Naudoto Porsche Cayenne 2018-iki šiol apžvalga

Naudoto Porsche Cayenne 2018-iki šiol apžvalga
Photo by Hunter Newton / Unsplash

Koks yra naudotas Porsche Cayenne?

Galbūt sunku patikėti, bet iš pradžių Porsche Cayenne nebuvo sutiktas išskėstomis rankomis. Ne, kai originalus modelis pasirodė 2000-ųjų pradžioje, jis sukėlė sumaištį. Daugelis žmonių negalėjo suprasti, kodėl vienų geriausių ir geidžiamiausių pasaulyje sportinių automobilių kūrėjai pagamino prabangų visureigį. Tačiau pardavimų skaičiai nemeluoja ir, nepaisant ciniško priėmimo, Cayenne buvo gerai parduodamas.

Peršokus į trečiąją automobilio kartą, pamatysite, kad jis toli gražu nebėra svetimas savo klasei. Jis neatsilieka nuo tokių automobilių kaip Audi Q7, Audi Q8 ir Bentley Bentayga – tiesą sakant, visi keturi automobiliai turi bendrų dalių.

Kadangi Cayenne konstrukcijoje naudojamas aliuminis, jis lengvesnis už daugumą konkurentų. Jame taip pat yra daugybė stiprių variklių: nuo 3,0 l V6 iki 4,0 l V8 su dviem turbinomis. Taip pat galima įsigyti iš tinklo įkraunamą hibridinę versiją.

Standartiniame Cayenne komplektacija yra pakankamai didelė. Į ją įeina informacinė ir pramogų sistema su navigacija ir Apple CarPlay, LED priekiniai žibintai, kruizo kontrolė, dviejų zonų klimato kontrolė ir elektrinės galinės durys. Tikėtina, kad pradinis savininkas bus pridėjęs keletą papildomų funkcijų, pavyzdžiui, odines sėdynes ir pneumatinę pakabą.

Naujos ir naudotos E-Hybrid ir S versijos yra brangesnės, tačiau negaunate daug papildomos įrangos. Turbo modelis turi daugiau žaislų, įskaitant standartinę pneumatinę pakabą, tačiau jis yra gerokai brangesnis. Kelyje sumažėjęs svoris reiškia puikias eksploatacines savybes. 3.0 V6 yra lėčiausias, bet net ir jis gali įveikti 0-100 km/h greitį per mažiau nei 6,0 sek. 2.9 S yra dar greitesnis ir gali pasiekti 264 km/h maksimalų greitį, o beprotiškas Turbo modelis nuo 0 iki 100 km/h gali įsibėgėti per 4,1 sek. ir pasiekti 285 km/h greitį.

Priartėję prie posūkio pamatysite, kad Cayenne, nepaisant jo dydžio, labai gražiai įveikia posūkius. Jis dar geriau važiuoja su papildomai įsigyjama pneumatine pakaba, kuri viską dar labiau sugriežtina. Sukibimo su kelio danga lygis yra aukštas, o kėbulo pasvirimas nedidelis. Jis taip pat gana gerai važiuoja. Standartiniai Cayenne, E-Hybrid ir S modeliai standartiškai komplektuojami su plieninėmis spyruoklėmis. Tai minkštesnė komplektacija, nei galima tikėtis.  Nepasakytume, kad jis yra nepatogus, tačiau jam trūksta lankstumo, kurio tikimasi iš didelio visureigio.

Todėl rekomenduotume ieškoti automobilio su papildoma pneumatine pakaba (ji yra standartinė aukščiausios klasės Turbo modelyje). Įjungus Comfort režimą, važiavimas išlieka palyginti kietas. Tiesą sakant, smūgius labiau girdite, nei jaučiate – tai bendras pneumatinės pakabos bruožas. Viduje viskas yra padengta oda, o vairavimo vieta yra ideali, su daugybe elektrinio reguliavimo galimybių. Matomumas geras, o galinio vaizdo kamera yra standartinė įranga. Puikiai įrengta ir apdaila, o visus svarbiausius valdiklius, įskaitant temperatūros ir ventiliatoriaus, lengva rasti. Kai kurie smulkūs valdikliai šiek tiek sudėtingesni, nes jie yra piktogramos jutikliniame skydelyje. Jos pakankamai jautrios, tačiau jų negalima apčiuopti, todėl tenka dažniau, nei būtų idealu, žiūrėti žemyn nuo kelio.

Visų Cayenne prietaisų skydelio centre įrengtas didžiulis jutiklinis ekranas. Jis pasižymi ryškia grafika, jautriai reaguoja į prisilietimus ir brūkštelėjimus ir retai kada vėluoja, nebent greitai priartinate ir nutolinate žemėlapius. Dauguma piktogramų yra padoraus dydžio, nors kai kurie meniu yra šiek tiek maži. Erdvė priekyje ir gale taip pat labai didelė, ant galinių sėdynių užtenka vietos ir dviejų metrų ūgio žmonėms. Prireikus galines sėdynes galima stumdyti pirmyn ir atgal, kad būtų dar praktiškiau, o bagažinė yra didelė, kvadratinė ir lengvai pasiekiama per elektrines galines duris. 2020 m. pasirodė Porsche Cayenne Coupe. Tai raiški šio automobilio versija, skirta tiems, kurie ieško dar sportiškesnio automobilio.

Kiek kainuoja Porsche Cayenne eksploatacija?

Cayenne yra ištroškęs žvėris. Pati taupiausia nehibridinė versija pasiekia kombinuotą (WLTP) 10,5 km/l rodiklį, GTS – 9 km/l, o Turbo – tik 88,4  km/l. Oficialiuose bandymuose E-Hybrid modelis pasiekė 74, o Turbo S E-Hybrid – 58,9, nors, norint pasiekti šį rodiklį, reikia įkrauti akumuliatorių ir įveikti trumpą kelionę.

Mums pavyko pasiekti daugiau nei 17 km/l. su S E-Hybrid automobiliu 80 kilometrų kelionėje su įkrautu akumuliatoriumi. Įkrauti E-Hybrid akumuliatorių iš 7,2 kW namų sieninio įkroviklio užtruks 2 val. 20 min, o Turbo S E-Hybrid – 2 val. 40 min, tačiau tam reikia papildomai sumokėti už 2 tipo kabelį.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Porsche Cayenne?

Cayenne patyrė dvigubą išbandymą: jis buvo naudojamas kaip šeimos visureigis prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse ir miestų gatvėse, ir juo entuziastingai naudojosi vairuotojai, norintys parodyti savo meistriškumą. Patikrinkite, ar kėbulas nėra įbrėžimų, atsiradusių važinėjant mieste, ir įsitikinkite, kad brangūs lengvojo lydinio ratlankiai nėra per daug pažeisti bordiūrų.

Patikrinkite saloną ir galinių sėdynių veikimą, nes jose bus galima vežti pirkinius ir nedalomus daiktus.

Cayenne nepateko į naujausią žurnalo What Car? Patikimumo tyrimą, tačiau jo mažesnysis brolis Macan užėmė pirmąją vietą iš 11 prabangių visureigių klasės automobilių. Porsche kaip prekės ženklas užėmė 19 vietą iš 32 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Porsche Cayenne turėčiau pirkti?

Bandytume ieškoti S versijos, nors ji gali kainuoti šiek tiek brangiau. Pagrindinis dalykas, už kurį mokate, yra galingesnis V6 ir didesni stabdžiai.

Alternatyvos

Kokias naudoto Porsche Cayenne alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Audi SQ7, kaip ir jo pagrindu sukurtas Q7, didžiąją dalį savo pagrindo dalijasi su Cayenne, todėl jis pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir puikiu valdymu, suderintu su elegantišku, kokybišku ir erdviu interjeru. Jis važiuoja kaip per sviestą nors kainuoja nemažai, tačiau pasižymi pagrįsta ekonomija.

Range Rover Sport yra ramus kruizinis automobilis, pasižymintis stilingu ir erdviu interjeru bei patogiu važiavimu. Jis atrodo puikiai, tačiau žinoma, kad jo surinkimo kokybė ir patikimumas yra prastesni, todėl būkite atsargūs, jei perkate naudotą.

Šaltinis: whatcar.com