Naudoto Opel Corsa (2014-2020) apžvalga

Naudoto Opel Corsa (2014-2020) apžvalga

Opel Corsa yra stilingas, praktiškas ir gerai įrengtas automobilis su įspūdingais benzininiais varikliais.

Corsa yra populiarus Opel supermini. 2014 m. pristatytas ketvirtosios kartos modelis nebuvo itin novatoriškas jokioje srityje (iš tikrųjų tai buvo stiprus 2006 m. versijos faceliftas), tačiau apskritai jis yra labai geras ir pasižymi pakankama kokybe, kad galėtų varžytis su klasės lyderiais.

Jo interjeras erdvus, gerai įrengtas ir kokybiškas, o galima rinktis praktišką penkerių durų ir elegantišką trijų durų kėbulą. Be to, siūlomas platus variklių asortimentas, įskaitant degalus taupančius dyzelinius variklius ir ugnimi alsuojantį turbininį benzininį variklį VXR versijoje. Visų versijų eksploatacija yra ekonomiška, o didžiulė sėkmė pardavimų reitinguose reiškia, kad perkant naudotą automobilį yra iš ko rinktis.

Verta rinktis 1,0 ir 1,4 l benzininius variklius su turbokompresoriumi, nes abu varikliai pasižymi dideliu veržlumu ir padoriu ekonomiškumu, o dyzelinį variklį verta apsvarstyti, jei daug važinėjate greitkeliu, nors Easytronic pavarų dėžė nėra labai mėgstama ir yra mažiau patikima nei mechaninė.

Pradinio lygio (retas) Corsa Life apdailos lygis turi šildomą priekinį stiklą, elektra valdomus langus, nuotolinį užraktą ir elektra reguliuojamus durelių veidrodėlius; Sting – kruizo kontrolę ir 40 cm ratlankius; Sting R – sportiškesnę apdailą; Excite – oro kondicionierių, Bluetooth, informacijos ir pramogų sistemą ir DAB skaitmeninį radiją, šildomas priekines sėdynes ir šildomą vairą. Į ribotos komplektacijos versiją įtraukiami 43 cm ratlankiai, tamsinti stiklai ir sportinė pakaba, į SRi – sportinės sėdynės, o į SE – priekiniai ir galiniai parkavimo jutikliai.

Kokios yra alternatyvos?

Didžiausias Corsa konkurentas yra Ford Fiesta, kuri turi daugybę variklių ir komplektacijų, be to, yra nebrangi ir apskritai gerai pagaminta. Ford vairuojama daug geriau nei Opel – iš tikrųjų Fiesta yra supermini modelio valdymo etalonas.

Rafinuotas Renault Clio yra vertingas ir smagus vairuoti, be to, paprastai yra gerai įrengtas. Peugeot 208 turi efektyvius variklius ir taip pat yra gerai įrengtas, tačiau jo dinamika nuvilia.

Daugybę talentų turintis Volkswagen Polo yra gerai pagamintas, gerai vairuojamas ir turi keletą efektyvių variklių, tačiau už jį teks mokėti brangiau. Tiek SEAT Ibiza, tiek Škoda Fabia stovi ant tos pačios platformos, kaip ir VW, o jų kaina yra mažesnė. Nepamirškite ir patikimo Toyota Yaris, taip pat patikimo, gerai įrengto ir nebrangaus Hyundai i20 bei jo giminaičio Kia Rio.

Patikimumas

Valdymas neturėtų kelti rūpesčių. Pirmiausia, automobilio pagrindą galima atsekti nuo 2006 m., o tai reiškia, kad Opel per daugelį metų sugebėjo patobulinti automobilį ir pašalinti jo trūkumus. Tas pats pasakytina ir apie variklius, kurie yra išbandyti ir patikrinti iš kitų modelių gamos – pavyzdžiui, 1,0 litro darbo tūrio turbokompresorinis variklis buvo montuojamas didesniame Astra modelyje, todėl lengvojoje Corsa jis palyginti nesudėtingas.

Kiek tai praktiška?

Kaip mažam automobiliui Corsa yra stebėtinai universalus, ypač penkerių durų modelis. Kaip ir visi geriausi supermini, Opel gali būti naudojamas šeimyninėms reikmėms dėl erdvaus salono ir didelės bagažinės. Be to, jį patogu ir lengva vairuoti, o mieste jis toks pat ramus, kaip ir greitkelyje.

Matmenys, salono ir bagažinės erdvė

Corsa buvo gaminama su trijų arba penkių durų kėbulo tipais, kurių abiejų išmatavimai buvo vienodi – šiek tiek daugiau nei keturių metrų ilgio ir dviejų metrų pločio; trijų durų Corsa išvaizda, primenanti kupė, yra dizaino triukas. Abu automobiliai yra keliais milimetrais ilgesni ir platesni už panašaus amžiaus Fiestą, tačiau kelyje skirtumo nepajusite.

Opel labai gerai supakavo Corsa interjerą, o galinė erdvė galvai ir kojoms yra puiki. Be to, iš tikrųjų galėsite naudotis dviem standartiniais ISOFIX vaikų sėdynių laikikliais, nespausdami priekinių kėdžių iki galo į priekį.

Dėl plataus galinio suolo šis modelis yra tikras penkių vietų automobilis suaugusiesiems (tiek trijų, tiek penkerių durų versijose), tačiau dėl ilgų galinių durų įlipti ir išlipti yra gana sudėtinga. Penkių durų modelį verta rinktis, jei dažnai naudojatės galinėmis sėdynėmis.

Viduje yra pakankamai daug daiktadėžių, o durelių kišenėse galima laikyti 1,5 litro talpos butelį, nors centrinėje konsolėje tarp priekinių sėdynių nėra dėžutės, o daiktadėžė yra nedidelė.

Vairuotojui bus lengva užimti gerą vairavimo poziciją Corsa, nes yra daug sėdynių ir vairo reguliavimo galimybių, o svarbiausia – geras pedalų išdėstymas – ilgoms kelionėms skirta nemaža kairioji sankabos atrama.

285 litrų talpos bagažinė pagal talpą yra tarp šiuolaikinių VW Polo ir Ford Fiesta, tačiau dėl aukštos bagažinės briaunos pakrauti daiktus gali būti šiek tiek sudėtinga. Galinis suolas yra dalijamas santykiu 60/40 tik aukščiausiuose SE ir Elite apdailos lygiuose (kituose modeliuose jis yra pasirenkamas) ir nėra visiškai sulankstomas, todėl lieka ne itin gerai suprojektuota bagažinės erdvė.

Įranga ir technologijos

Ketvirtosios kartos Corsa buvo vienas pirmųjų Opel modelių, kuriame buvo įdiegta šios markės IntelliLink informacijos ir pramogų sistema. Iš esmės tai buvo didelis jutiklinis ekranas, kuriame buvo įdiegta išmaniųjų telefonų atvaizdavimo technologija ir parsisiunčiamos programėlės tokioms funkcijoms kaip palydovinė navigacija. Sistema neturi ryškiausios grafikos ar įmantriausių meniu, tačiau ja gana paprasta naudotis.

Bėgant metams Opel pridėjo daugybę apdailos lygių ir specialių versijų, tačiau visos jos buvo gana gerai įrengtos. Pagrindiniai gamos modeliai buvo Active, Design, Excite, Energy, Griffin, Sport, SRi Nav, SE Nav ir SRi VX-Line Nav Black. Į standartinę įrangą įeina kruizo kontrolė, šildomas priekinis stiklas, pagalbinė įkalnės įveikimo sistema ir 38 cm ratlankiai, tačiau, kylant į aukštesnį lygį, įrangos lygis didėja eksponentiškai, įskaitant tokias didžiųjų automobilių funkcijas kaip šildomas vairas.

Dizaino modeliuose pridedama IntelliLink sistema, o vėlesniuose modeliuose – Apple CarPlay ir Android Auto. SE Nav sistema suteikia palydovinę navigaciją ir automatinių priekinių žibintų, valytuvų ir veidrodėlių asortimentą, o SRi VX-Line Nav Black automobiliai turi gausią įrangą ir sportišką stilių.

Viršutinėje gamos dalyje yra greitasis VXR, kurio išorė pasižymi išskirtiniu kėbulo komplektu, o viduje – figūrą prilaikančiomis Recaro priekinėmis sėdynėmis. Jį pakeitęs GSi turi mažesnės galios variklį, tačiau iš esmės identišką apdailą ir įrangą.

Asortimentas buvo taip nesibaigiančiai smulkinamas ir keičiamas, kad prieš atiduodant pinigus verta tiksliai patikrinti, kokią komplektaciją turi bet kuris potencialus pirkinys.

Saugumas 

2014 m. testuojant Corsa buvo įvertintas keturiomis Euro NCAP žvaigždutėmis, o tai nuvylė, nes daugelis konkurentų gavo visas penkias žvaigždutes. Prastesnį Opel įvertinimą iš dalies galima paaiškinti tuo, kad nors Corsa pristatomas kaip visiškai naujas automobilis, jo pagrindinė konstrukcija iš esmės yra tokia pati kaip ir ankstesnio modelio, kuris debiutavo 2006 m.

Nepaisant to, Corsa turi tiek pat saugos įrangos, kiek ir dauguma to paties laikotarpio konkurentų, įskaitant šešias oro pagalves, elektroninę stabilumo kontrolę, padangų slėgio kontrolės sistemą ir Isofix taškus vaikiškoms kėdutėms. Tačiau vienos iš funkcijų, kurios ypač trūksta, yra automatinis stabdymas važiuojant nedideliu greičiu, kuris tampa vis labiau paplitęs net ir mažuose automobiliuose, o iš vėlesnių 2019 m. modelių išbrauktas pasirenkamas pagalbos vairuojant paketas (į kurį buvo įtrauktas įspėjimas apie priekinį susidūrimą ir įspėjimas apie nukrypimą iš eismo juostos). 

Koks jausmas vairuoti?

Nors Corsa vairavimas nėra toks patrauklus kaip kai kurių panašaus stiliaus varžovų, ji yra įspūdingai rafinuotas ir patogus pasirinkimas. Ją taip pat palaiko platus variklių asortimentas, ypač mažasis benzininis, pasižymintis geromis eksploatacinėmis savybėmis ir išskirtiniu sklandumu.

Kelyje 

Ketvirtosios kartos Corsa atrodo panašiai kaip jos pirmtakė, tačiau Opel pertvarkė didelę dalį supermini važiuoklės, kad užtikrintų, jog ji galėtų konkuruoti su panašaus amžiaus Fiesta, kai kalbama apie vairuotojo įsitraukimą. Deja, jis vis dar negalėjo prilygti Ford, tačiau buvo arčiau nei bet kada anksčiau.

Iš apačios buvo perkelta pagrindinė ankstesnės kartos Corsa platforma, tačiau Opel pritvirtino naują pakabos sąrangą, kuri gerokai pagerino važiavimą ir užtikrino geresnį kėbulo valdymą.

Posūkius Corsa greitai įveikia, turi daug sukibimo ir, nors šiek tiek pasvyra kėbulas, apskritai jaučiasi stabiliai ir užtikrintai.

Mieste, naudojant miesto vairavimo režimą (standartinė kiekvieno modelio įranga), vairas tampa itin lengvas, kad būtų galima pastatyti automobilį. Šis režimas išjungiamas važiuojant didesniu nei 48 kilometrų per valandą greičiu, kad vairas būtų natūralesnis, nors vis dar nėra daug grįžtamojo ryšio, kuris pasakytų, ką daro priekiniai ratai.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad pakaba gerai sugeria nedidelio greičio nelygumus – šiek tiek geriau nei analogiškas Ford Fiesta automobilis. Iš tikrųjų, važiuojant Corsa jaučiasi kokybė ir tvirtumas, ypač pavarų dėžės, kuri yra lengva ir tiksli.

Nepaisant pašėlusių eksploatacinių savybių ir išvaizdos, VXR taip ir nepateisino popieriuje pateiktų pažadų. Dėl pernelyg tvirto važiavimo ir šiek tiek švininio valdymo jis negali prilygti panašaus amžiaus Ford Fiesta ST, kai kalbama apie malonumą vairuotojui.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

Apskritai Corsa yra gana tvirta ir turėtų užtikrinti sklandų važiavimą. Surinkimo kokybė yra gera, o varikliai yra išbandyti ir patikrinti iš kitų Opel modelių gamos. Tačiau daugelis automobilių yra pirmosios laidos, todėl atidžiai patikrinkite, ar nėra piktnaudžiavimo požymių, ir įsitikinkite, kad yra išsami serviso istorija. Taip pat yra keletas įprastų keistenybių, į kurias reikia atkreipti dėmesį.

Dažniausiai pasitaikančios naudotos Opel Corsa problemos

Galinės sėdynės

Visose Corsa yra trys galiniai saugos diržai, tačiau kai kuriose iš jų yra tik dvi galvos atramos, todėl, jei dažnai keliaujate penkiese, atkreipkite į tai dėmesį.

Ratų dydžiai

Jei pradinio lygio Corsa Life benzininė versija buvo komplektuojama su 36 cm plieniniais ratais, tai dyzelinė versija gavo 38 cm ratlankius.

Informacijos ir pramogų sistema

Kai kurie savininkai susidūrė su problemomis dėl muzikos transliavimo iš telefonų per USB laidą, todėl teigiama, kad Bluetooth yra patikimesnė.

Šaltinis: autoexpress.co.uk