Naudotos Skoda Octavia 2013-2020 apžvalga

Naudotos Skoda Octavia 2013-2020 apžvalga
Photo by Martin Katler / Unsplash

Skoda Octavia yra patogus, neįtikėtinai erdvus ir puikus naudotas automobilis.

Kokia yra naudotaa Skoda Octavia?

Skoda Octavia  yra geriausiai parduodamas šios markės modelis visame pasaulyje. Žinoma, su dideliu populiarumu ateina ir didelė atsakomybė, todėl, kai 2013 m. buvo pristatytas šios trečiosios kartos modelis, buvo manoma, kad jis neįgyvendins lūkesčių.

Tačiau jis pasiteisino, nes Octavia modelio pardavimai buvo geri, o jo, kaip praktiško šeimyninio hečbeko, galinčio konkuruoti su tokiais premium klasės varžovais kaip Audi A3 ir VW Golf, reputacija sparčiai augo. Iš tiesų jis buvo toks sėkmingas, kad, 2017 m. atlikus vieną atnaujinimą, išsilaikė iki pat 2020 m., kai jį pakeitė didesnė ir visiškai nauja ketvirtos kartos versija.

Trumpai

+Išmanus, erdvus ir praktiškas interjeras

+ Pigus pirkinys ir eksploatacija

+Gerai įrengtas automobilis

-Ne toks patogus kaip Golf

-Brangesnių modelių geriau vengti

-Pradinio lygio S komplektacija yra šiek tiek primityvi

Varikliai ir našumas: Octavia turi daugybę gerai pažįstamų Volkswagen Group variklių. Tai 113 AG 1,0 l benzininis, 148 AG 1,4 l benzininis (vėliau pakeistas į 1,5 l), 113 AG 1,6 l dyzelinis ir 148 AG 2,0 l dyzelinis. 

Visi varikliai yra pakankamai našūs ir nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja greičiau nei per 10 sekundžių, nors didesni varikliai yra lankstesni ir geriau pritaikyti važiuoti greitkeliu.

2017 m. atliktas minėtas atnaujinimas suteikė išskirtinesnę priekinę dalį, tačiau kitų dizaino pakeitimų buvo nedaug. Tačiau kiekviename modelyje buvo pridėta daugiau įrangos, o 1,2 l ir 1,4 l benzininius turbininius variklius pakeitė atitinkamai 1,0 l ir 1,5 l varikliai.

Važiavimas ir valdymas: Octavia važiuoja ne taip sklandžiai kaip Golf, tačiau vis tiek labai patogiai ir daug geriau nei daugelis konkurentų.

Nors tai nėra sportinis automobilis, jis vis tiek labai gerai valdomas. Jautrus vairo mechanizmas ir gerai sureguliuota pakaba lemia, kad Octavia greitai keičia kryptį ir visada veikia užtikrintai, o sukibimo su kelio danga yra daugiau nei pakankamai.

Interjeras ir praktiškumas: Interjeras tikrai nėra aukščiausios klasės (turbūt nenuostabu, nes jis neturi tikrai aukščiausios klasės ženklelio), tačiau jis yra laipteliu aukščiau už daugumą pagrindinių konkurentų, tokių kaip Seat Leon. Salone gausu minkštų medžiagų, o jungikliai atrodo gana stilingai. 

Nors Octavia turi bendrą platformą su Volkswagen Group broliais ir seserimis, ji buvo pailginta, kad būtų daugiau vietos salone ir bagažinėje. Iš tiesų, erdvės ir praktiškumo požiūriu jai nedaug kas gali prilygti; viduje yra daug vietos galvai ir kojoms, o didžiulė bagažinė yra daugiau nei pakankama šeimai.

Apdaila ir įranga: Nuo pradinio S iki prabangaus Laurin & Klement modelio, kurio komplektacija yra itin didelė. Tarp jų populiariausios yra SE, SE Technology ir SE L versijos. Pirmojoje standartinėje komplektacijoje yra dviejų zonų klimato kontrolė ir priekiniai rūko žibintai, o SE Technology – patobulintas jutiklinis palydovinės navigacijos ekranas, o vėlesniuose automobiliuose – automatinis avarinis stabdymas. Tuo tarpu SE L modelyje pridedama dailesnė Alcantara sėdynių apdaila ir apsauginis stiklas.

Kiek kainuoja eksploatuoti Skoda Octavia?

Dyzeliniais varikliais varomi automobiliai, kaip nekeista, yra ekonomiškiausi, tačiau ne tokiu dideliu skirtumu, kaip galite pagalvoti. Vis dėlto 1.6 TDI variklis padeda Octavia pasiekti 110,8 km/val kombinuotąsias degalų sąnaudas pagal senuosius NEDC testus arba 92,8 km/val pagal naujesnius, griežtesnius WLTP testus, o 2.0 TDI 150, kuris yra vienas iš mūsų mėgstamiausių variklių, pasiekia 105,7 km/val arba 90,9 km/val pagal WLTP.

1.0 TSI 115 trijų cilindrų benzininis variklis į gamą įtrauktas visai neseniai, tačiau šis veržlus variklis pagal NEDC testus gali pasiekti bendrą 94,7 km/val, o pagal WLTP testus – 84,1 km/val. 1,4 TSI 150 benzininis variklis gali sunaudoti 87,3 km/val, o naujausia Octavia su 1,5 l varikliu – vidutiniškai 92,8 km/val arba 82,7 km/val pagal WLTP testus.

Draudimas: Draudimo išlaidos yra šiek tiek mažesnės nei analogiško Volkswagen automobilio, nes Skoda remonto išlaidos yra mažesnės.

Mūsų rekomendacijos

Kurią naudotą Skoda Octavia turėčiau pirkti?

Varikliai

Jei galite įsigyti vieną iš naujesnių automobilių su 1,0 arba 1,5 litro varikliais, manome, kad jie geriausiai suderina galingumą ir ekonomiškumą. Tačiau jie vis dar reti ir palyginti brangūs, todėl daugumai biudžetų puikiai tiks senesni 1,2 l ir 1,4 l varikliai. Pastarasis variklis yra mūsų mėgstamiausias, nes jis buvo kur kas populiaresnis, kai buvo naujas, todėl dabar jį lengviau rasti naudotų variklių rinkoje. Be to, jis užtikrina puikų efektyvumo, našumo ir sklandumo balansą. Jei nuvažiuojate pakankamai kilometrų, kad jums būtų reikalingas dyzelinio variklio degalų naudojimo efektyvumas, verta rinktis 2.0 variklį, nes jis yra sklandesnis ir stipresnis už 1.6 variklį.

Apdaila

Beveik bet kuri Octavia versija bus gera, tačiau mums labiausiai patinka SE versija. Jei turite daug lėšų ir perkate vėlesnį modelį, atnaujinti jį į SE Technology versiją nėra tokia jau bloga idėja.

Alternatyvos

Kokias naudotos Skoda Octavia alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Pigesnės Octavijos varžosi su Opel Astra – plačiai paplitusiu, bet maloniu hečbeku, kuris gerai vairuojamas ir turi praktišką interjerą. Pradinio lygio versijos gali būti šiek tiek skurdžios, o dyzeliniai varikliai gali būti grubūs. Be to, važiuojant nedideliu greičiu važiavimas yra šiek tiek kietas.

Ford Focus puikiai vairuojamas, kai kuriose versijose turi sklandų ir tylų Ecoboost variklį, o jo eksploatavimo sąnaudos yra nedidelės. Tačiau kai kuriuos jo konkurentus galima įsigyti pigiau, o Octavia yra erdvesnė, turi daugiau įrangos ir atrodo geriau pagaminta.

VW Golf turi bendrą pagrindą su Octavia, nors yra trumpesnis ir ne toks talpus automobilis. Jis puikiai vairuojamas, gerai įrengtas, rafinuotas ir palyginti pigus. Kita vertus, viduje jis nėra toks erdvus kaip Octavia, o interjeras šiek tiek niūrus.

Šaltinis: whatcar.com