Naudotos Škoda Superb 2015 – dabar apžvalga

Naudotos Škoda Superb 2015 – dabar apžvalga
Photo by Kristián Valčo / Unsplash
Nėra abejonių: jei jums labiausiai reikia erdvaus salono ir didžiulės bagažinės, Škoda Superb yra idealus variantas.

Joks kitas šios klasės automobilis negali jam prilygti erdvumu, taigi, jei jums tai svarbiausia, Superb laimėjo balsavimą dar net nepasukęs rato. Žinoma, perkant naudotą automobilį yra ne tik tai, bet gera žinia ta, kad Superb pasižymi beveik visur kitur.

Jis pagamintas ant ištemptos Volkswagen Golf platformos ir turi platų puikių variklių pasirinkimą. Benzininis 1,4 litro darbinio tūrio 123 AG benzininis variklis sudaro pagrindinę gamos dalį, po jo seka galingesnė 148 AG versija (nuo 2018 m. pakeista į 1,5 litro benzininį variklį su tokia pačia galia).

Taip pat yra kelios 2,0 litro benzininio variklio versijos (217 AG arba 276 AG), tačiau 1,6 litro 1,6 litro 118 AG ir 2,0 litro 148 AG dyzeliniai varikliai dominuoja pardavimuose ir yra labiausiai paplitę naudotų automobilių rinkoje. 2.0 TDI taip pat yra 187 AG ir jį galima įsigyti su automatine dviejų sankabų pavarų dėže bei keturių varančiųjų ratų pavara. Vėlesniuose modeliuose taip pat atsirado 1,4 l benzininio ir elektrinio hibridinio variklio variantas.

Kalbant apie modifikacijas, pradinio lygio S modeliai yra geriau įrengti nei dauguma automobilių už tokią kainą – juose yra 16,5 centimetrų jutiklinis ekranas, oro kondicionierius, Bluetooth ryšys ir DAB radijas. SE modelyje pridedami 43 centimetrų lengvojo lydinio ratlankiai, dviejų zonų klimato kontrolė, galiniai parkavimo jutikliai ir adaptyvus kruizas.

SE Technologija – tai verslinio stiliaus įranga, į kurią įtraukta palydovinė navigacija, priekiniai parkavimo jutikliai ir elektrinė vairuotojo sėdynė su atminties funkcija. Net brangesni SE L Executive ir Laurin & Klement modeliai pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, palyginti su panašiai įrengtais Audi, BMW ir Mercedes modeliais.

Vėliau buvo pridėtos Sportline ir Sportline Plus modifikacijos, esančios tarp SE L Executive ir Laurin & Klement modelių, kurios siūlo didesnius ratlankius ir papildomas stiliaus detales, įskaitant sportines anglies pluošto išorės detales.

Kelyje visi varikliai suteikia Superb pakankamą greitį, nepaisant jo didelių gabaritų, o degalų ekonomija yra įspūdinga tokiam kompetentingam automobiliui. Superb taip pat gerai važiuoja ir puikiai valdomas, nors ir ne taip energingai kaip kai kurie mažesni VW grupės automobiliai, kurie naudojasi bendra platforma. Jis nėra toks veržlus kaip kai kurie varžovai, tačiau greitkeliuose jis yra rafinuotas kompanionas.

Kalbant apie interjerą, vairuotojo vieta gera, prietaisų skydelis, pagrindiniai prietaisai ir valdymo įtaisai išdėstyti aiškiai ir logiškai, o panaudotų medžiagų kokybė aukšta. Priekyje yra daug erdvės, o gale – dar daugiau vietos poilsiui.

Bagažinė, į kurią galima lengvai patekti per galines duris, yra ilga ir gili, joje telpa gerokai daugiau nei pagrindinių Superb konkurentų bagažinėse. Jei norite dar ilgesnės bagažinės, galite rinktis universalo versiją su dar didesne bagažine.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Škoda Superb hečbeke?

Tai ilgas ir gana platus automobilis, todėl atidžiai patikrinkite, ar kėbulas ir lengvojo lydinio ratlankiai nėra pažeisti. Įsitikinkite, kad galinės sėdynės sulankstomos taip, kaip reikia. Apžiūrėkite bagažinės kiliminės dangos būklę ir galinių durelių veikimą.

Patikrinkite, ar salone nėra dėmių ant kilimo ar sėdynių audinio, ir įsitikinkite, kad visi elektros prietaisai veikia taip, kaip turi veikti.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios naudoto Škoda Superb hečbeko problemos?

Variklio sukimo momentas
Kai kurie nuo 2018 m. spalio 12 d. iki 2019 m. birželio 27 d. pagaminti Superb gali neužtikrinti pakankamo variklio sukimo momento važiuojant mažu greičiu. Paveiktus automobilius galima sutvarkyti paprastu programinės įrangos atnaujinimu, kurį galima atlikti Škoda salone.

Elektros gedimas
Kai kurios elektrinės funkcijos pavyzdžiuose, pagamintuose nuo 2015 m. gegužės 1 d. iki 2015 m. gruodžio 1 d., gali nustoti veikti dėl neteisingai sumontuoto kabelio gnybto saugiklių dėžutėje. Sužinokite iš pardavėjo, ar jūsų automobilis yra paveiktas šios problemos.

Stoglangio apsaugos nuo užkritimo funkcija
Nuo 2015 m. gegužės 1 d. iki 2016 m. balandžio 1 d. sukonstruotų Superbs modelių programinė įranga nuo užsidarymo gali neveikti, kai stoglangiui uždaryti naudojama raktelyje esanti visuotinio uždarymo funkcija. Pasitarkite su pardavėju, kad sužinotumėte, ar jūsų pavyzdys paveiktas. Reikės atnaujinti programinę įrangą, kad būtų išjungta stogo dangčio globalaus uždarymo sistema.

Galinio rato guolis
Kai kurių nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. iki 2017 m. rugpjūčio 31 d. surinktų Superbs galinio rato guolio korpusas gali sutrūkti, nes metalas nebuvo tinkamai sukietintas gamybos metu. Jei jūsų automobilis yra paveiktas šios problemos, Škoda atstovybėje reikės sumontuoti naujus korpusus.

Lėtas oro pagalvių pripūtimas
Nedidelio skaičiaus automobilių, pagamintų nuo 2018 m. sausio 8 d. iki 2018 m. vasario 28 d., vairuotojo oro pagalvė susidūrimo metu gali nepakankamai greitai išsipūsti, todėl, norint išspręsti problemą, prekybos atstovybėje reikės sumontuoti naują įrenginį.

Oro pagalvės ir saugos diržų įtempikliai
Kai kurių Superb modelių, pagamintų nuo 2016 m. gegužės 1 d. iki 2016 m. lapkričio 31 d., oro pagalvės ir saugos diržų įtempikliai gali nesuveikti susidūrimo metu, todėl gali būti sužaloti. Norėdami sužinoti, ar jūsų automobilis yra vienas iš tokių, kuriems ši problema aktuali, kreipkitės į vietinį prekybos atstovą. Norint pašalinti šią problemą, jiems reikės iš naujo sumontuoti visas atitinkamas oro pagalves ir saugos diržų įtempiklius.

Ar naudotas Škoda Superb hečbekas yra patikimas?

Naujausio patikimumo tyrimo duomenimis, Superb yra vienas patikimiausių vadovų automobilių. Su benzininiu varikliu jis užėmė antrą vietą iš 19 savo klasės automobilių, o Škoda, kaip prekės ženklas, užėmė penktą vietą iš 31 gamintojo.

Mūsų rekomendacijos
Kurį naudotą Škoda Superb hečbeką turėčiau pirkti?

Specifikacijos                                                                                                       Kalbant apie komplektaciją, S modelis yra tinkamas, tačiau mes norėtume išleisti šiek tiek daugiau pinigų ir rasti SE technologijos komplektacijos egzempliorių, kuris pasižymi geriausiu įrangos ir kainos santykiu. SE L ir SE L Executive modifikacijose yra daug viliojančios prabangos, o aukščiausios klasės Laurin & Klement modelis patiks tiems, kurie vertina patobulintą garso sistemą ir tai, kad jiems nereikės grandyti ledo nuo priekinio stiklo (jame yra elektra šildomas priekinis stiklas).

Variklis                                                                                                                             Iš vėlesnių automobilių po 2018 m. pirmenybę teikiame 1.5 TSI 150 varikliui, kuris yra sklandus, veržlus ir ekonomiškas. Ankstesnis 1,4 l benzininis variklis yra panašiai rafinuotas. Nė vienas iš dviejų 2,0 l benzininių variklių nevertas papildomų išlaidų degalams, nebent daugiausia važinėjate mieste.

Alternatyvos                                                                                                            Kokias naudoto Škoda Superb hečbeko alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Volkswagen Passat yra Škoda Superb giminaitis, kuris taip pat gerai vairuojamas ir yra toks pat didžiulis viduje. Jis taip pat gerai važiuoja, o dyzeliniai varikliai yra šiek tiek rafinuotesni nei Superb. Interjeras – stilinga vieta, o naudotų automobilių stovėjimo aikštelėse šis automobilis pasižymi gera kaina.

Vauxhall Insignia Grand Sport galima palyginti nebrangiai įsigyti tiek naują, tiek naudotą, be to, jis yra gerai įrengtas ir priimtinas vairuoti. Galinėje dalyje esanti erdvė galvai yra šiek tiek ankšta, o bagažinė yra daug mažesnė nei Superb, tačiau vis tiek verta į jį pažvelgti.

Nors ji nėra tokia praktiška kaip Superb, Mazda 6 yra patikima alternatyva. Naudotų automobilių rinkoje galima rasti daug pavyzdžių, dažnai pigesnių nei Superb. Jis pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu, taupiai naudoja degalus ir turi lengvai naudojamą informacijos ir pramogų sistemą.  Šaltinis: whatcar.com