Naudoto Jaguar F-Pace 2016 m. apžvalga

Naudoto Jaguar F-Pace 2016 m. apžvalga

Jaguar F-Pace gerai vairuojamas, gerai įrengtas ir pakankamai praktiškas. Nors patikimumas kelia abejonių

Koks yra naudotas Jaguar F-Pace?

Dauguma konkurentų su premium markės automobiliais jau šimtą metų viliojo naujus klientus savo dideliais visureigiais, o Jaguar šiek tiek pavėlavo. 

Iš tiesų prireikė sulaukt 2016 m., kol britų kompanija pradėjo kompensuoti prarastą laiką, pirmiausia pristatydama šį įspūdingą didelį visureigį Jaguar F-Pace, vėliau mažesnį ir ne mažiau išvaizdų E-Pace, o galiausiai naujovišką ir visiškai elektrinį IPace.

Trumpai:

+ Puikus valdymas

+ Erdvus interjeras

+ Daug standartinės įrangos

- V6 versijos yra brangios

- Nelabai kokybiškas interjeras

- Patikimumas kelia abejonių

Varikliai: F-Pace modelių gamoje yra variklių, atitinkančių daugumą poreikių: palyginti taupus keturių cilindrų dyzelinis variklis, išvystantis 178 arba 237 AG; rafinuotas 296 AG 3,0 litrų V6 dyzelinis variklis, veržlus 247 AG 2,0 litrų benzininis variklis, greitas 375 AG 3,0 litrų V6 benzininis variklis su kompresoriumi ir beprotiškas 542 AG 5,0 litrų V8 benzininis variklis modelyje F-Pace SVR.

Apdaila ir įranga: Galima rinktis iš keturių apdailos lygių, suskirstytų į dvi kategorijas: Luxury ir Sport. Prabangaus Prestige modelių standartinėje įrangoje yra 46 cm lengvojo lydinio ratlankiai, chromuotos išorės detalės, elektra valdomos galinės durelės, odiniai apmušalai ir salono apšvietimas. 

Pasirinkus Portfolio apdailą, siūlomi 48 cm lengvojo lydinio ratlankiai, ksenoniniai priekiniai žibintai, automatiškai užtamsinami ir elektra valdomi veidrodėliai, Windsor odiniai apmušalai, 10 padėčių reguliuojamos priekinės sėdynės, atrakinimas be rakto, galinio vaizdo kamera ir 380 W Meridian garso sistema.

RSport komplektacija yra Sport serijos dalis, kurioje F-Pace komplektuojamas su 48 cm ratlankiais, sportiniu kėbulo komplektu, satininės juodos spalvos išorės detalėmis, ksenoniniais žibintais, sportinėmis sėdynėmis ir satininės chromo spalvos pavarų perjungimo svirtimis. 

Į aukščiausios klasės S modelį, kuris siūlomas tik su 3,0 l V6 varikliu, montuojami 51 cm lengvojo lydinio ratlankiai, adaptyvi pakaba, didesni priekiniai stabdžių diskai, šildomas priekinis stiklas, 10 padėčių reguliuojamos sėdynės, atrakinimas be rakto, galinio vaizdo kamera ir 380 W Meridian garso sistema.

Centrinėje prietaisų skydelio dalyje dominuoja Jaguar informacinė ir pramogų sistema InControl su 20 cm jutikliniu ekranu, kurį supa tradiciniai fiziniai spartieji mygtukai, DAB radijas, palydovinė navigacija, USB ir Bluetooth jungtys, išmaniojo telefono integracija ir Wi-Fi prieigos taškas.

Jei pereisite prie InControl Pro sistemos, gausite 26 cm jutiklinio ekrano sistemą su pažangesne palydovinės navigacijos sistema, Meridian garso sistemą, 10 GB atminties, įvairias Jaguar internetines paslaugas ir pritaikomą 31 cm skaitmeninį prietaisų skydelį.

Važiavimas ir valdymas: Jaguar tikisi, kad F-Pace išsiskirs tuo, kaip jis važiuoja. Tai iš dalies lemia lengva konstrukcija, bet taip pat ir tai, kad jo pagrindas turi daug bendro su Jaguar XE ir XF sedanais, mat abu šie modeliai buvo giriami už puikų valdymą. F-Pace nenuvilia ir čia: jis gali įveikti posūkius geriau nei bet kuris kitas SUV, išskyrus Porsche Macan. Tik staigiausi posūkiai primins, kad vairuojate aukštesnį automobilį.

Didžiąją laiko dalį 2,0 l dyzelinis variklis atlieka viską, ko galite norėti. Tačiau V6 dyzelinis variklis suteikia daugiau ramybės vairuojant. V6 benzininis variklis su kompresoriumi skamba puikiai ir yra greitas, o mažesnis keturių cilindrų benzininis variklis yra tolygus, tačiau neturi tokio smūgio žemyn kaip analogiški dyzeliai.

Išmetamo CO2 kiekis

2,0 litro dyzelinio variklio, kurio galia 178 AG, išmetamų teršalų kiekis yra mažiausias – 129 g/km galiniais ratais varomam modeliui arba 139 g/km su visais varomaisiais ratais. 3,0 l V6 dyzelinio variklio išmetamų teršalų kiekis yra 159 g/km, o 3,0 l V6 benzininio variklio – 209 g/km.

Patikimumas

Jaguar F-Pace patikimumas vertinamas nevienareikšmiškai. Savininkai palankiai vertina naujesnių modelių patikimumą ir pažymi, kad, palyginti su ankstesniais modeliais, problemų sumažėjo. Tačiau kai kuriems vis dar kelia susirūpinimą elektros ir informacijos ir pramogų sistemos gedimai.

Kurį naudotą Jaguar F-Pace turėčiau pirkti?

Specifikacijos

Asortimentas prasideda nuo Prestige specifikacijos, kurią rekomenduojame rinktis, nes joje yra viskas, ko jums tikrai reikia, ir ją galima įsigyti su mažesniais varikliais. R Sport atrodo sportiškesnė, tačiau važiavimas nėra toks geras. Aukščiausios klasės S modeliai skirti tik V6 varikliams.

Varikliai

3,0 l V6 dyzelinis variklis yra puikus pasirinkimas, jei galite sau jį leisti. Mes rekomenduotume 178 AG 2,0 l dyzelinį variklį dėl jo efektyvumo ir apskritai gerų eksploatacinių savybių. Aštuonių laipsnių automatinė pavarų dėžė padeda sumažinti dyzelinio variklio dūzgesį, kai jis įsibėgėja.

Jei norite benzininio variklio, tuomet 247 AG 2,0 l 2,0 l variklis yra smarkus ir sklandžiai veikia esant didesniam sūkių dažniui. Tai iš tikrųjų yra tik gerai, nes jo sukimo momento trūkumas, palyginti su dyzeliniais varikliais, reiškia, kad norint greitai judėti pirmyn, reikės naudoti daug sūkių. Šią problemą galima išspręsti renkantis 3,0 l V6 benzininį variklį su kompresoriumi, ir nors jis puikiai skamba, jo degalų sąnaudos gali būti sunkiai pakeliamos.

Alternatyvos

Kokias naudoto Jaguar F-Pace alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Kaip ir Jaguar F-Pace, Audi Q5 galima įsigyti su ekonomiškais keturių cilindrų dyzeliniais varikliais ir galingais V6 varikliais. Q5 salono apdaila yra daug aukštesnio lygio, todėl Q5 yra rami ir atpalaiduojanti vieta, kurioje galima nuvažiuoti daugybę kilometrų. Venkite S line versijos, nes, palyginti su mūsų mėgstama SE specifikacija, ji važiuoja šiek tiek per kietai.

BMW X3 lenkia F-Pace, kai kalbama apie informacines ir pramogines technologijas, nes jo iDrive sistema yra paprastesnė. Jis negali prilygti F-Pace pagal valdymo savybes, tačiau yra arčiau nei bet kuris kitas šios klasės automobilis.

Porsche Macan yra geriausiai valdomas. Bėda ta, kad, norint jį maksimaliai išnaudoti, jums tikrai reikia galingesnio Macan S su V6 varikliu, o tai reiškia, kad norint juo važiuoti, reikia išleisti šiek tiek daugiau. Be to, praktiškumas nėra toks geras kaip F-Pace, nes bagažinės erdvė ir vieta galinėms sėdynėms sumažėja dėl išlenktos Macan galinės dalies.

Šaltinis: whatcar.com