Naudotos Honda Jazz 2015-2020 apžvalga

Naudotos Honda Jazz 2015-2020 apžvalga
Photo by Dustin F Owen / Unsplash

Naudotos Honda Jazz 2015-2020 apžvalga

Gerai sukonstruota Honda Jazz pasižymi klasėje pirmaujančia erdve ir praktiškumu. Ji taip pat yra patikima ir vertinga

Koks yra naudotas Honda Jazz hečbekas?

Jei norite gauti visus gero mažo automobilio privalumus, t. y. lengvą valdymą ir nedideles eksploatavimo išlaidas, bet norite, kad tai būtų suderinta su erdvumu ir praktiškumu, turėtumėte atkreipti dėmesį į Honda Jazz.

Tai trečiosios kartos modelis, kuris buvo gaminamas 2015-2020 m. ir tęsia abiejų ankstesnių versijų tradicijas, sėkmingai užpildydamas atotrūkį tarp vienos klasės ir kitos. Realiai tai reiškia, kad jis yra trumpesnis už Ford Fiesta, tačiau jo bagažinė ir salono erdvė yra didesnė nei Ford Focus. Viduje neįtikėtinai erdvu tiek priekyje, tiek gale, be to, jis praktiškesnis už šiuos konkurentus.

Trumpai:

+Labai erdvus

+Gerai įrengtas

+Tvirta salono kokybė

-Šiurkštus važiavimas

-Nerafinuotas variklis

-Nelabai smagu vairuoti

Po tokio lankstumo šokiruoja tai, kad siūlomi tik du varikliai: ganėtinai švokščiantis 1,3 l keturių cilindrų benzininis agregatas ir 1,5 l VTEC keturių cilindrų variklis, kuris buvo pristatytas 2018 m. kartu su lengvu atnaujinimu. Standartinė pavarų dėžė yra gana sklandi šešių laipsnių mechaninė pavarų dėžė, tačiau galima rinktis ir automatinę CVT pavarų dėžę.

Yra penki apdailos lygiai, pradedant pradiniu S, kuriame yra oro kondicionierius, DAB radijas, Bluetooth, automatinės šviesos ir valytuvai bei elektra valdomi veidrodėliai. Aukštesnėje, SE, modifikacijoje pridedami 38 cm lengvojo lydinio ratlankiai, parkavimo jutikliai ir Honda Connect informacijos ir pramogų sistema. Taip pat yra SE Navi modifikacija, kurioje, kaip rodo pavadinimas, įdiegta palydovinė navigacija, o EX ir aukščiausios klasės EX Navi modifikacijos dar labiau padidina gėrybių skaičių. 2018 m. gamą papildė prabangiai atrodanti Sport komplektacija, kurią galima įsigyti tik su 1,5 varikliu. 

Galima sakyti, kad šis Jazz sėkmingai veikia tose pačiose srityse kaip ir ankstesnės versijos, nes jo erdvumas, praktiškumas ir nedidelės eksploatacinės išlaidos, jau nekalbant apie aukščiausio lygio surinkimo kokybę, pelnė jam daug gerbėjų, tačiau kelyje jį šiek tiek nuvilia kietas važiavimas, prastas rafinuotumas ir šiek tiek neįdomus vairavimas.

Pirma, 1,3 l automobilis yra gana lėtas. Jis atgyja ties didžiausiu sūkių diapazonu, tačiau ten labai neskuba. Jei norite šiek tiek daugiau veržlumo, 1,5 l variklio papildomi 30 AG atrodo gana viliojančiai.

Važiuojant mieste nedideliu greičiu, Jazz važiavimas taip pat niekada nenusileidžia. Jo pakaba staigiai reaguoja į įtrūkimus, duobes ir išdaužytus paviršius. Vis dėlto kėbulo kontrolė per didesnius nelygumus yra gera. 

Vairuoti Jazz nėra itin smagu, tačiau jis bent jau saugus ir nuspėjamas. Vairo mechanizmas yra lengvas, todėl puikiai tinka važinėti mieste.

Bet Jazz kenčia nuo didelio variklio keliamo triukšmo. Didėjant greičiui, prie jo prisijungia vis labiau blaškantis vėjo ir kelio triukšmas. 1,5 litro darbo tūrio agregatas yra lankstesnis, todėl jo nereikia taip smarkiai sukti, tačiau jis vis tiek triukšmingas, jei reikia viso jo pajėgumo. Nors variklio garsas kai kam gali būti patrauklus, kai jis dirba, važiuojant greitkeliu jis dūzgia.

Tačiau viduje viskas daug patraukliau. Netgi suaugusiems, aukštesniems nei 180 cm ūgio žmonėms nebus sunku patogiai įsitaisyti Jazz priekyje. Čia labai daug vietos galvai, o erdvė pečiams yra didelė. Jazz klasėje pirmaujanti vidaus erdvė apima ir galinę dalį. Ant išorinių galinių sėdynių gali sėdėti du aukšti suaugusieji, kurių galvos neliečia lubų, o keliai nesiremia į priekinių sėdynių atlošus. Trims suaugusiems žmonėms bus ankšta, tačiau vidurinysis keleivis gali naudotis plokščių grindų privalumu.

Abiejuose priekinių sėdynių atlošuose yra kišenės žemėlapiams ir kitiems dokumentams laikyti, o kiekvienoje kraštinėje galinėje sėdynėje – talpus porankis. Abiejose galinėse durelėse yra nedidelė, bet naudinga kišenėlė, kurioje galima laikyti nedidelį vandens buteliuką. Kiekvieno modelio sėdynės yra įspūdingai lanksčios. Sėdynės atlošas gali būti nulenkiamas, todėl ilgus daiktus galima pastumti iki prietaisų skydelio. Galinės sėdynės dar lankstesnės. Jų atlošai gali būti reguliuojami pasvirę, dalijami santykiu 60/40 arba stumiami į priekį visiškai horizontaliai. Be to, sėdynių pagrindus galima atlenkti į viršų ir priglausti prie sėdynių atlošų, kad aukštus daiktus iki pat lubų aukščio būtų galima sudėti skersai automobilio.

Bagažinė yra beveik tokia pat didelė kaip kai kurių mažų šeimos automobilių ir labai gerai apgalvota. Tiesa, yra nedidelė briauna, per kurią reikia pakelti krepšius, tačiau bagažinė yra gana arti žemės, todėl tai nėra didelė problema. Bagažinėje tikrai pakanka vietos dideliam vaikiškam vežimėliui arba dviem dideliems lagaminams ir kitiems daiktams. Atlenkus galines sėdynes, atsiranda dar didesnė ir tokia pat neperkrauta bagažinė. Po bagažinės grindimis yra daugiau daiktadėžių smulkesniems daiktams, kuriuos galbūt norėsite laikyti nepastebimai.

2020 m. Jazz pakeitė visiškai naujas ketvirtos kartos automobilis su pažangiu ir efektyvesniu benzininiu-elektriniu hibridiniu varikliu ir atskira visureigio versija Crossstar

Kiek kainuoja Honda Jazz eksploatacija?

Jazz 1.3 variklis gal ir nėra pats geriausias rafinuotumo ar greičio atžvilgiu, tačiau jis yra ekonomiškas. Jo vidutinės degalų sąnaudos pagal senesnius NEDC testus yra 20,7 km/l., o pagal naujesnius ir realistiškesnius WLTP testus – 18,2 km/l. Mūsų patirtis eksploatuojant tokį automobilį rodo, kad daugumoje realaus pasaulio sąlygų galima tikėtis daugiau nei 17 km/l. – geras rodiklis šios klasės benzininiam automobiliui. 1.5 automobilio vidutinis oficialus rodiklis yra 18,1 km/l.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Honda Jazz hečbeką turėčiau įsigyti?

Nors 1.3 variklis nėra pats tobuliausias, jis pasižymi geromis degalų sąnaudomis, o 1.5 variklis siūlomas tik su Sport komplektacija ir nėra pakankamai geras, kad būtų verta mokėti daugiau.

Vis dėlto rekomenduojame rinktis bent jau SE apdailą, nes ji suteikia 38 cm ratlankius, Connect informacijos ir pramogų sistemą ir visų ratų parkavimo jutiklius, ir, pageidautina, SE Navi, kuri prideda palydovinę navigaciją.

Alternatyvos

Jo tiesioginiai šiuolaikiniai konkurentai yra tokie maži automobiliai kaip Ford Fiesta ir Škoda Fabia, tačiau, jei perkate senesnę ir pigesnę šios kartos Jazz versiją, taip pat galite rinktis tokius mažus visureigius kaip Citroën C3 Picasso (ir vėlesnę, po 2017 m. pasirodžiusią mažo visureigio versiją, vadinamą Citroen C3 Aircross) ir Nissan Note.

Iš šių konkurentų Fiesta yra smagus vairuoti, pasižymi gera vairuotojo padėtimi ir energingu valdymu. Minusas yra tas, kad jos vidus nėra toks didelis kaip Jazz, o bagažinė gerokai mažesnė.

Fabia turi daug erdvės, gerai valdomas ir turi puikią informacinių ir pramoginių technologijų įrangą. Tačiau jos važiavimas yra nesklandus, o interjeras galėtų būti geresnės kokybės.

Nissan Note parduodamas jau kurį laiką ir dabar jaučiasi šiek tiek pasenęs daugelyje sričių, ypač rafinuotumo požiūriu, nors jo interjeras yra erdvus, o eksploatacija turėtų būti pigi.

Šaltinis: whatcar.com