Naudoto Ford Focus 2018–iki šiol apžvalga

Naudoto Ford Focus 2018–iki šiol apžvalga
Photo by Obi - @pixel7propix / Unsplash

Koks yra naudotas Ford Focus?

Nors atrodo, kad per pastaruosius kelerius metus visureigiai užkariavo viską savo kelyje, daugeliui universalas vis dar yra tobulas automobilis.

Įsivaizduokite, kad, pavyzdžiui, norite puikių vairavimo manierų, kuriomis pasižymi susižavėjimą keliantis ketvirtos kartos Ford Focus, tačiau jums reikia didesnės bagažinės su praktiškesne erdve šeimai, šuniui ar bet kokiems kitiems įvairiems poreikiams. Pradėkite vairuoti Ford Focus universalą – 30 centimetrų ilgesnį automobilį nei hečbekas, kurio 608 litrų bagažinė (be atsarginio rato) yra ne 375 litrų, o 608 litrų.

Iš tiesų, kad abejojantiems, kurį visureigį pasirinkti, būtų dar lengviau pereiti iš visureigio į universalą, yra dvi visureigių įkvėptos versijos, pavadintos Active ir Active X, kurios pasižymi didesne prošvaisa ir tvirtesnėmis padangomis, atitinkančiomis tvirtesnę išvaizdą.

Benzininių variklių pasirinkimas prasideda nuo 99 AG arba 123 AG 1.0 Ecoboost variklio; vidutinės klasės modeliai turi 148 AG arba 180 AG 1.5 variklį ST–Line X versijoje ir baigiasi 276 AG 2.3 varikliu ST versijoje. Dyzelinių variklių pasirinkimas apsiriboja 118 AG 1.5 arba 148 AG 2.0 varikliais. Visi modeliai standartiškai turi šešių pavarų mechaninę pavarų dėžę, o visi kiti modeliai, išskyrus 99 AG 1.0 benzininį variklį, gali būti su automatine pavarų dėže.

Pradinio lygio Style modeliai turi 40 centimetrų lengvojo lydinio ratlankius, oro kondicionierių ir elektra valdomus priekinius bei galinius langus. Toliau, Zetec modifikacijoje, siūlomi informacijos ir pramogų sistemos patobulinimai, kruizo kontrolė ir šildomas priekinis stiklas. Jei norite šiek tiek sportiškos išvaizdos, verta pagalvoti ir apie kitą laiptelio pakopą – ST Line. Joje yra visos Zetec modelio savybės, be to, be raktelio įjungiamas variklio paleidimas, aliuminio pedalai, sportinės sėdynės, 43 centimetrų lengvojo lydinio ratlankiai ir agresyvesnė išorės išvaizda.

Kaip minėta, Active modeliai patiks visureigių stiliaus gerbėjams. Titanium turi ilgą standartinės įrangos sąrašą, įskaitant elektra sulankstomus durelių veidrodėlius, belaukiantį įvažiavimą, priekinius ir galinius parkavimo jutiklius, automatinius valytuvus, šildomas priekines sėdynes ir dviejų zonų klimato kontrolę. Taip pat yra geriau įrengtų X versijų ir aukščiausios klasės Vignale.

Kelyje nė vienas iš variklių nepadidins jūsų pulso, tačiau visi jie yra pakankamai našūs, kad galėtų vežti krovinius. Rafinuotumo lygis taip pat geras, dauguma variklių nekelia triukšmo, o vėjo ir kelio triukšmas yra palyginti nedidelis. Universalas turi šiek tiek patobulintą pakabą, ir dauguma versijų puikiai važiuoja, o sportiškesni ST–Line automobiliai yra šiek tiek kietesni. Tačiau Focus kombi valdymas yra išties įspūdingas visose versijose, nes jam padeda nuostabiai tikslus vairo mechanizmas.

Viduje vairavimo padėtis reguliuojama įvairiais būdais, o mums patinka neperkrautas prietaisų skydelis ir tvarkingi prietaisai. Matomumas taip pat geras, ir nors kokybė šiek tiek skiriasi, čia ir ten yra gražių akcentų. Erdvė priekyje yra puiki, ir tai atitinka salono galą, kur aukštiems žmonėms nebus problemų sėdėti už tokio pat ūgio vairuotojų. Tuo tarpu 575 litrų bagažinė, kurioje sumontuotas mini atsarginis ratas, yra didelė ir lengvai pasiekiama, o pakrovimo briauna yra žema.

Kiek kainuoja eksploatuoti Ford Focus universalą?

Remiantis oficialiais Pasaulinės Darniosios Lengvųjų Automobilių Bandymo Procedūros (WLTP) duomenimis, ekonomiškiausias Focus universalas yra 1,5 100 EcoBlue dyzelinio variklio versija, sunaudojanti 62,8 mpg degalų. Pasirinkus 2.0 versiją, šis rodiklis sumažėja iki 57,6 mpg.

1.0 Ecoboost benzininis variklis, nepriklausomai nuo pasirinktos komplektacijos būsenos, pasiekia panašius rodiklius – 48,7 mpg. Cilindrų išjungimo technologija, padedanti sumažinti degalų sąnaudas, reiškia, kad 1.5 benzininis variklis efektyvumu nenusileidžia mažesniam varikliui: 148 AG versija pasiekia 47,9, o 180 AG – 45,6 mpg. Nesitikėkite, kad 277 AG Focus ST bus labai ekonomiškas, nes jis važiuos tik 35,3 mpg.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Ford Focus universale?

Lieti ratlankiai

ST–Line X ir Vignale modeliai turi 46 centimetrų lengvojo lydinio ratlankius, kurie dėl mažesnio padangų šoninio paviršiaus gali būti labiau pažeidžiami. ST–Line X turi deimantais pjaustytą apdailą, o Vignale – chromo efektą, kurio remontas gali būti brangesnis nei įprastos dažytos apdailos.

Kėbulas

Style ir Zetec modeliai neturi parkavimo jutiklių, todėl atkreipkite dėmesį į įlenkimus ir įbrėžimus ant buferių ir kėbulo. Įsitikinkite, kad dažų apdaila yra vienoda; priešingu atveju ji galėjo būti perdažyta. Jei įtariate, kad tai buvo padaryta, patikrinkite, ar yra kokių nors istorinių duomenų.

Interjeras

Bandomojo važiavimo metu klausykite, ar nesigirdi girgždesių ir traškesių, ir įsitikinkite, kad visi elektros prietaisai veikia taip, kaip turėtų. Tai gana naujas automobilis, todėl jam vis dar galios garantija, jei prireiktų ką nors sutvarkyti. Įsitikinkite, kad durelių apdailos plastmasės nėra smarkiai nusitrynusios.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Ford Focus universalo problemos?

Galinės durys

Kai kuriuose pavyzdžiuose, pagamintuose nuo 2018 m. kovo 12 d. iki 2019 m. sausio 21 d., galinės durys gali atsidaryti nuleidus langus. Jei jūsų automobilis yra paveiktas šios problemos, jį reikės nuvežti į Ford atstovybę, kad būtų sureguliuotas durų atidarymo trosas, kad taip neatsitiktų.

Stabdžių pedalo vyrių varžtas

Ankstyvųjų automobilių, pagamintų nuo 2018 m. spalio 19 d. iki 2018 m. gruodžio 8 d., stabdžių pedalo vyrių varžtas gali neatitikti specifikacijos reikalavimų. Daugeliui paveiktų automobilių šie atnaujinimo darbai bus atlikti prieš pateikiant juos pirmiesiems savininkams, tačiau prieš pirkdami pasitarkite su Ford atstovu.

Benzino kietųjų dalelių filtras

Ankstyvųjų automobilių savininkai pastebėjo, kad pasirodo įspėjamasis pranešimas apie kietųjų dalelių filtrą, įrengtą 1,0 l ir 1,5 l benzininiuose varikliuose, rodantis, kad jis yra pilnas. Tai turėtų būti sutvarkyta nuvykus pas pardavėją, kad šis perprogramuotų sistemos parametrus.

Vaikų užraktai

Kai kuriuose automobiliuose, pagamintuose nuo 2018 m. balandžio 16 d. iki 2018 m. rugpjūčio 2 d., kilo problema dėl galinių durų skląsčio mazgo surinkimo, dėl kurios gali netinkamai veikti rankiniai vaikų durų užraktai. Pasitarkite apie tai su Ford prekybos atstovu, nes jis turės patikrinti mechanizmą ir jį pakeisti, jei jūsų automobiliui taikomas šis atšaukimas.

Priekinė pakaba

Kai kurių modelių, pagamintų nuo 2018 m. rugsėjo 22 d. iki 2018 m. lapkričio 10 d., kai kurie priekinę pakabą jungiantys varžtai galėjo būti netinkamai priveržti gamykloje. Pasitarkite apie tai su Ford atstovu, nes jis galės apžiūrėti jūsų automobilį ir patikrinti varžtų įtempimą, jei jam taikoma ši problema.

Variklio laidų sistema

Buvo du grąžinti automobiliai, susiję su pavarų dėžėje esančiu kaiščiu, pažeidžiančiu variklio elektros instaliacijos laidus. Pirmasis taikomas automobiliams, pagamintiems nuo 2018 m. kovo 21 d. iki 2019 m. kovo 7 d., o antrasis – nuo 2019 m. liepos 31 d. iki 2020 m. kovo 4 d. pagamintiems automobiliams. Visus paveiktus automobilius reikės apžiūrėti Ford atstovybėje, kad būtų atlikti pakeitimai ir suremontuota laidų troselė, jei bus nustatyta pažeidimų.

Elektros energijos paskirstymo dėžutė (saugiklių dėžutė)

Nustatyta, kad kai kuriuose modeliuose, pagamintuose nuo 2019 m. spalio 14–16 d., įrengtoje elektros energijos paskirstymo dėžutėje yra problema, dėl kurios gali atsirasti įvairių elektros gedimų. Sužinokite, ar tai aktualu jūsų automobiliui, nes jei taip, šią dėžutę reikės pakeisti.

Saugos diržų tvirtinimo varžtai

Nedideliame skaičiuje Focus automobilių, pagamintų nuo 2019 m. gegužės 7 d. iki rugsėjo 30 d., saugos diržų mechanizmą prie kėbulo tvirtinantys varžtai gali būti nepakankamai įtempti. Jei jūsų Ford yra paveiktas šios problemos, reikės kreiptis į prekybos atstovą, kad šie varžtai būtų priveržti.

Ar naudotas Ford Focus universalas yra patikimas?

Naujausias Focus iš pradžių patyrė tam tikrų sunkumų. Naujausiame What Car? patikimumo tyrime jis užėmė 19 vietą iš 24 šeimos automobilių klasės automobilių. Paprastai Ford, kaip prekės ženklo, rezultatai būna geri, todėl 28–oji vieta iš 30 gamintojų šiek tiek nuvilia.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Ford Focus universalo modelį turėčiau pirkti?

Jei jums nereikia dyzelinio variklio, kad galėtumėte taupiai važiuoti didelius atstumus, 123 AG 1,0 l benzininis variklis atitiks visus jūsų poreikius, susijusius su našumu ir eksploatavimo išlaidomis. 118 AG 1,5 l 1,5 l yra geriausias dyzelinis variantas, kuris yra pakankamai lankstus, kai įveiksite turbinos vėlavimą.

Studijos komplektacija yra šiek tiek per daug paprasta, o kadangi Titanium kainuoja nedaug daugiau nei Zetec, siūlytume rinktis aukštesnės komplektacijos modelį. ST–Line verta rinktis, jei norite sportiškesnio valdymo, tačiau ST–Line X dėl didesnių ratų yra šiek tiek nepatogi. Titanium X ir Vignale komplektuojami su prabangiomis funkcijomis, tačiau nesprendžia gana skurdaus interjero klausimo, todėl Focus nesuteikia tokio aukščiausios klasės pojūčio kaip Audi A3.

Alternatyvos

Kokias naudoto Ford Focus universalo alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Jei jums reikia didžiausios vidaus erdvės, tuomet automobilis turėtų būti Škoda Octavia universalas. Varžovai negali jam prilygti pagal bagažinės talpą, o dėl vietos galinėms kojoms jis daro gėdą didesniems universalams. Šią ankstesnės kartos versiją taip pat galima puikiai įsigyti naudotą.

Mums taip pat patinka Volkswagen Golf Mk7 versija. Jame puikios vairavimo manieros, puiki surinkimo kokybė ir taupūs varikliai, būdingi šiuolaikiniam hečbekui, ir daugiau nei pakankamai erdvės, kad dauguma šeimų būtų patenkintos.

Šaltinis: whatcar.com