Naudoto Nissan Qashqai 2014-2021 apžvalga

Naudoto Nissan Qashqai 2014-2021 apžvalga
Photo by Matthijs Waanders / Unsplash

Koks yra naudotas Nissan Qashqai hečbekas?

Norėdami įrodyti, kaip gerai vertinamas šis antros kartos Nissan Qashqai, paminime, kad jis buvo karūnuotas What Car? Metų automobiliu 2014 m. Tuomet vertintojams padarė įspūdį Didžiojoje Britanijoje pagaminto Qashqai mažos išlaidos ir aukščiausios klasės komforto, rafinuotumo, erdvės ir saugumo lygis. Gera žinia ta, kad tai vis dar galioja ir perkant naudotą automobilį.

Dabartinis Qashqai 2017 m. buvo smarkiai atnaujintas, o 2018 m. priimti kai kurie variklių pakeitimai, tačiau pirminę variklių gamą sudarė 1,5 l ir 1,6 l dyzeliniai varikliai, o jei pageidaujate benzininio variklio, galima rinktis 1,2 l ir 1,6 l turbokompresorinius agregatus. Abiem atvejais mažesni varikliai iš tikrųjų buvo pranašesni tiek sąnaudų, tiek sklandumo požiūriu. 1,2 benzininio ir 1,6 dyzelinio variklio buvo galima įsigyti CVT automatinę pavarų dėžę Xtronic.

Po šio atnaujinimo atsirado daugybė pakeitimų ir galiausiai nauja variklių linija. Dabar ją pradeda 138 AG 1,3 l benzininis agregatas, o po jo seka 158 AG to paties variklio versija. Iš dyzelinių variklių, kaip ir anksčiau, siūlomas 113 AG 1,5 l variklis. 2019 m. pristatytas 148 AG 1,7 l dyzelinis variklis.

Iš vėlesnių automobilių komplektacijų, pradinio lygio Visia modeliuose yra oro kondicionierius ir kruizo kontrolė, tačiau juose nėra daug pageidaujamos įrangos, įskaitant lengvojo lydinio ratlankius.  Į Acenta apdailą tikrai verta atkreipti dėmesį, nes ji papildyta 43 centimetrų lengvojo lydinio ratlankiais, dviejų zonų klimato kontrole, automatiniais žibintais ir valytuvais bei įvairiais informacinių ir pramoginių technologijų patobulinimais. Tačiau tikrai suprantame, kodėl jus vilioja N-Connecta, kuri prideda privatumo stiklą, didesnius ratlankius ir įėjimą be rakto. Taip pat gausite daugiau saugos įrangos. Tekna modeliai yra brangesni, o didesni 48 centimetrų lengvojo lydinio ratlankiai blogina važiavimo kokybę, tačiau juose yra iš dalies odinės sėdynės ir panoraminis stiklinis stogas. Tuo tarpu Tekna+ gausite prabangesnes nappa odos sėdynes.

Kelyje mažesnės galios 1.3 benzininis variklis yra laimingas kompromisas tarp sklandumo ir ekonomiškumo. Jis pakankamai veržlus kasdieniam naudojimui ir veiksmingai pakeičia ankstesnius 1,2 ir 1,6 litro agregatus, kurie nepadarė reikiamo įspūdžio. 1,5 l dyzelinis variklis yra veržlus ir jau nuo mažų sūkių suteikia daug jėgų, nors kartais pasigirsta ir šiurkštumo. 1,6 litro dyzelinis variklis senesniuose variantuose taip pat gali būti šiek tiek žvyriškas, nors pastebimai padidėjo jo veržlumas.

Qashqai buvo kuriamas Jungtinės Karalystės keliuose, ir tai matyti iš to, kaip gerai suderintas važiavimo komfortas ir valdymas. Vairo mechanizmas reaguoja jautriai, kėbulas posūkiuose per daug nesvyruoja, o sukibimo su kelio danga yra daug, tačiau Qashqai tikrai ramiai įveikia ir nelygumus bei duobes, ypač jei išvengsite didžiausių 48 centimetrų ratų. Be to, jis labai gerai slopina vėjo ir kelio keliamą triukšmą.

Nors naujesni konkurentai, tokie kaip Seat Ateca, jį aplenkė, Qashqai bagažinėje lengvai užtenka vietos sulankstytam vaikiškam vežimėliui, kelioninei lovytei ir keliems naktiniams krepšiams. Pasirinkę Acenta ar aukštesnę versiją, gausite ir bagažinės pertvaras, kuriomis galima suskirstyti bagažinės erdvę arba pakelti bagažinės grindis, kad būtų galima lygiai pakrauti krovinį. Nuleiskite galines sėdynes ir į bagažinę galėsite sutalpinti suaugusiųjų dviratį, jei prieš tai nuimsite jo priekinį ratą.

Jei planuojate vežti aukštesnius keleivius, verta rinktis modelį be panoraminio stiklinio stogo, nes jis sumažina erdvę galvai. Nepaisant to, gale yra pakankamai vietos, kad trys keleiviai galėtų sėdėti vienas šalia kito arba du suaugusieji galėtų patogiai keliauti.

Priekyje Nissan Qashqai yra labai erdvus, jame pakanka daiktadėžės smulkmenoms susidėti. Be to, prietaisų skydelio kokybė yra tikrai aukštesnė nei 2007-2014 m. pirmos kartos Nissan Qashqai, todėl šis naujesnis modelis atrodo stilingai.

Qashqai praktiškumą patvirtina ir penkių žvaigždučių Euro NCAP avarinių bandymų įvertinimas, kuris buvo gautas tuo metu, kai šis modelis buvo naujas, nors dėl riboto matomumo iš galo verta rinktis modelį su parkavimo jutikliais arba atbulinės eigos kamera.

Trumpai:

Populiarusis Nissan Qashqai yra tylus, patogus ir taupus, tačiau jo patikimumas kelia abejonių

+Klusnus ir patogus

+ Taupo degalus

+Daug įrangos

-Skurdus patikimumas

-Kelias nukenčia važiuojant 48 centimetrų ratais

-Ribotas galinis matomumas

CO2 emisija

Iš variklių, kuriuos buvo galima įsigyti iki mokesčių pakeitimų, geriausias dyzelinis variklis yra 1.5, kuris išmeta tik 99 g/km. Neblogas ir 1.6 dyzelinis variklis - 120 g/km (133 g/km su keturių ratų pavara – tiek pat, kiek ir 1.2 benzininis). Blogiausias yra 1.6 benzininis variklis - 138 g/km.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Nissan Qashqai hečbeke?

Qashqai yra labai populiarus šeimų pasirinkimas, todėl atkreipkite dėmesį į įbrėžimus, kai į bagažinę buvo įkeliami ir iš jos iškeliami dideli daiktai, pavyzdžiui, dviračiai ir vaikiški vežimėliai, taip pat į bendrą galinių sėdynių nusidėvėjimą.

Atminkite, kad 1,5 dyzelinio variklio modeliams kas penkerius metus reikia keisti dantytąjį diržą. Visuose kituose varikliuose naudojama grandinė.

Nors nėra plačiai žinoma, kad antros kartos Qashqai kenčia nuo dyzelinių dalelių filtro problemų, renkantis dyzelinį pavyzdį vis tiek verta kartą per savaitę su juo važiuoti ilgesnį atstumą, kad būtų sumažinta bet kokių problemų atsiradimo tikimybė.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Nissan Qashqai hečbeko problemos?

Gali atsiskirti vilkimo įtaisas

Kyla pavojus, kad vilkimo įtaisą prie važiuoklės tvirtinantys varžtai gali atsilaisvinti, o kraštutiniu atveju – atsiskirti nuo automobilio. Ši problema taikoma iki 2014 m. spalio mėn. pagamintiems automobiliams, kuriuose sumontuotas vilkimo įtaiso komplektas.

Išmetamųjų dujų deguonies jutiklio gedimas

Nuo 2014 m. balandžio 10 d. iki 2016 m. gegužės 7 d. pagamintuose automobiliuose dėl elektrinio trumpo jungimo gali sugesti galinis deguonies jutiklis. Be to, ECU gali neįspėti vairuotojo apie šį gedimą, todėl Nissan prekybos atstovai turėtų perprogramuoti sistemą, kad ji būtų ištaisyta ir rodomas įspėjamasis simbolis.

Stabdžių žarnos susidėvėjimas

Iki 2016 m. rugsėjo 23 d. pagamintų automobilių dešiniojo galinio rato arkos apsauga gali deformuotis ir trintis į dešiniojo galinio stabdžio žarną, taip ją pažeisdama ir galėdama sukelti stabdžių skysčio nuotėkį. Paveiktose transporto priemonėse turi būti sumontuotas modifikuotas įdėklas.

Indikatoriaus gedimas

Įjungus šildomą galinį ekraną gali neveikti durelių veidrodėlyje esantis indikatorius. Tai taikoma nuo 2017 m. birželio 12 d. iki 2017 m. birželio 28 d. pagamintiems Qashqais.

Netinkama VIN lentelė

Ant kai kurių Qashqais sumontuotų VIN lentelių buvo nurodyti neteisingi bendrosios junginio masės (GCW) numeriai. Tai taikoma automobiliams su mechanine ir CVT pavarų dėžėmis.

Per didelis tepalų suvartojimas

Kai kurie 1.2 benzininio variklio savininkai pastebėjo, kad šis variklis sunaudoja pernelyg daug alyvos, todėl patikrinkite matuoklio lygį ir įsitikinkite, kad jis nėra žemas. Jei taip, tai gali reikšti, kad alyvos sunaudojama daug ir kad ankstesnis savininkas galėjo ja nesirūpinti.

Skirstymo grandinės džeržgimas

Buvo pranešta apie problemas, susijusias su 1,2 l benzininių modelių laiko grandinių džeržgimu greitėjant. Bandomojo važiavimo metu atkreipkite į tai dėmesį. Taip pat teko girdėti, kad Stop/start sistema neveikia taip, kaip turėtų.

Parkavimo jutikliai

Parkavimo jutikliai gali nustoti veikti arba skleisti garsą, nors nesate arti nieko, nes į juos patenka vanduo.

Oro kondicionierius

Oro kondicionierių gali reikėti reguliariai perpilti, todėl apžiūrėdami automobilį patikrinkite, ar jis veikia. Reguliuoti kondicionierių nėra pigu, nes Nissan naudoja ekologiškesnį šaldymo skystį. Kompresoriai taip pat gali sugesti.

Atbulinės eigos pavara

Kai kurie keturiais ratais varomi modeliai gali išslysti iš atbulinės pavaros, todėl patikrinkite tai bandomojo važiavimo metu.

Ar naudotas Nissan Qashqai hečbekas yra patikimas?

Deja, šios kartos Nissan Qashqai ne itin gerai pasirodė mūsų naujausioje patikimumo apklausoje. Su benzininiu varikliu jis užėmė 28 vietą iš 39 šeimyninių visureigių klasės automobilių, o su dyzeliniu varikliu – 30 vietą. Tai gana nuviliantys rezultatai.

Ne ką geriau sekėsi ir Nissan, kaip prekės ženklui. Su 89,3 % patikimumo įvertinimu jis užėmė 25 vietą iš 32 pateiktų gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Nissan Qashqai hečbeką turėčiau įsigyti?

Visuose Qashqai, įskaitant pradinio lygio Visia apdailą, yra oro kondicionierius ir USB lizdas. Tačiau norint gauti dviejų zonų klimato kontrolę, lengvojo lydinio ratlankius ir odinį vairą, reikėtų rinktis Acenta versiją.

Variklis

Jei perkate vieną iš ankstesnių Qashqais modelių, pagamintų prieš atnaujinimą, rekomenduotume 1.5 dyzelinį variklį, ypač jei reguliariai važinėjate greitkeliu. Tačiau iš vėlesnių modelių pirmenybę teikiame 1,3 140 benzininiam varikliui, kuriame sklandumas ir rafinuotumas dera su protingu ekonomiškumu.

Alternatyvos

Kokias naudoto Nissan Qashqai hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Skirtingai nei pirmosios kartos Qashqai, čia apžvelgiamo modelio negalima įsigyti kaip +2 septynių vietų automobilio. Jei norite būtent tokio automobilio, verčiau rinkitės Nissan X-Trail.

O jei norite pirkti naudotą automobilį su ilga gamintojo garantija, Qashqai alternatyva gali būti Kia Sportage. Jis ne taip gerai vairuojamas kaip Nissan, tačiau yra erdvus ir gerai įrengtas. Dėl tos pačios priežasties verta apsvarstyti ir Hyundai Tucson.

Mechaniškai panašus Renault Kadjar yra dar vienas labai patikimas Nissan Qashqai konkurentas, be to, jį galima įsigyti šiek tiek pigiau.

Jei jums reikia galingesnio ir šiek tiek didesnio automobilio, atkreipkite dėmesį į Mazda CX-5.

Šaltinis: whatcar.com