Naudoto Renault Captur 2013-2019 apžvalga

Naudoto Renault Captur 2013-2019 apžvalga
Photo by Benjamin Nijs / Unsplash

Pirmosios kartos Renault Captur yra populiarus ir praktiškas nedidelis visureigis, kurį verta pirkti naudotą. Tačiau patikimumas gali būti problema.

Koks yra naudotas Renault Captur hečbekas?

Iš esmės Renault Captur yra ne ką didesnis už Renault Clio, tačiau jo važiavimo aukštis padidintas ir jis turi madingesnį komplektą. Nuo pat pasirodymo 2013 m. iki pakeitimo visiškai nauja versija 2019 m. šis modelis tapo labai populiarus – iš tiesų, 2016 m. jis buvo geriausiai parduodamas mažas visureigis Europoje. Tokia sėkmė reiškia, kad dabar kiemuose yra daug gerų, naudotų pavyzdžių. 

Varikliai: Variklių gamą pradėjo 89 AG 0,9 variklis, kuris idealiai tiko važinėti mieste ir buvo tobulesnis nei dyzeliniai varikliai. Vis dėlto, kai automobilis buvo pakrautas, jis jautėsi šiek tiek neįprastai ir buvo komplektuojamas tik su mechanine pavarų dėže.

Captur yra geras automobilis, jei norite nedidelio hečbeko ir mažos kainos, tačiau su šiek tiek aukštesne vairavimo padėtimi. 

Trumpai:

+Praktiškas interjeras

+Įspūdingas rafinuotumas

+Gerai įrengtas

–Prieš atnaujinimą sukurto Captur interjero kokybė prasta

–Kai kurie varikliai yra silpni

–Vietos kojoms gale gali būti nedaug

Automobilis su 118 AG 1,2 l varikliu, kuriame sumontuota automatinė pavarų dėžė, šiek tiek svyruoja, tačiau mechaninė versija yra daug sklandesnė ir pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis nei 0,9. Paskutiniais gamybos metais 1,2 variklį pakeitė šiek tiek galingesnis 1,3 l benzininis 128 arba 148 AG. 89 AG 1,5 dCi dyzelinis variklis yra pakankamai gyvybingas miesto sąlygomis, tačiau šiek tiek nepakankamai galingas važiuojant greičio reikalaujančiais keliais. 109 AG 1,5 dCi yra galingesnė to paties variklio versija.

Apdaila ir įranga: Expression+, Dynamique Nav, Dynamique S Nav, Dynamique S Nav, Signature X Nav ir Signature S Nav. Pradinio lygio Expression+ komplektacijoje yra oro kondicionierius, 40 cm lengvojo lydinio ratlankiai, automatiniai žibintai ir valytuvai, DAB radijas ir Bluetooth.

Dynamique Nav komplektuojama su 18 cm spalvoto jutiklinio ekrano informacinių ir pramoginių technologijų bei palydovinės navigacijos sistema. Dynamique S Nav – didesni 43 cm ratlankiai. Į Signature X Nav pridedama BOSE garso sistema, o į aukščiausios klasės Signature S Nav – šildomos iš dalies Nappa odos sėdynės ir galinė parkavimo kamera.

Važiavimas ir valdymas: Kelyje Captur važiavimo kokybė nėra itin gera. Jis yra linkęs traškėti ir stebėtinai smarkiai linguoja ant visų paviršių. Kaip ir Clio, Captur siūlomas tik su priekinių ratų pavara.

Interjeras ir praktiškumas: Viduje, moderniai atrodančiame prietaisų skydelyje, centrinėje konsolėje yra keletas erdvių, kurios praverčia daiktams laikyti. Priekyje vietos galvai užteks net aukščiausiems vairuotojams, nors šiuolaikiniame Opel Crossland X yra daugiau vietos kojoms. 

Praktiškumas šioje klasėje yra labai svarbus, todėl, tinkamai nustačius stumdomą galinę sėdynę, gaunama 377 litrų talpos bagažinė, o visiškai į priekį paslinkus suolą – net 455 litrų talpos bagažinė. Slankiojanti sėdynė taip pat reiškia, kad galite padidinti erdvę gale – ir to gali prireikti, nes Captur nėra pats patogiausias automobilis, kai sėdynė yra pastumta į priekį.

2017 m. Captur buvo šiek tiek atnaujintas: pakeisti buferiai ir chromo apdaila, pakeisti priekiniai ir galiniai žibintai, atnaujintas prietaisų skydelis.

Be abejo, Captur nesukels apetito aistringiems vairuotojams. Verčiau galvokite apie jį kaip apie solidų, patikimą ir labai praktišką naudotą pirkinį.

Patikimumas

Renault Captur patikimumo rodikliai yra neblogi, tačiau nevienareikšmiai, remiantis savininkų atsiliepimais, išanalizuotais kasmetiniame What Car? patikimumo tyrime.

Savininkai vertina Captur už bendrą patikimumą kasdienio naudojimo metu, tačiau susirūpinimą kelia elektros sistemos ir variklio komponentai, įskaitant sugedusias įspėjamąsias lemputes ir variklio gedimus. Pardavėjų aptarnavimo patirtis taip pat skiriasi: vieni savininkai giria efektyvų ir mandagų garantinio remonto atlikimą, o kiti reiškia nusivylimą dėl ilgai trunkančios diagnostikos ir neišspręstų problemų grįžus.

Mūsų rekomendacijos 

Kurį naudotą Renault Captur hečbeką turėčiau pirkti?

0,9 variklis yra pakankamai veržlus daugeliu atvejų. Tai gali būti tik pradinio lygio variklis, tačiau jis idealiai tinka tam, kam dauguma žmonių naudos Captur. Jei planuojate Captur automobiliu nuvažiuoti daug kilometrų, apsvarstykite 1,5 dCi 110 variklį. Jis turi šiek tiek daugiau galios, kad išlaikytų padorų greitkelio tempą.

Dynamique Nav yra mūsų pageidaujama komplektacija, nes joje yra 18 cm spalvotas jutiklinis informacinių ir pramoginių technologijų ekranas ir palydovinės navigacijos sistema. Taip pat pridedami nuimami sėdynių užvalkalai ir klimato kontrolė, kurią galima nustatyti taip, kad ji automatiškai palaikytų nustatytą salono temperatūrą.

Alternatyvos

Kokias naudoto Renault Captur hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Captur dabar yra didžiulėje ir klestinčioje naudotų mažų visureigių klasėje, į kurią įeina brangūs Audi ir BMW aukščiausios klasės produktai, taip pat pigesni naudoti automobiliai, įskaitant tris, kuriuos čia išskyrėme.

Suzuki Vitara yra panašaus dydžio kaip ir Captur. Jis gerai vairuojamas, turi praktišką interjerą ir yra gerai įrengtas. Tačiau jo išmetamo CO2 kiekis yra gana didelis.

Kia Soul yra erdvus viduje, gerai įrengtas ir neblogai vairuojamas. Tačiau jo valdymas nėra pats geriausias, o CO2 emisija, kaip ir Vitara, yra gana didelė.

Suzuki Ignis yra šiek tiek mažesnis, tačiau jo kainos ir kokybės santykis yra labai geras, jį smagu vairuoti ir jis gerai įrengtas. Tačiau važiavimas gana kietas, o važiuojant dideliu greičiu – triukšmingas.

Šaltinis: whatcar.com