Naudoto Jeep Grand Cherokee apžvalga

Naudoto Jeep Grand Cherokee apžvalga
Photo by Kirk Thornton / Unsplash


Išsamus naudoto Jeep Grand Cherokee pirkėjo vadovas, apimantis Grand Cherokee Mk3 (2005–2011 m.)

Jeep turi daugybę dalykų, kurie gali patikti, nors amerikietišką visureigį paprastai lenkia pažangesni ir paprastai geriau sukonstruoti europietiški konkurentai. Už savo pinigus gaunate daug ir Jeep yra labai universalus. Gerai įrengtas, patogus ir su keliais labai gerais varikliais, jis labai patrauklus, tačiau visada buvo tik penkių vietų, be galimybės rinktis septynių vietų. Tikėkitės didelių degalų, draudimo ir kelių mokesčių sąskaitų, o techninė priežiūra ir remontas taip pat gali būti brangūs. Tačiau jei rasite gerą specialistą, kuris tikrai žino, kaip prižiūrėti jūsų Grand Cherokee, jūsų išlaidos gali būti minimalios.

Didžiojoje Britanijoje yra Land Rover, o Amerikoje – Jeep. Abu jie yra kultiniai visureigių ženklai, ir nors abu jie laikomi aukščiausios klasės markėmis, perkant naudotą automobilį Jeep yra prieinamesnis pasirinkimas.

Iš tiesų, kai pažvelgiate į tai, koks pajėgus yra Grand Cherokee, stebina, kiek daug automobilio ir galimybių gaunate už savo pinigus. Šis automobilis gali įveikti sudėtingas vietoves ar vilkti didelį priekabą, jis taip pat yra puikus šeimai skirtas tolimų kelionių automobilis.

Tačiau eksploatacinės išlaidos paprastai yra didelės, o patikimumas gali būti nevienareikšmis, todėl prieš įsigydami automobilį atidžiai patikrinkite jo istoriją.

Istorija

Šios kartos Grand Cherokee, žinomas kaip WK, 2005 m. vasarą pasirodė čia, automobilių salonuose, su 228 AG 4,7 arba 322 AG 5,7 litro benzininiais V8 varikliais ir Mercedes gaminamu 3,0 litro V6 turbodyzeliniu varikliu. Visuose automobiliuose standartiškai montuojama automatinė pavarų dėžė; mechaninės pavarų dėžės nebuvo.

Per metus buvo patobulintas interjeras ir pristatyta aukščiausios klasės Overland komplektacija. Taip pat buvo pradėtas gaminti 245 km/h greitį išvystantis Grand Cherokee SRT–8 su 420 AG 6,1 l V8 turbininiu varikliu.

2008 m. pavasarį buvo atnaujinta interjero apdaila, atnaujinti lydiniai ir priekiniai žibintai, standartinis reguliuojamo nuotolio ir posvyrio vairas, nauji ciferblatai ir multimedijos įranga MyGIG su integruotu 20 GB kietuoju disku.

Ketvirtosios kartos Jeep Grand Cherokee rinkoje pasirodė 2011 m.

Kurį turėčiau įsigyti?

Jei nevažiuojate daug, V8 Grand Cherokee, pertvarkytas į LPG, gali būti tikslingas dėl savo pastangų nereikalaujančio galingumo. Įsitikinkite, kad bet koks pertvarkymas atliktas tinkamai, todėl patikrinkite sertifikatą, kuris turėtų būti pateikiamas kartu su automobiliu. Vis dėlto daugumai pirkėjų labiausiai tinka dyzeliniai varikliai. Kiekvienas benzininis variklis turėjo savo apdailos lygį, o dyzelinis buvo siūlomas Limited, S Limited ir Overland formų; 2006 m. specialiosios laidos Predator buvo aukščiau Limited.

Visuose automobiliuose buvo elektra reguliuojamos ir šildomos priekinės sėdynės, elektra sulankstomi durelių veidrodėliai, ESP, kruizo kontrolė ir dviejų zonų klimato kontrolė. S Limited modelyje pridedami stovėjimo jutikliai, padangų slėgio kontrolės sistema ir odinė apdaila, o Overland modelyje – patobulintas Hi–Fi ir palydovinė navigacija.

Jeep Grand Cherokee Mk3 alternatyvos

Jeep susiduria su labai stipria konkurencija. Įspūdingiausias yra BMW X5, kuriame yra penkios sėdimos vietos Mk1 versijoje ir septynios – Mk2 versijoje (nuo 2007 m.).

Kaip ir BMW, Volkswagen Touareg yra pritaikytas keliams, gerai sukonstruotas ir turi keletą puikių variklių.

Audi Q7 Mk1 yra septynvietis, kaip ir 2002 m. pasirodęs originalus Volvo XC90. Švedas dabar atrodo pasenęs, o vokiškas automobilis atrodo modernesnis ir turi raumeningesnius variklius. Tai pasakytina ir apie Porsche Cayenne, kuris, kaip ir visi čia pateikti automobiliai, geriausiai jaučiasi kelyje.

Jei norite važiuoti bekele, ieškokite penkių vietų Range Rover Sport. Septynių vietų automobiliui niekas neprilygsta Land Rover Discovery.

Į ką atkreipti dėmesį:

Statramsčiai

Variklio dangtį ir bagažinę laiko dujiniai statramsčiai, kuriuos paprastai reikia keisti.

Varikliai

Iš dyzelinių variklių alyva teka iš karterio tarpinių ir alyvos temperatūros daviklio.

Šildymas

Įsitikinkite, kad veikia šildymas ir ventiliacija, nes tai yra silpnosios vietos. Remontui reikia nuimti prietaisų skydelį.

Vilkimas

Džipai įpratę vilkti sunkius krovinius, todėl atidžiai patikrinkite automobilių su vilkimo kabliais stabdžius ir transmisiją.

Interjeras

Viduje Grand Cherokee yra gausiai įrengtas ir gražaus dizaino, tačiau tokiam dideliam automobiliui vietos galinėje dalyje trūksta. Taip pat nėra trečios eilės sėdynių. Bagažinė yra padoraus dydžio, 978 litrų talpos, o nulenkus galines sėdynes jos talpa padidėja iki 1 909 litrų, be to, patogus atskirai atidaromas galinių durelių langas.

Atšaukimai

Aštuoni atšaukimai nuvilia, tačiau tai nėra precedento neturintis atvejis automobiliui, kuris iš pradžių buvo pradėtas gaminti prieš 13 metų.

Pirmasis atšaukimas buvo atliktas 2007 m. kovo mėn. dėl sugedusių šildomų sėdynių elementų; keturios kampanijos buvo susijusios su galimomis stabdžių problemomis, įskaitant stabdžių suportus, valdymo modulius ir pavarų dėžes. Dėl automatinės pavarų dėžės parkavimo režimo gedimo buvo dar kartą atšauktas automobilis, o dėl galimo trumpojo jungimo veidrodėlio lemputėje buvo surengtos dar du atšaukimai.

Vairuotojo pasitenkinimas galia

Geriausias rodiklis – savininkų atsiliepimai, kur vidutiniškai gaunama 4,4 balo iš 5. Patikimumas ir eksploatacinės savybės vertinamos teigiamai, nors eksploatacinės išlaidos yra problema.

Šaltinis: autoexpress.co.uk