Naudoto Seat Arona 2018-iki šiol apžvalga

Naudoto Seat Arona 2018-iki šiol apžvalga
Photo by Eranjan / Unsplash

Seat Arona yra vienas geriausių mažų visureigių dėl erdvaus interjero, patogaus važiavimo ir veržlių benzininių variklių.

Koks yra naudotas Seat Arona hečbekas?

Naudotų mažų visureigių populiarumas auga, nes jie pirkėjams siūlo patogią aukštesnę vairuotojo padėtį (tai reiškia, kad lengviau įlipti ir išlipti), praktiškesnę bagažinę ir priimtinas eksploatavimo išlaidas, panašias į įprastų mažų automobilių išlaidas. Seat Arona atitinka visus šiuos reikalavimus ir netgi yra malonesnis vairuoti nei tokie konkurentai kaip Škoda Kamiq ir pigesnis nei Audi Q2

Varikliai: Aroną varo benzininiai ir dyzeliniai varikliai, kurių galia skiriasi priklausomai nuo pasirinktos specifikacijos. Benzininis 1.0 TSI benzininis variklis pradeda gamą su 94 AG arba galingesne 114 AG versija, komplektuojama su šešių laipsnių mechanine arba septynių laipsnių automatine pavarų dėže. Taip pat siūlomas 1,5 TSI Evo benzininis variklis, išvystantis labai gerą 148 AG galią, ir 1,6 l dyzeliniai 94 AG ir 114 AG varikliai.

Trumpai

Arona yra vienas geriausių mažų visureigių dėl erdvaus interjero, patogaus važiavimo ir veržlių benzininių variklių.

+Važiavimo komfortas su standartine pakaba

+Didelė bagažinė pagal klasę

+Puikus 1,0 l benzininis variklis

-Vidutinis interjeras

-Triukšmingas dyzelinis variklis

-Kelio triukšmas

-Patikimumas gali būti problema

2021 m. dyzelinių variklių asortimente nebeliko 1.0 TSI 95, 1.0 TSI 110 ir 1.5 150.

Apdaila ir įranga: Į pradinio lygio SE standartinę įrangą įeina oro kondicionierius, 43 cm lengvojo lydinio ratlankiai, kruizo kontrolė, DAB radijas, informacinė ir pramoginė sistema ir automatinis avarinis stabdymas. Į SE Technology Aronas montuojama didesnė informacinė ir pramogų sistema su Apple CarPlay ir Android Auto, taip pat galiniai parkavimo jutikliai ir belaidis telefono įkrovimas. FR – ryškesni LED priekiniai žibintai, sportiškesnis stilius, klimato kontrolė ir automatiniai valytuvai. FR Sport modeliai turi didesnius ratlankius, o Xcellence – daugybę papildomų saugos technologijų, tokių kaip aklosios zonos stebėjimo sistema, galinio skersinio eismo įspėjimo sistema. Tačiau norint turėti galinio vaizdo kamerą, reikia aukščiausios klasės Xcellence Lux modelio, o tai labai gaila, nes ją turi net vidutinės klasės Hyundai Kona ar Kia Stonic.

Važiavimas ir valdymas: Jei norite, kad jūsų mažas visureigis puikiai važiuotų, jums pasisekė. Dėl kompaktiškų gabaritų ir palyginti nedidelio svorio Arona entuziastingai įveikia posūkius. Jo vairas yra malonus ir lengvas važiuojant mieste, tačiau posūkiuose jis palaipsniui pasunkėja. Važiavimas 43 cm ratlankiais ir standartine pakaba puikiai susidoroja su didžiausiais kelio nelygumais, tačiau vis tiek jaučiasi šiek tiek sportiškas.

Nedidelis Arona trūkumas – kelio triukšmas, dėl kurio greitkelyje gali tekti griebtis garsumo reguliatoriaus, kad vis dar girdėtumėte savo muziką, tačiau pasirinkę 1,0 l benzininį variklį galėsite mėgautis maloniai švelniu varikliu.

Interjeras ir praktiškumas: Arona interjere, kaip ir būdinga mažų visureigių klasei, vyrauja kietasis plastikas. FR ir aukštesniuose modeliuose stengiamasi pagyvinti situaciją, kai prietaisų skydelio viduryje yra gniužulėtas vinilas, tačiau likusioje gamoje viskas gana konservatyvu. Vis dėlto jis gerai pagamintas ir labai funkcionalus, visi valdikliai ir jungikliai gerai išdėstyti, tačiau jis niekada neprilygs išmaniai aplinkai, kuria mėgaujasi Audi Q2 vairuotojai.

Vežti tris keleivius gale bus sunku, nes Arona nėra labai plati, tačiau vietos keliams ir galvai yra daug. Priekyje vietos užteks net ir labai aukštiems žmonėms, o vairą dauguma gali reguliuoti.

Turintieji jaunas šeimas įvertins didelę Arona bagažinę, kuri yra didesnė už daugelio pagrindinių konkurentų bagažines. Visuose modeliuose yra reguliuojamo aukščio bagažinės grindys, padedančios pakrauti ir iškrauti daiktus.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Seat Arona hečbeką turėčiau įsigyti?

Nustatėme, kad pradinio lygio 94 AG 1.0 TSI benzininis variklis yra daugiau nei pajėgus susidoroti su stop-start režimu veikiančiu miesto eismu ir retkarčiais važiuojant greitkeliu. 1.5 TSI Evo yra įdomus, tačiau norint jį įsigyti, teks išleisti šiek tiek daugiau nei už panašios specifikacijos 1.0 variklį. Tuo tarpu 1.6 TDI dyzelinis variklis yra per daug šiurkštus.

SE komplektacija turi daug standartinės įrangos, bet mes siūlytume rinktis SE Technology, nes joje yra daug geresnė informacijos ir pramogų sistema ir papildoma galimybė naudotis galiniais parkavimo jutikliais.

Alternatyvos

Kokias naudoto Seat Arona hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Už mažesnę kainą galite rinktis Suzuki Vitara. Jos pernelyg lengvas vairo mechanizmas patiks ne visiems, tačiau dėl dėžės formos ir paaukštintos vairavimo pozicijos jausitės tarsi vairuodami visureigį, be to, tai gana patikimas pasirinkimas, kuris neturėtų jūsų nuvilti. Degalų sąnaudos taip pat yra padorios.

Analogiškame Kia Stonic galėsite įsigyti daugiau įrangos, be to, jam bus suteikta kur kas didesnė gamintojo garantija nei Seat. Vis dėlto variklis yra duslesnis.

Keistos išvaizdos Hyundai Kona yra artimas minėto Stonic giminaitis, pasižymintis panašiomis eksploatacinėmis ir valdymo savybėmis. Tačiau yra vienas esminis skirtumas: SE specifikacijos vairuotojo sėdynėje standartinė elektrinė juosmens atrama, todėl Kona geriau tinka jūsų nugarai ilgose kelionėse.

Originalus Renault Captur pasirodė 2013 m. Kad gautumėte patobulintą prietaisų skydelį, turėsite rinktis atnaujintą 2017 m. modelį, o varikliai nėra tokie rafinuoti kaip Arona, tačiau turėsite bent jau aukštą vairavimo poziciją, kurios ieško mažų visureigių pirkėjai.

Šaltinis: whatcar.com