Naudoto Cupra Formentor 2020-iki šiol apžvalga

Naudoto Cupra Formentor 2020-iki šiol apžvalga
Photo by Pierre Saigot / Unsplash

Koks yra naudotas Cupra FORMENTOR?

Dabar sunku patikėti, kad dar prieš porą metų Cuprabadge buvo vardas, paprastai klijuojamas ant sportiškų Seatų galinių sėdynių. Dabar tai savarankiškas prekės ženklas. 

Suprantama, kad šis Cupra Formentor modelis turi kai kurias bazines dalis su šiuolaikiniais Seats, tačiau kupė visureigio kėbulas yra gryna Cupra, be to, labai gerai atrodo, nes yra tvirtas, stiprus ir dailiai iškirptas.

Cupra Formentor yra šiek tiek brangesnis ir šiek tiek mažiau praktiškas nei Seat Ateca, kurio pagrindu jis sukurtas. Mainais už tai ji siūlo aštrią kupė visureigio išvaizdą ir išmanesnį interjerą. Jame vis dar tilps keturi aukšti suaugusieji, jis turi padorią bagažinę, taigi nėra nepraktiškas, gerai valdomas ir, jei pasirinksite mūsų mėgstamiausią 1.5 TSI V1 versiją, jis nėra brangus, tačiau labai gerai įrengtas.

+ Smagu vairuoti

+ Labai gerai įrengtas

+ Išmanus interjeras

– Šiek tiek triukšmingas važiuojant didesniu greičiu

– Ne toks praktiškas kaip kai kurie šeimyniniai visureigiai

– Sudėtingi prietaisų skydelio valdikliai

– Patikimumas gali būti problema

Dar viena gera žinia, jei ketinate ieškoti naudoto automobilio, yra ta, kad Cupra Formentor galima rinktis iš daugybės variklių. Pradinio lygio 148 AG 1.5 TSI 150 benzininis, 187 AG 2.0 TSI 190 4Drive su keturiais varomaisiais ratais, TSI 245 ir aukščiausios klasės 2.0 TSI 310 4Drive. Jei norite iš tinklo įkraunamo hibridinio variklio (PHEV), taip pat galite rinktis e-Hybrid 204. Bendras jo galingumas (įskaitant elektros variklį) yra 201 AG, todėl jis gali įsibėgėti nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą per 7,8 sekundės ir oficialiai nuvažiuoti iki 60 kilometrų vien elektra. 

Net ir pradinio lygio V1 komplektacija yra puiki. Gausite 46 cm lengvojo lydinio ratlankius, pilnus LED priekinius žibintus, automatiškai pritemdomą galinio vaizdo veidrodėlį, privatumo stiklą, elektra sulankstomus durelių veidrodėlius, trijų zonų klimato kontrolės sistemą, belaukiantį įvažiavimą/įsijungimą ir adaptyvią kruizo kontrolę. 

VZ1 yra automatinis patobulinimas, jei pasirenkate vieną iš galingesnių variklių (242 AG arba 306 AG) ir pridedami 48 cm ratlankiai bei elektra valdomos galinės durys su valdymo gestais funkcija. V2 ir VZ2 pridedamos šildomos Napa odinės priekinės sėdynės ir 48 cm lengvojo lydinio ratlankiai.

Aukščiausios klasės VZ3 apdaila siūloma tik su galingiausiu TSI 310 varikliu ir suteikia didesnius Brembo stabdžius, specialius 48 cm lengvojo lydinio ratlankius ir matricinius LED priekinius žibintus (juos galima palikti su įjungtomis tolimosiomis šviesomis, nes jie tiksliai formuoja spindulių pluoštą aplink artėjančią transporto priemonę, kad vairuotojas nebūtų apakintas). 

Nepriklausomai nuo to, kurį apdailos lygį pasirinksite, turėsite nemažai saugos įrangos: automatinis avarinis stabdymas, pagalbinė eismo juostos palaikymo sistema ir kelio ženklų atpažinimo sistema – visa tai yra standartinė įranga. Pasirinkus VZ1 modifikaciją, pridedamas saugos ir vairavimo paketas L, kuris suteikia aklosios zonos stebėjimo funkciją ir saugaus išvažiavimo pagalbos funkciją, o VZ2 ir VZ3 modeliai turi eismo juostos keitimo pagalbinę sistemą. 

Kelyje 1,5 TSI 150 nereikia labai stengtis, kad pasiektumėte padorią pažangą, ir jis aplenkia pradinio lygio 1,8 l Toyota C-HR iki 100 kilometrų per valandą. Jei to nepakanka, 187 AG 2.0 TSI 190 4Drive su keturių varančiųjų ratų pavara nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą nuvažiuoja per 8,9 sekundės. TSI 245 yra dar greitesnis, tačiau greičiausias Formentor, be abejo, yra 2.0 TSI 310 4Drive, kurį labai rekomenduojama rinktis.

Su Formentor V1, V2 ir VZ1 modifikacijomis komplektuojama pakaba yra kietesnė nei mažiau į sportą orientuotų konkurentų, tačiau joje pavyksta rasti gerą pusiausvyrą tarp komforto ir kėbulo kontrolės. Jei pasirinksite VZ2 ar naujesnę apdailą, standartiškai gausite reguliuojamus amortizatorius su trimis režimais, kuriais galima keisti pakabos nustatymus. Komforto režimu ji šiek tiek kietesnė nei Škoda Karoq ir Volvo XC40, bet ne tokia griežta kaip drebančio Audi Q3 ar BMW X1.

Jis vairuojamas švelniau nei DS 4 ir Toyota C-HR. Netgi šiek tiek jaučiamas kelio paviršius, todėl galima pajusti, koks yra sukibimas. O sukibimo netrūksta net ir su 1,5 TSI 150, o lenktyninės versijos dėl platesnių padangų įveikia dar didesnį greitį posūkiuose. 

Nors variklio garsas nėra didelis, važiuojant greitkeliu girdėsite nemažai kelio ir vėjo keliamo triukšmo. 

Visuose Formentor yra integruota palydovinė navigacija, DAB radijas, keturios USB-C jungtys, Android Auto ir Apple CarPlay, belaidis telefono įkrovimas ir 30 cm jutiklinis ekranas. Ekranas ryškus ir aiškus, o operacinė sistema paprastai reaguoja greitai, nors reikia nemažai pažaisti su meniu, kad perprastumėte jų išdėstymą.

Formentor interjeras pasižymi dideliu vizualiniu žavesiu. Tačiau jis nėra tobulas. Pažvelgę toliau į interjerą, rasite daug kietų plastikų, o purškiamo plastiko šildytuvo ventiliacijos angos atrodo gana pigiai.

Formentor bagažinėje nesunkiai tilps atostogų bagažas, vežimėlis ar golfo lazdos. Priekiniais ratais varomų modelių bagažinėje telpa 450 litrų, o keturių varomų ratų (4Drive) versijose – 420 litrų. 

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Cupra FORMENTOR estate turėčiau įsigyti?

Cupra Formentor turi daugybę variklių, kurie tiks daugeliui pirkėjų. Jei ieškote pakankamai greito ir ne per brangaus variklio, rekomenduojame pradinio lygio 148 AG 1.5 TSI 150 benzininį variklį. Kad pasiektumėte tinkamą pažangą, jums nereikės sunkiai dirbti 

Nereikia nieko daugiau nei pradinio lygio V1 komplektacijos, nes joje yra daugybė žaisliukų. Be pagalbinių parkavimo sistemų ir informacinių ir pramoginių sistemų, gausite 46 cm lengvojo lydinio ratlankius, LED priekinius žibintus, automatiškai užtamsinamą galinio vaizdo veidrodėlį, privatumo stiklą, elektra sulankstomus durelių veidrodėlius, trijų zonų klimato kontrolės sistemą, įvažiavimą/įsijungimą be raktelio ir adaptyvią kruizo kontrolę.

Ko turėčiau ieškoti naudotame Cupra FORMENTOR?

Apskritai Formentor yra solidus automobilis, kurį dažniausiai perka žmonės, gerai prižiūrintys savo automobilius. Patikrinkite, ar salone nėra nusidėvėjimo požymių, o lydiniuose - ar nėra bordiūro pažeidimų. Įsitikinkite, kad visi elektros prietaisai veikia taip, kaip turi veikti.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Cupra FORMENTOR problemos?

Šiuo metu, kai rašomas šis straipsnis, FORMENTOR buvo atšauktas dėl toliau išvardytų problemų:

– Netinkamai sukonfigūruota priekinė pagalbinė sistema.

– Dėl gamybos klaidos priekiniai saugos diržai gali būti netinkamai įtvirtinti.

Įsitikinkite, kad visi korekciniai darbai atlikti.

Ar naudotas Cupra FORMENTOR estate yra patikimas?

Kad būtumėte ramūs, visiems Formentor suteikiama trejų metų garantija. Tai atitinka Volvo XC40 garantiją, tačiau ji nėra tokia gera, kaip trejų metų neribotos ridos BMW X2 garantija arba penkerių metų Toyota C-HR garantija.

Patikimumo įvertinimas 81,5 %

Nors tik 6 % Cupra Formentor modelių dėl gedimų tapo nevažiuojantys, automobilio rezultatą pablogino tai, kad 69 % gedimų šalinimas užtruko ilgiau nei savaitę. Iš viso 54 % gedimų, iš kurių 49 % sudarė palydovinės navigacijos ir (arba) informacijos ir pramogų sistemos problemos, o 23 % – su varikliu nesusiję elektros gedimai. Išgelbsti tai, kad visi remonto darbai buvo nemokami.

Alternatyvos

Kokias alternatyvas turėčiau apsvarstyti naudotam Cupra FORMENTOR automobiliui? Nors šis automobilis priklauso gana retai klasei, yra keletas ryškiai atrodančių automobilių, kuriuos galėtumėte laikyti konkurentais. Juk FORMENTOR turi kovoti su tokiais šeimyniniais visureigiais kaip Audi Q3, Cupra Ateca ir Volkswagen Tiguan.

Jaguar E-Pace yra mažiausias įprastiniais varikliais varomas įmonės visureigis, kuris puikiai atrodo ir yra gerai įrengtas. Tačiau kai kurie jo varžovai yra geriau valdomi, be to, jų interjeras yra prabangesnis. Be to, jis gana brangus kaip naudotas pirkinys.

Akivaizdžiausias šeimyninio hečbeko konkurentas gali būti automobilis, kuriuo laisvai paremta didžioji Formentor dalis – dabartinis Volkswagen Golf. Abu šie automobiliai yra panašūs fantastiški šeimyniniai automobiliai, ir jūs negalite suklysti pasirinkę bet kurį iš jų. 

Ford Focus visada mus žavėjo savo praktiškumu beveik tiek pat, kiek ir patrauklumu vairuotojui. Tai įtikinamas paketas, į kurį verta atkreipti dėmesį, jei aštrusis Formentor ne visai patinka jums. 

Kiti automobiliai, turintys bendrą Formentor pagrindą, yra Audi A3 ir Škoda Octavia. A3 yra aukščiausios klasės automobilis, kurio interjeras yra gražesnis ir apskritai atrodo stilingesnis. Nors Octavia yra ilgesnė ir erdvesnė nei bet kuris kitas čia paminėtas automobilis, ją taip pat gera vairuoti.

Šaltinis: whatcar.com