Naudotos „Honda Civic Type R“ 2017–2022 apžvalga

Naudotos „Honda Civic Type R“ 2017–2022 apžvalga
Photo by Ryan / Unsplash

Koks yra naudotas „Honda Civic Type R“ hečbekas?

Tikėtina, kad jau žinote, ką manote apie šį 2017–2022 m. „Honda Civic Type R“. Tai ne tas automobilis, dėl kurio galima dvejoti – bent jau kalbant apie jo stilių.

Tačiau po šia laukine išvaizda „Civic Type R“ turi daugiau nei pakankamai jėgų, kad atitiktų jo išvaizdą. Jį varo 2,0 litro turbobenzininis variklis, išvystantis 316 AG – tai skaičius, kuris praeityje būtų neįsivaizduojamas „hot hečbekui“, tačiau šiandien „Civic Type R“ gali varžytis su tokiais šiuolaikiniais automobiliais kaip „Ford Focus RS“, „Volkswagen Golf R“ ir „BMW M140i“.

Buvo siūlomos dvi šio Type R versijos. Standartinis automobilis yra gana gerai įrengtas: adaptyvi pakaba, klimato kontrolė, LED priekiniai žibintai ir 7,0 colių jutiklinis ekranas; tačiau dauguma skelbimuose parduodamų „Civic Type R“ yra gausesnės komplektacijos GT versija su dviejų zonų klimato kontrole, priekiniais ir galiniais parkavimo jutikliais ir patobulinta garso aparatūra.

Tiems, kurie nori šiek tiek subtilesnio „Type R“, 2021 m. asortimentą papildė „Sport Line“ apdaila, kuri dabar taip pat siūloma naudotų automobilių rinkoje. Jai suteiktas mažesnis galinis sparnas, mažiau raudonų detalių ir daugiau garso slopinimo. Ji ne tokia pašėlusi ir jaudinanti kaip įprastas Type R, tačiau su ja lengviau gyventi kasdien.

Kaip ir galima tikėtis iš tiek galios turinčio automobilio, „Civic Type R“ pasižymi tokia jėga, kuri labiau asocijuojasi su sportiniu automobiliu. Nuspaudus koją, raumenys pasireiškia iš karto ir nepaprastai stipriai, tačiau automobilis anksti neatsisako savo žavesio. Palaikykite pavarą ir jis įsibėgės iki viršutinės sūkių diapazono ribos, o jūs maloniai perjungsite pavarų dėžę ir pakartosite visą džiaugsmingą procesą.

Be to, variklis skleidžia nuostabų garsą, kuris svyruoja nuo šilto pulsuojančio dvelksmo žemesnėse apsukose iki lenktynininko stiliaus džeržgesio viršutinėje dalyje, ir jame nėra perdėto spragsėjimo, kurį galima rasti kai kuriuose kituose „karštuosiuose hečbekuose“.

Tačiau „Civic Type R“ pasižymi ne tik puikiu važiavimu tiesiai. Jis įveikia kiekvieną posūkį, į kurį papuolaite, naudodamasis siaubinga trauka, kurią jam suteikia riboto praslydimo diferencialas, kad įveiktų viršūnę ir išstumtų jus iš kitos pusės.

Nors vairo mechanizmas šiek tiek trūkčioja – tai lemia tai, kad priekiniai ratai turi tiek daug galios – vairo mechanizmo jautrumas ir tikslumas bei važiuoklės pusiausvyra taip pat reiškia, kad automobilio veržlumas yra derinamas su pusiausvyra, kuri leidžia jį pastatyti ten, kur norite. Tai leidžia vis labiau ir labiau išnaudoti didžiules „Civic Type R“ galios atsargas ir vis labiau pasitikėti, regis, begaliniu sukibimu su kelio danga, o galiausiai įnirtingai lėkti posūkiais ir, išvažiuojant iš jų, su didžiule šypsena veide laikytis kiekvieno apsisukimo momento.

Viduje standartinio „Civic“ interjeras pagyvintas raudonos spalvos blyksniais, todėl jis atrodo labai elegantiškas, tačiau labiausiai pastebimas pokytis – pora priekinių sėdynių, aptrauktų ryškiai raudonu audiniu, kurios suteikia daug atramos ir komforto. Kaip ir visi „Civic“, „Type R“ atrodo tvirtai sukonstruotas ir jaukus, tačiau šį įspūdį gadina lėta, nepatogi naudoti ir pasenusi informacinė ir pramogų sistema.

Galinės sėdynės yra paprastesnės juodos spalvos, pagyvintos raudonais saugos diržais, tačiau jose vis tiek yra daug vietos vaikams ir suaugusiesiems – daugiau nei daugumoje „karštųjų hečbekų“. Tuo tarpu bagažinė yra viena didžiausių klasėje.

Jei šios neįprastos „Civic“ versijos stilistika jums per daug, yra gerų naujienų – jį pakeitęs automobilis, 2022 m. pasirodysiantis „Honda Civic Type R“, yra subtilesnis. Šis automobilis, pasižymintis jaudinančiomis eksploatacinėmis savybėmis ir nuostabiu valdymu, taip pat yra vienas geriausių dabartinių „karštųjų hečbekų“ modelių.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Honda Civic Type R hečbeke?                                   Tai automobiliai, kurie yra sukurti tam, kad būtų daužomi, todėl ne bėda, jei jie buvo bandomi, tačiau ieškokite atsargiai valdomo automobilio požymių, pavyzdžiui, savininko, kuris leidžia automobiliui įšilti prieš naudodamas visą akceleratoriaus pedalą.

Pavarų dėžės problemos                                                                                         Kai kurie savininkai pranešė apie problemas, susijusias su pavarų dėžės girgždėjimu perjungiant pirmą ir antrą pavaras. Honda tvirtina, kad tai nėra problema, tačiau vis tiek verta tai patikrinti; be to, vertėtų vengti bet kokio automobilio, kuriam būdingas šis simptomas, jei tai būtų didesnių problemų požymis.

Kėbulo pažeidimai                                                                                              Žemus buferius ir slenksčius lengva apgadinti ant žemų bordiūrų, todėl atidžiai patikrinkite, ar nėra įskilimų ir įbrėžimų. Taip pat patikrinkite, ar didžiulis galinis spoileris nebuvo pažeistas garažo ar automobilių stovėjimo aikštelės stogo; ieškokite įbrėžimų viršutiniuose kampuose ir kraštuose. Visada ieškokite ir kruopščios priežiūros įrodymų.

Kokios dažniausiai pasitaikančios naudoto „Honda Civic Type R“ hečbeko problemos?

Šoninė oro pagalvė. Šoninės oro pagalvės, įrengtos prie priekinių sėdynių nedideliame skaičiuje „Civic“ modelių, susidūrimo metu gali nesuveikti taip, kaip turėtų, todėl keleiviams kyla pavojus susižeisti. Dauguma jų jau bus sutvarkytos, tačiau verta tai patikrinti, jei turite nuo 2017 m. balandžio 12 d. iki rugsėjo 13 d. pagamintą automobilį.

Ar naudotas „Honda Civic Type R“ hečbekas yra patikimas?

Mūsų patikimumo duomenys skirti visam „Civic“ modeliui, tačiau, jei jais galima remtis, požymiai yra nevienareikšmiai. Mūsų 2022 m. patikimumo tyrime „Civic“ pavyko užimti stebėtinai žemą 28 vietą iš 37 šeimos automobilių klasės automobilių.

Honda, kaip prekės ženklas, turi labai gerą patikimumo reputaciją. Naujausioje mūsų apklausoje ji užėmė 12 vietą iš 32 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą „Honda Civic Type R“ hečbeką turėčiau įsigyti?                                   Yra tik vienas variklis ir tik trys modeliai, iš kurių galima rinktis. Iš jų mes rinktumėmės GT. Jis ne tik turi naudingą įrangos kiekį, bet ir beveik visi naudotų automobilių rinkoje parduodami „Civic Type R“ yra GT automobiliai, todėl juos daug lengviau rasti, o kainos yra vos vos didesnės nei standartinio automobilio.

Mūsų mėgstamiausias: Honda Civic Type R GT

Alternatyvos

Kokias naudoto „Honda Civic Type R“ hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?Akivaizdžiausias „Civic Type R“ konkurentas yra „Volkswagen Golf R“. Jo galia šiek tiek mažesnė, tačiau jis taip pat gali pasigirti keturių varančiųjų ratų pavara, todėl turi didesnę trauką ir jį lengviau vairuoti sudėtingomis sąlygomis. Vis dėlto jis nėra toks sklandus ir įtraukiantis kaip „Civic Type R“.

Jei norite keturių varomųjų ratų, įdomesnis variantas yra „Ford Focus RS“. Dėl gale esančios važiuoklės jį vairuoti įdomiau nei „Golf R“, be to, su juo netgi galėsite atlikti šiurpius driftus keturiais ratais – aišku, tai geriausia daryti ne viešajame kelyje. Be to, jis velniškai greitas, tačiau jį gadina aukšta vairavimo padėtis ir plastikinis interjeras.

Jei norite ko nors klasiškesnio, gal verta rinktis BMW M135i arba jo įpėdinį M140i? Abu automobiliai varomi iš galo, todėl juos labai žaisminga vairuoti, o jų kreminio švelnumo šešių cilindrų varikliai yra labai galingi. Dėl įmantraus interjero ir subtilaus stiliaus jie taip pat nėra tokie akivaizdūs kaip „Civic Type R“.