Naudoto BMW i8 Coupé 2014-2020 apžvalga

Naudoto BMW i8 Coupé 2014-2020 apžvalga
Photo by Fernando Marques / Unsplash

Koks yra naudotas BMW i8 kupė?

BMW i8 nėra tipiškas sportinis automobilis. Tai galima pasakyti vos pažvelgus į jį - žema priekinė dalis, drąsūs spalvų deriniai ir laukiniai galiniai statramsčiai suteikia tikrą WOW efektą. Be to, i8, kaip gana neįprasto dizaino kūrinys, puikiai išsilaiko. Švelnus 2018 m. atliktas faceliftas, kurio metu buvo pristatyta ir kabrioleto Roadster versija, tik sustiprino šio neabejotinai laukinės išvaizdos automobilio dramatiškumo jausmą. Jis išsilaikė iki 2020 m., kai BMW dėmesį sutelkė į visiškai naujo elektromobilių asortimento gamybą.

Tas pats pasakytina ir apie viduje esančias technologijas, kurios, žinoma, yra kitas dalykas, išskiriantis šią mašiną iš tokių sportinių automobilių varžovų kaip Audi R8 ir Porsche 911. Taip yra todėl, kad i8 naudoja ne didelį benzininį variklį, o 228 AG 1,5 l trijų cilindrų turbininį variklį, kuris sumontuotas už salono ir suka galinius ratus. Prie jo prisijungia 129 AG elektros variklis, kuris suka priekinę ašį, todėl i8 varomas keturiais ratais. Pavarų dėžė - šešių laipsnių automatinė.

Ir nors i8 nėra vienintelis hibridinis sportinis automobilis, Honda NSX apsieina be įkraunamosios technologijos, o Porsche 918 Spider ir McLaren P1 superautomobiliai kainuoja kelis kartus daugiau nei šis automobilis. Dėl to, kad jo konstrukcijoje gausiai naudojamas anglies pluoštas, i8 taip pat yra lengvas, todėl nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja vos per 4,4 sek.

Trijų cilindrų variklis skleidžia stebėtinai sodrų (nors ir dirbtinį) garso taktą, ir i8 tikrai įdomu vairuoti. Jis taip pat gerai valdomas - labai greitas vairo mechanizmas, smaili priekinė dalis ir didelis sukibimas, nors galiausiai dėl grįžtamojo ryšio per vairą trūkumo jis nėra toks smagus kaip jo konkurentai iš Audi ir Porsche.

Važiavimas taip pat yra kietesnis nei R8 ar 911, be to, yra nemažai kelio triukšmo, tačiau i8 gali tyliai važiuoti elektra apie 32 kilometrus tarp įkrovimų. Iš tiesų, jei pasirinksite vieną iš atnaujintų ir nuo 2018 m. atnaujintų automobilių, jo oficialus nuvažiuojamas atstumas padidės iki 55 kilometrų. Kadangi i8 yra įkraunamas hibridinis automobilis, jis gali važiuoti vien tik elektriniu režimu arba kartu veikiant benzininiam ir elektriniam varikliui (arba net benzininiam varikliui veikiant kaip generatoriui, kuris įkrauna akumuliatorių), o tai savo ruožtu lemia nedideles eksploatavimo išlaidas.

Kaip ir 911, šis automobilis taip pat stengiasi būti praktiškas, nes jo sėdynių išdėstymas yra 2+2. Tačiau dvi galinės sėdynės yra mažytės ir labai sunkiai pasiekiamos, todėl nesitikėkite, kad jomis norės naudotis suaugusieji. Į priekines sėdynes taip pat gana sunku įlipti dėl žemo automobilio stogo, drugelio formos durų ir plačių slenksčių, tačiau įsėdus i8 atrodo kaip ypatinga vieta, nes čia yra chromo, odos ir aukštos kokybės plastiko panelės, du dideli skaitmeniniai spidometro ir informacijos ir pramogų sistemos ekranai ir puikus aplinkos apšvietimas.

Kiek kainuoja eksploatuoti BMW i8 kupė?

Dar visai neseniai mintis, kad galima įsigyti galingą sportinį automobilį, kurio ekonomiškumas gerokai viršija dyzelinio hečbeko ekonomiškumą, atrodė kaip fantazija. Viskas pasikeitė pasirodžius i8, kuris pagal senesnį kombinuotą NEDC ciklą pasiekė stulbinamą57 km/L. rodiklį. Vėlesni automobiliai, išbandyti pagal WLTP sistemą, oficialiai vidutiniškai sunaudodavo 55 km/L.

Problema ta, kad pagal šią bandymų procedūrą gaunami labai optimistiški prie elektros tinklo jungiamų hibridinių automobilių duomenys, todėl jei neplanuojate įkrauti akumuliatoriaus kas 32 kilometrus, reali ekonomija kasdienio naudojimo sąlygomis bus daugiau nei 17 km/L. Kalbant apie akumuliatoriaus įkrovimą, reikia maždaug trijų valandų iš buitinio elektros lizdo arba dviejų valandų iš specialios sieninės dėžutės, kad akumuliatorius būtų įkrautas iki 80 %.

CO2 emisija

Tačiau vienas neabejotinas bandymo rezultatų privalumas yra tas, kad i8 išmetamo CO2 kiekis yra tik 49 g/km.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame BMW i8 kupė?

Kadangi i8 yra sportinis automobilis, kurio naujo kaina yra šešiaženklė, savininkai yra linkę jį prižiūrėti. Nepaisant to, verta patikrinti, ar nėra įbrėžimų ir įbrėžimų ant ratų, ar nėra kėbulo pažeidimų (ypač aplink dureles, kurioms atidaryti reikia daug vietos) ir ar padangos yra geros būklės, ar daug protektoriaus.

Taip pat verta įvertinti, ar užteks mažytės automobilio bagažinės, nes, palyginti su ja, Porsche 911 atrodo kaip Volvo universalas.

Iki šiol dėl i8 buvo atlikti trys grąžinimo atvejai. Pirmasis buvo susijęs su 2014 m. pagamintais automobiliais ir buvo susijęs su galimu degalų nuotėkiu. Antrasis buvo susijęs su 2015 m. spalio mėn. pagamintais automobiliais ir buvo susijęs su sugedusiu jutikliu, dėl kurio automobilis stabdant galėjo būti nepakankamai paslankus, o trečiasis - su galima oro pagalvių problema 2016 m. pabaigoje pagamintuose automobiliuose.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto BMW i8 kupė problemos?

Elektros problemos

Nors kai kuriems savininkams yra tekę grąžinti i8 automobilius į prekybos atstovybes, kad išspręstų įspėjamųjų lempučių problemą, dažniausiai tai būna pavieniai atvejai, o ne visiems i8 automobiliams būdingi gedimai. Tai, kad benzininis variklis buvo išbandytas Mini, reiškia, kad jis neturėtų kelti problemų, šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė pasirodė esanti patikima, o daugelis kitų valdiklių buvo paimti iš kitų BMW, taigi jie buvo kruopščiai išbandyti.

Durys

Daugelis savininkų mano, kad drugelio formos durys gali būti tikras vargas automobilių stovėjimo aikštelėse, nes joms atidaryti reikia daug vietos. Todėl kai kurie savininkai parkuojasi tik automobilių eilės gale, kad išvengtų pavojaus, jog kas nors stovės taip arti, kad negalės atidaryti durų.

Ar naudotas BMW i8 kupė yra patikimas?

i8 nebuvo įtrauktas į naujausią patikimumo tyrimą, tačiau BMW, kaip prekės ženklas, užėmė 13 vietą iš 30 gamintojų, o tai yra geras rezultatas.

Mūsų rekomendacijos

Kokį naudotą BMW i8 kupė turėčiau pirkti?

i8 siūlomas tik su vienu variklio variantu ir viena labai gerai įrengta standartine komplektacija, todėl sprendimas, kuris pavyzdys jums tinka, priklausys ne tik nuo spalvos ir pasirenkamų priedų, bet ir nuo kitų dalykų.

Visuose modeliuose yra klimato kontrolė, DAB radijas, palydovinė navigacija, priekinis ekranas, šildomos elektrinės priekinės sėdynės ir parkavimo jutikliai, o tarp pasirenkamųjų funkcijų - pagalbos vairuojant paketas su erdvinio vaizdo kamera, įėjimas be raktų ir patobulinta Harman Kardon garso sistema.

Alternatyvos

Kokias naudoto BMW i8 kupė alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Jei norite sportinio automobilio, kurį vairuoti būtų įdomu, sunku nepadaryti išvados, kad Audi R8 arba Porsche 911 būtų labiau džiuginantis pirkinys nei i8. Tačiau lygiai taip pat tiesa ir tai, kad i8, turintis iš tinklo įkraunamą hibridinę sistemą ir futuristinį stilių, siūlo tai, su kuo negali konkuruoti nei R8, nei 911.

Atsižvelgiant į tai, kad i8 yra brangus automobilis su elektrinės pavaros elementu, jis taip pat gali būti laikomas Tesla Model S konkurentu, nors pastarasis yra visiškai elektrinis penkių vietų hečbekas.Šaltinis: whatcar.com