Naudoto Fiat 124 Spider 2016–2018 apžvalga

Naudoto Fiat 124 Spider 2016–2018 apžvalga
Photo by Patrick / Unsplash

Koks yra naudotas sportinis Fiat 124 Spider?

Imitacija yra nuoširdžiausia liaupsinimo forma. Mazda MX–5 yra dviviečių kabrioletų sektoriaus etalonas, tad ar gali būti geresnis automobilis, pagal kurį būtų galima sukurti savąjį?

Tai viena iš daugelio priežasčių, kodėl Fiat bendradarbiavo su Mazda, kad pagamintų šį 124 Spider. Tačiau neapsigaukite dėl šios jungties – nepaisant bendros važiuoklės ir daugelio kitų dalių, 124 yra puikus kabrioletas, turintis pakankamai skirtumų nuo MX–5, kad įgytų savitą charakterį ir patrauklumą.

Klasikinių mažų atvirų automobilių, tokių kaip 124, šiais laikais mažėja ir jie dažniausiai yra aukščiausios klasės markių nuosavybė – iš tiesų Spider Jungtinėje Karalystėje buvo gaminamas tik dvejus metus, o 2018 m. jo gamyba buvo nutraukta. Iš jo konkurentų, jei norite neišdildomų įspūdžių, BMW Z4 galima įsigyti su galingesniu šešių cilindrų varikliu, o  – su quattro keturių ratų pavara. Žinoma, taip pat galite rinktis MX–5, kuris yra artimiausias 124 modelio varžovas. 124 modelyje yra tik vienas variklis: 138 AG 1,4 l benzininis variklis su turbokompresoriumi, kurį galima rinktis su mechanine arba automatine pavarų dėže. Jei ieškote hot hatch prilygstančio našumo, galite rinktis Abarth 124, kurio tas pats variklis turi 168 AG.

Classica komplektacijoje yra dauguma pagrindinių dalykų, tokių kaip oro kondicionierius, Bluetooth ryšys ir lengvojo lydinio ratlankiai, tačiau vidutinės klasės Lusso komplektacija yra geresnė: 7,0 colių informacinė ir pramogų sistema, kurioje yra palydovinė navigacija, galinio vaizdo parkavimo kamera, 17 colių ratlankiai, šildomos odinės sėdynės, automatinė klimato kontrolė ir įvažiavimas be raktelio. Lusso Plus turi prabangesnius LED žibintus priekyje ir gale bei Bose garso sistemą, tačiau nebūtinai verta papildomai mokėti, nebent pirkimo kaina yra tinkama. 1.4 variklis yra gražus, nors mažomis apsukomis šiek tiek vėluoja turbokompresorius, o tai gali erzinti, tačiau kai variklis įsibėgėja, gaunama daug vidutinio diapazono jėgos ir šmaikštus garso takelis.

Vairo mechanizmas, kaip ir Mazdos siūlomas vairas, neturi didelio grįžtamojo ryšio, tačiau jis yra su elektra valdomu krumpliaračiu. Jis yra šiek tiek sunkesnis nei MX–5, tačiau posūkiuose jis vis dar labai tolygus ir nuostabiai tikslus. Važiavimas yra sklandus tokio tipo automobiliui, todėl 124 apskritai jaučiasi labiau suaugęs. Jis labiau tinka tiems, kurie nori mažo sportiško automobilio, bet nesiruošia juo nuolat važinėti ties riba.

Viduje 124 automobilis yra gana kompaktiškas, o bagažinės vietos jame yra nedaug. Bagažinė taip pat nedidelė, tačiau panašią istoriją turi dauguma 124 modelio konkurentų. Jei norite vežti daugiau, Fiat pardavėjas turės papildomai sumontuoti bagažinės bagažinę. Tačiau prietaisų skydelis yra gražiai suprojektuotas, o visi pagrindiniai valdikliai lengvai pasiekiami. Be to, jis atrodo gerai surinktas ir, nepaisant to, kad nėra metalinio stogo, nesijaučia didelio drebėjimo.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame sportiniame Fiat 124 Spider?

Kadangi tai atviras automobilis, turėtumėte patikrinti, ar salonas nėra pažeistas vandens. 124, kaip ir Mazda MX–5, turi paprastą rankinį stoglangį, kuriuo lengva naudotis ir kuris turėtų būti nesandarus. Norėdami tai patikrinti, nuvykite į vietinę automatinę plovyklą, atsisėskite į automobilį, kol jis plaunamas, ir atidžiai apžiūrėkite visus sandariklius, ar pro juos nesiskverbia vanduo.

Patikrinkite, ar lengvojo lydinio ratlankiai nėra pažeisti bordiūro, nes vidutinės ir aukštesnės klasės Lusso specifikacijos 124 automobiliai turi didesnius 17 colių ratlankius, kurie yra labiau pažeidžiami bordiūro nei Classica variantai.

Taip pat ieškokite kėbulo pažeidimų. 124 automobilyje įrengta stabilumo kontrolė, kad vairuotojas neprarastų kontrolės, tačiau tai vis dar sportinis automobilis, kurį savininkai gali norėti vairuoti entuziastingai. Todėl atkreipkite dėmesį į prastą skydų tvirtinimą, o jei anksčiau kėbulas buvo apgadintas avarijos metu, įsitikinkite, kad visi pažeidimai buvo suremontuoti pagal gamintojo specifikacijas, nes nekokybiškas remontas gali sukelti rūdžių problemų ateityje. 124 modelyje taip pat naudojamos kai kurios lengvos aliuminio plokštės – kaip ir MX–5 modelyje – kurias, jei jos būtų pažeistos, remontas gali būti ne toks pigus.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Fiat 124 Spider sports turėčiau pirkti?

Kadangi yra tik vienas variklio variantas, dėmesį sutelksime į pavarų dėžę. Jei jums tikrai reikia automatinės, turėsite būti pasiruošę skirti daugiau pinigų, nes ji siūloma tik aukščiausios klasės Lusso Plus komplektacijoje. Mes rinktumėmės mechaninę pavarų dėžę, nes ji puikiai tinka automobiliui ir yra viena geriausių pavarų dėžių, kurias galima įsigyti bet kuriame automobilyje.

Alternatyvos

Kokias naudoto Fiat 124 Spider sports alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Akivaizdi alternatyva būtų Mazda MX–5. Ją galima įsigyti su įvairiais varikliais, įskaitant ekonomišką 1,5 l benzininį ir greitesnį 2,0 l 158 AG agregatą, be to, ją galima įsigyti su sulankstomu metaliniu stogu. MX–5 vairuojamas šiek tiek aštriau, o jo varikliai be turbokompresoriaus neturi vėlavimo, nuo kurio kartais kenčia Fiat agregatai.

Jei ieškote labiau į našumą orientuoto kabrioleto, verta pagalvoti apie BMW Z4. Jis ne tik puošnesnis viduje ir turi rafinuotą sulankstomą metalinį kietąjį stogą, bet ir jo šešių cilindrų benzininiai varikliai skamba fantastiškai ir yra daug galingesni net už Abarth 124 versiją. Tačiau jo eksploatacija yra daug brangesnė.

Šaltinis: whatcar