Naudotos Mazda CX-5 ( nuo 2017 iki dabar) apžvalga

Naudotos Mazda CX-5 ( nuo 2017 iki dabar) apžvalga
Photo by Denny Ryanto / Unsplash

Koks yra naudotas Mazda CX-5 universalas?

Originaliojo Mazda CX-5 sėkmė japonų įmonę beveik nustebino. Išleistas į sparčiai augančią visureigių rinką, kurioje tuo metu dominavo Nissan Qashqai ir Volvo XC60, jis tapo geriausiai parduodamu Mazda modeliu, kurio visame pasaulyje buvo pagaminta daugiau nei 1,5 mln. vienetų.

Taigi, kai 2017 m. jį pakeitė naujausia versija, buvo išsaugotos visos geriausios savybės - dydis, erdvė ir tvarkingas valdymas - ir padidintas bendras efektyvumas, vairavimo galimybės ir bendras rafinuotumas, todėl sukurtas išskirtinės kompetencijos produktas.

Galimi du 2,2 l dyzeliniai varikliai: 148 AG ir 173 AG (vėliau jų galia padidinta iki 181 AG), ir 2,0 l benzininis 163 AG. Vėlesniuose modeliuose buvo ir sportiškesnis 194 AG 2,5 l benzininis variklis.

Ankstyvuosiuose pavyzdžiuose buvo galima rinktis tik iš dviejų apdailos lygių: SE-L Nav ir Sport Nav. Pirmoji komplektacija suteikia daugybę įrangos, įskaitant kruizo kontrolę, klimato kontrolę, priekinius ir galinius parkavimo jutiklius, automatinius žibintus ir valytuvus, o antroji - visiškai elektra valdomas odines sėdynes (priekyje - šildomas), įvažiavimą be raktelio, elektra valdomas galines duris ir head-up ekraną.

2019 m. pradžioje asortimentas pasikeitė į SE-L Nav+, Sport Nav+ ir GT Sport Nav+, o standartinės saugos įrangos lygis buvo patobulintas ir į jį įtraukti adaptyvioji kruizo kontrolė, aklųjų zonų stebėjimo sistema, perspėjimas apie galinį skersinį eismą, automatinis avarinis stabdymas, įspėjimas apie nukrypimą nuo eismo juostos ir pagalba laikant automobilį eismo juostoje.
2020 m. ši įranga buvo patobulinta ir tapo SE-L, Sport, GT Sport ir Kuro versija.2022 m. CX-5 sulaukė atnaujinimo, kurio metu buvo atnaujinta estetika ir pridėta keletas papildomų apdailos lygių, kad būtų užtikrintas daugumai poreikių tinkantis variantas, įskaitant naują tvirtai atrodančią versiją Newground. Kaip ir anksčiau, apdailos lygius galite dvynuoti pasirinkdami benzininius arba dyzelinius variklius, mechanines ir automatines pavarų dėžes bei dviejų arba keturių varančiųjų ratų pavarą.

Benzininis variklis veikia gana sklandžiai, tačiau jaučiasi, kad žemesnėse vietose jo galios šiek tiek trūksta, kaip tik ten, kur labiau atsipalaidavę dyzeliai išstumia daug jėgos. Skirtumas tarp dviejų dyzelinių variklių yra nedidelis, nors galingesnis agregatas siūlomas tik su keturių varančiųjų ratų pavara, o mažiau galingas agregatas pasižymi geresniais oficialiais degalų ekonomijos rodikliais.

Šioje klasėje CX-5 iš tiesų išsiskiria savo valdymu. Įvažiavus į posūkį, jis gerai sukimba, jo patrauklumą didina tikslus ir aštrus vairo mechanizmas, o jo valdymas yra retai pasitaikantis visureigiui.

Vienintelis atpildas už šį veržlumą - gana kietas važiavimas, kurį kartais gali išgąsdinti kelio nelygumai ir duobės. Jis nėra baisus, tačiau šioje klasėje yra patogesnių automobilių. Tačiau kelio ir vėjo keliamas triukšmas, kaip dideliam visureigiui, yra gerai slopinamas ir padeda CX-5 tapti ramiu greitkelio keleiviu.

Interjere gausu minkštų medžiagų ir jis dvelkia gera kokybe; jis yra geresnis už tą, kurį pakeitė. Vairuotojo vieta yra puiki, kaip ir matomumas, o informacinė ir pramogų sistema yra elegantiška ir gana paprasta naudoti - logiški valdikliai ir visi veiksmai ekrane atliekami sukamuoju valdikliu. Ieškantiems visų išmaniųjų telefonų galimybių reikės ieškoti atnaujinto 2019 m. automobilio, nes būtent tada į informacijos ir pramogų sistemą buvo įdiegtos Apple CarPlay ir Android Auto.

Nereikia nė sakyti, kad erdvės priekyje ir gale taip pat yra pakankamai, nors vienas ar du konkurentai turi daugiau, o kai kurie gali vežti septynis keleivius. CX-5 galinės sėdynės dalijamos lanksčia 40/20/40 sistema ir sulankstomos keliomis svirtimis bagažinėje, be to, jos turi dviejų pakopų atlenkimo mechanizmą. Pati bagažinė yra didelė, joje nėra erzinančių briaunų, per kurias tektų kelti daiktus, be to, pailgintos grindys yra lygios.

Patarimai pirkėjams.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Mazda CX-5 universalo problemos?

Palydovinė navigacija nepriima visų pašto kodų
Kol kas dar negirdėjome apie jokias didesnes problemas, susijusias su šiuo CX-5 modeliu. Tačiau buvo minima, kad palydovinės navigacijos sistema negali priimti pilno pašto kodo, todėl gali prireikti atnaujinti programinę įrangą Mazda atstovybėje.

Šildytuvas šaltuoju metų laiku                                                                                Negalima sakyti, kad jis neveikia, tačiau šildytuvui reikia gana daug laiko, kad sušildytų dyzeliniu varikliu varomo CX-5 saloną. Tai reiškia, kad priekinio stiklo atitirpinimas ar atitirpinimas gali užtrukti, o šildomos sėdynės yra būtinos šaltiems rytams.

Ar naudotas Mazda CX-5 universalas yra patikimas?

Mūsų naujausioje patikimumo apklausoje benzininis CX-5 surinko daugiau balų nei versijos su dyzeliniais varikliais. Benzininiai automobiliai užėmė 13 vietą didelių visureigių klasėje ir gavo puikų bendrą 94,8 % įvertinimą, o automobiliai su dyzeliniais varikliais užėmė 16 vietą iš 32 automobilių. Mazda, kaip prekės ženklas, užėmė aštuntą vietą iš 32 gamintojų.

Mūsų rekomendacijos

Kurį naudotą Mazda CX-5 universalą turėčiau įsigyti?                                              Tarp benzininių ir dyzelinių CX-5 modelių naudotų automobilių rinkoje daug dažniau sutinkami pirmieji. Be to, 2,0 l variklis yra pakankamai galingas, kad patenkintų daugumą.

Mes taip pat nesudėtingai rinktumėtės senesnį ir pigesnį SE-L Nav modelį, nebent jums pasitaikytų nebrangus aukščiausios klasės modelis. Jei galite sau tai leisti, vertėtų apsvarstyti galimybę rinktis atnaujintą (2019 m.) SE-L Nav+, nes jame bus daugiau aktyvaus saugumo sistemų ir visa išmaniojo telefono veidrodinio atspindžio funkcija.

Alternatyvos

Kokias naudoto Mazda CX-5 universalo alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

BMW X1 yra šiek tiek trumpesnis už CX-5, tačiau tai yra stilingas, aukščiausios klasės visureigis, kurį Mazda tvirtai laiko savo akiratyje. X1 taip pat yra erdvus ir praktiškas, turi aukštos kokybės interjerą su geriausioje klasėje pirmaujančiu informacinių ir pramoginių technologijų modeliu. Jį taip pat gera vairuoti, nes jis puikiai valdomas.

Volkswagen Tiguan taip pat yra šiek tiek mažesnis už CX-5, tačiau viduje beveik toks pat erdvus. Jis taip pat praktiškas, gerai vairuojamas ir turi daug standartinės įrangos. Tačiau jo dyzeliniai varikliai gali būti šiek tiek šiurkštūs.

Šaltinis: whatcar.com