Naudoto Jaguar I-Pace 2018–iki šiol apžvalga

Naudoto Jaguar I-Pace 2018–iki šiol apžvalga
Photo by GRAHAM MANSFIELD / Unsplash

Koks yra naudotas Jaguar I-Pace universalas?

Pagalvokite apie naudotą Jaguar ir kas jums šauna į galvą? Daugelis įsivaizduoja didelį prabangų automobilį, tokį kaip XJ, arba sportišką Grand Tourer, tokį kaip XK. Tačiau dauguma negalvoja apie vieną pažangiausių pasaulyje elektromobilių, kurio elektrinis veikimo nuotolis yra vienas ilgiausių, kokius kada nors esame išbandę, ir kuris gali būti jūsų už nedidelę dalį naujo automobilio kainos.

Po Jaguar I-Pace dugnu yra didžiulis akumuliatorių blokas, kuris energiją visiems keturiems ratams tiekia per du elektros variklius: vieną priekyje, kitą gale, kurių bendra galia siekia 395 AG. Šis 90 kWh akumuliatorius suteikia automobiliui išskirtines eksploatacines savybes ir oficialų 470 kilometrų nuvažiuojamą atstumą, kuris yra didesnis nei daugumos artimiausių konkurentų, o mūsų atlikto realaus bandymo metu jis nuvažiavo 415 kilometrus – tai puikus rodiklis, didesnis nei bet kurio kito šios klasės elektromobilio.

Galite rinktis iš trijų komplektacijų. Net pradinio lygio S specifikacijoje yra daug prabangos elementų, įskaitant LED priekinius žibintus, 31 centimetro informacinę ir pramogų sistemą su DAB radiju ir galinio vaizdo kamera, taip pat automatinį avarinį stabdymą, eismo juostos palaikymo pagalbą ir kelio ženklų atpažinimą.

Jei pereisite prie SE, Jaguar suteiks didesnius 50 centimetrų ratlankius, adaptyvią kruizo kontrolę, aklosios zonos stebėjimo sistemą ir elektrines galines duris. Aukščiausios klasės HSE automobiliuose yra šildomos ir aušinamos priekinės sėdynės, šildomos galinės sėdynės ir matriciniai LED priekiniai žibintai, kurie gali automatiškai reguliuoti šviesos srautą, kad neakintų kitų vairuotojų, tačiau išlaiko pilnavidurį apšvietimą.

Kelyje I–Pace, nepaisant jo aptakios išvaizdos, gali jaustis šiek tiek sunkus, ir tai nenuostabu, nes jo masė siekia beveik 2,2 tonos. Tačiau nemanykite, kad tai reiškia lėtą važiavimą – toli gražu ne. Nuspaudus koją, jis iš karto pajuda kaip greitasis traukinys, o nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėja greičiau nei per penkias sekundes, todėl yra neįtikėtinai greitas.

Be to, jis tylus, tik važiuojant didesniu greičiu pasigirsta nedidelis kelio triukšmas. Be to, didžiąją laiko dalį jis važiuoja gerai, nors staigūs kelio nelygumai gali jį išmušti iš vėžių, ypač jei I–Pace turi didesnius 50 centimetrų ratus. Pasirinkite S modelį su 46 centimetrų ratlankiais arba pabandykite rasti I–Pace su papildoma pneumatine pakaba, kad važiuotumėte geriausiai.

Akumuliatorių blokas yra žemai, o dėl atitinkamai žemai esančio svorio centro ir tolygaus svorio pasiskirstymo automobilis gana gerai valdomas. Iš pradžių vairo mechanizmas atrodo pernelyg sunkus, tačiau važiuojant šis svoris tampa sveikintinas. Apskritai mo turi pakankamai dinaminių gebėjimų, kad patenkintų aistringą vairuotoją, net jei ir nepadarys elektromobilių revoliucijos.

Viduje jis dar įspūdingesnis. Vairą ir sėdynę galima reguliuoti elektra. Sėdynės taip pat atrodo puikiai ir suteikia daug atramos. Matomumas į priekį yra puikus, tačiau negilus galinis langas riboja matomumą iš paskos. Laimei, galinio vaizdo kamera yra standartinė visų versijų įranga.

Visuose I–Paces atsisakyta tradicinių analoginių prietaisų ciferblatų, o vietoj jų įrengtas elegantiškas skaitmeninis ekranas, kuriame vairuotojas gali tiksliai nuspręsti, kokią informaciją ir kokioje konfigūracijoje jis nori matyti tiesiai priešais save. Be to, centrinėje konsolėje apačioje yra iš dalies lietimui jautrus skydelis, kuris pakeičia standartinius mygtukus ir naudojamas antrinėms sistemoms, įskaitant klimato kontrolės sistemas, valdyti.

Informacijos ir pramogų jutikliniame ekrane pateikiama šiuolaikiška grafika, tačiau kai kurias komandas gali tekti valdyti šiek tiek ilgiau, nei norėtųsi, ir naudojimasis šia sistema ne visada yra intuityviausias. Tačiau interjeras vis tiek yra kokybiškas, nes visose reikiamose vietose yra daug pliušinių medžiagų. Be to, visa tai atrodo labai tvirtai.

Erdvės daug, telpa du stambūs asmenys, kurie gali sėdėti už kito aukšto žmogaus. Tačiau vidurinė sėdynė yra šiek tiek kieta, todėl trečiasis galinis keleivis gali nenorėti toli keliauti. Bagažinės erdvė taip pat pakankama, o automobilio priekyje, kur, žinoma, galima tikėtis rasti įprastą variklį, yra gerokai mažesnė papildoma vieta kroviniams vežti.  

Trumpai:

I-Pace yra prabangus ir nepaprastai patrauklus automobilis, kurį verta pirkti naudotą.

+ Didelis nuotolis

+ Įdomus valdymas

+ Futuristinė išvaizda

– Kelio triukšmas

– Prastas matomumas iš galo

– Patikimumas gali būti problema

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Jaguar I-Pace universale?

Apžiūrėkite, ar kėbulas nėra įbrėžimų ir įlenkimų – juos gali tekti brangiai taisyti – ir ar lengvojo lydinio ratlankiai nėra pažeisti atsitrenkus į bordiūrą. Taip pat verta patikrinti elektrinius prietaisus, įskaitant galines užpakalines duris, ir įsitikinti, kad visi jie veikia.

Kokia yra dažniausiai pasitaikanti naudoto Jaguar I-Pace universalo problema?

Frikciniai stabdžiai

Kalbame apie frikcinius (t. y. ne rekuperaciniais stabdžius, kurie daugumoje elektromobilių naudojami transporto priemonei sulėtinti ir kartu atgauti energiją, kad ją būtų galima grąžinti į akumuliatorių), nes jie gali neatitikti galiojančių transporto priemonių stabdymo taisyklių. Tai taikoma I–Paces, pagamintiems nuo 2017 m. rugpjūčio 23 d. iki 2019 m. balandžio 11 d., galite reikalauti programinės įrangos atnaujinimo, kurį reikia atlikti Jaguar atstovybėje.

Ar naudotas Jaguar I-Pace universalas yra patikimas?

Mūsų ankstesnėse apklausose I–Pace patikimumo rodikliai buvo nevienareikšmiai, dažnai jis atsidurdavo elektromobilių klasės viduryje. Tačiau naujausiame What Car? patikimumo tyrime I–Pace užėmė aštuntą vietą iš aštuonių elektromobilių klasės automobilių. Jaguar, kaip prekės ženklas, užėmė 21 vietą iš 30 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Jaguar I-Pace universalą turėčiau įsigyti?

Yra tik vienas variklio variantas, ir net pats paprasčiausias (jei taip galima pavadinti) I–Pace yra puikiai įrengtas – tai populiarioji S versija. Mes ieškotume šios versijos dėl jos siūlomos vertės.

Alternatyvos

Kokias naudoto Jaguar I-Pace universalo alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Akivaizdžiausias tiesioginis konkurentas yra Tesla Model X elektromobilis, kuris yra fiziškai didesnis už Jaguarą ir talpina septynis keleivius. Jis pasižymi stulbinančiomis eksploatacinėmis savybėmis, didžiule bagažine ir galimybe naudotis papildomo įkrovimo tinklu. Tačiau jo interjero kokybė atsilieka nuo Jaguaro, be to, jis daug brangesnis.

Kitas didelis elektromobilis yra Audi e-tron. Jis neįtikėtinai rafinuotas važiuojant bet kokiu greičiu, puikiai sukonstruotas ir labai gerai įrengtas. Priešingai, jo nuotolis nėra toks geras kaip Jaguar ir Tesla.

Taip pat galite apsvarstyti Tesla Model 3., jis konkuruoja su visiškai elektriniu veikimu ir nuotoliu bei bendru geidžiamumu.

Šaltinis: whatcar.com