Naudoto Volvo XC90 2015-iki šiol apžvalga

Naudoto Volvo XC90 2015-iki šiol apžvalga
Photo by Adam Cai / Unsplash

Jei manote, kad Volvo yra tik praktiškos mašinos, skirtos tiems, kurie pabunda su mintimis apie važinėjimą į mokyklą ir savaitinius apsipirkimus, tuomet pagalvokite dar kartą. Volvo XC90 yra tiek pat prabangus visureigis, kiek ir universalus, erdvus bei pajėgus automobilis. Juo gali naudotis septynių asmenų šeima, ir jis yra toks geras universalas, kad neleis jums desperatiškai trokšti vieno iš prabangių vokiškų konkurentų, tokių kaip Audi Q7 ar Mercedes GLE.

Galbūt prieštaringai vertinamas faktas, kad šį antros kartos automobilį galima įsigyti tik su keturių cilindrų varikliais, priešingai nei originalųjį 2003-2015 m. Volvo XC90, kuriame buvo galima naudoti net V8 variklį. Iš pradžių šiuos eilinius keturračius sudarė du benzininiai ir tik vienas dyzelinis variklis: benzininiai buvo 316 AG 2,0 l T6, pasižymintis įspūdingu greitumu ir priimtinu ekonomiškumu, ir iš tinklo įkraunama hibridinė versija, pažymėta T8, turinti 401 AG, kuri yra dar greitesnė ir dar pasižymi, popieriuje, puikiu deklaruojamu vidutinių degalų sąnaudų rodikliu. 2018 m. gamą papildė mažiau galingas 247 AG galios T5 modelis.

Vienintelė dyzelinė versija buvo 222 AG 2,0 l D5, tačiau po metų buvo pristatyta PowerPulse versija, kurios galia padidėjo iki 232 AG. Abu dyzeliai pasižymi daugiau nei pakankamomis eksploatacinėmis savybėmis ir yra bene lengviausiai prieinami naudotų automobilių rinkoje.

2019 m. atlikus subtilų atnaujinimą, vietoj D5 dyzelinio variklio atsirado naujas 232 AG B5 dyzelinis variklis. Kiek painu, bet taip pat buvo galima įsigyti ir 247 AG B5P benzininį variklį. Abiejuose varikliuose buvo naudojama mild-hybrid technologija – elektros variklis palengvindavo variklio apkrovą ir padidindavo degalų ekonomiją, taip pat sumažindavo CO2 emisiją ir šiek tiek padidindavo našumą. Kiti varikliai supaprastintoje 2019 m. ir vėlesnių metų gamoje buvo galingesnis 2.0 B6P ir iš tinklo įkraunamas hibridinis T8 Recharge.

Galima rinktis iš trijų prabangos lygių: Momentum, R-Design ir Inscription. Momentum komplektacija yra geriausias pasirinkimas. Tik pažiūrėkite, ką gausite: adaptyvią kruizo kontrolę, automatinius (LED) priekinius žibintus ir valytuvus, odines sėdynes, priekinius ir galinius parkavimo jutiklius, palydovinę navigaciją, Bluetooth, lengvojo lydinio ratlankius, dviejų zonų klimato kontrolę, elektra reguliuojamą vairuotojo sėdynę, šildomas priekines sėdynes, DAB radiją ir automatinį avarinį stabdymą mieste.

R-Design apdailą rinkitės tik tuo atveju, jei tikrai mėgstate sportišką išvaizdą. Joje pridedamos sportinės sėdynės su elektra reguliuojamomis keleivio sėdynėmis, skaitmeninis prietaisų skydelis, lengvojo lydinio ratlankiai ir daugybė sportiško dizaino elementų, tačiau finansiškai tai nėra labai prasminga.

Į Inscription apdailą įtrauktas R-Design skaitmeninis prietaisų ekranas ir elektra reguliuojama keleivio sėdynė, taip pat minkštesnė oda,lengvojo lydinio ratlankiai, prabangus apšvietimas visame salone ir graži riešutmedžio apdaila.

2022 m. šios gamos buvo supaprastintos iki Core, Ultimate ir Plus. Mūsų pasirinkimas – pradinio lygio Core apdaila. Adaptyvioji kruizo kontrolė, automatiniai LED žibintai ir valytuvai, odinės sėdynės (šildomos priekyje), elektra valdomos galinės durys, lengvojo lydinio ratlankiai ir dviejų zonų klimato kontrolė – visa tai yra standartinė įranga. Vidutinės specifikacijos Plus modelyje pridedami adaptyvūs LED priekiniai žibintai, lengvojo lydinio ratlankiai, stoglangis, atnaujinta Harman Kardon garso sistema ir galinėse duryse integruotos žaliuzės nuo saulės. Aukščiausios klasės Ultimate modifikacijoje pridedama pneumatinė pakaba, lengvojo lydinio ratlankiai, Head-up ekranas, privatumo stiklas ir Bowers and Wilkins stereogarsiakalbis.

Kelyje visi varikliai veikia sklandžiai, rafinuotai ir stebėtinai greitai. Dyzelinis variklis (D5 arba B5), pasižymintis nebloga trauka mažomis apsukomis, veikia ramiai. Jis sklandžiai įsibėgėja, o greitkelio greitį pasiekia be vargo. Yra ir benzininiai varikliai. Tiek švelniai hibridinius benzininius B5 ir T5, tiek mažiau turbininius ir pripūstus T6 variklius reikia labiau išjudinti nei dyzelinius. Tačiau kai tai darote, T5 ir B5 benzininiai varikliai yra pakankamai energingi. Iš tiesų T8 hibridinis modelis nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėja vos per 5,8 sekundės, todėl niekas negali jo apkaltinti, kad jis yra vangus.

Visos versijos taip pat gerai važiuoja, nors važiuojant mažesniu greičiu šiek tiek jaučiami dideli nelygumai. Tačiau versijos su mažesniais ratais važiuoja geriau nei versijos su didesniais ratais.

Posūkiuose Volvo XC90 negali prilygti sportiškesniems BMW X5 ir Porsche Cayenne, tačiau savo valdymo meistriškumu jis prilygsta Q7 ir yra daug aštresnis nei Land Rover Discovery. Kėbulo pasvirimas yra minimalus, nebent labai smarkiai svyruojate, ir niekada nesijaučia, kad automobilis apsivers posūkiuose.

Viduje jis elegantiškas ir labai patogus. Vairuotojo vieta puiki, matomumas geras, o sėdynės atraminės. Informacijos ir pramogų sistema valdoma dideliu planšetinio tipo jutikliniu ekranu. Jis atrodo stulbinamai, tačiau kasdien naudojantis gali būti sudėtingas. Kalbant apie kokybę, prietaisų skydelis ir centrinė konsolė pagaminti iš įmantrių medžiagų.

Priekyje Volvo XC90 yra daug erdvės, vidurinėje eilėje tikrai puikiai telpa trys keleiviai, o net ant dviejų galinių sėdynių daugiau nei pakankamai vietos dviem vaikams ar net suaugusiesiems trumpesnėse kelionėse. Lankstumas šiose sėdynėse taip pat yra aukščiausios klasės, nes galima rinktis įvairias parinktis. Bagažinės erdvė didžiulė.

Išmetamo CO2 kiekis

T8 variklio išmetamų teršalų kiekis ant popieriaus yra mažiausias – 49 g/km, o D5 dyzelinio variklio – 149 g/km. Pasirinkus T6 benzininį variklį, CO2 emisija padidėja iki 184 g/km.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Volvo XC90 4x4?

XC90 yra didelis automobilis, kuris buvo naudojamas važinėjant į mokyklą ir ankštose automobilių stovėjimo aikštelėse, todėl atidžiai patikrinkite, ar kėbulas nėra įbrėžtas, o lengvojo lydinio ratlankiai – nepažeisti šaligatvio bortelio.

Taip pat turėtumėte apžiūrėti kilimėlius ir apmušalus, ar ant jų nėra dėmių ar žymių, ypač šviesios spalvos salono versijų.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Volvo XC90 4x4 problemos?

Galimas variklio gaisras

Savininkai raginami atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus kvapus, sklindančius salone, jei užsidega variklio įspėjamoji lemputė arba jei variklis užgęsta greitėjant.

Įtrūkusi degalų žarna

Buvo grąžinti 30 777 XC90 egzemplioriai, nes buvo nustatyta, kad degalų žarnelė įtrūkusi iš vidaus, todėl jos nesutvarkius gali atsirasti degalų nuotėkis. Tai taikoma automobiliams, pagamintiems nuo 2015 m. balandžio 11 d. iki 2016 m. kovo 30 d.

Įvykus avarijai oro pagalvė gali išsiskleisti neteisingai

Dėl oro pagalvių, kurios susidūrimo metu gali neteisingai išsiskleisti, buvo atšaukti trys automobiliai. Pirmasis iš jų susijęs su reikalaujamos specifikacijos neatitinkančiomis oro pagalvėmis, kurios buvo sumontuotos modeliuose, pagamintuose nuo 2016 m. rugpjūčio 29 d. iki 2016 m. rugsėjo 7 d. Antrasis susijęs su trečiosios eilės oro pagalvėmis ir kelia susirūpinimą, kad aplink esanti interjero apdaila neleidžia joms tinkamai veikti – jis taikomas ankstyviesiems XC90 automobiliams, pagamintiems iki 2015 m. liepos 10 d. Paskutinis veiksmas susijęs su užuolaidinės oro pagalvės tvirtinimo varžtu; jis gali sulūžti ir sumažinti oro pagalvės apsaugos lygį. Šis atšaukimas taikomas tam tikriems XC90 automobiliams, pagamintiems nuo 2016 m. lapkričio 21 d. iki 2017 m. kovo 1 d.

Programinės įrangos problema

Nustatyta transporto priemonės ryšio modulio (VCM), kuris po susidūrimo siunčia informaciją apie buvimo vietą pagalbos tarnyboms, problema. Ji taikoma automobiliams, pagamintiems nuo 2016 m. gegužės 4 d. iki 2016 m. rugpjūčio 19 d.

Saugos diržas gali atsiskirti nuo sagties

Nedideliame skaičiuje automobilių, pagamintų nuo 2015 m. vasario 16 d. iki 2016 m. rugpjūčio 19 d., kilo problema dėl priekinių saugos diržų sagčių, kurios galėjo būti neteisingai pradurtos gamybos metu. Dėl to susidūrimo metu sagtis ir saugos diržo laikiklis galėjo atsiskirti.

Gali nutrūkti variklio aušinimo žarna

Nuo gamybos pradžios iki 2019 m. gegužės 26 d. pagamintuose palyginti nedideliame skaičiuje XC90 modelių sugedo variklio aušinimo skysčio žarnelė.

Trečios eilės saugos diržų įtempiklis

Nustatyta, kad nuo 2016 m. lapkričio 21 d. iki 2017 m. kovo 1 d. pagamintuose pavyzdžiuose sugedo saugos diržų įtempiklis, kuris yra saugos diržų apsaugos sistemos dalis. Tai taikoma saugos diržui, įrengtam trečiosios eilės sėdynėje vairuotojo pusėje.

Stabdymo problema

2020 m. kovo mėn. Volvo atšaukė beveik 750 000 automobilių visame pasaulyje, nes kilo abejonių, ar jų autonominio avarinio stabdymo (AEB) sistemos yra sugedusios.

Gedimą nustatė Danijos automobilių kontrolės institucija FDM per 2019 m. pabaigoje atliktą kelių bandymą. Automobilio Volvo XC90 avarinis stabdymas nuolat neveikė, t. y. automobilis automatiškai nestabdė, kaip tikėtasi, kai buvo važiuojama link specialios bandomosios pagalvės, kuri paprastai įjungtų sistemą. Paveiktais automobiliais saugu naudotis: įprastinei šių automobilių stabdžių sistemai AEB problema įtakos neturi ir ji veikia visu pajėgumu. Verta pasitikrinti, ar šis atšaukimas taikomas jūsų ieškomam automobiliui.

Ar naudotas Volvo XC90 4x4 yra patikimas?

Patikimumas šioje klasėje yra vidutinis. Naujausioje What Car? patikimumo tyrime Volvo XC90 užėmė šeštą vietą iš 11 prabangių visureigių kategorijos automobilių. Volvo, kaip prekės ženklas, užėmė 17 vietą iš 32 apžvelgtų gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Volvo XC90 4x4 turėčiau pirkti?

Mūsų pasirinkimas – senesnis D5 dyzelinis variklis, nors jei išleidžiate daugiau pinigų vėlesniam modeliui, mes taip pat rinktumėtės B5 dyzelinį variklį. Jis užtikrina padorų našumą kartu su protingomis degalų sąnaudomis. Turbininis keturių cilindrų T6 benzininis atrodo šiek tiek beprasmiškai šalia D5, nes nesugeba užtikrinti gerokai geresnių eksploatacinių savybių ir kartu yra kur kas mažiau taupus. Jis pasižymi geresniu rafinuotumu esant aukštam sūkių dažniui, tačiau galiausiai jo vengtume.

T8 modelyje, kaip ir visuose hibridiniuose automobiliuose, sunkiai pasieksite Volvo deklaruojamus degalų ekonomijos rodiklius. Vis dėlto jis pasižymi geriausiu tik elektra varomo automobilio nuvažiuojamu atstumu klasėje, o kai elektrinis ir benzininis varikliai veikia kartu, jis pasižymi sparčiu veikimu.

Taip pat, geriausia rinktis Momentum Pro komplektaciją, kurioje rasite visą reikiamą įrangą (ir dar daugiau), tačiau ji nekainuos brangiau nei pradinio lygio Momentum modelis. R-Design tinka, jei norite sportiškesnės išvaizdos, tačiau važiavimas didesniais ratais nėra toks geras, koks turėtų būti. Jei galite rasti Inscription modelį už panašią kainą kaip ir Momentum Pro, tuomet jį taip pat verta apsvarstyti, tačiau tikrai neverta papildomai išlaidauti.

Alternatyvos

Kokias naudoto Volvo XC90 4x4 alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Puikiai įrengtas interjeras, ilgas standartinės įrangos sąrašas ir rafinuoti varikliai – Audi Q7 siūlo viską, ko gali norėti prabangus visureigis. Galbūt jis nėra pats aštriausias visureigis, tačiau tai su kaupu kompensuoja jo komfortiškas važiavimas ir stabilumas važiuojant dideliu greičiu. Viduje daug erdvės, o bagažinė yra praktiška.

Land Rover Discovery viduje yra daug vietos, įskaitant ir galines sėdynes, jis važiuoja patogiai ir turi daug įrangos. Patikimumo rodikliai nevienodi, tačiau Disco dvelkia klase.

Šaltinis: whatcar.com