėjo Alfa Romeo.

Viduje yra puiki ir įvairiai reguliuojama vairuotojo vieta, nors matomumą iš galo šiek tiek riboja stori statramsčiai ir mažas galinis stiklas. Prietaisų skydelis ir jo aplinka yra patraukliai apipavidalinti, čia ir ten yra sportiškų akcentų, o medžiagų pasirinkimas geresnis, nei esame įpratę iš Alfa Romeo. Vis dėlto vienoje ar dviejose vietose galima įžvelgti pigesnių plastikų, todėl, nors tai patraukli salono erdvė, ji negali konkuruoti su kai kuriais aukščiausios klasės varžovais. Informacijos ir pramogų sistema su plačiu ekranu yra logiška ir paprasta naudoti.

Automobilyje yra daug vietos aukštesniam vairuotojui ir priekyje sėdinčiam keleiviui išsitiesti, tačiau gale vietos nedaug, ypač už aukšto vairuotojo sėdintiems žmonėms, o nuožulni stogo linija mažina erdvę galvai. 525 litrų talpos Stelvio bagažinė lenkia Porsche Macan bagažinę, tačiau negali prilygti X3 bagažinei. Bagažinės erdvė yra naudingos kvadratinės formos, be vidinės briaunos, tik gaila, kad nėra daugiau kabliukų krepšiams ar kilpų kroviniams prilaikyti.

2017 m. Stelvio gavo visas penkias žvaigždutes Euro NCAP susidūrimo bandymuose ir aplenkė tokius modelius kaip Q5 ir Mercedes-Benz GLC dėl suaugusiųjų apsaugos. Jis atsilieka nuo šių dviejų konkurentų vaikų ir pėsčiųjų apsaugos srityje, nors nedaug atsilieka nuo Q5 saugos pagalbinių sistemų (pvz., automatinio avarinio stabdymo ir įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos) srityje.

Stelvio ne tik apsaugo avarijos metu, bet ir turi standartinę automatinio stabdymo sistemą su pėsčiųjų aptikimo funkcija ir įspėjimą apie nukrypimą nuo eismo juostos.

Patarimai pirkėjams

Į ką atkreipti dėmesį perkant naudotą Alfa Romeo Stelvio?

Stelvio yra didelis automobilis, kuris greičiausiai buvo naudojamas miestuose, važinėjant į mokyklą ir prekybos centrus, taip pat greitkeliuose, todėl verta patikrinti, ar nėra įbrėžimų ir įlenkimų. Galinis matomumas gali būti sudėtingas, nors yra galinio vaizdo kamera ir naudingi parkavimo jutikliai. Taip pat patikrinkite, ar lengvojo lydinio ratlankiai nėra pažeisti bordiūro, ar galinės užpakalinės durys veikia, ir įsitikinkite, kad visos sėdynės sulankstomos ir stumdomos taip, kaip turi būti.


Ar naudotas Alfa Romeo Stelvio yra patikimas?

Stelvio užėmė šeštąją vietą iš 32 didelių visureigių klasės automobilių 2022 m. WhatCar? Patikimumo apklausoje, tačiau Alfa Romeo, kaip prekės ženklui, sekėsi ne itin gerai – užėmė 29 vietą iš 32 apklausoje dalyvavusių automobilių gamintojų. Dėl to jis liko gerokai žemiau nei BMW, Audi ir Volvo, bet aukščiau nei Land Rover, kuris užėmė 31 vietą.

Alternatyvos

Kokias naudoto Alfa Romeo Stelvio alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Porsche Macan yra mažesnis Cayenne brolis, vienas pirmųjų sportiškų ir aukščiausios klasės visureigių. Jis pasižymi smarkiomis eksploatacinėmis savybėmis ir beveik sportinio automobilio valdymo savybėmis. Deja, vietos gale nedaug, o bagažinė maža.

Audi Q5 yra puikiai ištobulintas, o jo interjeras – stilingas ir praktiškas. Didesnių variklių modeliai pasižymi visomis Stelvio charakteristikomis, tačiau Q5 nėra toks sportiškas.

Šaltinis:whatcar.com