Naudoto automobilio pirkimo vadovas

Naudoto automobilio pirkimo vadovas
Photo by Darwin Vegher / Unsplash

Naudoto automobilio pirkimas gali būti jaudinanti patirtis, tačiau, jei galiausiai išleisite tūkstančius už metalo laužą, tai gali kelti ir daug rūpesčių. Todėl turite dėti visas pastangas, kad įsitikintumėte, jog automobilio būklė atitinka pardavėjo prašomą kainą, ir kad jo priežiūros išlaidos nepadarys skylės jūsų kišenėje.

Šiame vadove aptariami kai kurie dalykai, kuriuos turėtumėte patikrinti pirkdami naudotą automobilį. Daugeliu atvejų jums užteks tik akių arba ausų. (Paskutinis žingsnis, net jei manote, kad esate pakankamai išprusę automobilių srityje, visada leiskite automobilį patikrinti nepriklausomam mechanikui, palyginti nedidelės išlaidos gali padėti išvengti daug finansinio skausmo).

Patikrinkite savininką

Svarbu įsitikinti, kad pardavėjas yra automobilio savininkas. Nors už tai, kad nežinodami nusipirkote vogtą automobilį, nebūsite apkaltinti, automobilis gali būti konfiskuotas ir grąžintas jo savininkui, jo draudimo bendrovei arba finansų bendrovei. Už išleistus tūkstančius eurų galite likti be nieko. Jei perkate automobilį, kuris yra įkeistas už negrąžintą paskolą, o ankstesnis savininkas nustoja grąžinti paskolą, skolintojas gali atsiimti jūsų automobilį.

Patikrinkite, ar automobilis nėra apgadintas eismo įvykio metu

Niekas nenori nusipirkti sugedusios transporto priemonės. Pirmiausia norėsite išsiaiškinti, ar automobilis buvo patekęs į eismo įvykį, o jei taip, tai kokio sunkumo jis buvo. Kai kurie remontuotini nurašyti automobiliai yra sutvarkomi, patikrinami, perregistruojami ir vėl parduodami, tačiau remonto standartas gali būti prastas, todėl jums gresia pavojus. Užsisakę nepriklausomo mechaniko atliekamą automobilio apžiūrą, turėtumėte išsiaiškinti, ar automobilis buvo remontuotas po avarijos. Daugelis eismo įvykių yra nedideli, o žala sutaisoma kokybiškai, todėl neatmeskite, kad tai „avarinis automobilis“. Pardavėjas jums turėtų pateikti bent jau galiojantį techninės apžiūros sertifikatą (dar vadinamą saugos sertifikatu).

Pažvelkite po variklio dangčiu

Bet koks susikaupęs purvas ir kelio apnašos dažnai yra skysčių nuotėkio požymis. Tai gali būti vairo stiprintuvo siurblio, radiatoriaus, žarnų, pavarų dėžės, tepalo indo, variklio sandariklių arba alyvos aušintuvo vamzdelių nuotėkis. Be variklio, šie skysčiai teka ne tik į variklį, bet ir į žemę po automobiliu, palikdami akivaizdesnius požymius. Nutekėjęs aušinimo skystis palieka šviesios spalvos likučius arba dėmę, vairo stiprintuvo skystis yra rausvos spalvos, o alyva - tamsi ir riebi. Balti dūmai automobilio išmetamosiose dujose gali būti ženklas, kad aušinimo skystis pateko į degimo kamerą - tai rimta problema. Tokie nuotėkiai ir balti dūmai paprastai yra nusidėvėjimo ir (arba) prastos techninės priežiūros požymiai. Naudotų automobilių pirkėjai turėtų tikėtis nusidėvėjimo požymių, kurie paprastai atspindi automobilio amžių. Pernelyg didelis nusidėvėjimas gali būti pagrindas sumažinti kainą, jei tiesiog neatsisakysite išvažiuoti.

Apžiūrėkite plokštes ir dažus

Geriausia, jei pirmą kartą apžiūrint kėbulo plokštes nebūtų įlenkimų, įlenkimų, rūdžių, atplaišų ir oksidacijos. Tačiau kartais buvusių avarijų požymiai nėra tokie akivaizdūs. Tarp jų - nevienodai dideli tarpai tarp kėbulo plokščių (ypač tarp variklio dangčio ir priekinio bamperio). Įdubę ar pūslėti dažai paprastai rodo rūdis, išplitusias iš vidinės panelių pusės, kurios dauguma gamintojų nedažo. Šios rūdys dažnai atsiranda dėl to, kad savininkas nepakankamai reguliariai plauna automobilį, o tai gali būti blogas ženklas kitoms automobilio dalims. Durys turi laisvai varstytis, saugiai užsidaryti ir būti sandarios. Jei jos svyra ant vyrių, tikėtina, kad automobilis buvo prastai suremontuotas po avarijos.

Apžiūrėkite padangas

Pernelyg didelis nusidėvėjimas gali rodyti netinkamą vairavimo praktiką ir pateisinti tai, kad atidžiau apžiūrėsite kitus automobilio komponentus. Netolygus priekinių padangų nusidėvėjimas rodo, kad netinkamai sukibę ratai, o nelygus galinių padangų nusidėvėjimas gali būti dėl nepataisomai sulenktos ar deformuotos važiuoklės. Padangų protektoriaus vainikuotumas (didesnis nusidėvėjimas protektoriaus paviršiaus kraštuose) ir protektoriaus įlenkimas (didesnis nusidėvėjimas link centrinės padangų linijos) atsiranda atitinkamai dėl nepakankamai pripūstų ir per daug pripūstų padangų.

Patikrinkite transmisiją

Automobilio pavarų dėžė užtikrina, kad į ratus būtų perduodamas reikiamas galios kiekis, kad galėtumėte važiuoti tam tikru greičiu. Jei transmisija neveikia, automobilis niekur nevažiuoja. Nereikia nė sakyti, kad tai svarbus komponentas, kuris turi būti techniškai tvarkingas. Pavarų dėžės gedimo požymiai yra šie: ištekėjęs transmisijos skystis, kuris yra rausvos spalvos. Pernelyg nešvarus skystis gali rodyti prastą techninę priežiūrą ir lemti, kad automatinės transporto priemonės veikia vangiai. Kai spaudžiate mechaninės transporto priemonės sankabos pedalą, per visą pedalo eigą turite jausti vienodą spaudimą; minkštas arba gumuliuotas sankabos pedalas gali būti dėl pažeistų arba nesandarių skysčio linijų. Jei pastebėjote didelį laiko tarpą tarp automatinės transporto priemonės pavarų perjungimo svirties perjungimo ir pavarų dėžės įsijungimo, tikėtina, kad joje yra problema. Važiuojant pavarų perjungimas turi būti sklandus - bet koks trūkčiojantis perjungimas yra silpstančios transmisijos požymis.

Kai automobilis su mechanine pavarų dėže yra neutralioje padėtyje ir įjungtas rankinis stabdis, išbandykite sankabą - nuspauskite pedalą ir, prieš atleisdami, palaikykite jį kelias sekundes. Tai atlikite du ar tris kartus. Jei įjungę sankabą girdite girgždesius ar ūžesius, norėsite atidžiau apžiūrėti transmisiją. Kaip matote, įsigyjant naudotą automobilį yra neatsiejama rizika. Tačiau patikrinę pardavėjo įgaliojimus, atidžiai apžiūrėję automobilį ir pasikvietę kvalifikuotą mechaniką, sumažinsite tikimybę, kad įsigysite netikusį automobilį.

Caramba neatsako už duomenų tikslumą ar išsamumą ir neprisiima jokios atsakomybės, kylančios dėl šių duomenų naudojimo ar rėmimosi jais.

Šaltinis:budgetdirect.com