Naudoto Mini Cooper S (R56) apžvalga

Naudoto Mini Cooper S (R56) apžvalga
Photo by Lance Anderson / Unsplash

Antrosios kartos Mini pagaliau tapo tuo, kuo niekada negalėjo pretenduoti būti, kai buvo naujas, – geru sandoriu

Tada...

2007 m. pasirodęs R56 Mini Cooper S hečbekas buvo ne tik porą centimetrų ilgesnis už prieš tai pasirodžiusį R53. Ne, naujasis modelis pasižymėjo ir kai kuo kitu. Jis atrodė kažkoks labiau išsipūtęs, tarsi būtų praleidęs labai ilgą žiemą, besimėgaudamas pyragais ir tortais.

Ankstesnės versijos proporcijos buvo be jokių pastangų  tinkamos, o ją pakeitęs modelis buvo labiau išsipūtęs, su karikatūriškai perdėtomis detalėmis. Pavyzdžiui, jo galiniai žibintai buvo kur kas mažiau subtilūs nei R53 modelio. Šiais laikais labai lengva pamiršti, kad naujasis R56 atrodė ne taip gerai, ir dėl vienos labai svarbios priežasties: kai 2013 m. jį pakeitė dabar pažįstama versija (F56), Mini forma ne tik vėl išsipūtė tiek pat – ji patyrė visišką anafilaksinį šoką.

Palyginti su dabartiniu Mini, kuris, regis, išsipūtė, norėdamas apsisaugoti nuo grobio kaip pūkinė žuvis, abu ankstesni modeliai atrodo tokie pat dailūs. Tačiau 2007 m. visi manėme, kad Mini dizaino skyrius prarado magišką prisilietimą. Iš tikrųjų R56 modelis bent iš dalies išaugo dėl naujų teisės aktų, susijusių su avarijomis, o tai reiškė, kad R53 modelio lieknosios proporcijos buvo prarastos visam laikui.

Galbūt todėl kai kurie apžvalgininkai manė, kad R56 tapo pernelyg minkštas. Jie teigė, kad jį nebuvo taip smagu vairuoti kaip ankstesnį modelį ir jis nebuvo toks charakteringas. Tačiau jis tikrai nebuvo sunkesnis. Tiesą sakant, R56 buvo lengvesnis keliais kilogramais, nepaisant padidėjusio liemens. Elektrinis, o ne hidraulinis vairo stiprintuvas šiek tiek prislopino naujesnio automobilio vairo mechanizmą, tačiau R56 vis tiek turėjo greitą ir smailią staktą, kuri puikiai derėjo prie judrios, be galo reguliuojamos važiuoklės.

Neliko R53 linijinio ir progresyvaus variklio su jo išskirtiniu, verkšlenančiu garso takeliu, jį pakeitė naujas variklis su smarkiu turbokompresoriaus sukimo momentu ir stipriu vidutiniu diapazonu, bet ir labiau prislopintu tonu.

Šiandien...

R56 yra kažkas tokio – vaizdas pro siaurą, bet labai vertikalų priekinį stiklą, negilus prietaisų skydelis, dėl kurio nosis beveik prispausta prie stiklo, dešinės kojos padėtis, kai dešinioji koja pasiekia BMW stiliaus grindinį akceleratoriaus pedalą... Tiesiog malonu jame sėdėti. O kai pradedate važiuoti, neišvengiamai pradedate lenktis ir vingiuoti per eismą taip vikriai, kaip delfinas aplenkia kuprotųjų banginių būrį, įlenda į tarpus ir aplenkia žiedines sankryžas. Net ir mieste Cooper S vairuoti labai smagu.

Važiuojant atviresniais keliais pradedate vertinti, koks veržlus jis yra važiuojant tiesia linija ir kaip puikiai subalansuota važiuoklė. Galite stipriai ir užtikrintai lenkti priekinę dalį, žinodami, kad greitai pakėlus galinę dalį, ji pradės veikti. Su kiekvienu posūkiu, kuris po ratais pasklinda į kairę ar į dešinę, vis labiau supranti, kad važiuoklę kūrė žmonės, kurie žino, kodėl karštąjį hečbeką smagu vairuoti, o ne tik greitai įveikti ratą ar važiuoti keliu.


Bet tai yra sveikas ir darbingas R56. Ankstyvajam automobiliui, kuriam dabar jau 13 metų, reikės atnaujinimo, jei norime, kad jis vėl jaustųsi geriausiai. Jei ieškote ramaus, komfortiško ir atpalaiduojančio važiavimo, čia to nerasite.

Dabartinis Mini Cooper S yra pakankamai žaismingas ir malonus vairuoti automobilis, tačiau jis yra daug didesnis ir sunkesnis nei R56, todėl jaučiasi labiau suaugęs. Senesnis automobilis yra veržlesnė ir linksmesnė mašina.

Tačiau R56 neapsieina be trūkumų. Iš prietaisų skydelio gali sklisti erzinantis barškėjimas, rankinių pavarų svirtys gali prarasti tikslumą (dėl susidėvėjusių jungčių; tai nesudėtinga pataisyti), o varikliai gali sunaudoti po litrą alyvos kas 1 600 kilometrų. Nė vienas iš šių dalykų neturėtų kelti tokio didelio susirūpinimo kaip trapus laiko grandinės įtempiklis. Kai jis pradeda gesti, pasigirsta šepetėlių ar džeržgiantis garsas, o nesutvarkytas galiausiai sukelia galutinį variklio gedimą.

Alyvos papildymas padės, tačiau įtempiklio konstrukcija paprasčiausiai nebuvo tinkama. Nuo 2011 m. Mini pakeitė jo konstrukciją, tačiau jei ketinate įsigyti ankstesnį automobilį, turėtumėte žinoti, kad jame sumontuota patobulinta dalis. Po 2011 m. automobiliuose buvo montuojamas patobulintas ir šiek tiek galingesnis N18 variklis, ir būtent šios versijos turėtumėte ieškoti, jei leidžia jūsų biudžetas (ieškokite didelio plastikinio variklio dangčio). Ankstesnis, silpnesnis variklis buvo N14 (kuris neturėjo variklio dangčio).


Ar turėtumėte rinktis?

Jei norite smagaus mažo karšto hečbeko, pasižyminčio geromis eksploatacinėmis savybėmis ir puikiu salonu, už šiuos pinigus nieko geresnio nepasieksite. Turėsite atlikti namų darbus, kad sumažintumėte riziką įsigyti automobilį su netrukus suyrančiu varikliu. Vis dėlto Cooper S automobilių yra tiek daug, kad galite būti išrankūs. Jei galite, rinkitės automobilį, pagamintą po 2011 m., o jei ne, reikalaukite, kad būtų atnaujintas grandinės įtempiklis.

Šaltinis: pistonheads.com