Naudotų Alfa Romeo Giulia nuo 2016 m. iki dabar apžvalga

Naudotų Alfa Romeo Giulia nuo 2016 m. iki dabar apžvalga
Photo by Łukasz Nieścioruk / Unsplash

Koks yra naudotas Alfa Romeo Giulia sedanas?

Galima sakyti, kad nemažai žmonių praeityje galbūt pirko naudotą „Alfa Romeo“ vien dėl to, kad jis atrodė labai gerai, o jo vertė krito greičiau nei lifto su nukirptu trosu.

Tačiau laikai keičiasi, ir Italijos įmonė per pastaruosius kelerius metus dėjo daug pastangų, kad pagerintų savo surinkimo kokybę ir padarytų savo automobilius konkurencingesnius. Pavyzdžiui, „Giulia“. Su ja jūs turite tikrai įtikinamą alternatyvą įprastiems executive automobilių modeliams. Ji konkuruoja su tokiais automobiliais pagal našumą ir eksploatacines sąnaudas, be to, suteikia puikią vairavimo patirtį. Jis gerai sukomplektuotas ir, žinoma, turi tą nuostabų, įžymybę keliantį ženklelį.

Tarp įprastų favoritų yra Vokietijos didysis trejetas: „Audi A4“, 3 serijos BMW ir C klasės „Mercedes“. Tačiau galima įtraukti ir „Jaguar XE“, nes tiek jis, tiek „Giulia“ daug dėmesio skiria smagiam vairavimui, nes abu turi galinių varomųjų ratų pavarą ir sudėtingą pakabą.

Giuliją varo įvairių galingumų benzininiai ir dyzeliniai varikliai. Iš pradžių asortimentas prasidėjo nuo 197 AG 2,0 l keturių cilindrų benzininio variklio, tačiau „Veloce“ ir „Veloce Ti“ versijose jo galia gali būti padidinta iki 276 AG. Dyzelinių variklių asortimentą sudaro 2,2 l keturių cilindrų 148 AG arba 177 AG. Dar yra aukščiausios klasės „Quadrifoglio“ su 2,9 l V6 varikliu, išvystančiu 503 AG. Visi varikliai komplektuojami su aštuonių laipsnių automatine pavarų dėže.

Standartinė įranga yra nebloga: visi modeliai turi 22 cm informacinę ir pramogų sistemą, kuri ankstesniuose modeliuose valdoma sukamuoju ratuku, taip pat kruizo kontrolę, dviejų zonų klimato kontrolę ir daugybę saugos sistemų, tokių kaip įspėjimas apie nukrypimą nuo kelio juostos, įspėjimas apie priekinį susidūrimą ir automatinis avarinis stabdymas.

Iš pradžių automobilis buvo gaminamas keturių modifikacijų: „Giulia“, „Super“, „Speciale“ ir „Veloce“. Pradinio lygio „Giulia“ komplektacijoje Alfa turi 40 centimetrų lengvojo lydinio ratlankius, kruizo kontrolę, galinius parkavimo jutiklius, chromuotą išmetimo vamzdį, LED galinius žibintus ir daugybę standartinių saugos technologijų, įskaitant, kaip minėta, autonominį avarinį stabdymą, įspėjimą apie nukrypimą nuo eismo juostos ir įspėjimą apie priekinį susidūrimą. Viduje yra rankiniu būdu reguliuojamos priekinės sėdynės, oda aptrauktas vairas, dviejų zonų klimato kontrolė, automatiniai valytuvai ir žibintai bei Alfa informacinė ir pramogų sistema su 17 cm ekranu, DAB radiju, USB ir „Bluetooth“ jungtimis.

Pakeitus versiją į „Super“, į komplektą įtraukiami 43 centimetrų ratlankiai, aliumininiai durų slenksčiai ir iš dalies odinės sėdynės, taip pat patobulinta informacijos ir pramogų sistema su didesniu 22 cm ekranu ir navigacija, o pasirinkus „Speciale“, paketas papildomas daugybe prabangos elementų. Tai 46 cm lengvojo lydinio ratlankiai su „run-flat“ padangomis, bi-ksenoniniai priekiniai žibintai, elektra reguliuojamos ir šildomos priekinės sportinės sėdynės, šildomas vairas, elektra sulankstomi durelių veidrodėliai ir sportinis kėbulo komplektas.

Aukščiausios klasės „Veloce“ modeliui suteikiamas unikalus lydinių komplektas, patobulinta stabdžių sistema, priekiniai parkavimo jutikliai ir dailiai pagamintos aliumininės pavarų perjungimo svirties. Norintieji įspūdingesnio vairavimo gali rinktis beprotišką „Quadrifoglio“ modelį, kuris ne tik suteikia 2,9 l V6 variklį, išvystantį 503 AG pajėgumą ir galintį „Giulia“ įsibėgėti iki 191 km/h, bet ir gausią papildomą standartinę įrangą. Tai 48 centimetrų lydiniai, galingesni bi-ksenoniniai priekiniai žibintai, aklosios zonos stebėjimo sistema, interjero aplinkos apšvietimas, pagal užsakymą pagaminti odos ir Alkantaros apmušalai, galinio vaizdo kamera ir keturvamzdis išmetimo vamzdis, jau nekalbant apie pažangų „Alfa“ aktyvios aerodinamikos paketą, aktyvią sukimo momento vektoriavimo sistemą, važiuoklės kontrolę ir specialų lenktynių režimą.

Vairuojant „Giulia“ galima įsitikinti, kad net ir „nuobodus“ executive automobilis gali būti gerai valdomas. Pirmas dalykas, kurį pastebėsite, yra lengvas, tačiau žaibiškai greitas vairavimas, prie kurio priprantama per kelis kilometrus. Jis padeda užmaskuoti „Giulia“ dydį ir leidžia pajusti, kad automobilis yra tikrai veržlus, be to, jį galima lengvai pastatyti, nes gana nedaug pasukus vairą galima pasiekti reikiamą posūkio padėtį.

Važiavimas per nelygumus yra sklandus ir ypač geras „Giulijoje“ su adaptyviais amortizatoriais, kurie yra papildomo „Performance“ paketo dalis. Dinaminiu režimu jie yra standesni, tačiau įvažiavus į miestą ar susidūrus su prastai prižiūrimu asfalto ruožu, galima tiesiog paspausti mygtuką ir akimirksniu juos atpalaiduoti.

Viduje „Giulia“ komplektacija ir apdaila neprilygsta 3 serijos ar A4, tačiau yra išmanesnė nei XE. Erdvė „Giulijoje“ taip pat geresnė nei jos britiškame konkurente, nors erdvė kojoms gale vis dar neprilygsta A4. Nors bagažinės atidarymas yra gana nepatogus ir šiek tiek apsunkina naudojimą, ji yra viena giliausių klasėje, o „Speciale“ versijose standartinėje įrangoje yra labai naudingas 40/20/40 dalimis sulankstomas galinis suolas.

2020 m. „Giulia“ buvo šiek tiek atnaujinta: pertvarkyta centrinė konsolė, informacijos ir pramogų sistema pakeista į jutiklinį ekraną, nors tam tikroms funkcijoms valdyti vis dar naudojamas sukamasis ratukas, taip pat pagerintos interjero medžiagos. Buvo teigiama, kad pagerėjo ir bendra kokybė, įdiegtos pažangios pagalbos vairuotojui sistemos, atnaujintos „Giulia“ ryšio galimybės, o išmaniųjų telefonų veidrodinis atvaizdavimas tapo standartine įranga.  

Tuo pačiu metu buvo pakeisti ir apdailos pavadinimai: „Super“, „Sprint“, „Veloce“, „Veloce Ti“ ir „Lusso Ti“. 2,2 l dyzeliniai varikliai buvo patobulinti iki 160 (158 AG) ir 190 (187 AG) versijų.

Tolesni atnaujinimai 2022 m. sumažino gamą iki 197 AG 2,0 l benzininio variklio ir 276 AG 2,0 280 Veloce, taip pat Quadrifoglio. Modifikacijos buvo pervadintos į „Estrema“, „Sprint“ ir „Veloce“.

Patarimai pirkėjams

Ko turėčiau ieškoti naudotame Alfa Romeo Giulia sedane?

Ne visos „Giulios“ turėjo priekinius ar galinius parkavimo jutiklius, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ar bamperiuose nėra parkavimo įbrėžimų arba nekokybiško dažų remonto požymių, kurie gali turėti įtakos gamintojo suteiktai dažų ir kėbulo garantijai.

Kai kurių modelių lengvojo lydinio ratlankiai gali būti jautrūs bordiūro pažeidimams, kurių remontas gali būti brangus.

Kokios dažniausiai pasitaikančios naudoto Alfa Romeo Giulia sedano problemos?

Padangų šveitimas

Jei važiuodami „Giulia“ visiškai užblokuojate vairą, nesijaudinkite, taip būna visiems automobiliams, tačiau „Quadrifoglio“ padangos šąla blogiausiai. Taip yra dėl agresyvios vairo geometrijos, kuri leidžia automobiliui labai greitai suktis ir išvengti nepakankamo posūkio važiuojant dideliu greičiu.

Atsiliepimas

Kol kas buvo atliktas vienas „Giulia“ susigrąžinimas, susijęs su automobiliais, pagamintais nuo 2017 m. lapkričio 14 d. iki 2017 m. gruodžio 15 d. Į stabdžių ir sankabos sistemą gali patekti mineralinės alyvos, todėl verta pasitarti su „Alfa Romeo“ atstovu ir išsiaiškinti, ar jūsų automobiliui taikoma ši problema.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad niekada nepalikite kreditinės kortelės ar automobilio stovėjimo bilieto ant slankiojančio dangtelio virš priekinių puodelių laikiklių, nes tarpas tarp jo ir prietaisų skydelio yra pakankamai didelis, kad tokie daiktai įsmigtų į centrinę konsolę ir daugiau niekada nebūtų rasti.  

Ar naudotas Alfa Romeo Giulia sedanas yra patikimas?

Šioje dalyje „Alfa Romeo“ dažniausiai gauna pylos, nors prieš kelerius metus padėtis pradėjo gerėti. Naujausioje patikimumo apklausoje ši markė užėmė 26 vietą iš 30 gamintojų, o pastaruoju metu ji užėmė dar aukštesnę vietą. Panašiai ir „Giulia“ anksčiau patekdavo į geriausiųjų trejetuką executive automobilių klasėje, nors šiemet užėmė 15 vietą iš 16 automobilių.  

Kurį naudotą Alfa Romeo Giulia sedaną turėčiau pirkti?

Tai priklauso nuo to, kaip ketinate naudoti savo Giulia. Jei nuvažiuosite daug kilometrų, jums reikės pigesnės vieno iš ankstesnių dyzelinių modelių eksploatacijos sąnaudos. Nors šis variklis yra šiek tiek triukšmingesnis nei kai kurių konkurentų, jis nėra pernelyg triukšmingas, o aštuonių laipsnių automatinė pavarų dėžė gerai nutildo situaciją važiuojant kreiseriniu režimu.

Jei galite sau leisti papildomus pinigus tiek pirkimui, tiek eksploatacijai, arba jei jūsų metinė rida yra šiek tiek mažesnė, mums patinka 2.0 280 Veloce modelis. Benzino mėgėjai neturėtų ieškoti daugiau.

Standartinė „Giulia“ turi daug įrangos, tačiau iš ankstyvųjų automobilių rekomenduotume rinktis „Super“ versiją, nes ji turi šiek tiek geresnį interjerą ir iš dalies odines sėdynes, suteikiančias daugiau aukščiausios kokybės pojūčio.

Alternatyvos

Kokias naudoto Alfa Romeo Giulia sedano alternatyvas turėčiau apsvarstyti?

Jaguar XE panašiai kaip ir Giulia akcentuoja, kad jį labai malonu vairuoti, ir tai lemia išmani pakaba, kuri puikiai sugeria nelygumus. Tačiau ji užima daug vietos, todėl bagažinė yra maža, o vietos kojoms gale – mažai.

Stebėtina, kad naudotas 2012 – 2019 m. laidos 3 serijos BMW kainuoja nedaug daugiau nei analogiška „Giulia“. Taip yra greičiausiai dėl to, kad šią kartą pakeitė visiškai nauja versija, kuri pavergė visuomenės vaizduotę, tačiau yra per daug nauja, kad dar spėtų įsitvirtinti naudotų automobilių rinkoje. Bet kuriuo atveju ši versija vis dar yra vienas geriausių executive automobilių, kuriuos galite įsigyti.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į Audi A4 ir Mercedes C klasės automobilius. Pastarojo išvaizda blizgesnė, o pirmasis yra praktiškesnis ir jo interjeras pagamintas iš gražesnių medžiagų.

Šaltinis: whatcar.com