Naudoto Land Rover Range Rover 2013-2022 apžvalga

Naudoto Land Rover Range Rover 2013-2022 apžvalga
Photo by Jannis Lucas / Unsplash

Koks yra naudotas Land Rover Range Rover 4x4?                                     Retai pasitaiko tikrai kultinių automobilių, tačiau Range Rover neabejotinai yra tarp jų. Jis kartu su originaliuoju Mini ir Jaguar E-Type patenka į didžiųjų britų automobilių panteoną, o dėl savo prigimtinio funkcionalumo, kuris vienu metu yra utilitarus, kitu - prabangus automobilis, taip pat sulaukė pasaulinės sėkmės.

Tai ketvirtosios kartos modelis, parduodamas nuo 2013 iki 2022 m. Įmantraus stiliaus, nuostabiai įrengtas ir visais režimais geriau valdomas nei ankstesnės versijos, Range Rover nepralenkiamas dėl savo gebėjimo derinti važiavimo kelyje malonumą su tikru ir išskirtiniu pravažumu bekelėje.

Viduje valdinga vairuotojo vieta ir visur esanti oda sukuria prabangos aurą, o salone yra vietos penkiems žmonėms (jei norite, kad automobilyje tilptų septyni, jums reikės šiuolaikinio Range Rover Sport).

Dauguma pirkėjų rinksis vieną iš dviejų 3,0 l dyzelinių V6 variklių ir bus apdovanoti geromis eksploatacinėmis savybėmis ir pakankama ekonomija, o 4,4 l V8 padidins greitį didesnių degalų sąskaitų sąskaita. Naujesniuose modeliuose taip pat galima rinktis dyzelinį ir elektrinį hibridą, kurio efektyvumo rodikliai iš pirmo žvilgsnio yra įspūdingi, ir 2,0 l benzininį hibridą, vadinamą P400e. Keletas 5,0 l benzininių V8 variklių su kompresoriumi, pasižyminčių stulbinančiu pagreičiu, bet tokiomis pat akis badančiomis sąnaudomis.

Pradinė versija - Vogue. Ši pradinio lygio komplektacija turi daugybę įrangos, įskaitant šildomą priekinį stiklą, sulankstomus durelių veidrodėlius, lietaus valytuvus, metalo spalvos dažus, 51 centimetro lengvojo lydinio ratlankius, odines sėdynes, kruizo kontrolę ir 25 centimetrų dviejų ekranų informacinių ir pramogų sistemą.

Į Vogue SE versiją įtraukta daugiau pagalbos vairuotojui technologijų, šildomos ir aušinamos pusiau anilininės odinės sėdynės, švelniai užsidarančios durys, 53 centimetrų dalijamų stipinų ratlankiai, pažangesnė reagavimo į vietovės reljefą sistema ir 825 W erdvinio garso sistema (standartiniame automobilyje įrengta kuklesnė 380 W sistema).

Aukščiausioje modelių gamos dalyje Autobiography automobiliai turi prabangesnes medžiagas viduje, masažo funkciją priekinėse sėdynėse, vadovų klasės galines sėdynes, slankiojantį panoraminį stogą, papildomas vairuotojo pagalbos funkcijas ir galingesnius pikselių LED priekinius žibintus.

Tuo tarpu SVAutobiography modelyje yra viskas, kas nurodyta pasirinkimo galimybių sąraše: 1700 W Meridian garso sistema, dygsniuotos odinės pusiau anilininės sėdynės, galinių sėdynių šaldytuvas, moheriniai kilimėliai su odiniais apvadais ir nuimami oda aptraukti staliukai.

Ir dar yra SVAutobiography Dynamic, kurioje siūlomas žemesnis važiavimo aukštis, specialios šoninės ventiliacijos angos ir priekinės grotelės, taip pat į vairuotoją labiau orientuoti važiuoklės nustatymai.

Nepaisant savo dydžio, Range Rover kelyje visada jaučiasi valdomas ir itin izoliuotas. V6 dyzelinis variklis veikia sklandžiai ir rafinuotai, o didžiąją laiko dalį jis beveik nepastebimas.  4,4 l V8 yra tikrai įspūdingas. Jis maloniai burzgia tuščiąja eiga ir generuoja didelį sukimo momentą.

P400e su 2,0 l benzinine-elektrine hibridine pavara yra stebėtinai greitas – 0-100 km/h greitį pasiekia per 6,4 sek. Elektros variklio nuvažiuojamas atstumas siekia 50 kilometrų.

Hibridiniame SDV6 modelyje 3,0 l šešių cilindrų dyzelinis variklis iš SDV6 derinamas su elektriniu varikliu, taip padidinant efektyvumą ir našumą. Tačiau tai nėra iš tinklo įkraunamas hibridas, todėl jo CO2 emisija nėra tokia maža kaip kai kurių konkurentų. Jis pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis žemais apsisukimais nei TDV6 ir geresniu ekonomiškumu, tačiau jo vairavimas nėra toks geras kaip SDV8.

Važiavimas yra aukščiausios klasės, nes visuose automobiliuose standartiškai montuojama pneumatinė pakaba su skersiniais ryšiais, o jos elastingumas prilygsta nedaugeliui prabangių automobilių.

Sėdėdami už Range Rover vairo posūkiuose niekada nepamiršite, kad vairuojate aukštą, dvi tonas sveriantį, viršų apsunkinantį visureigį, tačiau automobilis yra judresnis, nei galima tikėtis. Jis jaučiasi tikslus ir kelia pasitikėjimą daugumoje situacijų.

Kiek kainuoja eksploatuoti Land Rover Range Rover 4x4?
Tai nebus pigu. Popieriuje ekonomiškiausias variklis yra naujausias dyzelinis-elektrinis hibridinis variklis, kurio deklaruojamos degalų sąnaudos yra stulbinančios - 43 km/l, tačiau, jei visos jūsų kelionės bus trumpos, šio rodiklio nepasieksite. Realesni yra 3.0 dyzeliniai varikliai, kurių SDV6 versija pagal senesnius NEDC bandymus nurodo 19 km/l, o pagal vėlesnius, realistiškesnius WLTP bandymus - 13 km/l. Du 5,0 l benzininiai varikliai vargu ar atitiks deklaruojamą degalų suvartojimo rodiklį, net jei jis yra tik 9 km/l.

Patarimai pirkėjams
Ko turėčiau ieškoti naudotame Land Rover Range Rover 4x4?

Tai labai didelis automobilis, kuris buvo eksploatuojamas miestuose, todėl patikrinkite, ar ant kėbulo nėra akivaizdžių pažeidimų požymių, o ant ratų ir buferių - įbrėžimų. Taip pat labai tikėtina, kad jis buvo eksploatuotas bekelėje, todėl patikrinkite, ar automobilio apačioje nėra akmenukų nuolaužų ir bet kokių didesnių kontakto žymių.

Įsitikinkite, kad sėdynės juda ir veikia taip, kaip turėtų, tą patį padarykite ir su galinėmis durelėmis.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Land Rover Range Rover 4x4 problemos?
Range Rover problemos apima daugybę sričių, daugiausia - pneumatinę pakabą, variklį, variklio elektros instaliaciją, oro kondicionierių, palydovinę navigaciją, automobilio vidaus elektros instaliaciją, pavarų dėžę, transmisiją ir kėbulą. Taip pat žinomos variklio, stoglangio ir galinių durelių nesandarumo problemos.

Visi gedimai yra gerai užfiksuoti dokumentuose, kai kurie iš jų lengvai pašalinami, o dėl kai kurių automobilis turėjo būti kelias savaites neeksploatuojamas.

Ar naudotas Land Rover Range Rover 4x4 yra patikimas?
Tai sunkus klausimas. Range Rover surinkimo kokybė ir patikimumas jau daugelį metų kelia daug rūpesčių, o patikimumo ir klientų pasitenkinimo apklausose šis automobilis nuolat atsidurdavo ties apatine riba.

Naujausioje žurnalo What Car? patikimumo apklausoje savininkai pranešė apie įprastą problemų spektrą, o Range Rover užėmė 10 vietą iš 11 prabangių visureigių klasėje pateiktų automobilių, surinkęs 85,3 % balų. Tačiau jis aplenkė savo giminingą automobilį Land Rover Discovery.

Mūsų rekomendacijos
Kokį naudotą Land Rover Range Rover 4x4 turėčiau pirkti?

Mes renkamės TDV6 3,0 l V6 dyzelinį modelį. Jis turi daugiau nei pakankamai traukos galios, kad galėtų greitai judėti į priekį, ir yra efektyvesnis - jo išmetamų CO2 dujų kiekis yra 196 g/km. Vogue SE yra mūsų mėgstamiausia komplektacija. Joje įdiegtos kelios papildomos funkcijos: dviejų vaizdų informacinių ir pramoginių technologijų ekranas, kuriame priekinis keleivis gali matyti kitokį vaizdą nei vairuotojas, daugiau galimybių reguliuoti vairuotojo sėdynę, o priekiniai žibintai automatiškai pritraukia šviesą.

Alternatyvos
Kokias naudoto Land Rover Range Rover 4x4 alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Range Rover yra prabangus visureigis, priklausantis vienai klasei su brangesniu Bentley Bentayga. Šis automobilis pasižymi prabangiu interjeru, kupinu gėrybių, taip pat yra labai greitas ir siūlo daugybę personalizavimo galimybių. Tačiau Range Rover viduje yra daugiau erdvės, o Bentayga informacinė ir pramogų sistema nėra tokia gera, kokios galima tikėtis šios klasės automobilyje. Jis taip pat ne toks geras bekelėje kaip Range Rover, tačiau yra gerokai kokybiškiau pagamintas.

Audi SQ7 yra dar vienas prabangus visureigis, kuris, nepaisant labai ribotų visureigio galimybių, lygiuojasi į Range Rover. Jis pasižymi stebuklingomis eksploatacinėmis savybėmis, puikiu valdymu, didele erdve ir aukštos kokybės interjeru. Tačiau jis yra brangus, nors ir šiuo atveju akivaizdžiai patikimesnis automobilis nei Range Rover.

Šaltinis: whatcar.com