Naudoto Dacia Duster 2018 – iki šiol apžvalga

Naudoto Dacia Duster 2018 – iki šiol apžvalga
Photo by Murilo Silva / Unsplash

Dacia Duster – šeimyninis visureigis, kuris atlieka tą patį, ką ir konkurentai, tik pigiau. Perkanti naudotą šios antros kartos Duster versiją, galite sutaupyti dar daugiau, palyginti su pagrindiniais konkurentais.  Duster varomas trimis benzininiais ir vienu dyzeliniu varikliais, kurių daugumą galima rasti su keturių varančiųjų ratų pavara arba be jos. 1.6 SCe benzininis variklis be turbokompresoriaus, 113 AG, atrodo neblogai, tačiau dėl riboto sukimo momento dažnai pritrūksta jėgų aplenkti. Laimei, praėjus metams po šios kartos Duster pasirodymo, šis variklis buvo pakeistas turbininiu 99 AG 1,0 litro benzininiu varikliu su gerokai didesniu sukimo momentu, kad automobilis būtų traukiamas. Turbokompresoriniai 128 AG arba 148 AG 1,3 l benzininiai varikliai yra daug geresni – jie veikia sklandžiai ir pakankamai rafinuotai, nors tai yra biudžetinis automobilis.  

113 AG 1,5 l dyzelinis variklis nėra labai galingas, tačiau jis pakankamai tylus, kad važiuojant dideliu greičiu išnyktų kelio triukšmo fone, o greitam pagreitėjimui užtenka jėgos. Papildomas sukimo momentas taip pat praverčia atliekant manevrus nedideliu greičiu, kai reikia įveikti kliūtis kelyje.

Kalbant apie važiavimą užmiestyje, keturiais ratais varomi modeliai yra labai pajėgūs, jei nuspręsite palikti nutiestus kelius. Automobilio keturių varančiųjų ratų pavarą galite užfiksuoti šalia pavarų svirties esančiu ratuku, o traukos kontrolės sistema valdo stabdžius, neleisdama ratams prasisukti ir užtikrindama, kad galia būtų perduodama tiems ratams, kurie turi sukibimą. Keturiais ratais varomi automobiliai taip pat turi sudėtingesnę galinę pakabą, kuri yra lankstesnė įveikiant nelygumus nei įprastų priekiniais ratais varomų automobilių pakaba.

Kelyje Duster yra pakankamai nuspėjamas, jo vairo mechanizmas lengvas ir lėtas, nereiklus pavarų svirties ir sankabos valdymo svoriams, o važiuojant mažesniais ratais (arba su keturių varančiųjų ratų pavara) važiuojama padoriai. Jis nepasižymi tuo paskutiniu subtilumo laipsniu, kurį galite gauti iš kitų šeimyninių visureigių konkurentų, tokių kaip Nissan Qashqai, Seat Ateca ir VW Tiguan, bet tada, kai buvo naujas, jis buvo daug pigesnis už visus šiuos automobilius.

Interjero kokybė dar labiau atitinka šiurkštaus ir grubaus automobilio bruožus ir toli gražu nėra prabangi. Jis atlaikys ir įžūliausius mažamečius vaikus, tačiau, palyginti su konkurentais, medžiagos atrodo senoviškai. Duster nėra jokių minkštų liesti skirtų plastikų.

Vis dėlto erdvė labai gera; keturi suaugusieji neturėtų skųstis ilgesnėmis kelionėmis, o jei reikia, galima vežti net penkis. Bagažinės talpa puiki, o jos gylis reiškia, kad itin ilgus daiktus reikės vežti nesulenkus galinių sėdynių. Tik turėkite omenyje, kad keturiais varomaisiais ratais varomų modelių krovinių talpa šiek tiek mažesnė dėl papildomų mechaninių komponentų, reikalingų keturiems varantiesiems ratams.

Žemesnių lygių įrangos lygiai yra labai skurdūs, o pradinio lygio Access modelyje net nėra stereofoninės sistemos. Norint ją gauti ir oro kondicionierių, reikės pereiti prie Essential, o vidutinės klasės Comfort – prie jutiklinio ekrano informacinės ir pramoginės sistemos, galinių parkavimo jutiklių ir galinio vaizdo kameros, kruizo kontrolės, 16 colių lengvojo lydinio ratlankių ir elektrinių galinių langų. Prestige modeliuose pridedama klimato kontrolė, aklosios zonos įspėjimas ir erdvinio vaizdo kameros sistema, o Techroad modeliuose – privatumo stiklas ir kai kurie išorės bei interjero stiliaus patobulinimai.

Vienas didžiausių Duster trūkumų yra tai, kad, palyginti su panašių kainų naudotais varžovais, jis neturi geriausio Euro NCAP saugumo įvertinimo. Dacia Duster gavo tik tris žvaigždutes iš penkių galimų, o tokie konkurentai kaip Kia Sportage ir Nissan Qashqai gavo visas penkias žvaigždutes.

Kiek kainuoja eksploatuoti Dacia Duster 4x4?

Nepaisant nedidelės įsigijimo kainos, ne visus Duster variklius eksploatuoti yra nebrangu. 1,6 l benzininio variklio WLTP kombinuotųjų degalų sąnaudų rodiklis yra tik 15.6 km/l, o tai nėra itin geras rezultatas. Tikriausiai todėl jis buvo pakeistas 1,0 litro darbo tūrio varikliu su turbokompresoriumi, kurio rodiklis gerokai geresnis – 21 km/l. Populiaresnis 1.3 TCe yra 128 AG ir 148 AG versijų; abiejų variklių degalų sąnaudos siekia 20 km/l, tačiau keturių varančiųjų ratų pavara sumažina galingesnės versijos sąnaudas iki 19 km/l.

Abu dyzeliniai varikliai yra ekonomiškumo žvaigždės: 27 km/l priekiniais ratais varomam automobiliui ir 26 km/l keturiais ratais varomam modeliui.

CO2 emisija

Abu dyzeliniai varikliai išmeta mažiausiai CO2 – 115 g/km 4x2 modelyje ir 123 g/km 4x4 modelyje. Toliau seka 1.0 TCe su 126 g/km, o 1.3 TCe su 128 AG ir 148 AG versijomis išmeta tiek pat šiltnamio efektą sukeliančių dujų – 137 g/km. Išskyrus tuos atvejus, kai automobilis komplektuojamas su 4x4, tuomet jis išmeta 140 g/km. Kaip ir tikėtasi, labiausiai ištroškusio 1.6 SCe benzininio variklio išmetamų teršalų kiekis yra blogiausias – 149 g/km 4x2 ir 158 g/km 4x4.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Dacia Duster 4x4 automobilyje?

Ne visose Duster versijose įrengti parkavimo jutikliai, todėl reikia patikrinti, ar bamperiai ir kėbulas nėra pažeisti. Taip pat įsitikinkite, kad lengvojo lydinio ratlankiai (jei jie sumontuoti) nėra pažeisti.

Interjeras nėra pati geriausia Duster dalis, o kietasis plastikas gali būti įbrėžtas nuo žiedų ir bendro nusidėvėjimo.

Jei jūsų Duster buvo pagamintas po 2018 m. gruodžio mėn., gali būti, kad jame yra atnaujinta informacijos ir pramogų sistema su Apple CarPlay ir Android Auto išmaniųjų telefonų jungtimis.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Dacia Duster 4x4 problemos?

Įsitikinkite, kad modeliuose su 1,5 dCi varikliu nėra įspėjamųjų dyzelinių dalelių filtro (DPF) lempučių. Jei jų yra, tai gali reikšti, kad šis egzempliorius turi problemų su filtru, kurių šalinimas gali brangiai kainuoti, jei jų neapima garantija.  

Galimas pavojus, kad užvedus transporto priemonę uždegimo jungiklis tinkamai neišsijungia ir dėl to raktelis užstringa užvedimo padėtyje. Retais atvejais tai gali sukelti šiluminį incidentą.

Ar naudotas Dacia Duster 4x4 yra patikimas?

Naujausioje mūsų patikimumo apklausoje šeimyninių visureigių klasėje Duster užėmė 16 vietą iš 39 automobilių. Dacia, kaip prekės ženklas, užėmė labai pagirtiną 10 vietą iš 32 gamintojų, užimdamas aukštesnę vietą nei kiti didesni konkurentai, tokie kaip Ford ir Vauxhall.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Dacia Duster 4x4 turėčiau pirkti?

Jei neprivalote turėti keturių varomųjų ratų, nėra prasmės rinktis daugiau nei 128 AG 1.3 TCe modelį.

Dauguma naudotų keturių varomųjų ratų modelių naudoja senąjį 1,6 l benzininį variklį ir jų eksploatacija yra gana brangi. Patartume vietoj to pabandyti susirasti dyzelinį modelį, nes jį maloniau vairuoti tiek kelyje, tiek bekelėje.

Specifikacijos

Duster turėtų būti patrauklus kainos atžvilgiu, o kietas interjero plastikas trukdo pajusti prabangos pojūtį, todėl, norėdami gauti geriausią kainos ir kokybės santykį, rinktumėmės vidutinės klasės Comfort komplektaciją.  

Alternatyvos

Kokias naudoto Dacia Duster 4x4 alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Už tokią kainą nėra daug konkurentų, kurie galėtų mesti iššūkį Dacia Duster, ypač jei jums reikia tvirto tokio dydžio keturiais varomaisiais ratais varomo automobilio.

Tačiau jei norite praktiško penkių vietų visureigio, Kia Sportage už panašią kainą turi daug daugiau įrangos, daug geresnį interjerą ir ilgesnę garantiją. Be to, mūsų patikimumo duomenimis, tai labai patikimas automobilis.

Už šiek tiek daugiau pinigų galite turėti geriau valdomą Seat Ateca. Bagažinė yra panašaus dydžio, ir jums būtų sunku pastebėti vidaus erdvės skirtumą. Be to, galima naudotis daug intuityvesne informacijos ir pramogų sistema.  

Šaltinis:whatcar.com