Naudoto Nissan Leaf apžvalga

Naudoto Nissan Leaf apžvalga

Jei pradedate ieškoti naudoto elektromobilio, nerasite didesnio pasirinkimo nei Nissan Leaf. 2011 m. pradėtas gaminti šis automobilis buvo pirmasis masiškai gaminamas elektromobilis, pasižymintis protingu nuvažiuojamu atstumu, geromis eksploatacinėmis savybėmis ir praktiška erdve šeimai. Jis tapo geriausiai parduodamu elektromobiliu Didžiojoje Britanijoje ir pasaulyje.

Tai reiškia, kad šiuo metu galima rinktis iš tūkstančių parduodamų automobilių.Tačiau į ką turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami tokį automobilį? Tiesą sakant, elektromobilio variklyje yra tik apie 20 judančių dalių, palyginti su tūkstančiais benzininio ar dyzelinio variklio dalių. Tai reiškia, kad yra mažiau galimybių suklysti. Tačiau tai nereiškia, kad negalėsite patirti nuostolių, jei neatliksite namų darbų.

Pigiausias (nepažeistas) Leaf, apie kurį mums teko girdėti, buvo ankstyvasis modelis su dideliu nuvažiuotų kilometrų skaičiumi, tačiau turite būti tikri, kad jis jums tiks, nes jo rida bus maža. 

Įprastesni ir populiaresni yra nuo 2015 m. pagaminti automobiliai. Tokie Leaf turės 24 kWh bateriją, kuri vis dar turėtų būti tinkama 137-160 kilometrų nuvažiuoti pilnai įkrautam automobiliui ir turės stebėtinai daug įrangos. Modeliai su 30 kWh baterija yra labiau pageidaujami, tačiau kainuos brangiau.

Nuo čia Leaf brangsta, o didelis šuolis įvyko, kai 2017 m. buvo pristatytas naujos išvaizdos automobilis. Šie modeliai turi didesnes 40 ir 62 kWh baterijas, atnaujintą išvaizdą viduje ir išorėje bei papildomas savaeiges technologijas, tačiau iš esmės tai yra tas pats automobilis.

Didysis baterijos klausimas

Kai Leaf buvo pristatytas pirmą kartą, nepatikliai teigė, kad baterija tarnaus tik trejus metus, kol ją reikės keisti, o jos pakeitimas kainuos tūkstančius. Tiesa ta, kad maitinimo blokai palaipsniui praranda talpą, tačiau tai toli gražu nėra taip blogai, kaip kai kurie žmonės prognozavo. Tiesą sakant, Leaf maitinimo blokai pasirodė esantys tikrai patikimi, todėl tai nekelia didelio nerimo. 

Vis dėlto svarbu įsitikinti, kad baterija buvo prižiūrima ir kad esate pasiruošę, jog laikui bėgant ir naudojant ji gali prarasti talpą. Nesitikėkite, kad automobilis, kurio dabar nuvažiuojamų kilometrų rida yra 137 kilometrai, po trejų metų galės nuvažiuoti tiek pat – jei tai yra problema jūsų kelionėms, tuomet geriau pataupyti šiek tiek ilgiau ir įsigyti naujesnį modelį su didesne baterija. Dabar naudotų automobilių rinkoje galima įsigyti 30, 40 ir naujausią 62 kWh bateriją.

Patogu, kad yra būdas patikrinti Leaf bateriją. Į dešinę nuo nuotolio matuoklio yra krūva juostelių, išlenktų į dešinę Kai automobilis yra naujas, jų yra 12. Mažėjant jo talpai, juostelės palaipsniui nyksta, rodydamos, kad su vienu įkrovimu tiek toli nenuvažiuosite. 

Vieno ar dviejų juostelių praradimas, kai automobilis nuvažiuoja daugiau kaip 100 000 kilometrų, yra normalus reiškinys, tačiau jis turi įtakos vertei. Neprižiūrint baterijos, juostelės nyksta greičiau, todėl kai kurių Leaf automobilių juostelės gali išlikti ilgiau nei kitų.

Nemanykite, kad galite visiškai pasikliauti garantija. Senesnių 24 ir 30 kWh modelių baterijoms Nissan suteikia penkerių metų arba 160 000 kilometrų garantiją, o naujesniems modeliams su 40 ir 62 kWh paketais – aštuonerių metų garantiją. Tačiau bendrovė priims skundą tik tuo atveju, jei baterijos būklė bus žemesnė nei 80 %, t. y. devynios skaitiklio juostelės. 

Tačiau dauguma pirkėjų manytų, kad Nissan pagal garantijos sąlygas visiškai pakeis bateriją, tačiau tai nėra tiesa. Vietoj to įmonė tik pakeis kelias dalis, kol baterijos talpa vėl viršys 80 %. Klastinga, ar ne?

Jei radote ankstyvą arba didelės ridos automobilį, kuriame trūksta kelių elementų, neatmeskite jo visiškai – jis vis dar gali būti pakankamai talpus, kad kasdien nuvežtų jus į darbą ir atgal ir būtų visiškai finansiškai naudingas. 

Ar turėčiau rinktis 24, 30, 40 ar 62? 

Numatoma, kad baterijų technologijos tobulėja, kai automobilis tampa vis naujesnis. Pirmųjų 24 kWh versijų ir vėlesnių, Didžiojoje Britanijoje pagamintų modelių nuvažiuojamas atstumas netgi skiriasi. 30 kWh suteikia naudingą papildomą kilometrų atsargą ir yra tarsi Leaf modelių linijos aukso viduriukas. 40 kW modelis turėjo problemų, dėl kurių jam netiko greitas įkrovimas po ilgo važiavimo greitkeliu, o 62 kW modelis, nors ir naudingas, yra sunkesnis ir ne taip gerai valdomas kaip ankstesni automobiliai.  

Įkrovimas

Visuose Nissan Leaf, išskyrus labai retus Visia modelius (tai pati paprasčiausia versija), yra du įkrovimo prievadai, įrengti po dangteliu automobilio priekyje. Didesnioji jungtis vadinama CHdeMo – tai nuolatinės srovės greitasis įkroviklis. Tai reiškia, kad galite įkrauti beveik bet kurioje viešoje greitojo įkrovimo vietoje, o įkrovimas iki 80 % užtrunka apie pusvalandį.

Mažesnis lizdas skirtas mažesnės galios kintamosios srovės įvadui. Jį naudosite, jei jungiatės, pavyzdžiui, namuose arba viešajame taške stotyje ar prekybos centre. Pirmieji 24 kW modeliai galės lengvai pasipildyti per kelias valandas.

Tačiau kai kuriuose Leaf automobiliuose yra pageidaujama, tačiau beveik paslėpta galimybė, leidžianti įkrauti per pusę laiko. Tai įmontuotas 6,6 kW galios inverteris. Vienintelis būdas sužinoti, ar jis įrengtas automobilyje, į kurį žiūrite, – pažvelgti į prietaisų skydelio ekraną ir vartyti parinktis, kol bus rodomas įkrovimo laikas. Jei rodoma du kartus, vadinasi, tai 7 kW. Jei ne, turite standartinį lėtą įkroviklį.

Jei ketinate įkrauti būdami lauke, jums reikės kabelių. Jūsų Leaf turėtų turėti bent jau 2 tipo kabelį – juo galima prisijungti prie viešųjų įkrovimo taškų. Taip pat gali pasisekti ir bagažinėje rasti senamadišką įkroviklį. Tai reiškia, kad avariniu atveju galite naudoti įprastą trijų kontaktų lizdą, tačiau jis veikia labai lėtai ir jums pasiseks jei pavyks visiškai įkrauti mažiausią bateriją per naktį. Jei galite, verta patikrinti, ar automobilis taip pat tinkamai įkraunamas, net jei naudojamas tik senamadiškas įkroviklis.

Interjeras

Viduje Leaf yra gana gerai įrengtas ir atrodė tikrai gana pažangus, kai šis automobilis buvo naujas. Yra programėlė, kuria galima nuotoliniu būdu valdyti tokius dalykus kaip įkrovimas ir šildymas, o tai tikrai patogu, kai žiemą būna šalta, be to, tai padeda taupyti baterijos energiją. Tačiau perspėjame – programėlė nėra pati pažangiausia ir ją prijungti gali būti varginančiai sunku.  

Taip pat gausite palydovinę navigaciją, nors dabar ji atrodo šiek tiek gremėzdiška ir senamadiška net ir visiškai naujame Leaf automobilyje.

Be to, galite būti visiškai retro ir naudoti kompaktinį diską, paspausdami mygtuką, kad ekranas būtų atlenktas. Kol naudojatės šiuo prietaisu, reikia atlikti dar vieną svarbų patikrinimą. Navigacija naudoja keičiamą SD kortelę žemėlapių duomenims, be kurios ji neveiks. Jos dingsta, nes jas lengva pavogti, tačiau pakaitines turi užprogramuoti pardavėjas. Tai varginantis ir brangus darbas. 

Be to, įsitikinkite, kad automobilyje yra abu rakteliai, nes juos pakeisti kainuoja brangiai. Visuose Leaf automobiliuose yra sistema, leidžianti prisijungti be raktų, o nuotolinio valdymo pulteliu taip pat galima atidaryti įkrovimo dangtelį.

Jei jūsų automobilio salonas juodas, vadinasi, jis pagamintas Didžiojoje Britanijoje. Ankstesni japonų gamybos automobiliai atrodo labai panašiai, tik jų vidus yra smėlio spalvos ir jie negalės nuvažiuoti tiek daug, ypač žiemą, nes šildytuvas yra mažiau efektyvus. Jei neturite didelio biudžeto, siūlome rinktis vieną iš šių vėlesnių britiškų modelių.

Modelių su medžiaginiu salonu interjero apdaila iš tikrųjų taip pat nėra tokia tvirta, nors blizgus audinys paprastai nenusidėvi ir jį galima atgaivinti padoriai valant.

Koks apdailos lygis?

Japonijoje gaminti automobiliai turėjo tik vieną apdailos lygį, tačiau pasirodžius Didžiojoje Britanijoje pagamintiems Leafs, atsirado daugybė modelių. Retą Visia lengva pastebėti, nes jis turi plieninius ratlankius ir plastikinius dangčius. Šie automobiliai dažnai buvo parduodami įmonėms,  todėl kai kuriuose iš jų nėra tokių būtiniausių dalykų kaip navigacija ar CHdeMo įkrovimo lizdas. Jei jie yra pigūs ir šie priedai nėra svarbūs, tai gali būti protingas pirkinys, nors jį parduoti bus sudėtinga. 

Kitas modelis – vidutinės klasės Acenta su 40 cm lengvojo lydinio ratlankiais. Šie ratlankiai nėra tokie patrauklūs kaip 43 cm, montuojami Tekna modelyje, tačiau padangos yra daug pigesnės ir, mūsų manymu, jis jaučiasi šiek tiek patogiau važiuodamas nelygiu keliu. Be to, ratus daug lengviau pataisyti, jei jie buvo apgadinti, nes Tekna modelio ratai yra poliruoti, o ne dažyti.  

Papildoma informacija

Didžiąją likusią automobilio dalį sudaro dalys, kurios yra bendros su kitais Nissan modeliais su įprastiniais varikliais. Todėl jo priežiūra ir remontas turėtų būti pigūs. Vis dėlto turėkite omenyje, kad šiuo metu yra labai nedaug elektromobilių specialistų, nepriklausančių platintojų tinklui, o kai kurie senamadiški automobilių servisai gali atsisakyti remontuoti elektromobilį, net jei tai nesusiję su transmisija, pavyzdžiui, stabdžiai ar pakaba. Dėl to galite būti priversti mokėti pardavėjo kainas už dalis ir darbą. 

Kitos detalės, pavyzdžiui, valdymo blokai, taip pat gali būti brangios, tačiau jos gali sukelti problemų tik tuo atveju, jei buvo veikiamos drėgmės. Pagrindinė to priežastis – blogai suremontuoti priekiniai stiklai, todėl būkite atidūs bet kuriam automobiliui, kuriame jaučiamas drėgmės kvapas arba kurio kilimai sušlapę. 

Santrauka

Leaf yra vienas geriausių naudotų elektromobilių vien dėl to, kad jų pasirinkimas yra labai platus ir jie yra patikimi. Rinkitės atidžiai, įsitikinkite, kad jis atitiks jūsų vairavimo poreikius, ir jis turėtų užtikrinti nebrangų ir stebėtinai smagų šeimyninį keliavimą. Tačiau neskubėkite pirkti pirmojo pasitaikiusio automobilio, jei jis jums netinka – dėl novatoriškojo Nissan populiarumo, rinktis visada yra iš ko.

Šaltinis: electrifying.com