Naudoto BMW 1 serijos 2011-2019 m. apžvalga

Naudoto BMW 1 serijos 2011-2019 m. apžvalga
Photo by Evgeni Adutskevich / Unsplash

Koks yra naudotas BMW 1 serijos hečbekas?

2004-2011 m. pirmosios kartos 1 serijos BMW buvo labai sėkmingas ir gana įdomus automobilis. Šeimos automobiliui jis turėjo stebėtinai ankštą interjerą ir, nepaisant to, kad turėjo daugelio kitų BMW ir daugybės sportinių automobilių galiniais ratais varomą variklį, jo vairavimas net nebuvo toks ypatingas. Ši antrosios kartos versija, pristatyta 2011 m. ir pakeista tik 2019 m. visiškai nauju 1 serijos BMW, ištaisė kai kuriuos, jei ne visus šiuos trūkumus.

Pirmiausia jis šiek tiek erdvesnis, o dėl daugybės važiuoklės patobulinimų bei plataus efektyvių benzininių ir dyzelinių variklių asortimento jį vairuoti pastebimai maloniau.

1 serijos modelio patrauklumas iš dalies susijęs su plačia variklių gama. Pradedant įtikinamu 1,5 l trijų cilindrų benzininiu varikliu, pasiskolintu iš BMW Mini, kuris užtikrina 118i sklandų ir veržlų veikimą bei priimtiną ekonomiškumą. 120i ir 125i varikliai pasižymi didesne galia ir, galiausiai, greičiu, tačiau jų nepakanka, kad prilygtų nepakartojamam M140i, kuris nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėja vos per 4,6 sekundės ir kurį vairuoti yra tikras malonumas.

Siūlomos komplektacijos prasidėjo nuo bazinės SE klasės, kurioje yra būtiniausios įrangos, tačiau nėra tokių funkcijų kaip parkavimo jutikliai ir palydovinė navigacija. Sport šiek tiek pagerina išvaizdą, siūlo didesnius lengvojo lydinio ratlankius ir sportines sėdynes, o M Sport – didesnius lengvojo lydinio ratlankius, tvirtesnę ir pažemintą pakabą, klimato kontrolę ir aerodinaminį kėbulo paketą. Tačiau M Sport pakaba yra per kieta, todėl verta pabandyti surasti tokį automobilį, kuriame ši opcija nebūtų taikoma.

Iki tol, kol jį pakeitė visiškai naujas, priekiniais ratais varomas trečiosios kartos 2019 m. ir vėlesnių metų 1 serijos BMW, 1 serijos automobilis buvo vienintelis automobilis savo klasėje, kuriame buvo siūloma galinių varomųjų ratų sistema, todėl kai kurias versijas buvo labai smagu važiuoti vingiuotu keliu.

Jis buvo rafinuotas, ypač greitkeliuose, Apskritai tai buvo puikus paketas, pasižymintis rafinuotu važiavimo ir valdymo būdu bei dideliu modelių pasirinkimu, pradedant ekonomiškomis 116d versijomis ir baigiant itin greitomis M135i, o vėliau – M140i versijomis. Šios kartos 1 serijos automobilyje yra šiek tiek daugiau erdvės nei pirmosios kartos automobilyje, o salono ergonomika priekinėse sėdynėse sėdintiems keleiviams yra puiki. Be to, čia yra įprasta BMW surinkimo kokybė, kuri nė kiek nesumažina 1 serijos automobilio kokybės pojūčio, ir puiki iDrive informacijos ir pramogų sistema.

Tačiau 1 serijos gale sėdintiems keleiviams 1 serijos automobilis nebus toks patogus, aukštesni keleiviai kelius prispaus prie priešais sėdinčio keleivio sėdynės atlošo. Trise sėdintys keleiviai šiek tiek susispaus. Penkių durų modelių durelių yra gana siaura, todėl, palyginti su tiesioginiais varžovais, sunkiau įkelti vaiką į kėdutę.

Dauguma konkurentų taip pat siūlo šiek tiek didesnes bagažines. Bent jau galinis atlošas sulankstomas plokščiai, kad būtų kuo geriau išnaudota turima erdvė.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame 1 serijos BMW hečbeke?

Patikrinkite, ar nėra įlenkimų, įbrėžimų ir kėbulo nubrozdinimų, nes tai gali brangiai kainuoti. Taip pat įsitikinkite, kad lengvojo lydinio ratlankiai nėra smarkiai įbrėžti.

Paspauskite visus salono mygtukus, kad įsitikintumėte, jog visi elektros prietaisai veikia tinkamai. Taip pat apžiūrėkite, ar vairuotojo pusės sėdynės apmušalas nėra nusidėvėjęs, nes yra žinoma, kad šie automobiliai nuvažiuoja labai daug kilometrų. Jei sėdynė gerokai nusidėvėjusi, bet rida nedidelė, būkite įtarūs.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto BMW 1 serijos hečbeko problemos?

Variklis gali išsijungti

Trys atšaukimai susiję su elektros problema, dėl kurios važiuojant gali užgesti variklis ir išsijungti išoriniai žibintai. Nustatyta, kad variklio skyriuje sugedo laidas, tiekiantis elektros energiją į elektros paskirstymo dėžę. Vairuotojas gali pastebėti, kad prietaisų skydelio lemputės mirksi.

Susidūrimo metu atlošas gali pasvirti į priekį

Vairuotojo sėdynė gali netinkamai užsifiksuoti ir susidūrimo, staigaus stabdymo arba atsitrenkus į ją nepritvirtintam kroviniui gali pasvirti į priekį. 

Vairo stiprintuvo gedimas

Buvo du atšaukimai, susiję su vairo stiprintuvu. Pirmasis susijęs tik su nedideliu skaičiumi egzempliorių ir atsirado dėl vairo stiprintuvo ECU gedimo, o antrasis – dėl sudedamosios dalies gedimo, todėl gali tekti keisti vairo mechanizmo dėžę.

Kuro siurblio gedimas

Bake esantis kuro siurblys gali nustoti veikti, nes jo sudedamosios dalys nebuvo tinkamai padengtos nikeliu. Prietaisų skydelyje pasirodys įspėjamoji lemputė ir pranešimas, tačiau stabdžiai ir vairo mechanizmas vis tiek turėtų veikti. Jei jūsų automobiliui šis gedimas pasireiškė, reikės naujo siurblio.

Pavaros sutrikimas

Laikui bėgant gali atsilaisvinti sankabos prispaudimo plokštelės varžtas ir dėl to nepavyks perjungti jokios pavaros. Tačiau šis atšaukimas palietė tik nedidelį skaičių automobilių.

Alkūninio veleno daviklio gedimas

Gali būti, kad dėl sugedusios alkūninio veleno daviklio programinės įrangos važiuojant variklis gali veikti netolygiai, sumažėti variklio galia arba užgesti. Jei jūsų automobiliui pasireiškė šis sutrikimas, pardavėjas turės pakeisti visą daviklį.

Ar naudotas BMW 1 serijos hečbekas yra patikimas?

Anksčiau savo klasėje laimėjęs 1 serijos automobilis vėl užėmė pirmąją vietą iš 37 šeimyninių automobilių klasės What Car? Patikimumo tyrime. Tai buvo vienas iš dviejų apklausoje dalyvavusių automobilių, kurių rezultatas siekė 100 %.

BMW, kaip prekės ženklas, užėmė 16 vietą iš 32 pateiktų gamintojų – tai geras rezultatas.

Alternatyvos

Kokias naudoto BMW 1 serijos hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

2013-2020 m. Audi A3 daugeliu atžvilgių yra akivaizdžiausias 1 serijos varžovas. Tai gerai išbaigtas premium klasės šeimyninis hečbekas su daugybe gyvybingų ir efektyvių variklių bei gražiu interjeru, kuris lengvai pelnė What Car? Metų automobilio apdovanojimą 2013 m. Nuo to laiko šis automobilis vis dar išlieka geriausiu šios klasės automobiliu. Nenuostabu, kad naudotų automobilių vertė gerai laikosi, todėl šis automobilis yra brangus pirkinys. Tačiau bus daug tokių, kurie šią sumą laikys nedidele kaina už tokios klasės gaminį.

A klasės Mercedes yra ištaigingas šeimyninis automobilis, kuris šiek tiek per daug nukentėjo dėl savo stilingos formos. Kaip ir 1 serijos automobilis, jis nėra pats didžiausias automobilis galinėje sėdynėje sėdintiems keleiviams, be to, šis automobilis važiuoja netolygiai, jo varikliai yra nerafinuoti, o bagažinė maža. Tačiau yra tokių, kuriems modernus dizainas, didelė likutinė vertė ir gausi saugos įranga su kaupu kompensuos jo dinaminius trūkumus.

Šaltinis: whatcar.com