Naudoto Tesla Model X 2016-iki šiol apžvalga

Naudoto Tesla Model X 2016-iki šiol apžvalga

Koks yra naudotas Tesla Model X hečbekas?

Šiais laikais bet kuris automobilių gamintojas, siekiantis finansinės sėkmės, savo automobilių parke turi visureigį – net tokie prabangūs ir sportiniai prekių ženklai kaip Rolls-Royce, Bentley ir Lamborghini tenkina šį ypatingą padidinto aukščio poreikį.

Tesla pradėjo gaminti elektrinį dvivietį roadsterį, kuris dėl daugelio priežasčių neatnešė įmonei didelės finansinės sėkmės, tačiau netrukus atkreipė dėmesį į 2013 m. Tesla Model S – didelį, visiškai elektrinį executive automobilį, kuris, atleiskite už žodžių žaismą, sukėlė revoliuciją.

Dėl to neišvengiamai atsirado Modelis X – 2016 m. pristatytas 2,5 tonos sveriantis septynių vietų visureigis, kuris pasižymi nepaprastu našumu, aukšta kaina ir įspūdingu deklaruojamu nuvažiuojamu atstumu, taip pat turi didžiąją dalį modelio S pagrindo, tačiau visa tai slepia madingas, didesnis ir praktiškesnis kėbulas.

Tai didelis ir sunkus automobilis. Jį sveria ne tik prabanga, bet ir akumuliatoriai – jų bendras svoris beveik dvigubai didesnis nei įprasto variklio ir degalų bako. Tačiau Model X visas šis svoris yra žemai, todėl tai gerai veikia svorio centrą, o automobilis nėra toks aukštas ar nepatogus, kaip daugelis šios klasės automobilių.

Kalbant apie galią, galima rinktis pradinio lygio 60D, 75D, 100D arba itin greitą P100D. Pradinio lygio 60 kWh 60D modelio, kurio deklaruojamas 322 kilometrai nuotolis, buvo atsisakyta jau po metų, todėl 75D liko baziniu X modeliu.

75 kWh variklis, kaip ir tikėtasi, yra sklandus, rafinuotas ir beveik begarsis, be to, jis greitas. Oficialiais bandymais jis nuvažiavo 417 kilometrų, nors, kaip ir visų elektromobilių atveju, realiame pasaulyje šis atstumas greičiausiai bus gerokai mažesnis, mes manome, kad apie 240 kilometrų. 100D modelis taip pat yra tylus ir komplektuojamas su 100 kWh varikliu, kuris, mūsų manymu, gali nuvažiuoti daugiau nei 322 kilometrus, nors oficialus nuvažiuojamas atstumas yra apie 483 kilometrus. P100D – tai visavertė didelio našumo versija, dar vadinama Performance Ludicrous, galinti išjudinti šį sunkų visureigį iš vietos iki 100 kilometrų per valandą vos per 2,9 sekundės – greičiau nei didžioji dauguma superautomobilių. Nepaisant tokio stulbinančio našumo, jis išlieka nepaprastai rafinuotas važiuojant bet kokiu greičiu. Be to, mūsų naujausio bandymo duomenimis, jo realus nuvažiuojamas atstumas siekia 375 kilometrus.

Vėlesnės versijos po 2020 m. buvo atnaujintos ir nežymiai patobulintos: atsirado Plaid AWD, Long Range AWD, Long Range ir Performance galios variantai bei Long Range, Long Range Plus, Performance ir Plaid komplektacijos.

Kadangi tai didelis ir sunkus automobilis, galima tikėtis, kad važiavimas ir valdymas nukentės, tačiau Model X posūkiuose sukasi sklandžiai, o kėbulo posvyris nedidelis. Tiesa, tai nėra labai smagu, tačiau jis yra saugus ir stabilus. Važiuojant nelygiu paviršiumi, važiavimas gali strigti – turbūt nenuostabu, nes sumontuoti didžiuliai ratai – tačiau jis niekada nėra nepatogus.

Viduje Model X atrodo atitinkamai šiuolaikiškai ir prabangiai. Čia yra gera vairavimo vieta su daugybe elektrinio reguliavimo galimybių, taip pat patogi ir atraminė sėdynė. Prietaisų skydelyje dominuoja priešais vairuotoją esantis skaitmeninis prietaisų ekranas ir didžiulis jutiklinis ekranas, kuriuo valdomos beveik visos svarbiausios automobilio funkcijos. Jis atrodo futuristiškai, tačiau juo naudotis gali būti sudėtinga, ypač važiuojant, o kai kurios piktogramos yra gana mažos. Deja, nors medžiagų kokybė atrodo gera, pastebimos vietos, kur interjeras atrodo šiek tiek per daug lankstus, o ten, kur būtų galima tikėtis tvarkingesnių uždarymo linijų, yra keletas tarpų.

Kalbant apie erdvę, jos yra daug. Jau nuo pat pradžių galima pasirinkti septynias sėdynes, ir dauguma pirkėjų taip ir daro, nors dvi atlenkiamos galinės sėdynės, ko gero, geriausiai tinka vaikams. Vidurinėje sėdynių eilėje yra daug vietos, o į jas galima patekti pro įspūdingai atrodančias Falcon sparno duris, kurios taip pat palieka didelę erdvę įlipimui ir išlipimui. Yra daugybė daiktadėžių, o bagažinė yra gero dydžio ir penkių sėdimų vietų režimu. Vidurinės eilės sėdynes taip pat galima nulenkti į apačią jutikliniame ekrane esančiu mygtuku.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Tesla Model X hečbeke?

Tai didelis automobilis, kuris bus naudojamas ankštuose miestų centruose, miestų automobilių stovėjimo aikštelėse ir važinėjant į mokyklas, todėl atidžiai patikrinkite, ar kėbulas nėra įbrėžtas ir įlenktas. Kėbulo remontas gali būti brangus. Patikrinkite ir lengvojo lydinio ratlankius. X modelyje yra daugybė elektrinių dalykėlių, todėl patikrinkite, ar viskas veikia taip, kaip turi veikti, ypač jutiklinis ekranas, sulankstomos galinės sėdynės ir durys.

Naujausioje What Car? patikimumo apklausoje Tesla užėmė 19 vietą iš 32 gamintojų. Modelis X nebuvo įtrauktas, tačiau Modeliui S, kuris turi daugelį modelio X elementų, sekėsi prastai – jis užėmė paskutinę vietą iš 14 automobilių elektromobilių kategorijoje.

Patikimumo įvertinimas 85,7 proc.

Per visą apklausą daugiausiai gedimų patyrė Model S – 61 % automobilių, apie kuriuos mums buvo pranešta, turėjo problemų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Tesla Model X hečbeką turėčiau įsigyti?

Jei galite pakloti už naudotą 100D modelį, rinktumėtės jį vien dėl potencialaus didesnio nuotolio.

Alternatyvos

Kokias naudoto Tesla Model X hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Tarp įprastiniais varikliais varomų varžovų Audi Q7 yra artimas Model X. Tai septynių vietų visureigis, kuriame gausu prabangos, nors pasirinkus e-tron versiją jame tilps tik penki žmonės. e-tron yra iš tinklo įkraunamas hibridinis, o ne visiškai elektrinis automobilis, tačiau jis nepaprastai rafinuotas, pasižymi gyvybingomis eksploatacinėmis savybėmis ir patogiu važiavimu. Įprastas dyzelinis Q7 yra talpus ir praktiškas, taip pat nepaprastai rafinuotas, o didelio našumo SQ7 yra įspūdingai greitas. Vėlesnėse versijose įdiegta švelni hibridinė technologija.

Range Rover PHEV yra iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis, kuris sujungia visas tradicines Range Rover privalumus – reprezentatyvumą, prabangą, visureigio galimybes – ir šiek tiek aplinkosauginio sąmoningumo. Našumas yra stulbinantis, o oficiali nurodyta degalų ekonomija – įspūdinga. Tačiau jis gana brangus.

Jaguar I-Pace yra puikiai atrodantis visiškai elektrinis visureigis, kurio oficialus WLTP nuvažiuojamas atstumas yra 470 kilometrų, o realus – 407 kilometrai. Jis pasižymi neįtikėtinu interjeru ir fantastiška vairavimo pozicija. Važiuoti taip pat labai patogu. Tačiau tai nėra septynvietis automobilis, kaip Model X.

Audi E-tron yra dar vienas didelis visureigis, visiškai elektrinis, bet tik penkių vietų. Jis neįtikėtinai rafinuotas važiuojant bet kokiu greičiu, gražiai sukonstruotas ir labai gerai įrengtas.

Šaltinis: whatcar.com